Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Post autor: Adam Kwapiński »

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące naszej najnowszej gry - piszcie śmiało. Postaramy się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Teomachia

Post autor: BartP »

Może sam coś o niej napisz wpierw. Trudno mieć pytań o coś, o czym się nie ma pojęcia.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Nie chcę wklejać tutaj informacji prasowej, która poszła odnośnie gry (jest też na gf). Gra przeznaczona jest dla 2 osób. Przewidziane są 2 tryby rozgrywki (podstawowy i bardziej zaawansowany), a także możliwość skalowania długości gry. Ta ostatnia waha się od 30 minut do godziny. Sama rozgrywka będzie wykorzystywała mechanikę licytacji i budowania swojej talii - chociaż w sposób trochę odmienny od tego co znamy z Dominiona czy Thunderstone'a. Dodatkowo w wersji zaawansowanej każdy z graczy będzie dysponował innymi możliwościami zależnie od wybranego bóstwa i przypisanych do niego kart mitów.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: sipio »

Już nie będę pisał tego na gf ale okładka mnie całkowicie zniechęca.
Mam nadzieje, że same karty będą lepiej się prezentowały.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Teomachia

Post autor: Pierzasty »

Adam Kwapiński pisze:Jeśli macie jakieś pytania dotyczące naszej najnowszej gry - piszcie śmiało. Postaramy się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości.
Dwa pytania. Wygląda na to, że Wasza gra dopiero wyszła/wyjdzie. Gdzie jest wobec tego porządny OP? I dlaczego ma nam zależeć na czytaniu tematu, skoro Wam nie zależy na promocji?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: kwiatosz »

Pierzasty pisze:dlaczego ma nam zależeć na czytaniu tematu, skoro Wam nie zależy na promocji?
Rozumiem że nie kupujesz rzeczy, które nie są reklamowane? :P
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Pierzasty - chętnie bym Ci odpowiedział na pytanie ale powiem szczerze, że niewiele zrozumiałem z Twojego postu.

Gra dopiero wyjdzie. Na przełomie sierpnia i września.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Tycjan »


# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Dabi »

W końcu wychodzi.
Grałem w prototyp chyba dwa razy i chętnie zakupię.
Klimat ciekawy, opcji dużo (jeśli wszystkie są w grze finalnej to tym lepiej). Mechanika sprawna i nie całkiem abstrakcyjna a to ważne zawsze.

Szkoda, że promowana jest póki co słabo. Tu Pierzasty ma rację.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Instrukcja jest już dostępna na stronie wydawnictwa:
http://wydawnictwofgh.pl/teomachiainstrukcja.pdf

Zapraszam do lektury i komentowania.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Są już wieści o premierze naszej najnowszej gry, która odbędzie się na tegorocznym Polconie.

http://polcon2012.pl/premiery-teomachia/

Oby tylko bogowie byli przychylni;p
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Dzisiaj odebraliśmy pudełka z grami. Świeżutkie egzemplarze stoją już w magazynie i cieszą oko. W najbliższy piątek wszystkich, którzy będą w okolicy zapraszam na premierę, która odbędzie się we Wrocławiu w trakcie Polconu.
kjk
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:02

Re: Teomachia

Post autor: kjk »

A sugerowana cena oscylowała będzie wokół... ?
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Będzie to dokładnie 69,99zł

Dodatkowo dla pierwszych 50 osób, które zakupią grę na konwencie przygotowaliśmy dodatkowy upominek w postaci kubka z grafikami z gry.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: powermilk »

a ja mam pytania.
W instrukcji jest podane:
Na planszy bóstwa znajdują się następujące informacje:
1. nazwa
2. kultura, do której należy bóstwo
3. atrybut bóstwa, czyli stała lub wykorzystywana raz na rundę umiejętność danego boga
4. żądanie bóstwa, czyli warunek, który należy spełnić, aby dobrać żeton cudu
Ale nie ma żadnej listy bóstw (czy nawet mitologii). A mnie by ciekawiło jakie są bóstwa, z jakiej kultury, jego atrybut i żądanie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Dabi »

Patrząc po rysunkach tych mitologii to na pewno ;)
Skandynawska
Celtycka
Grecka

Na grę czekam dalej i szkoda, że nie będę na premierze :|

Cena kusząca - mam nadzieję, że w normalnej sprzedaży niewiele to będzie więcej.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: powermilk »

Dobra, znalazłem, że mitologie to: 1. Nordycka 2. Grecka 3. Celtycka 4. Babilońska. ;)
Ogółem mega tajemnicza jest reklama Teomachii. Jak są jakieś grafiki, to nic nie jest napisane na nich :D Pomysł mi się bardzo podoba, więc podejrzewam, że jak uda mi się wypróbować grę i mi się spodoba, będzie w mojej kolekcji.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Właśnie wróciliśmy z Wrocławia i już spieszę z odpowiedzią na najważniejsze pytania.

Co do ceny to właśnie taka będzie - 69,99zł - Polconowa promocja polegała na tym, że Ci którzy zakupili grę dostawali gratis kubek z grafiką wybranego bóstwa.

Jeśli natomiast chodzi o tajemniczość to tutaj chodziło o toczące się konkursy. Dwa z nich polegały na odgadnięciu imion bogów lub nazw kart mitów po grafikach. Dlatego właśnie brak dokładnych informacji. Jutro najpóźniej pojutrze udostępnimy w sieci dodatkowe informacje.

A kogo nie było na premierze niech żałuje. Zjawiło się około 50 osób, a premierowy turniej okazał się całkiem sporymi i zaciętymi zmaganiami na 30 osób. Chrzest bojowy naszego drugiego tytułu został zakończony i wyszedł wyjątkowo pomyślnie.
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Teomachia

Post autor: MójMistrzu »

jestem po pierwszej rozgrywce w Teomachię, muszę przyznać, że gra zaskoczyła mnie na plus. Widać, że włożono w nią wiele pracy, wszystko działa bardzo płynnie, jest mnóstwo możliwości i kierunków działania
jedno pytanie do autorów: karta mitu "Ragnarok" - szybko można ją wystawić, i w zasadzie nie da się przeciwdziałać jej działaniu. Czy w trakcie testów nie wydała się Wam za mocna? Swoją drogą szkoda, że każda mitologia nie ma takiej karty pozwalającej na alternatywne zakończenie rozgrywki
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Senthe »

Wow, wygląda nawet sympatycznie.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Odpowiadając na pytanie o Ragnarok. Jego wystawienie zmienia dynamikę rozgrywki - tak zresztą jest przynajmniej z kilkoma innymi kartami mitów. Owszem myśleliśmy o kilku innych kartach pozwalających na alternatywne zakończenie rozgrywki ale właśnie ze względu na balans nie weszły one do gry.

Co do samego Rgnaroku - sprawa jest prosta. Jeśli wejdzie do gry zmusza przeciwnika do dość częstego wycofywania się jeśli nie jest pewien zwycięstwa (oczywiście jest też druga strona medalu czyli blef - skoro przeciwnik wchodzi/podbija grając przeciwko Ragnarokowi znak, że może mieć coś bardzo mocnego na ręku). Generalnie staraliśmy się oddać klimat karty mechanicznie - skoro mamy Ragnarok to gra nabiera większego tempa, staje się bardziej agresywna, a bitwy, do których dojdzie będą raczej dość duże. No i dodatkowa rzecz balasnująca tę kartę to fakt, że nie daje ona, poza alternatywnym sposobem zwycięstwa, żadnej przewagi.

Co do recenzji to dzięki za zaskakujące wręcz tempo. Samej treści z zasady nie komentuję - ewentualną dyskusję z recenzentami pozostawiam innym graczom.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: fluor »

Jestem pozytywnie zaskoczony tą grą. Na razie zagrałem tylko 2 partie w poziom podstawowy, ale samo podejście do tematyki i działająca mechanika sprawiają, że bardzo chętnie zagram kolejny raz.
Fasol
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2012, 18:36

Re: Teomachia

Post autor: Fasol »

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Teomachii, udało mi się zdobyć swój egzemplarz we Wrocławiu w konkursie na odgadnięcie nazw kart, choć nie może dzięki podaniu wszystkich poprawnych odpowiedzi lecz odrobiny szczęścia (kto był ten wie hehehe).

Co do gry to w skrócie bowiem żaden ze mnie wybitny recenzent bądź wirtuoz pióra ;)

Mechanika gry spisuje się bardzo płynnie, zasady nie są skomplikowane dzięki czemu już w pierwszej rozgrywce można się poczuć na tyle pewnie, by zacząć blefować na masową skalę :)

Draft mimo iż posiada dozę losowości skutecznie umożliwia dobranie początkowej talii kart, zwłaszcza jeżeli już gra się pełną rozgrywkę razem z Bogami oraz kartami mitów.

Wizualnie przypada mi do gustu, grafiki bardzo ładne (Danu najlepiej wyszła ;)). Karty zrobione z bardzo dobrej jakości materiału, są giętkie i się nie odkształcają, same z siebie wytrzymałe ale mimo wszystko kupiłem na nie koszulki, wole dmuchać na zimne niż żałować że przez przypadek jakaś się porysowała.

Pudełko niewielkie, ze sztywnego oraz mocnego kartonu. Gabaryty pudełka jak najbardziej na plus, zajmuje mało miejsca a wewnątrz jest na tyle wystarczającej przestrzeni by wszystko pomieścić i co najważniejsze, nie latać po całym pudle podczas transportu. Może to moja osobista przypadłość lecz nie lubię gdy mi coś po pudełku lata ;P

Dałbym 10/10 lecz niestety... brakuje mi choć jednej dodatkowej mitologii, np. Egipskiej bądź Słowiańskiej (wiem marudzę ^^). Dlatego dam 9+/10 żeby zachęcić was, by w przyszłości wydać dodatek który wprowadzi jakąś mitologię i możliwość zabawy np. do 4 osób (a co ;)).

Dziękuję wam za wspaniałą zabawę dzięki której mogę unicestwiać wiernych mojej ukochanej (jak i ona, mi :D).
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Recenzja Teomachii na Polterze:
http://planszowki.polter.pl/Teomachia-c24841
ODPOWIEDZ