(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

folko pisze:Mirku, na bezludnej wyspie zagramy razem. Też wygrałem pobyt... tylko musimy ustalić kto będzie ludziem a kto nie ;-)

Znaczy ludziemjadem nie wiem coraz bardziej ta wyspa mi się nie podoba
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Ja mam tylko jeden dzień na tej wyspie,więc pierwszego dnia możecie zjeść mnie(smacznego) będzie więcej miejsca...przy planszy, a potem cóż...przegrywający odpada :mrgreen:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Nie wiem dlaczego założyliście, żę wszyscy będziemy na jednej bezludnej wyspie... bo ona jakaś taka ludna się robi :wink:
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

No właśnie... Co to za fanaberie? Każdy będzie maiał swoją, jednoosobową i wyjątkową bezludną wyspę. Przecież to ma być nagroda ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Etam, etam. Ja jadę z Mirkiem. Mirek będzie ludziem a ja będę osłem... nawet nie muszę się specjalnie zmieniać ;p
pazdzioch
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:19

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pazdzioch »

Ja przebiore się za drzewo kokosowe.
Tak mało gier, tak dużo czasu...
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

jak już tam będziecie w trójkę to już nie będzie bezludna wyspa :D
pazdzioch
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:19

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pazdzioch »

Mnie przebranego jako drzewo kokosowego nikt nie rozpozna więc mnie nie licz. Dziadek będzie udawał osła (choć myślę że bardziej by mu pasowała rola kozła,żeby nie powiedzieć capa)Więc Mirek teoretycznie będzie sam na wyspie.
Tak mało gier, tak dużo czasu...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Jutro nie będę na bezludnej wyspie, pojawię się za to w WCK, ale na krócej. Będę od jakiejś 18:40, potem zmykam. Wszystkie uzgodnienia z poprzedniego tygodnia (Mirek i Andrzej) są znowu nieaktualne :/ Coś mi to nie wychodzi...
Do jutra.
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

jeżeli będziesz "od" 18.40 i wyjdziesz to nie wiem czy zdążysz wejść :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ok. To tak na szybko i tym razem, mam nadzieję bezbłędnie ;)
Najpierw podsumowanie poprzedniego miesiąca:

Miesiąc: SIERPIEŃ
Rok: 2012
Liczba spotkań: 5
03.08.2012 r. - 6 osób, 5 partii, 5 tytułów
10.08.2012 r. - 5 osób, 4 partie, 4 tytuły
17.08.2012 r. - 9 osób, 4 partie, 4 tytuły
24.08.2012 r. - 4 osoby, 2 partie, 2 tytuły
31.08.2012 r. - 6 osób, 4 partie, 4 tytuły
Liczba rozegranych partii: 19
Liczba zagranych tytułów: 14

I krótko o dzisiejszym spotkaniu:
Zebrało się nas 7 osób.
Kacper, Kuba i Mirek najpierw zagrali w Beowulf:The Legend, którego wygrał Kacper, a następnie w Filary Ziemi z dodatkiem, gdzie najlepszym budowniczym katedry został Mirek. Na koniec spotkania wykombinowali sobie jakiegoś mixa z Trucizny i Czarnych Historii. Nie mam pojęcia na czym polegała ta rozgrywka i nie wiem czy ktoś został zwycięzcą.
Natomiast Monika, Adam, Krzysiek i ja zagraliśmy w Strasbourg. Kolejna bardzo dobra gra Felda. Tym razem z ciekawą licytacją. Bardzo mi się podobała, chociaż sromotnie przegrałem. Wygrał Krzysiek. O 18.40, zgodnie z zapowiedzią, przyszła Iza i zabrała Adama, a my we trójkę kontynuowaliśmy feldowskie popołudnie. Tym razem na stole wylądowało Macao. Niestety nie skończyliśmy rozgrywki, bo najpierw Krzysiek musiał wyjść na autobus o 20.16, a gdy już Mirek go zastąpił, okazało się że Monice samochód odjeżdża o 20.25 ;) Kurcze... i te Macao też mi się jakoś bardziej podobało niż zwykle. Hmm... Może dlatego, że wszystko wskazywało na to, że wygram ;) To już któryś raz nie kończymy w klubie rozgrywki w Macao :?
To tyle na dzisiaj, a jutro Pionek. Oj, będzie się działo :)
Jeszcze tylko wpis z dzisiejszego piątku i...
Pozdroofka :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Ja specjalnym fanem Felda nie jestem. Najbardziej lubię Lunę, ale koleżanka i koledzy z klubu nie chcą ze mną grać :( Za to Strasbourg podobał mi się, bardzo. Z chęcią za tydzień znowu zagram, chociaż nie wiem, czy nie będę grał z dziećmi. Kuba dzisiaj tak płakał, że muszę się nim zająć. A co tam niech wnuk zagra z dziadkiem ;-)
pazdzioch
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:19

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pazdzioch »

Nie dzięki.
Tak mało gier, tak dużo czasu...
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Dobrze,że moim współgraczom podobał się Strasbourg bo mnie się też podoba i jeszcze chętnie zagram(dzisiaj?).Macao jakie jest każdy widzi,myślę że Mirek mnie godnie zastąpił i na pewno był na dobrej drodze do wygranej :wink:
pazdzioch
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:19

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pazdzioch »

Jak ktoś ma to niech napisze wyniki z eclipsy
Tak mało gier, tak dużo czasu...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Dawno nie pisałem sprawozdania, wczoraj obiecałem Andrzejowi że to zrobię... więc słowa dotrzymuje ;-)

Było nas wczoraj sporo... 9 osób. Nim jednak wszyscy dotarli, na szybko zagraliśmy w 3,2,1... Start! - wariant prosty. Grał Andrzej, Mirek, Kacper, Kuba i ja. Wygrali razem - Andrzej i Kacper.

Następnie podzieliliśmy się na 2 grupy. Pierwsza pod przewodnictwem Krzysia (Monika, Andrzej, Michał, Marcin) grała w Strasbourg. Wiem że wygrał Michał... ale wrażeń nie napiszę. Musiało być gorąco, bo głosy były podniesione ;-) ale gra z tego co wiem dalej (a nawet bardziej) się podoba.

A u nas? Mirek, ja i dzieci (Kuba i Kacper... który już tak bardzo dzieckiem nie jest - z tego co mówił ;-) ) zagraliśmy w Alcatraz. Od dawna chciałem zagrać, w końcu się udało. Czy mi się podobało? Nie koniecznie. Myślałem, że spodoba mi się bardziej, jak dla mnie za mało w tej grze kooperacyjnej jest kooperacji. Za mało zależy od gracza... według mnie, oczywiście. Być może po 2 partii trochę zmienię zdanie, ale jakoś specjalnie mnie nie ciągnie...

Po Alcatrasie zasiedliśmy do Eclipse.
... w odległym kosmosie były sobie 4 rasy. Czarni jak noc Mirosławianie, rasa waleczna, dążąca do jądra wszechświata. Zielone Kubusiaczki, śliczne, niepozorne stworzonka mocno rozwinięte matematycznie (podobno, ale nikt tego nie sprawdził). Biała rasa humanistów o wdzięcznej nazwie Kacprzaki i żółta pokojowa rasa Folkistów. Cztery rasy w czterech zakątkach galaktyki walczyły o prym, o chwałę itd.
No i cóż, jak niektórzy wiedzą nie przepadam za grami dziejącymi się w kosmosie, ale wczoraj to prawie mi nie przeszkadzało. Gra jest ciekawa, to co mi się podobało to rozwój technologi, odkrywanie planet... ale trzeba w taką grę jeszcze pograć żeby docenić właśnie ten rozwój. Tylko nie wiem czy zagram... bo walki mnie niestety rozbiły. Nie walczyłem, bo nie musiałem (pod koniec zaatakowali mnie Mirosławianie, ale zostali odparci), ale jak dla mnie walki trwają za długo, te rzuty kośćmi to nie jest to co lubię. Jakby to było zmienione to myślę, że gra by mi się podobała i może nawet bardzo... a tak... poznałem, starczy, dziękuję ;-)
Wygrały Kubusiaczki bardzo dużą różnicą punktów nad Mirosławianami.

A na drugim stole już w 3 - Andrzej, Michał i Krzyś - zagrali w 321... Start! Wygrał Andrzej z Michałem (ciekawe, 2 remis). Krzyś musiał pod koniec wyjść na autobus, ja go zastąpiłem, starałem się ale... wyszło jak naszym piłkarzom ;-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Strasbourg mnie zauroczył. Ach ten Stefan... :wink:
Na razie co prawda gra mnie przerasta, bo nie wybacza błędów. Wystarczy źle poprowadzić jedną licytację i cały plan się wali. Bo żeby zrealizować cele musimy często walczyć o wpływy w konkretnych cechach, a ich licytacji (dla każdego) jest tylko 3 na grę. Dodatkowo, należy pamiętać o kasie, bez której niczego praktycznie nie zbudujemy. I tak brak jednej monety w kluczowym momencie (a żeby mieć kasę trzeba wygrać licytację kupca i na dodatek mieć co sprzedać!) i łańcuszek się urywa. Zdarzyło mi się to za pierwszym razem, zdarzyło się i wczoraj.
Ale (na razie?) mi to nie przeszkadza, a wręcz traktuję to jako większe wyzwanie. SUUUUUUPER gierka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Dziękuję Adamie :)
Ja na razie tylko napiszę, że Strasbourg jest ZAJE...FAJNY!!! Czyżby prymat W Roku Smoka był zagrożony w moim osobistym rankingu gier Felda? No, no... Zobaczymy. Ten Stefan faktycznie jest dobry. Żeby nie powiedzieć bardzo dobry...
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Z Alkatraz uciekliśmy razem z Kubą , gra mi się niby podoba ale ale po każdej partii mam taki niedosyt że coś tam mogło być lepiej zrobione .
Kosmos tu mam nawet nie wiem co mam niby wszystko mi się podoba ale jakoś tak w całości nie do końca może gdyby gra była bardziej nastawiona na rozwój i eksploracje a mniej na walkę no nie wiem A dokładne wyniki z Eclipse Kubusiaczki znaczy Plantanie 42 , Terran Alliance znaczy ja 25 , Descendants of Drako zwani też Folkistami 24 , Mechanema Kacprzaki 17 .

No i tu mam problem gdyż chcąc spisać nazwy ras sięgnąłem do pudełka po instrukcje i tu szok nie ma ! przypuszczam że nikt nie pożyczył sobie do przeczytania więc myślę że została na krzesełku nie zauważona i tu nie wiem co mam teraz zrobić dzwonić jutro do WCK aby nie wyrzucali kolorowej gazetki , jechać tam po pracy czy po prostu przeczekać do piątku w nadziei że będzie na mnie czekać na półeczce z Go
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Najlepiej zadzwonić. Jutro z rana. Nie powinna się zgubić, ale...
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Deltharis »

Hmm... Mirek, tak na przyszłość - zdaje się, że w grze czteroosobowej w Alcatraz też zostaje tylko jedna osoba, a trzy uciekają. Przynajmniej tak ostatnio graliśmy na konwencie, i wygląda na to że tak sugeruje instrukcja mówiąc zawsze w liczbie pojedynczej o graczu który nie ucieknie.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ja jeszcze dodam, że przed trzyosobową rozgrywką w 3, 2, 1... Start! zagraliśmy w tym samym składzie w Trio. Wygrał Michał.
Wpis na BGG.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Ehhh, ale bym z Wami zagrał w tego Strasbourga ...

Ale na razie muszę jeszcze odsiedzieć swoje na urlopie.

Za to za 2 tygodnie przyniosę nową "ścigankę" - Straus voraus. Strasbourg to to nie jest ale za to na 5 osób ;-)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Deltharis pisze:Hmm... Mirek, tak na przyszłość - zdaje się, że w grze czteroosobowej w Alcatraz też zostaje tylko jedna osoba, a trzy uciekają. Przynajmniej tak ostatnio graliśmy na konwencie, i wygląda na to że tak sugeruje instrukcja mówiąc zawsze w liczbie pojedynczej o graczu który nie ucieknie.
Hmm ale co gdy dwóch graczy ma komplet planu ? po co trzeci sprawdzę
Tak wiele gier a tak mało czasu
pazdzioch
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:19

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pazdzioch »

Po ucieczce 2 gra powinna być dalej toczona.Jest jednak niewielka szansa ze 1 gracz skompletuje cały plan ucieczki,ale jest.
Tak mało gier, tak dużo czasu...
ODPOWIEDZ