Złodziej Bagdadu - instrukcja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: Platan »

Czy ktoś może udostępnić zasady gry w języku polskim do Złodzieja Bagdadu?
Oglądałem na BoardTimesTV ale z tego co się zorientowałem to są pewne niedopowiedzenia.
burnthesun
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2012, 14:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: burnthesun »

Platan pisze:Czy ktoś może udostępnić zasady gry w języku polskim do Złodzieja Bagdadu?
Oglądałem na BoardTimesTV ale z tego co się zorientowałem to są pewne niedopowiedzenia.
Jeśli Masz jakieś wątpliwości co do zasad to wal. Ostatnio przy okazji rozgrywki miałem okazję gruntowanie zapoznać się z instrukcją (angielską) więc może mógłbym pomóc.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: Platan »

Mam pytanie ile akcji możemy wykonać podczas swojej kolejki?
Czy przemieszczając strażnika do innego pałacu wystarczy wyłożyć jedną kartę w kolorze pałacu do którego przemieszczamy strażnika czy ilość kart uzależniona jest od znajdujących się tam już obcych strażników?
burnthesun
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2012, 14:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: burnthesun »

Platan pisze:Mam pytanie ile akcji możemy wykonać podczas swojej kolejki?
Możesz wykonać dowolną ilość akcji pod warunkiem, że Masz je z czego "opłacić". Wyjątek - Możesz wykonać max 3 akcje z "użyciem" złodzieja.
Czy przemieszczając strażnika do innego pałacu wystarczy wyłożyć jedną kartę w kolorze pałacu do którego przemieszczamy strażnika czy ilość kart uzależniona jest od znajdujących się tam już obcych strażników?
Zawsze płacisz jedna kartę. Aby przemieścić swojego strażnika płacisz kartę w kolorze pałacu przed który idzie strażnik albo kartę w kolorze pałacu przed którym Twój strażnik stoi aktualnie.

Jedyny warunek to taki, że przed pałacem docelowym musi być wolne co najmniej jedno miejsce dla strażnika.

Przemieszczenie neutralnego strażnika kosztuje natomiast 2 karty. Jedna w kolorze aktualnego pałacu, druga w kolorze pałacu docelowego.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: Platan »

Mam jeszcze pytanie. Czy ustawiając złodzieja w pałacu muszę zapłacić taką ilością kart w kolorze danego pałacu ilu stoi przed nim obcych strażników? I czy abym mógł ustawić złodzieja w pałacu to musi znajdować się tam już co najmniej jeden obcy strażnik?
burnthesun
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2012, 14:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: burnthesun »

Platan pisze:Mam jeszcze pytanie. Czy ustawiając złodzieja w pałacu muszę zapłacić taką ilością kart w kolorze danego pałacu ilu stoi przed nim obcych strażników?
Tak.
I czy abym mógł ustawić złodzieja w pałacu to musi znajdować się tam już co najmniej jeden obcy strażnik?
Tak (jeden Twój i co najmniej jeden obcy).
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Złodziej Bagdadu - instrukcja

Post autor: Apostolus »

Odświeżę wątek.
Czy ktoś dysponuje polską instrukcją i byłby skłonny się podzielić?
ODPOWIEDZ