Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Post autor: Myszaq36 »

http://boardgamegeek.com/boardgame/1086 ... ry-edition

1. Czy istnieje chociażby promyk nadziei, że pojawi się Polskie wydanie tej edycji ??
2. Czy jakieś sklepy prowadzą jeszcze sprzedaż angielskiej wersji - widziałem, że sprzedawali na zakamary.pl ale aktualnie produkt jest niedostępny.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Post autor: MichalStajszczak »

Osobiście wątpię, by ktoś (Lacerta?) ryzykował wydanie po polsku tej gry. Miałoby to sens, gdyby było na nią minimum 1000 klientów, a jest to mało prawdopodobne przy cenie rzędu 300 złotych. Ja mógłbym sprowadzić ewentualnie wersję niemiecką, ale kosztowałaby pewnie ok. 200 złotych.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Post autor: Myszaq36 »

Gdyby było polskie wydanie to biorąc pod uwagę niezwykle piękne wykonanie (+2 dodatki w pudełku) to osoby kochające Puerto i grające bardzo często mogłyby się skusić. Ja gram sporadycznie jednak do takiego wydania zasiadałbym pewnie znacznie częściej. Ciężko mi jednak powiedzieć czy znajdzie się takich 1000 osób - nie wiem nawet jaki był nakład polskiego wydania Lacarty.
A co do innych wersji językowych - pomimo, ze z angielskim nie ma problemów, to wydawanie 300zł na angielską wersje nie sprawia m już takiej samej przyjemności. Jakoś gra z polskimi napisami bardziej mnie cieszy i sprawia większą radość. Zwłaszcza przy takiej cenie. Dlatego muszę się jeszcze bardzo zastanowić nad zakupem. A inne wersje językowe niż polska i angielska nie wchodzą w rachubę - chciałbym jednak rozumieć co jest napisane, pomimo, że zasady i nazwy tych budynków znam już dobrze :)
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Post autor: Lucf »

Wreszcie statki wyglądają jak statki, a nie jak tratwy. To powinno być w podcastawowej edycji. W ogóle mogli by odswieżyć wersję NIEMILITOWANĄ. Bo to stara gra i ma stary design. A takie limitowanie drogie wydanie to kupią jedynie fanatycy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Post autor: Geko »

Dla mnie ta limitowana edycja wygląda na podrasowaną edycję Lacerty (oczywiście grafiki trochę inne) i nie widzę powodu do szału. Oczywiście jak ktoś chce mieć taką wersję, to czemu nie. A ogólnie stary dyzajn mi się podoba.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 996
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 380 times
Been thanked: 813 times
Kontakt:

Re: Puerto Rico: Limited Anniversary Edition

Post autor: Apos »

Z nowej wersji bardzo ciekawie wyglądają statki, dublony oraz skrzynie z towarami.

Czy ktoś się z szanownych Planszówkowiczów próbował samemu wykonać elementy z edycji Anniversary lub zakupić podobne?
ODPOWIEDZ