Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: seraf »

Siema,

Mam pytanie - kto jako pierwszy wykonuje akcję podczas każdego okna akcji? Ja gram, że gracz aktywny. Dobrze gram?

Z góry dzięki za odp.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

seraf pisze:Siema,

Mam pytanie - kto jako pierwszy wykonuje akcję podczas każdego okna akcji? Ja gram, że gracz aktywny. Dobrze gram?

Z góry dzięki za odp.
FAQ 1.6, strona 12, punkt B: Okno akcji. Tak, grasz dobrze.

--------------------------------------------

Jedziemy do Stanów z Galaktą: http://galakta.pl/ :)
+ (BGG)
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

szymuss
Posty: 409
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szymuss »

Jak sa w domu gracze krakowscy to zapraszam zeby chociaz raz sobie przyszli na turniej!:)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Banan2 »

Witam !
Na stronie Galakty opublikowano FAQ 1.7 PL
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
szymuss
Posty: 409
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szymuss »

Witam jakby ktos chcial bardziej na luzie jutro pograc ,albo zaznajomic sie z gra to jest turniej. Monotalii w warhammea na ulicy Garbarskiej 5.Zapraszam!:)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Netrunner CCG is BACK? - czy bedzie historyczny powrót!

Post autor: SeeM »

[ Post przeniesiony z tematu o Netrunnerze - TP ]
Senthe pisze:No to offtopicowo. Z WHI było/jest parę problemów.

Za szybkie tempo dla graczy turniejowych. Mnóóóstwo pieniędzy i czasu trzeba temu poświęcić, praktycznie można darować sobie jakiekolwiek inne hobby z życiem rodzinnym włącznie.
Akurat nowe dodatki stoją na cle i taka sytuacja jest mniej więcej raz na rok, więc jest zawsze chwila oddechu.
Słaba jakość wydawanych kart, brak testów, kiepski wording, zmiany zasad. Karty banowane miesiąc po wydaniu i tego typu kwiatki. Amerykanie nie umieją grać we własną grę. Na polskim forum WHI ładnie to widać.
Jedyna zbanowana karta to jak na razie Haunted City i to nie było miesiąc po wydaniu (niestety...). Ostatnio wymienili posady kilku pracownikom i nawet zajawki dodatków na stronie FFG są dużo lepsze. A że Polska reprezentuje najwyższy na świecie poziom to chyba nie jest nic złego?
Forma dodatków (po kilka kart dla każdej frakcji) odstraszająca dla casuali, na ogół niegrających wszystkimi rasami. Nie mówiąc już o konieczności kupna Core Setu x3, bo w nim znajdują się najbardziej kluczowe karty. A casuale ich przecież nie kupią z drugiej ręki na sztuki.
Drugi obieg kwitnie. Masz pełno aukcji na Allegro i możliwości kupna singli oraz zestawów "rasowych" zarówno na tym forum, jak i na whinvasion.pl. Na każdym turnieju ktoś przynosi karty do sprzedania / wymiany. Ludzi z kompletem wszystkiego jest proporcjonalnie coraz mniej i nie przekłada się to na niższy poziom gry. Co prawda na turniejach proxy są zabronione, ale pożyczanie kart na turniej to normalka. Wszystko można dostać jak się trochę popytać.
Tak naprawdę sprzedałam karty już dawno, ale czytam sobie nadal polskie forum i wygląda na to, że z balansem i z testerami FFG jest teraz dużo lepiej.
Z tym się zgodzę. To nawet chyba nie jest kwestia testów, tylko pula kart jest na tyle duża, że balans zaczyna sam się robić. Co nie zmienia faktu, że co półroczne aktualizacje FAQ zaczynają mieć ręce i nogi.
Co nie zmienia faktu, że tak wyniszczająca, powiedziałabym, rozrywka nie każdemu może się podobać.
[/quote]

Albo idziesz w górę, albo giniesz. :) Tak już w karciankach jest.

Piszecie o mechanikach i innych prawach. To zupełnie nie jest ważne. Karcianka jest na fali jak ma dobrą licencję i turnieje. Tak było z Battletechem, Star Wars, LOTRem i Star Trekiem. Tak jest teraz z Inwazją i (powoli pnącym się do góry, choć bez polskiego wydawcy) Game of Thrones.
+ (BGG)
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

Spoiler + komentarz do najnowszego Dodatku: Fragments of Power:

http://maledictor.blogspot.com/2012/06/ ... yer-i.html
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

Trzecia część artykułu/poradnika dla początkujących graczy (choć wszyscy mogą coś tam znaleźć dla siebie). Rzecz głównie o tym, które dodatki/karty warto wybierać, a które omijać, grając daną rasą. Zapraszam.

http://maledictor.blogspot.com/2012/06/ ... czyli.html
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

Opis talii top8 Assault on Wrocław 2012

http://maledictor.blogspot.com/2012/06/ ... owe-i.html
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

Spoiler i komentarz dodatku Accursed Dead

http://maledictor.blogspot.com/2012/06/ ... grobu.html
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

Komentarz do najnowszego dodatku - Vessel of the Winds

http://maledictor.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Terk »

[Post oraz dalsza dyskusja przeniesione z (jakżeby inaczej) wątku o Netrunnerze - TP]

Ja tylko mam nadzieję, że nie zepsują Netrunnera w ten sam sposób, w jaki zepsuli Warhammera: Inwazję. Chcąc zwiększyć sprzedaż dodatków zaczęli wypuszczać coraz więcej silnych i nieprzetestowanych kart, do tego stopnia, że w pewnym momencie prawie 1/3 kart była zbanowana na turniejach...
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Vasquez21 »

niestety to wszystko jest wynikiem tego, że karty nie mają legalności...
gdyby w deckach można było używać wyłącznie karty sprzed 2 lat to dałoby się to jakoś bilansować, a tak po prostu karty muszą być coraz silniejsze, aby miały sens.
Dlatego w większości CCG karty mają swoją ważność, a później można ich używać tylko na turniejach OPEN. Natomiast na "zwykłych" turniejach tylko karty legalne.
Takie byłoby moim zdaniem najlepsze rozwiązanie i prawdę powiedziawszy nie wiem dlaczego w tym kierunku nie chce pójść FFG.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: BartP »

Nie śledzę Inwazji, ale ile jest prawdy w tym, że 1/3 kart jest na turniejach zbanowana (bo rozumiem, że to hiperbola)?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Atamán »

BartP pisze:Nie śledzę Inwazji, ale ile jest prawdy w tym, że 1/3 kart jest na turniejach zbanowana (bo rozumiem, że to hiperbola)?
Obecnie na 838 wypuszczonych wzorów kart zbanowana została 1 (jedna) karta.
Do tego można ewentualnie doliczyć 9 (dziewięć) kart objętych restrykcjami (nie można ich wspólnie używać w 1 decku), to nie jest dokładnie to samo co ban, ale powiedzmy.

Ostatecznie 10 kart na 838 zostało (powiedzmy że) 'zbanowanych'. Co daje 1,19% kart objętych banem/restrykcją.

Zatem w stwierdzeniu, że 1/3 kart jest na turniejach zbanowana jest jakieś 3,6% prawdy :twisted:
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

uwielbiam jak ktos pisze o inwazji pograwszy moze sama podstawka :?
W tej chwili jest najlepszy balans od poczatku gry, wiec jesli podobnie bedzie wydawany netrunner, mozna byc spokojnym :)
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Terk »

A ktoś tu czyta w ogóle posty, czy tylko przegląda. Wyraźnie napisałem, że przez chwilę w inwazji była taka sytuacja, teraz jest znacznie lepiej, co nie zmienia faktu, że trochę graczy zrezygnowało przez to, że przez jakiś czas były wypuszczane kompletnie nieprzemyślane karty. Wiem, że teraz jest znacznie lepiej, co nie zmienia faktu, że przez chwilę naprawdę spora część kart z kolekcji była bezużyteczna. Podobnie się ma sytuacja z różnorodnością decków na turniejach. Na początku podczas dużych turniejów pierwsze kilka-kilkanaście miejsc zajmował ten sam archetyp, w tym momencie jest znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Warhammer: Inwazja

Post autor: tajemniczy_padalec »

Terk pisze:A ktoś tu czyta w ogóle posty, czy tylko przegląda. Wyraźnie napisałem, że przez chwilę w inwazji była taka sytuacja, teraz jest znacznie lepiej, co nie zmienia faktu, że trochę graczy zrezygnowało przez to, że przez jakiś czas były wypuszczane kompletnie nieprzemyślane karty. Wiem, że teraz jest znacznie lepiej, co nie zmienia faktu, że przez chwilę naprawdę spora część kart z kolekcji była bezużyteczna. Podobnie się ma sytuacja z różnorodnością decków na turniejach. Na początku podczas dużych turniejów pierwsze kilka-kilkanaście miejsc zajmował ten sam archetyp, w tym momencie jest znacznie lepiej.
Ewidentnie ktoś je czyta i odpowiada, że sytuacji, w której 1/3 kart była zbanowana nie ma i nigdy nie było. Ocenę zgodności reszty twierdzeń z powyższego postu pozostawiam tym, którzy w Inwazję aktywnie i obecnie grają.
Carnage
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2010, 06:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Carnage »

Harmonogram rozgrywek turniejowych dla Warszawy na najbliższy miesiąc. Wszystkie turnieje sankcjonowane (wliczane do rankingu Galakty). Serdecznie zapraszamy wszystkich graczy:

1.
Adres: Sklep Rivendell Aleja Jana Pawła II 43a, paw. 24b (poziom-1)
Ranga turnieju: Turniej lokalny
Termin: 2012-09-11
Godzina: 17:30
System rozgrywek: Zasady Turniejowe Galakty, obowiązuje FAQ 1.8
Dopuszczone dodatki: Wszystkie aktualne.
Wpisowe 5 zł.
Nagrody: w całości do podziału na top3 z wpisowego
tel. 606 711 335


2.
Adres: klub Agresor, budynek Inżynierii Środowiska PW,ul. Nowowiejska 20, piąte piętro, sale 516 lub 519
Ranga turnieju: Turniej lokalny
Termin: 2012-09-15
Godzina: 10:30
System rozgrywek: Zasady Turniejowe Galakty, obowiązuje FAQ 1.8
Dopuszczone dodatki: Wszystkie aktualne.
Wpisowe: 0 zł
Tel. 606 711 335

3.
Adres: Sklep Rivendell Aleja Jana Pawła II 43a, paw. 24b (poziom-1)
Ranga turnieju: Turniej lokalny
Termin: 2012-09-18
Godzina: 17:30
System rozgrywek: Zasady Turniejowe Galakty, obowiązuje FAQ 1.8
Dopuszczone dodatki: Wszystkie aktualne.
Wpisowe 5 zł.
Nagrody: w całości do podziału na top3 z wpisowego
tel. 606 711 335

4.
Adres: klub Agresor, budynek Inżynierii Środowiska PW,ul. Nowowiejska 20, piąte piętro, sale 516 lub 519
Ranga turnieju: Turniej lokalny
Termin: 2012-09-22
Godzina: 10:30
System rozgrywek: Zasady Turniejowe Galakty, obowiązuje FAQ 1.8
Dopuszczone dodatki: Wszystkie aktualne.
Wpisowe: 0 zł
Tel. 606 711 335

5.
Adres: Sklep Rivendell Aleja Jana Pawła II 43a, paw. 24b (poziom-1)
Ranga turnieju: Turniej lokalny
Termin: 2012-09-25
Godzina: 17:30
System rozgrywek: Zasady Turniejowe Galakty, obowiązuje FAQ 1.8
Dopuszczone dodatki: Wszystkie aktualne.
Wpisowe 5 zł.
Nagrody: w całości do podziału na top3 z wpisowego
tel. 606 711 335

6.
Adres: klub Agresor, budynek Inżynierii Środowiska PW,ul. Nowowiejska 20, piąte piętro, sale 516 lub 519
Ranga turnieju: Turniej lokalny
Termin: 2012-09-29
Godzina: 10:30
System rozgrywek: Zasady Turniejowe Galakty, obowiązuje FAQ 1.8
Dopuszczone dodatki: Wszystkie aktualne.
Wpisowe: 0 zł
Tel. 606 711 335


Dla wszystkich Facebookowiczów - link do wydarzeń na Facebooku :

http://www.facebook.com/events/272150602897427/

http://www.facebook.com/events/428241897232747/

http://www.facebook.com/events/113267575489904/

http://www.facebook.com/events/220546048074417/

http://www.facebook.com/events/152081184933199/

Nowi gracze - najlepiej wyślijcie mi zaproszenie na Facebooku - ja przyjmę i będę wysyłał do Was powiadomienia o każdym kolejnym turnieju Inwazji.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 15:37 przez Carnage, łącznie zmieniany 2 razy.
Rakso
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2012, 00:13

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Rakso »

W najbliższą sobotę (08.09) odbędzie się turniej Warhammer:Invasion w sklepie White Tree w Radomiu przy al. Wojska Polskiego 16.
Turniej jest częścią Radomskiej Ligii Warhammera: Inwazji.
Startujemy o 10.00
System: zasady turniejowe Galakty + aktualny FAQ
Dopuszczone dodatki: wszystkie aktualne
Wpisowe: 11 zł

Strona sklepu:
http://white-tree.pl/

Zapraszamy!
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: tchazzar »

Taki pytanko mam: w inwazję musiałem przestać grać w momencie wyjścia pierwszego dodatku z serii capital. Z tego co wiem to teraz są już 2 całe nowe cykle ( licząc capital ) i zapowiedziany jest następny. Jak to się ma do grywalności kart z cyklu corruption/enemy, ew. morrslieba. Myślę o powrocie do WI i nie wiem, czy od nowa będę musiał wszystko kupować, czy może coś, np. cykl corruption można sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Troll z bagien »

http://maledictor.blogspot.com/2011/11/ ... czyli.html

Blog Przema, jednego z najlepszych inwazyjnych graczy. Nie ma co się samemu rozpisywać, on tam uchwycił wszystko jak trzeba. Oczywiście trochę się od tych artykułów pozmieniało, ale nie aż tak dużo - raczej więcej kart jest znów grywalnych.

Na pewno wszystkiego kupować nie trzeba, do złożenia niezłej talii wystarczy kilka konkretnych dodatków, szczególnie najnowszych.

Poza tym najlepiej po prostu przyjść na turniej i obczaić co i jak w dzisiejszym meta. ;)
dex_pl
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:35

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: dex_pl »

tchazzar pisze:Taki pytanko mam: w inwazję musiałem przestać grać w momencie wyjścia pierwszego dodatku z serii capital. Z tego co wiem to teraz są już 2 całe nowe cykle ( licząc capital ) i zapowiedziany jest następny. Jak to się ma do grywalności kart z cyklu corruption/enemy, ew. morrslieba. Myślę o powrocie do WI i nie wiem, czy od nowa będę musiał wszystko kupować, czy może coś, np. cykl corruption można sobie odpuścić.
Dużo zależy od rasy, którą chcesz zagrać oraz konkretnego decku. HE dostały bardzo dużo mocnych kart w ostatnich dwóch cyklach, bez których rasa ta jest słabsza od innych. Imperium praktycznie może grać starym deckiem i ciągle wygrywać (obecnie jest trochę słabsze, lecz do pogrania na turniejach wystarczą stare karty, ew. z małymi dodatkami).
Większość ras dostała jedną czy dwie bardzo dobre karty, bez których ciężko grać, co nie oznacza, że nie można ich pożyczyć na turniej, a później ew dokupić.

BTW Driver, not the car ;)

Najlepiej przyjść, pograć i wtedy samemu się przekonać. Jeżeli brakuje ci konkretnych kart - piszesz, ktoś zawsze przyniesie i pożyczy na turniej. Wiele osób kupuje wszystkie dodatki na bieżąco, a grają np tylko Orderem - wtedy nawet pożyczenie kart na dłużej wchodzi w grę.
rasdsaris
Posty: 53
Rejestracja: 13 paź 2009, 00:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: rasdsaris »

Coś niecoś o OMP 2012

http://maledictor.blogspot.com/

pozdr
ODPOWIEDZ