Gra miesiąca SIERPIEŃ

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: kdsz »

Bardzo słaby miesiąc - 11 rozgrywek.
Najwięcej razy Brass (6 partii, 2 online) i tradycyjnie tytuł gry miesiąca.
Powrót miesiąca - Puerto Rico.
Zaskoczenie miesiąca - niesamowicie sympatyczna partia trzyosobowa w Geniusza zagrana z siostrzeńcami.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: mig »

U mnie kolejny dobry miesiąc. Wakacje, wielu znajomych na niewyjazdowych urlopach - warunki idealne do bicia kolejnych rekordów grania ;)
92 rozgrywki (w tym około połowy online).
20 tytułów, w tym 9 nowości (Władcy Podziemi, Konwój, Zimna Wojna: CIA vs KGB, Struggle of Empires, Rallyman, Miasto Spichrzów, Osadnicy - Szybka gra karciana, Pocket Battles: Macedonians vs Persians i Space Hulk: Anioł śmierci)

Najwięcej rozgrywek: tradycyjnie Neuroshima Hex (53, zdecydowana większość online)
Powrót miesiąca: Alien Frontiers (w końcu trafiła się ekipa, która grę doceniła:)
Najdłuższa rozgrywka i najwiecej emocji: Struggle of Empires
Gra/nowość miesiąca: bardzo trudny wybór, bo trudno tak różne gry (i emocje wywołujące) porównywać. Ostatecznie - w kategorii "cięższych": Władcy Podziemi - genialne połączenie klimatu z mechaniką. Nie za długi czas rozgrywki, świetna regrywalność, idealna losowość:) A wśród "lekkich": Miasto spichrzów za reguły które można wytłumaczyć w max 2 minuty, świetny czas rozgrywki i prawdziwy zachwyt wśród moich (na codzień raczej wojenno-strategicznych) graczy.
I jeszcze wyróżnienie dla Space Hulk: Anioł Śmierci za pierwszą grę kooperacyjną, do której miałem ochotę zasiąść drugi raz :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: gigi »

Powrót miesiąca :Fasolki
Gra miesiąca :Fasolki
Najwięcej rozegranych partii :Fasolki ;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Muttah »

Gra miesiąca: Hybrid - w swoim gatunku totalny mistrz i nic mu nie podskoczy. Oj działo się w tym miesiącu wokół Hybrydy - nowe jednostki ale przede wszystkim nowy przeciwnik, który wsiąkł w grę i ostro daje radę :twisted:
Powroty miesiąca:
Horus Heresy - Wreszcie pograłem trochę jako zło i było mi z tym dobrze. Dwuosobowy debeściak i kolejny evergreen który po prostu nigdy mi się nie znudzi :mrgreen:
Warrior Knights - ooooooh yeah, król powrócił na tron - dobrze było znowu zagrać w "łorjora" :D
Nowość miesiąca: Rex - bardzo fajna gra, muszę to wreszcie kupić (choć przy obecnym stanie kolekcji w sumie presji nie mam)
Zawód miesiąca: Descent 2nd ed. - chyba inaczej to sobie wyobrażałem. Jak dla mnie zdecydowanie za mało kombinowania, no ale wszystkim się podoba więc pewnie się nie znam :roll:

Ogółem miesiąc masakra, praktycznie każdy weekend był jednym wielkim maratonem :twisted: Trzeba będzie podtrzymać tę chlubną tradycję...
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: makoleon »

Z powodu wakacji słabszy miesiąc - 1 partia z dziewczyną w Scrabble.
Grą miesiąca zostają więc...Scrabble.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: garg »

I ja muszę się pochwalić, bo miałem naprawdę wyjątkowy miesiąc z wyjątkową grą :lol: .

Gra miesiąca: Hollywood! Card Game

Nowość miesiąca: Hollywood! Card Game

Filler miesiąca: Hollywood! Card Game

Zaskoczenie miesiąca: Hollywood! Card Game

Liczba partii: 1. A w co? W... tadaaammmm!!!... Hollywood! Card Game.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Geko »

U mnie wygrywa Price of Honour, czyli polski dodatek do Conflict of Heroes. Wprawdzie tylko jedna partia, jeden pozornie niedługi scenariusz (#2 Krojanty), ale gra pokazała cały swój urok w połączeniu tematu i mechaniki. Świetny system, świetny dodatek. Brawo dla Michała i reszty osób zaangażowanych w przygotowanie scenariuszy.

Natomiast w kategorii powrót i jednocześnie rozczarowania ląduje stare Carcassonne, które jest grą całkiem przyjemną, ale pod warunkiem, że nie bierze się jej zbyt serio, bo losowość potrafi być bardzo wredna. To jest gra rodzinna i koniec.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Hiu »

Infiltration: Kilka rozgrywek - w dalszym ciagu bardzo fajna i szybka. Przypomina mi to, ze trzeba rozstawic ponownie Androida.

Wszystko ponizej w kategorii odkrycie:
Kolejka: Mile zaskoczenie. Poczatkowo mialem wrazenie, ze to gra bez przyszlosci i nawet nie warto do niej siadac. Opasla instrukcja ma uzytecznych 6 kartek (ze zdjeciami). Rozgrywka prosta, moze lekko niezbalansowana.
Last night on earth Kilka rozgrywek. Lubie kostki, jednak zostalem pokonany przez dominujace sily zombie. Zombie tez nie mialy latwego zycia - kostki mnie lubia :) 4-5 zombie to bylo za malo na mich bohaterow. Pokonal mnie dopiero zastep 12 a to i tak w okolicy 9 zombie :) Zabraklo 2-3 rund i odrobine wiecej milosci ze strony kostek (ktora i tak nie byla mala) - zeby pokonac tych dziwnych kulejacych ludzi.
Conquest of the planet earth Ten sam wydawca co LNoE - podobna losowosc - ale tez i fun. Godna polecenia - jako przerywnik
Undermining: Podchodzilem ze strasznymi oporami, a tu takie zaskoczenie :) bardzo przyjemna i szybka. No i te kostki :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: mat_eyo »

Nie liczyłem dokładnie ilości partii w tym miesiącu ale na pewno było ich mniej niżbym chciał. Na stole tylko dwie gry, obie dla mnie nowe.

Grane tytuły: Carcassone, Slavika
Nowość miesiąca: Slavika
Gra miesiąca: Slavika
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: pan_satyros »

Od 2 miesięcy przy planszy posucha na rzecz konsoli.

W sierpniu kilka rozgrywek zanotowano, a grą miesiąca zostaje 51 Stan - karcianka, w którą, mimo bardzo wielu partii, wciąż mam ochotę grać i nawet Nowa Era (leżąca w szafie) nie wydaje sie być jeszcze potrzebna.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: jerrymagu »

Gra miesiąca: Zamki Burgundii, The World Cup (bez szczególnego wyróżnienia jakiejkolwiek)
Powrót miesiąca: Peloponnes, A Few Acres of Snow, Urban Sprawl
Autor miesiąca: Chad Jensen
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: 100rk »

Dziwny miesiąc, bo bardzo dużo nowych gier, ale jedna "staroć" nie dała szans żadnej z tych nowości. Tak bardzo nie dała szans w ilości i jakości rozgrywek, że o pozostałych wstyd wspominać :)
Gra miesiąca : Zamki Burgundii
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Senthe »

Nowość miesiąca: Dancer
Rozczarowanie miesiąca: Slavika
Odkrycie miesiąca: SET
Gra miesiąca: Race for the Galaxy :mrgreen:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: kwiatosz »

Chaos w Starym Świecie - gra oszukuje, bogowie niezbalansowani, Szczur psuje rozgrywki, nowe karty dla Tzeentcha to jakaś porażka, żaden rozwój nie jest potrzebny, Khorne wygrywający na punkty to śmiech na sali. W skrócie CwSŚ jest tan naprawdę grą o jednym bogu - Ranaldzie. I za to ją uwielbiam :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ash77
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:30

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: ash77 »

Miesiąc średni - 19 partii w 5 gier

Gra miesiąca: Wsiąść do pociągu: Europa - żonie sie spodobało wiec granie częste (bardzo dobry balans od 3 do 5 osób, dobry na 2 osoby)
Nowość miesiąca: Wsiąść do pociągu: Europa, Rekiny Biznesu
Powrót miesiąca: Pandemic - kiedyś pokazana znajomym (zaciekawiła, nigdy z nimi nie wygrana), w tym miesiącu grana by uwierzyli że wygrana w tą gre to nie mit - w trzeciej rozgrywce sie udało uratować świat

zauważam pewną anomalie - gdy jakąś gre tłumaczę pierwszy raz komuś, to nigdy nie mogę z tym kims wygrać pierwszej partii - zazwyczaj nowicjusz wygrywa (czyżby szczeście nowicjusza)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Firenski »

64 partie w 17 tytułów plus niezliczona ilość partii w Dragonheart online.

Najwięcej partii online: Dragonheart – to jakieś wariactwo jest w moim wykonaniu ;)
Najwięcej partii na stole: 7 Cudów – to był jeden wyjątkowy weekend i mam nadzieję, że się więcej nie powtórzy
Nowość miesiąca: Kahuna – sprytna, mała, logiczna gierka w którą nie umiem grać ;)
Powrót miesiąca: Troyes – czułem, że to świetna gra jest, ale rok musiała poczekać
Ciągłe oczarowanie miesiąca: Hawaii – no nie chce mi się znudzić granie w tę grę
Rozczarowanie miesiąca: Filary Ziemi-Gra Karciana – po pierwszej rozgrywce zdecydowanie mi się nie podobało
Porażka miesiąca: miażdżąca przegrana w El Grande i taki stres podczas gry, że współgracze wmówili mi, że 3 to nie jest 3 i prawie w to uwierzyłem ;)

Gra miesiąca: TROYES – kapitalna gra – bez dwóch zdań :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: KubaP »

Co do Troyes, to zgadzam się, że fajne, ale jeden warunek - musi być szybka gra, bo grożba downtime'u jest ogromna.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: gafik »

Nowość: Can't Stop (coś niesamowitego?! ciśnienie jakie mam przed kolejnym rzutem kostkami doprowadza mnie do kołatania serca :P ) na razie tylko kilkanaście razy on-line - można to gdzieś kupić? W sumie to chyba samemu można sobie zrobić :roll:

Powrót: Na chwałę Rzymu (rok temu wogóle mi się nie spodobała, a teraz nie było do kogo się dołączyć (oprócz NcR) i wsiąkłem)

Gra miecha: MtG - dzięki kilku turniejom, które zawsze podnoszą mi poziom adrenaliny do granic wytrzymałości gruczołów potowych ;)
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: 7koliberek9 »

17 rozgrywek w 7 tytułów

Nowości: Zamki Burgundii, Nowa Era
Najwięcej rozgrywek: Zamki Burgundii
Powrót miesiąca: Wysokie Napięcie
Najlepsza partia w Cywilizację Poprzez Wieki
Bolesna porażka w Wysokie Napięcie

Grą miesiąca zostają Zamki Burgundii :)
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 50 times
Been thanked: 70 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Mateez »

Nowość miesiąca i gra miesiąca: Wojna o Pierścień - rozegrałem 4 partie. Po dwóch pierwszych uznałem, że to jakieś rozpasane Ryzyko, ale kolejne dwie przekonały, że jednak nie... Fascynująca gra, od której trudno się uwolnić.
Wyróżnienie miesiąca: Zamki Burgundii - mimo, że gramy w tę grę nieprzerwanie od maja, frajda ciągle taka sama! Pod tym względem trudno Zamkom dorównać.
Powrót miesiąca: Władca Pierścieni: Konfrontacja - zawsze uważałem, że to genialna gra, ale właśnie w tym miesiącu przekonałem się o tym ponownie. No i to odwieczne pytanie - kto ma łatwiej, dobrzy czy źli?! :)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: oopsiak »

42 partie
15 tytułów
2 nowości

Nowość Miesiąca: Space Alert

Rozczarowanie Miesiąca: -.

Powrót Miesiąca: Mansions of Madnes przegrane "z ręką na klamce" :)

Gra Miesiąca: 10 partii w Agricolę
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: ghostdog »

U mnie skromnie ale powrót do grania :D
1. gra miesiąca K2
2. powrót -CAYLUS!!!!
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: cboot »

Nowe gry: Wings of War: Famous Aces

Nowość miesiąca: Wings of War: Famous Aces
Powrót miesiąca: Elfenland
Najwięcej grana: Sid Meier's Civilization: The Board Game (2 razy... czyli tyle samo, ile Pędzące Żółwie, ale ilość czasu oczywiście dużo większa).
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: ananas »

U mnie Władca Pierścieni: Konfrontacja.
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca SIERPIEŃ

Post autor: Skorzeny »

U mnie w tym miesiącu też kiepsko z liczbą partii, ale generalnie rządziła Agricola. Rządziła tak mocno, że zamówiłem Agricola: Chłopi i Ich Zwierzyniec :D
ODPOWIEDZ