Cabals: The Card Game

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Cabals: The Card Game

Post autor: seraf »

Obrazek

Dziwi mnie niezmiernie, że nikt tu nigdzie nie wspomniał o tej karciance. Jest to dość prosta gra, jednak dająca sporo casualowego funu z przebiegu rozgrywki i nieraz obfitująca w zasakujące sytuacje. Ponadto jest multiplatformowa co oznacza, że możemy w nią grać zarówno na Windowsie, poprzez androidy i na iOS kończąc.

Tłem fabularnym są zmagania okultystów, kabalistów i innych nadprzyrodzonych mocy w początkowych latach XX wieku.

Karciankę tę cechuje świetna i klimatyczna oprawa graficzna, ciekawe karty oraz co ważne - czas trwania gry (do 5-10min. na partię).

Zresztą... Sprwdźcie sami!

http://www.cabalsgame.com/
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Galatolol »

Połączenie NeuroHexa z MtG, a do tego trochę lovecraftowski klimat. Jestem za!
shamoth
Posty: 13
Rejestracja: 30 lip 2012, 21:21

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: shamoth »

Świetna pozycja. Bardzo grywalna.
Jeśli są osoby to można się spotkać na potyczkę :)
Pozdrawiam.
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: seraf »

Oczywiście polecam się zarejestrować. Mamy wtedy swój deck i karty, które dostajemy przy zdobyciu każdego poziomu.

Fajne jest również to, że pojawiają się postacie z naszego kręgu kulturowego takie jak Baba Jaga, Leszy, Rusałka i wiele innych :)
shamoth
Posty: 13
Rejestracja: 30 lip 2012, 21:21

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: shamoth »

Witajcie. Gram Rasputinem i przechodząc na kolejny level otrzymałem kartę, której tak na prawdę nie mogę znaleźć i wrzucić do swojego deck'a. Wiecie może dlaczego?
Pozdro.
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: seraf »

Dlatego, że jest innego koloru niż Rasputin. Też tak miewam. Niestety nie do końca rozumiem mechanizm tego. Też gram Rasputinem. W moim decku są karty niebieskie i zielone i nimi mogę grać. Pozostałe zdobyte, inne kolory gdzieś się ukrywają. Podejrzewam, że jak kupię bohatera innego koloru to się ujawnią.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Galatolol »

Mam tak samo i tez gram Rasputinem, pewnie jak wszyscy Polacy 8) Polecam jak najszybciej dorzucić do tego decku 2 x Domovoi kupione dzięki tym początkowym 150 w miejsce jakichś zielonych kart.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: zephyr »

Wow, ta gra jest zadziwiająco sensownie zaprojektowana. Ciekawe jak będzie wyglądać jak trochę pogram.

Dostajesz inne kolory bo można kupić inną postać w create deck.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 211
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Kezia »

Ktoś jeszcze gra? ;)

Dopiero niedawno zainstalowałem na tablecie i gra zdecydowanie jest wciągająca, cieszy mnie to, że można rozegrać partie nawet w 5 minut a mimo wszystko gra nie jest typowym "wyłóż kartę mocniejszą od przeciwnika i buch - you win" ;)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Od czasu do czasu zagram. Wiecie do którego lvl można dojść? Da radę levelowaniem zdobyć wszystkie karty?
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 211
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Kezia »

Na chwilę obecna mam chyba 5 lvl i troszkę denerwuje mnie, że większość kart które zdobywam nie pasują do mojej talii ... nie ma lekko ;)
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: seraf »

Najlepiej levele zdobywać grając z komputerem. Co jakiś czas zdobywa się też kasę za którą można kupić karty.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Za te 150 które otrzymujemy na wstępie kupiłem tak jak Galatolol pisał domovoi x2. Jeszcze dorzuciłem strzygę i gra się nawet ok.
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 211
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Kezia »

seraf pisze:Najlepiej levele zdobywać grając z komputerem. Co jakiś czas zdobywa się też kasę za którą można kupić karty.
Grając z komputerem równiez mozna otrzymać kasę? Bo mi się jeszcze nie zdarzyło. Od którego poziomu?
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: seraf »

nie pamiętam niestety. któregoś razu wszedłem i zobaczyłem, że mam trochę kasy, której wcześniej nie miałem.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Który masz teraz poziom? :D
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: zephyr »

Pograłem trochę, chyba pierwsze FTP gdzie zapłaciłem normalną kasą za coś - schemat monetyzacji wygląda uczciwie i postanowiłem zagłosować portfelem (minimalny pakiet ale zawsze).

Mam jakiś nasty. AI trochę za głupie, czasami naprawdę idiotyczne ruchy robi. Vs żywy opponent mam wrażenie że jednak ciężko się gra, sami silni przeciwnicy jak grałem. Trochę średnia jest ta faza początkowa gdzie trzeba zajmować teren, a jak ktoś wyskoczy do przodu to ciężko wrócić do gry. I za mało żetonów kontrolnych kupiłem, jednak żeby mieć top deck przydałoby się trochę zapłacić bo z losowych to rok chyba trzeba by zbierać. Za to warunki dla płacenia są uczciwe IMO, można sobie policzyć ile co będzie kosztować i sumy są IMO rozsądne.

Tylko przegrywa z większym tytułem na PC, może jak sobie kiedyś lepszy telefon kupię wrócę do gry.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Fruczak Gołąbek »

zephyr pisze: Tylko przegrywa z większym tytułem na PC
Co to za tytuł? Można wiedzieć? :)
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: seraf »

Fruczak Gołąbek pisze:Który masz teraz poziom? :D
19 level.

Grając multi b. często przegrywam. Przeciwnicy są niezwykle silni.
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 211
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Cabals: The Card Game

Post autor: Kezia »

Grałem dzisiaj ze znajomym przez przeglądarkę i znalazłem chyba jeden błąd ... kiedy ktoś z nas się podda, druga osoba dostaje XP a druga nie spada w rankingu ani nie traci punktów/pieniędzy ... niczego. Nabiłem tak znajomemu 1 level coby gra się trochę wyrównała. Może po dłuższej takiej praktyce można dostać bana, ale nie mam zamiaru próbować :)
ODPOWIEDZ