Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: RasTafari »

@marcinc
fakt jest taki upgrade, zwracam honor. zauważ jednak, że mogą to być dowolni kultyści a nie tylko kultyści Nurgla więc nie jest taki zły ten up (choć sam nim nigdy nie grałem :wink: )

Nurglem nigdy na kręcenie nie gram, więc mi powiewa, ważne żeby to jedno kręcenie mieć co turę i tylko korumpować Stary Świat idąc na VP a do tego karty i upy są, fakt że to chyba najcięższy bóg do grania.

co do Khorne'a to u nas nigdy nie ma lekko, zawsze albo wszyscy nagle się urywają z jego 'imprezki' w jakimś regionie albo szkodzą mu kartami :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: grucha »

Czy kupując dodatek w wersji PL i połączenie go z podstawką Eng całkowicie spolszczy mi grę ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: lintu »

Nie. Anglojęzyczne pozostaną: większość kart Starego Świata oraz panele graczy. Natomiast najistotniejsze z punktu widzenia gracza karty chaosu i ulepszeń będą po polsku, a to już coś ;) chyba, że zdecydujecie się pozostać przy kartach chaosu z podstawki, bo jest też taka opcja.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: schizofretka »

lintu pisze: chyba, że zdecydujecie się pozostać przy kartach chaosu z podstawki, bo jest też taka opcja.
Stare karty chaosu tylko gdy nie gra szczur, a bez szczura i nowych kart to z dodatku zostaje tylko kilka kart starego świata...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: Tolis »

Nie widzialem polskiego wydania, sprawdz lepiej czy karty starego swiata pomiedzy wersja PL i EN nie roznia sie miedzy soba na rewersie. Bo jesli ciut sie roznia to bedzie wiadomo czego sie spodziewac w wydarzeniu. Nowe karty sa zdecydowanie utrudniajace zycie :)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: grucha »

A można grać mieszając talię bogów na zasadzie jeden gracz stara talia, inny nowa itp. ? Próbował ktoś , jak z balansem ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: Olgierdd »

grucha pisze:A można grać mieszając talię bogów na zasadzie jeden gracz stara talia, inny nowa itp. ? Próbował ktoś , jak z balansem ?
Wg. instrukcji nie można tego robić ze względu na balans rozgrywki.
schizofretka pisze:Stare karty chaosu tylko gdy nie gra szczur
Jeżeli dobrze pamiętam, to Szczurem można grać również ze starymi kartami chaosu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: schizofretka »

Olgierdd pisze:
Wg. instrukcji nie można tego robić ze względu na balans rozgrywki.
schizofretka pisze:Stare karty chaosu tylko gdy nie gra szczur
Jeżeli dobrze pamiętam, to Szczurem można grać również ze starymi kartami chaosu.
Z wymienionego przez ciebie powodu oficjalnie nie można. Na nowych kartach inaczej się gra, więc jestem w stanie to zrozumieć.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: Zet »

Przykro mi, ale instrukcja mówi jasno:
Players cannot mix and match cards from both sets, nor can one player use his Morrslieb set while the other players use their base game set.
The only exception to this is the Horned Rat player. He always uses the Morrslieb set, even when the group uses the base game set.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: tchazzar »

Ciężko, żeby szczur używał innego jak go nie ma :lol:
Przymierzam się do zakupu dodatku i jeszcze raz: można grać starym (chodzi o decki bogów) citowem dodając tylko szczura, tak?
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: lintu »

Tak, można, ale warto spróbować też nowych, bo są dobrze zbalansowane (może nawet lepiej niż te z podstawki?).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: kwiatosz »

Wczoraj w partii jako pierwsze wydarzenie Starego Świata wyszła karta, która zabrania używania kart chaosu, chyba że się poświęci 2 kultystów z planszy. Jako że to pierwsza kolejka, to oczywiście ich nie było, przez co Tzeentch nie miał możliwości dołożenia żadnego znacznika na kółko. W drugiej kolejce wyszła karta, że jak ktoś ma jeden znacznik na kółku, to nie kręcił wcale - to plus zdejmowanie kultystów dało 2 kolejki Tzeentcha bez kręcenia - o ile kojarzę to są wydarzenia z dodatku, mój entuzjazm wobec niego nieco opadł, jak na początku 3h gry już wiem, że się nie będę liczył...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: zephyr »

Akurat Tzeench ma nienajgorsze warunki żeby zdobywać punkty (najwięcej kultystów). Gorsze są karty które negują kręcenie Korna, bo nawet z dodatkiem jest ciężko zdobywać nim pkt.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: kwiatosz »

Niby tak, ale przy rozpoczęciu bez kart na pewno nie zakręci, a druga karta, która kazała zdejmować kultystów, plus rozstawiony korn z tej i poprzedniej rundy mnie gnębiły okrutnie... To chyba jedyna karta, która, jeżeli wyjdzie jako pierwsza, całkowicie uniemożliwia kręcenie...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: zephyr »

Tzeench bez kart faktycznie szczęśliwy nie będzie.

I generalnie zgadzam się z ideą "trudne karty" wcale nie są trudne, bo to nie co-op, tylko mocno biją jakiegoś z graczy, który najmniej korzysta z danego efektu... wolę te średnie które mniej drastycznie wpływają na grę, ale jednak dodają istotne elementy. I zastanawiam się nad houserule żeby wydarzenia zawsze się przesuwały na torze, bo jakiś idiotyzm w stylu nie ma walki w kluczowych regionach, nie ma zagrywania kart itp potrafi się utrzymać przez pół gry... (a innym razem wydarzenie z kometą spada po 1 turze)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: sirafin »

zephyr pisze:I zastanawiam się nad houserule żeby wydarzenia zawsze się przesuwały na torze, bo jakiś idiotyzm w stylu nie ma walki w kluczowych regionach, nie ma zagrywania kart itp potrafi się utrzymać przez pół gry... (a innym razem wydarzenie z kometą spada po 1 turze)
Jeśli nie zaznaczono inaczej, zaraz po przeprowadzeniu
akcji zapisanej na karcie kursywą, kartę Starego Świata
należy umieścić na pierwszym od lewej („1”) polu wydarzeń
Starego Świata. Jeśli na tym polu znajduje się już
karta, zostaje ona przesunięta na pole po prawej („2”).
Jeśli na polu „2” znajduje się już karta, jej efekt przestaje
obowiązywać – należy usunąć ją z gry i odłożyć do
pudełka.
O kurdę :shock: Myśmy zapis z w instrukcji zinterpretowali kompletnie inaczej.
- Jeśli karta ma być odrzucona to ją odrzuć, a jeśli nie to ją połóż na "1".
- Jeśli coś jest na "1" to przesuń to na "2".
- Jeśli coś jest na "2" to spada.

Traktowaliśmy to jako kompletnie niezależne warunki więc karta z kometą była w grze max 2 tury.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: zephyr »

I jak wrażenia, dla mnie brzmi lepiej niż oficjalna wersja :)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: sirafin »

Póki co gramy jedynie w podstawkę i faktycznie były rozgrywki, gdy wydarzenia były koszmarnie bolesne dla któregoś z graczy. Przykładowo na początku gry wydarzenie zabraniające walk w kilku regionach i rozpacz Khorna, który przez dwie tury nie mógł dosięgnąć żadnej ofiary, bo pozostałe potęgi korzystał z traktatu pokojowego, albo pola ekstazy i panoszyły się po planszy aż miło. Gdyby tak miało być przez całą grę, to by było piekielnie zniechęcające, więc nawet nie przyszło nam do głowy, że nasza interpretacja zasad jest błędna. Od początku gramy z zasadą max 2 tury dla wydarzenia i wszystko trybi nam super i jesteśmy z gry bardzo zadowoleni.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: tchazzar »

sirafin pisze:
zephyr pisze:I zastanawiam się nad houserule żeby wydarzenia zawsze się przesuwały na torze, bo jakiś idiotyzm w stylu nie ma walki w kluczowych regionach, nie ma zagrywania kart itp potrafi się utrzymać przez pół gry... (a innym razem wydarzenie z kometą spada po 1 turze)
Jeśli nie zaznaczono inaczej, zaraz po przeprowadzeniu
akcji zapisanej na karcie kursywą, kartę Starego Świata
należy umieścić na pierwszym od lewej („1”) polu wydarzeń
Starego Świata. Jeśli na tym polu znajduje się już
karta, zostaje ona przesunięta na pole po prawej („2”).
Jeśli na polu „2” znajduje się już karta, jej efekt przestaje
obowiązywać – należy usunąć ją z gry i odłożyć do
pudełka.
O kurdę :shock: Myśmy zapis z w instrukcji zinterpretowali kompletnie inaczej.
- Jeśli karta ma być odrzucona to ją odrzuć, a jeśli nie to ją połóż na "1".
- Jeśli coś jest na "1" to przesuń to na "2".
- Jeśli coś jest na "2" to spada.

Traktowaliśmy to jako kompletnie niezależne warunki więc karta z kometą była w grze max 2 tury.
Beka, my też tak zawsze gramy :O
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: tchazzar »

Szczur zamówiony, teraz tylko czekać.
Jak w ogóle oceniacie nową frakcję? Wygrana bardziej na obroty czy punkty. Jak z balansem po dodaniu nowych kart chaosu? Jak dla mnie w podstawce nurgle trochę za mocny, khorne najsłabszy - 5 dobrych rund trzeba rozegrać, żeby wygrać na obroty. Do tego czasu większość już osiągnie 50+ punktów. U nas zwykle przy 4tej, max. 5tej padają jednocześnie 2 regiony co daję boost punktowy i nie pozwala już khorne'owi zająć pierwszego miejsca.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: Olgierdd »

Nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia ze Szczurem, ale jest najbardziej potencjalnym chłopcem do bicia, bo każdemu bóstwu powinno zależeć by liczebność Skavenów nie była zbyt wysoka. Taki nowy wspólny wróg, jak Khorne w podstawce :)
Co do kręcenia czy punktowania to można wygrać na oba sposoby, jak u Slaneesha i Tzeentha. Najłatwiej punktuje się poprzez dominowanie regionów, za niszczenie w zależności jak bardzo inni pilnują naszej populacji. Najłatwiej jest dokuczać Slaneeshowi i Tzeenthowi, bo nie mają mocnych jednostek walczących.

Z nowymi kartami chaosu i wydarzeń jeszcze nie grałem, podstawka jest wystarczająco miodna.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: schizofretka »

Szczur jest bardzo mocny. Chyba łatwiej mu iść na punkty, bo i tak żetony na koło dostaje za dominację, ale kręci niewiele gorzej niż Khorne.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: kwiatosz »

Po 5 partiach nie widziałem jeszcze wygranej Szczura, natomiast wczoraj Khorne wygrał mając coś koło 70 punktów (wygrał na kółku, ale nawet jakby nie zakręcił to by an te punkty wygrał).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: tchazzar »

Khorne 70 punktowy? Możliwe chyba tylko z dodatkiem. Choć przyznam się, że nigdy nie próbowałem robić point rusha Khornem. Niby miałoby to sens - nękać innych kultystów, a trzymać i podsyłać swoich, blokować przeciwników battle cry'em, kąsać blood frenzy. drugiej strony 4rech kultystów trochę mało...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World - The Horned Rat Expansion

Post autor: kwiatosz »

Na pewno tylko z dodatkiem, konkretnie z kartą dającą punkty za zabijanie Krwiopuszczami.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ