Gra Miesiąca Lipiec 2012

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Firenski »

55 partii w 12 tytułów.
Wygląda świetnie, ale prawie połowa rozgrywek to gry online, a w tym większość to jedna mała, głupia losowa gierka ;)

Nowość miesiąca i najwięcej partii na stole: Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec – Uwe w bardzo dobrej formie
Najwięcej partii online: Dragonheart – glg (głupia losowa gra), ale wciąga niemiłosiernie :)
Nieustająca magia miesiąca: Hawaii – nie ma tygodnia, żebym nie zagrał (jeśli nie na stole to na monitorze)
Rozterka miesiąca: Trajan – jakoś nie umie mnie ta gra przekonać do siebie
Rozczarowanie miesiąca: tylko jedna partia w Through the Ages: A Story of Civilization – coś się sypie ostatnio na stronie Boardgaming online
Frajda miesiąca: partyjki w połączone talie 51 Stanu i Nowej Ery z liderami na starcie

Gry miesiąca: Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec oraz Dragonheart
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Banan2 »

Witam!
Bardzo wakacyjne granie.
Gra miesiąca: Nightfall PL. I szlag mnie trafia, że grze kompletnie brak wsparcia ze strony wydawnictwa :evil: (brak dodatków i brak możliwości połączenia z podstawki PL z angielskimi dodatkami).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: miszcz »

Banan2 pisze: Gra miesiąca: Nightfall PL. I szlag mnie trafia, że grze kompletnie brak wsparcia ze strony wydawnictwa :evil: (brak dodatków i brak możliwości połączenia z podstawki PL z angielskimi dodatkami).
Połączyłem podstawkę PL z anglojęzycznymi dodatkami. Włożyłem karty do koszulek o nieprzezroczystych rewersach i działa bardzo dobrze.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Banan2 »

yosz pisze: Dodatek miesiąca - inaczej być nie mogło Eclipse: Rise of Ancients. Nowe rasy, nowe technologie, nowe możliwości - grało się bardzo fajnie
Można prosić o więcej szczegółów. Oczywiście w odpowiednim wątku.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: yosz »

Nie wiem czy mogę ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Vester »

Gra miesiąca: Game of Thrones LCG. Jej epickość zadowala na tyle, że jeszcze nie czujemy potrzeby budowania super-talii. Idealny odpoczynek po euro-kosteczkach.
Rozczarowanie miesiąca: Modern Art. Błądzenie po omacku połączone z matematyką. Chyba jestem za drętwy do tego typu gier (choć uwielbiam licytacje). 100x bardziej wolę MACardGame. Szybko, na temat, bez liczenia.
Dodatek miesiąca: Kaispeicher. Miasto Spichrzów zrobiło się o klasę lepsze, zwłaszcza na 2 osoby.
Abstrakt miesiąca: Domaine. Oldschoolowa prostota połączona z agresją, na 45 minut. Hit.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: oopsiak »

najwięcej partii w historii

115 partii
55 tytułów
27 nowości

Nowość Miesiąca: Patrz: Gra Miesiąca oraz z braku laku Alien Frontiers - bo lubię kostki i ostatnio ciężko znaleźć mi NAPRAWDĘ dobrą grę.
wyróżnienia: Ticket to Ride: Team Asia, Macao, Reef Encounter i Lords of Waterdeep

Rozczarowanie Miesiąca: Agricola: Chłopi i zwierzaki i Pastiche.

Powrót Miesiąca: K2. Chociaż za każdym razem przegrałam.

Gra Miesiąca: najwięcej partii w męczone Innovations, ale tytuł gry miesiąca otrzymują na równi Pictomania i Times Up! :) mam natchnienie na gry bardzo lekkie i imprezowe w ostatnim czasie, a te dwie są po prostu idealne w tym zakresie :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 50 times
Been thanked: 70 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Mateez »

U mnie kilka nowości, głównie bardziej "wakacyjnych": Qwirkle, Abalone Classic, Aton.
Nowość miesiąca: Aton - dużo się o nim naczytałem i jest dokładnie taki, jak go opisują: króciutki, strategiczny, oparty bardziej na blefie i szacowaniu, niż na drobiazgowej kalkulacji.
Gra miesiąca: W Roku Smoka - do tej pory grałem tylko przez Interenet, w tym miesiącu już w realu. Świetna eurogra na miarę Puerto Rico. Szkoda tylko, że wariant dwuosobowy (w który zwykle grywam) jest trochę mniej emocjonujący.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: 7koliberek9 »

17 partii w 6 gier

Nowości: Hawaii, Kupcy i Korsarze, Pupile Podziemi
Najwięcej rozgrywek w Hawaii - bardzo przyjemne, niezbyt długie w kokosowo - bananowym klimacie :)
Najlepsze z odgrzebanych w szafie Puerto Rico
Super zwycięstwo: Na chwałę Rzymu i Kupcy i Korsarze
Bolesna porażka: Egizja

Gra miesiąca: Kupcy i Korsarze - jestem świetnym kupcem :D (kości były bardzo łaskawe podczas pirackich ataków)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: charlie »

U mnie średnio w lipcu.
Ze względu na spotkania ze znajomymi i wyjazdami dominowały gry nadające się w większym gronie oraz takie, które da się zabrać na wyjazd: Dixit, Cytadela, Munchkin, Tabu.

Nowość miesiąca: Biblios, świetny jako filler, świetny do podróży, losowy, trochę chaotyczny, ale coś w tej grze jest i zasiadam chętnie.
Powrót miesiąca: Munchkin, graliśmy w 10 osób...chaos, chaos i jeszcze raz chaos!
Gra miesiąca: Thurn und Taxis, proste zasady, nowicjusze łapią w mig, przyjemna i krótka rozgrywka.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: powermilk »

U mnie i u znajomych było różnie, raz ja wyjechałem, raz oni, więc grane było dość różne.

Na pewno nowością zarówno dla mnie i jak znajomych była jedna gra, mianowicie tytuł nowość miesiąca otrzymuje: K2. Bardzo nam się spodobała, myślę, że zagramy parę razy i pewno ktoś z nas to kupi ;)

Powrót miesiąca jak i najpewniej największa liczba rozgrywek to Neuroshima Hex!. Co prawda dla moich znajomych to nowość, ale dla mnie powrót. Naprawdę nie doceniałem tej świetnej gry.

Porażką miesiąca okazała się gra Blood Bowl. Nie dlatego, że jest słaba, po przeczytaniu instrukcji stwierdziliśmy, że gra jest fajna i trzeba się z nią zapoznać, jednak nikt nie chciał tego zrobić ze względu na to, że rozgrywki Neuroshimy wydawały się ciekawsze. Poza tym moi znajomi poznali poprzednim miesiącu parę ciekawych gier i niestety nie chcieli poznawać tejże.

Gra miesiąca to zdecydowanie The Ressistance: Agenci Molocha. Tym razem w sumie gra była nowością dla mnie, a dla znajomych znana (choć co prawda widziałem u Wookiego jak to wygląda i się gra). Dobra mechanika, niby mafia, ale coś fajniejszego (nie ma bezsensownego zabijania graczy bez żadnej podstawy :D).
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: kemotix »

Wakacje trwają, więc i czasu na granie się trochę więcej pojawiło :)
52 rozgrywki w 11 tytułów.

Nowość Miesiąca: Ora et Labora (2) - po pół roku od zakupu w końcu wylądowała na stole!
Rozczarowanie Miesiąca: kilka bardzo słabych, w moim wykonaniu, partii w Cywilizację: Poprzez Wieki (6). Nie kontrolowałem tego co się dzieje, przeciwnicy mi uciekali, a ma przewaga militarna była tylko straszakiem, której nikt się nie bał :(
Powrót Miesiąca: Steam (1) - podczas przypominania zasad przed rozpoczęciem doszukałem się, że wersja w którą graliśmy była o wiele bardziej hardcorowa niż zaplanował to w oryginale M. Wallace. Co ciekawe wszyscy stwierdziliśmy, że niezamierzone home rules są o wiele ciekawsze :D

GRA MIESIĄCA: Wallenstein (4) - w końcu rozgrywki w 3 osobowym gronie z wykorzystaniem wszystkich mini dodatków. Nie pozostaje mi nic innego, jak uczyć innych i próbować gry w 4 oraz 5.
kemotix pisze: Oczekiwania na wakacje: Zepchnięcie TTA w cień i wdrożenie do regularnej gry takich tytułów jak Boże Igrzysko, Gra o Tron, Steam, Agricola. Zadanie praktycznie niemożliwe do wykonania, ale będę się starał ;)
Zagranie przynajmniej raz w gry, które nadal czekają na półce m.in. Ora et Labora, 7 Cudów Świata, Masters of Commerce.
Jak na razie udało się zagrać w Boże Igrzysko (1) i Steam (1). TTA jest rozkładana o wiele rzadziej, ale w jej miejsce o wiele częściej wskakiwały szybsze tytuły jak Carcassonne (21) i Neuroshima Hex (10).
Z nowości udało się wprowadzić wcześniej wspomnianą Ora et Labora oraz 7 Cudów Świata (1).
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: surmik »

Chyba trzeba zaostrzyć procedury bezpieczeństwa na stronie bo te boty stają się strasznie upierdliwe...

Żeby nie było OT to dla mnei lipiec był miesiącem posuchy i jako grę miesiąca wskażę Londyn, w który grałem dwa razy.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Keleno »

U mnie w lipcu 65 rozgrywek w 36 tytułów, trochę nowości, trochę staroci, trochę dodatków ale grą miesiąca zostaje Stone Age (najwięcej partii, bo aż 3 :))
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra Miesiąca Lipiec 2012

Post autor: Hiu »

Infiltration kilka partii i Nazgule (ciagle debiutuje)
ODPOWIEDZ