(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

TTA zawsze:). I tak miałem zamiar być w pon. więc fajnie by było zagrać w końcu w pełnym składzie.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

No dobra, to mogę znów spróbować w TtA - z weteranami zdaje się dużo bardziej ode mnie weterańskimi :wink:

Geko, w tamtej partii podgryzałeś mnie biorąc często, zwłaszcza na początku (za poduszczeniem Trampa) karty, które Tobie przydałyby się średnio, a mi mocno. Fakt, że potem Cię jechałem - bo walczyłem o zwycięstwo, a wtedy trzeba farmić słabszych, jak się nadarzy okazja... nic osobistego :) Oczywiście, że powinienem raczej Trampa najeżdżać - robiłem to na miarę moich skromnych możliwości...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Micelius pisze: Geko, w tamtej partii podgryzałeś mnie biorąc często, zwłaszcza na początku (za poduszczeniem Trampa) karty, które Tobie przydałyby się średnio, a mi mocno.
A, czyli o to chodziło. Ja brałem karty, których (przynajmniej tak mi się wydawało) potrzebowałem, a że masz wrażenie, że Ci je na złość pobierałem, to już inna sprawa :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

Więc mamy komplet na TTA ? :D
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Będę w najbliższy poniedziałek na 18.30. Dzieje się coś fajnego? Może ktoś miałby ochotę na Wilderness War albo Marię(nie mam egzemplarza)? Ewentualnie poznam Race for the Galaxy, Reef Encounter albo Acquire.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

SuperTramp pisze:Więc mamy komplet na TTA ? :D
Chyba tak. Ale wcale to nie znaczy, że skończycie na jednym spotkaniu :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Mi się udało zagrać jeszcze w piątek i, jeśli odliczyć czas poświęcony na kłótnie (zwł. inni gracze robili błędy, po części ze względu na zabójcze tempo 8) ) i Mowę Bojową Prezesa, zagraliśmy w 3h. Więc Geko, nie strasz :)
Ale lepiej, żeby przyjść jak najwcześniej. Co powiecie na 16.30? I czy wszyscy znają grę? Bo jak nie, to lepiej jeszcze wcześniej, cobym mógł spokojnie wytłumaczyć (30 min.)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

Jako, że jestem jutro do dyspozycji przez cały dzień - dostosuje się do reszty :).
twilight
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:50

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: twilight »

cześć, będę jutro po 16.00, kto zaproponuje jakąś rozgrywkę do której mogę się dołączyć
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Będę o 17 i od razu będę gotowy do wysłuchania tłumaczenia zasad Die Machera. Niby sobie poczytałem trochę instrukcji, ale jakoś cały czas mam w głowie więcej pytań niż odpowiedzi. Macek czy też się wyrobisz na 17? Żebyśmy mogli razem uczyć się zasad. No i czy ktoś z wyjaśniających dotrze na 17?
Greed, for lack of a better word, is good.
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

Ja mogę tłumaczyć będę od 16.15-16.30, Macek przynosi grę, tez ma być wcześniej. Myślałem że o 17 startujemy z grą a nie tłumaczeniem. Nie chcę ponownie grac do 23 z minutami.
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

_Paweł_ pisze:Ja mogę tłumaczyć będę od 16.15-16.30, Macek przynosi grę, tez ma być wcześniej. Myślałem że o 17 startujemy z grą a nie tłumaczeniem. Nie chcę ponownie grac do 23 z minutami.
Postaram się być w takim razie o 16:30 ale nie wiem czy mi się uda. Mam dziś sporo rzeczy do załatwienia
Greed, for lack of a better word, is good.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

l.a.d pisze:Będę o 17 i od razu będę gotowy do wysłuchania tłumaczenia zasad Die Machera. Niby sobie poczytałem trochę instrukcji, ale jakoś cały czas mam w głowie więcej pytań niż odpowiedzi. Macek czy też się wyrobisz na 17? Żebyśmy mogli razem uczyć się zasad. No i czy ktoś z wyjaśniających dotrze na 17?
czyli o ktorej start?
zasady znam wiec tlumaczenia sluchac nie musze.

s
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

Więc ostatecznie 16.30? Mam nadzieje, że ktoś weźmie grę;)
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

Macek będzie z gra o 16.30 i ruszamy z rozstawieniem i tłumaczeniem.
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

Miałem na myśli ekipę do TTA :)
twilight
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:50

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: twilight »

nie do końca zrozumiałem czy dziś planowany jest die macher, ale chciałbym "zaklepać" miejsce w rozgrywce...
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Ja z kolei nie rozumiem, czy ktoś nie potrzebuje tłumaczenia TtA - będę, powiedzmy, o 16.10. Jeśli ktoś chce tłumaczenie i może, niech przyjdzie o tej porze...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

twilight pisze:nie do końca zrozumiałem czy dziś planowany jest die macher, ale chciałbym "zaklepać" miejsce w rozgrywce...
Z tym będzie problem ponieważ skład pięcioosobowy jest zapisany od 2 tygodni.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Trochę nie mam czasu szeroko się rozpisywać na temat wczorajszych arcyciekawych rozgrywek w Neuroshimę Hex, Princes of the Renaissance i Hawaii, więc na razie na szybko - dla barta i GrzeLa - rozwianie wątpliwości co do Neuroshimy: gdy ostatni gracz wykonujący ruch w rozgrywce (będący po tym graczu ktoremu skończyły się kafelki) doprowadzi do zapełnienia planszy, to rozgrywana jest bitwa a PO TYM JESZCZE Finałowa Bitwa. Znalazłem to w Neuroshimowym FAQ 2.0. Zatem wygrałem, barcie 15-14 ;)

Jak się zakończyło 6 godzinne TtA??
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Dziękuję za zeszłotygodniowego Die Machera-niestety trochę losowo rozłożyły się landy-najlepsze dwa na początku-kolejne 5 nędza.Słyszałem,że we wczorajszym 7 godzinnym pojedynku,też tak było ?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

jax pisze:Jak się zakończyło 6 godzinne TtA??
Przecież miało być szybko :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Wczorajszy Die Macher trwał 6,5h. I mam wrażenie, że nikt nie miał poczucia downtime'u ze strony innych graczy. Były momenty, że ktoś się zastanawiał, ale ogólnie szło dość płynnie. Wydaje mi się, że konstrukcja gry wpływa dobrze na grywalność. Nie ma takiego momentu, że wykonam swoje akcje i teraz mogę iść na 15 min przerwy bo inni będą się ruszać.
A co do samej gry. Podeszła mi bardzo, ale... No właśnie niestety pewne "ale" występują:
Jak na grę optymalizacyjną (bo taką w dużej mierze jest) to jest zbyt losowy. Np. ostatnie dobieranie kart i trafiłem coś co mnie było potrzebne. A sebastian wyciągnął jakieś g... Gdyby sytuacja się odwróciła to ja bym był ok. 20 punktów niżej a on ok. 30 wyżej. Więc to jest duży wpływ losowy na wyniki. To samo dotyczy losowania landów. Bardzo mi się podoba, że pula landów jest duża. Dzięki temu każda gra jest inna. Ale u nas wypadły 2 najwyżej punktowane landy jako 2 pierwsze. I pierwsze wybory były zdecydowanie przypadkowo losowe. Za to już do drugich można się było przygotować.
Ogólnie wczorajszy wieczór bardzo na plus. Gra rzeczywiście ciekawa. Może po prostu trzeba przyjąć, że jest to gra o pewnym stopniu losowości i nie mieć złudzeń. Na takiej samej zasadzie jak to, że w Zimnej Wojnie sporą rolę odgrywa rzut kostką - jeśli nie lubisz turlać nie siadaj do niej :twisted: .
Z kronikarskiego obowiązku wyniki:
l.a.d 375 punktów
piotrsmu 369
Pawel 289
Sebastian 258
Macek 232
Greed, for lack of a better word, is good.
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

Ja jeszcze nie ochłonąłem po wczorajszy Die Macher. Trochę o przebiegu gry:
po 1 Landzie za 80 pkt
CDU (PiotrSmu) 60 pkt
FDP (_Paweł_) 32 pkt
SPD (l.a.d) 18 pkt
Die Grunen (Sebastian) 25 pkt
Die Linken (Macek) 32 pkt

po 2 landzie (60 pkt)
CDU (PiotrSmu) 130 pkt
FDP (_Paweł_) 124 pkt
SPD (l.a.d) 119 pkt
Die Grunen (Sebastian) 81 pkt
Die Linken (Macek) 75 pkt

po 3 landzie (24 pkt)
CDU (PiotrSmu) 139 pkt
FDP (_Paweł_) 142 pkt
SPD (l.a.d) 135 pkt
Die Grunen (Sebastian) 136 pkt
Die Linken (Macek) 99 pkt

po 4 landzie (24 pkt)
CDU (PiotrSmu) 149 pkt
FDP (_Paweł_) 146 pkt
SPD (l.a.d) 165 pkt
Die Grunen (Sebastian) 181 pkt
Die Linken (Macek) 102 pkt

po 5 landzie (26 pkt)
CDU (PiotrSmu) 187 pkt
FDP (_Paweł_) 157 pkt
SPD (l.a.d) 182 pkt
Die Grunen (Sebastian) 187 pkt
Die Linken (Macek) 120 pkt

Zmiana wyników w ostatniej turze (2 landy)
CDU + 182 (92 głosy, 17 media + liczebność)
FDP + 132 (70 głosy, 17 media + liczebność)
SPD + 193 (62 głosy, 29 media + liczebność)
GRU + 71 (22 głosy, 6 media + liczebność)
LIN + 120 (54 głosy, 3 media + liczebność)


SPD (166 głosy, 32 media, 75 członkowie, 10 bonus)
I trochę o przebiegu rozgrywki z mojej strony. W pierwszym landzie miałem jako taką zgodność (początkowo -1), wystarczyło na drugie miejsce. Generalnie nie jest dobrze jeśli 1 land ma za dużo punktów ponieważ on jest loteryjny. Wynik 1 landu dał CDU ponad 16% wyniku końcowego. Drugi land.. miałem dobrą zgodność, dla pewności powstała koalicja z SPD, która wygrała wybory. Trzeci land wyrównał rywalizacje i spłaszczył wyniki. Czwarty land, najtańszy w grze 3 partie odpuściły. Niewielkie przyrosty liczby punktów wynikają ze zwiększenia się liczby członków poszczególnych partii, w wyborach uczestniczył aktywnie SPD i Die Grunen.. Od piątego landu zaczęły się dla mnie schody, do odrobienia 30 punktów do liderów. Na tym etapie gry miałem do zagrania największą liczbę kart gabinetu cieni, ale to ograniczało moje zdolności licytacyjne. Dodatkowo zgodność programu FDP z polityką landu była odpowiednio 0, -3, 1 więc widoki były nieciekawe. Dodatkowym problemem była przeciwstawna opinia publiczna w 6 i 7 landzie. Mimo wszystko liczyłem w 5 landzie na dobry wynik, niestety negatywne sondaże rozwiały moje nadzieje. Dodatkowo popełniłem błąd (tak się mi wydawało), który okazał się nie mieć znaczenia w skutek zmiany nastawienia opinii publicznej w landzie 7.

I odnośnie struktury wyników.. zwycięzcy 25% wyniku dały bonusy na koniec gry, 24% wyniki wyborów w dwóch ostatnich landach. Pokazuje to ewidentnie że najważniejszą częścią jest ostatnia faza przed którą trzeba zgromadzić pieniądze (chyba jednak miałem zbyt mało) i mieć trochę szczęścia w rzutach kostką i doborze kart polityki.

Teraz trzeba odpocząć od gry. Chciałbym następnym razem spróbować zagrać ale tylko z landami od 32 do 50 (ew 26 do 54 by była losowość) z tym że najniższy gramy jako pierwszy.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Duże sprawozdanie i to od dwóch osób -no,no.
Z tymi landami od 32 do 50, fajny pomysł,tylko wtedy jeszcze więcej punktów(procentowo), daje ostatni land i punkty z bonusów.
ODPOWIEDZ