Claustrophobia (Christophe Reaux)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: pan_satyros »

STARSCREAM pisze:No właśnie coś czytałem, że pierwszy scenariusz podstawki jest ciekawy. Podobno niektórzy grają w niego non stop, nie próbując nawet kolejnych.
Ano, można się "zaciąć" :mrgreen: Sam tak miałem przez bardzo długi czas.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Claustrophobia

Post autor: ppski »

EHehehe true, a na dokładkę drugi zasysa jeszcze mocniej - nie udało mi się jeszcze go ludzikami wygrać :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Claustrophobia

Post autor: BloodyBaron »

ppski pisze:EHehehe true, a na dokładkę drugi zasysa jeszcze mocniej - nie udało mi się jeszcze go ludzikami wygrać :)
siłą scenariuszy do Claustrophobii jest losowa kolejność kafli (kontrolowalna darem prekognicji Księdza), która bardzo zmienia okoliczności starcia i czyni każdą partię niepowtarzalną, mimo że układ sił i cel pozostaje ten sam.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Serenicus »

Mógłby ktoś podzielić się linkiem, skąd można ściągnąć nowe scenariusze do Claustro w wersji PL?
Gra jest wypas. I my też najczęściej zacinamy się na 1 scenariuszu. Niby ciągle to samo, ale i tak fun jest nie z tej ziemi :)
Dzięki z góry za linka.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: pan_satyros »

Serenicus pisze:Mógłby ktoś podzielić się linkiem, skąd można ściągnąć nowe scenariusze do Claustro w wersji PL?
Gra jest wypas. I my też najczęściej zacinamy się na 1 scenariuszu. Niby ciągle to samo, ale i tak fun jest nie z tej ziemi :)
Dzięki z góry za linka.
http://speedy.sh/yrQmx/Claustropohobia- ... RIUSZE.rar
Swego czasu również ich szukałem - wrzuciłem tu wszytko co dotychczas zostało przetłumaczone.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Claustrophobia

Post autor: Gabriel »

Czas płynie... może poszło więcej kopii Claustrophobii i szanse na dodatek po polsku zwiększyły się? Wyrażam tylko swoje pobożne życzenie :)
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
herman83
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:50

Re: Claustrophobia

Post autor: herman83 »

pan_satyros pisze:
Serenicus pisze:Mógłby ktoś podzielić się linkiem, skąd można ściągnąć nowe scenariusze do Claustro w wersji PL?
Gra jest wypas. I my też najczęściej zacinamy się na 1 scenariuszu. Niby ciągle to samo, ale i tak fun jest nie z tej ziemi :)
Dzięki z góry za linka.
http://speedy.sh/yrQmx/Claustropohobia- ... RIUSZE.rar
Swego czasu również ich szukałem - wrzuciłem tu wszytko co dotychczas zostało przetłumaczone.
Niestety link padł. Można prosić o ponowną wrzutę albo jakiś link gdzie można znaleźć ciekawe scenariusze w PL.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Banan2 »

herman83 pisze:
pan_satyros pisze:
Serenicus pisze:Mógłby ktoś podzielić się linkiem, skąd można ściągnąć nowe scenariusze do Claustro w wersji PL?
Gra jest wypas. I my też najczęściej zacinamy się na 1 scenariuszu. Niby ciągle to samo, ale i tak fun jest nie z tej ziemi :)
Dzięki z góry za linka.
http://speedy.sh/yrQmx/Claustropohobia- ... RIUSZE.rar
Swego czasu również ich szukałem - wrzuciłem tu wszytko co dotychczas zostało przetłumaczone.
Niestety link padł. Można prosić o ponowną wrzutę albo jakiś link gdzie można znaleźć ciekawe scenariusze w PL.
Na BGG w dziale Files.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: pan_satyros »

herman83 pisze:
pan_satyros pisze:
Serenicus pisze:Mógłby ktoś podzielić się linkiem, skąd można ściągnąć nowe scenariusze do Claustro w wersji PL?
Gra jest wypas. I my też najczęściej zacinamy się na 1 scenariuszu. Niby ciągle to samo, ale i tak fun jest nie z tej ziemi :)
Dzięki z góry za linka.
http://speedy.sh/yrQmx/Claustropohobia- ... RIUSZE.rar
Swego czasu również ich szukałem - wrzuciłem tu wszytko co dotychczas zostało przetłumaczone.
Niestety link padł. Można prosić o ponowną wrzutę albo jakiś link gdzie można znaleźć ciekawe scenariusze w PL.
http://www.speedyshare.com/KXaew/Claust ... RIUSZE.rar ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: mat_eyo »

Ok może jestem ułomny ale jak z tego coś ściągnąć nie wykupując konta premium?
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Claustrophobia

Post autor: me-to »

Kliknij na nazwę pliku na samej górze strony
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: mat_eyo »

me-to pisze:Kliknij na nazwę pliku na samej górze strony
Czyli jednak jestem ułomny :oops:
Dzięki, już się ściąga :)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Claustrophobia

Post autor: grucha »

Czy powstały jakieś scenariusze dla 3+ graczy ?
Ktoś pogrywał w większą liczbę osób na własnych zasadach ? Z jakim skutkiem ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Serenicus »

Ja probowalem. Plansza byla prekonstruowana, na srodku stal demon i skarb. Na jednym koncu jedna grupa ludzi, na drugim, druga. Ludzie musieli dojsc do srodka, wziac skarb i uciec przeciwna strona planszy. Mogli sie tez, na normalnych zasadach, wzajemnie atakowac. Zadaniem demona z kolei bylo wybicie w pien wszystkich ludzi. Gralo sie fajnie, ale demon mial za duza przewage (bo ludzie bijac sie wzajemnie, pomagali mu wygrac). Probowalem to zrownowazyc kartami przewag. Najpierw 2 potem 3,4... i nadal wygrywal demon. Potem nawet zmienilem demona na tego, ktory nie moze sie poruszac... i nadal wygrywal demon :D Od tamtego czasu nie ruszalem wiecej tego scenariusza, ale zachecam do kminienia w swoim zakresie jak mozna temat 3 graczy ugryzc (sam bardzo bym chcial tak grac :P)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Claustrophobia

Post autor: grucha »

A opcja podziału drużyny ludzi( w kooperacji) między dwóch graczy nie wchodzi w grę ? Mając tylko 2 bohaterów jest zbyt mało do robienia , zbyt mało akcji ? Czy największy problem stanowi faza inicjatywy i rozdzielanie kostek ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bartekb8 »

Od biedy można by podzielić grupę ludzi na dwóch graczy, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł, bo rozdzielanie kości w fazie inicjatywy oraz kolejność podejmowania działań (a także zgranie działań poszczególnych członków zespołu) ma decydujący wpływ na szansę zwycięstwa ludzi, i to w każdej turze: Claustrophobia raczej nie wybacza grającemu ludźmi błędów i niedopatrzeń...
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Muttah »

Ja gram w Claustro głównie we 3 i jest elegancko. Scenariusze wymyśla się bardzo prosto, mam ich już chyba z 5. Pierwszy jest gdzieś w tym wątku. Z podziałem ludzi nie ma problemu - każdy ma swoją ekipę i rzuca swoje kostki, aktywacja postaci w dowolnej kolejności. Jedyne co to przy pełnym składzie drużyny z podstawki + de profundis my dajemy demonowi dodatkową kostkę (rzuca czterema), za to "Trap" odpala się na 16+. Tyle zmian, poza tym można grać bez problemu. Ponadto scenariusze dla dwóch drużyn są bardzo fajne, a przynajmniej w moich zawsze idzie ogromny nacisk na element współpracy ;) Jak będą chętni to mogę je rozpisać i wrzucić.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Claustrophobia

Post autor: grucha »

Muttah pisze: Jak będą chętni to mogę je rozpisać i wrzucić.
Jeden już jest :D
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Re: Claustrophobia

Post autor: mig »

Muttah pisze:Jak będą chętni to mogę je rozpisać i wrzucić.
oczywiście ze są chętni :) claustro na 2 trochę mi się już znudziła, a poza tym zwykle jest nas większa ekipa.
Chętnie pogram w większym gronie:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Muttah »

Spoko, zrobi się. Nie mam czasu od razu nad tym siąść, tak więc najwyżej puść mi jakąś PW gdybym zapomniał.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Claustrophobia

Post autor: donmakaron »

Czy tylko ja mam wrażenie, że kampania "Zbaw nas ode złego" jest mocno nierówna? W pierwszym scenariuszu ludzie dostali strasznego łupnia, a zabawę przerwaliśmy w trakcie drugiego, gdy ludzie byli kompletnie bezradni wobec działań demonów. Wrażenia mocno średnie. Jak u was?
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Claustrophobia

Post autor: nanautzin »

Powiem szczerze, że u mnie najczęściej był remis albo wygrana człowieka. Wszystko zależy tak naprawdę od strategii i kafli, bo przy odpowiednim ich ułożeniu miewałem gry, że człowiek nie był nawet w połowie i przegrywał.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Kasper »

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł aby stworzyć zasady do rozgrywania Claustrophobii na podobieństwo Descenta.
Powiedzmy 2-3 scenariusze łączące się w jakąś Kampanię. Awans postaci które przeżyły scenariusz, jakieś dodatkowe bonusy dla prowadzącego Demony jako Mistrza Podziemi itp. Myślał ktoś o czymś takim?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Banan2 »

Kasper pisze:Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł aby stworzyć zasady do rozgrywania Claustrophobii na podobieństwo Descenta.
Powiedzmy 2-3 scenariusze łączące się w jakąś Kampanię. Awans postaci które przeżyły scenariusz, jakieś dodatkowe bonusy dla prowadzącego Demony jako Mistrza Podziemi itp. Myślał ktoś o czymś takim?
Na stronie Rebela jest takie coś: kampania "Zbaw nas ode złego", składająca się z 4 scenariuszy w których Grupa Baptysty stara się powstrzymać diaboliczny plan Przeciwnika.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Kasper »

:D Wiem, że jest takie "coś". I na podstawie tego czegoś zacząłem pisać zasady które pozwoliły by na połączenie kilku scenariuszy np.: dwóch z De Profundis - "Na Polowaniu" i "Kuźnia" lub "Relikwie" i "Towarzyszki Broni" nie tylko pod kątem fabularnym ale także biorących w nich udział bohaterów. Zadałem pytanie czy ktoś myślał już o czymś takim, może ma jakieś pomysły itp.
ODPOWIEDZ