(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Przesunelo mi sie spotkanie - bede dopiero kolo 17-17:10
Greed, for lack of a better word, is good.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: makoleon »

piotrsmu pisze:wydaje mi się że mamy 6 chętnych do eclipse.
o 18 zaczynam tłumaczyć zasady, 18:40 zaczynamy grę nie czekamy na spóźnione osoby, jak ktoś nie potrzebuje tłumaczenia, to niech napiszę coś na forum przed 18 żebyśmy go nie zastąpili potencjalnym chętnym znalezionym na miejscu.
.
Jestem chętny na Eclipse, grałem raz i chętnie odświeżę sobie zasady, więc postaram się dotrzeć na 18:-)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Zagrałem z Adikiem,Cinem i Bartem w Antique.
Nie moja filiżanka,że tak powiem-gra ciekawa,mózgożerna,nie wybaczająca błędów(to na plus),ale kompletnie pozbawiona interakcji(chociaż pewnie niektórzy twierdzą inaczej) i jakaś taka nudna-emocji nie było.
Niemniej dzięki za poznanie klasyka.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

staszek pisze:Antique
Antiquity :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Marcin-to przez Ciebie mi się pomyliło :lol:
Oczywiście,że Antiquity - ale musisz przyznać,że poza tytułem podzielasz moją opinię ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

I tacy specjaliści zakładają sklepy ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Dzisiaj poznałem Wallensteina z dwoma dodatkami i o ile sama gra średnio mnie zachwyciła (choć chętnie zagrałbym bez dodatków, które chyba jednak wprowadzają niepotrzebny zamęt), to gra w takim towarzystwie (l.a.d., Schizofretka, Jax i GrzeL) to prawdziwa przyjemność. Z taką atmosferą przy stole mogę grać w cokolwiek. Co do wyników, znam tylko swój, ostatni, ale z góry gratuluję zwycięzcy (Jacek czy Macin?)!

Potem jeszcze szybka partyjka w Glory to Rome dla wytrwałych, gdzie budowałem na potęgę, ale dzięki nieprzebranej zasobności skarbca (swoją drogą, ciekawe, czy mieliście tyle miejsca w skarbcach!) l.a.d. rozwałkował mnie i GrzeLa po forum, kworum i wszystkorum.

Jeszcze raz wielkie dzięki szczególnie za po prostu wieczór spędzony w naprawdę przyjemnej atmosferze.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

staszek pisze:Marcin-to przez Ciebie mi się pomyliło :lol:
Oczywiście,że Antiquity - ale musisz przyznać,że poza tytułem podzielasz moją opinię ?
Hmmm... partia mocno niereprezentatywna. Jeśli rzeczywiście można grę zamknąć w dwie godziny (a nie po czterech być w połowie) to potencjalnie mógłbym ją nawet polubić :)
I jeszcze jakby nie trzeba było nieustająco przekładać milionów małych żetonów...

Czyli... ktoś chętny na partię online? Turowo i raczej niespiesznie?
http://89.93.205.63/antiquity-web/main.jsp
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

ja :)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

Właśnie zapomniałem spytać się kto wygrał, ale z tego rozumiem, że nie skończyliście? Ja bym chętnie powtórzył za tydzień. Teraz jak wszyscy już będą wiedzieć mniej więcej co trzeba robić może faktycznie by się udało w te 2-3 godziny skończyć.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Cin pisze: Hmmm... partia mocno niereprezentatywna. Jeśli rzeczywiście można grę zamknąć w dwie godziny (a nie po czterech być w połowie) to potencjalnie mógłbym ją nawet polubić :)
I jeszcze jakby nie trzeba było nieustająco przekładać milionów małych żetonów...
Zaczęliśmy po 18, skończyliśmy 21.30. Więc po ponad 3 godzinach byliśmy pod koniec (zostało ok. 4 tur do osiągnięcia zwycięstwa).
Początek był niemrawy, graliście po raz pierwszy i widać było wasze zawieszenie przy planowaniu rozbudowy miasta. Gra nie wybacza błędów, jeśli szybko nie zbuduje się drugiego miasta i traci się surowce zamiast je przechowywać, to można szybko skończyć grę. Zostanie bez materiałów budowlanych (zwłaszcza drewna) też jest słabym pomysłem.
Po poznaniu gry, 3 osoby sprawnie grające, podkreślam sprawnie, mogą skończyć grę w 2 godziny. Zwłaszcza, że jak każdy dobrze zna zasady to większość ruchów robi się w tym samym czasie. U nas to było niemożliwe, bo musiałem Was pilnować i każdy po kolei wysyłał robotników na planszę.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

bart8111 pisze:Właśnie zapomniałem spytać się kto wygrał, ale z tego rozumiem, że nie skończyliście?
No nie całkiem. Staszek utknął tak jak Ty.
Ja niby nie, ale za kilka rund pewnie dołączyłbym do grona unieruchomionych. A nawet jeśli jakimś cudem bym przetrwał to do spełnienia warunku zwycięstwa brakowało mi lat świetlnych.
Adikom był na ostatniej prostej i było wiadomo, że za chwile wygra, więc poddałem partię.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Cin pisze:
staszek pisze:Marcin-to przez Ciebie mi się pomyliło :lol:
Oczywiście,że Antiquity - ale musisz przyznać,że poza tytułem podzielasz moją opinię ?
Hmmm... partia mocno niereprezentatywna. Jeśli rzeczywiście można grę zamknąć w dwie godziny (a nie po czterech być w połowie) to potencjalnie mógłbym ją nawet polubić :)
I jeszcze jakby nie trzeba było nieustająco przekładać milionów małych żetonów...

Czyli... ktoś chętny na partię online? Turowo i raczej niespiesznie?
http://89.93.205.63/antiquity-web/main.jsp
Mocno nie śpiesznie też się piszę :)
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Bardzo dziękuję za Wallensteina. Bardzo miłe towrzystwo przy stole i bardzo przyjemna gra. Z chęcią będę do niej wracał. Mimo pewnychy błędów (1 źle przeprowadzona mobilizacja, wieczne problemy z wyżywieniem, zbyt defensywne rozegranie ostatniej rundy) jestem dość zadowolony z mojej pierwszej partii.
Z dwóch dodatków nie podobają mi się landsknechci - jest bardzo przypakowany, a przy grze w 5 osób z założenia wiadomo, że uda się z niego korzystać max 3 osobom. I to skazuje pozostałe 2 na pałętanie się po dolnych rejonach punktacji. Za to dodatek Dwór cesarski jest całkiem zabawny. Bonusy do uzyskania są interesujące i po równo dostępne dla wszystkich graczy. I to jest sprawiedliwe!

A później przyjemne Glory to Rome. Ta gra za każdym razem kupuje mnie swoją prostotą i lekkością (oraz estetyką wykonania), a zarazem niesamowitą ilością możliwości. Rozgrywka za każdym razem jest inna, trzeba inaczej kombinować. Co do pytania KubyP - tak miałem miejsce w skarbcu, było tam zaledwie 11 kart a miejsca miałem na 14 lub 15.
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

Cin pisze:
bart8111 pisze:Właśnie zapomniałem spytać się kto wygrał, ale z tego rozumiem, że nie skończyliście?
No nie całkiem. Staszek utknął tak jak Ty.
Ja niby nie, ale za kilka rund pewnie dołączyłbym do grona unieruchomionych. A nawet jeśli jakimś cudem bym przetrwał to do spełnienia warunku zwycięstwa brakowało mi lat świetlnych.
Adikom był na ostatniej prostej i było wiadomo, że za chwile wygra, więc poddałem partię.
Hmm, a jak odchodziłem to wyglądało mi, że staszek nie ma takiej tragicznej sytuacji bo ma dużo surowców na założenie kolejnych miast. W każdym razie jestem chętny na powtórkę jakby co.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Źle zrobiłem,że zdecydowałem się produkować złoto zamiast cegieł-nie mogłem zrobić miasta, bo nikt mi nie chciał cegieł oddać.
Gdybym nie zabudował marketu to może by mi się udało-choć pewnie musiałbym wtedy wstawić groby na inne budynki.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: makoleon »

Szukam chętnych na jutro do Agricoli z Torfowiskiem. Chętnie zagrałbym w większym gronie (4-5 osób). Mogę być od ok 16-17.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Władcy Podziemi? Co w ogóle jest planowane na jutro?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja się pojawię najwcześniej za dwa tygodnie, ale mam dużo wolnego czasu wieczorami, chętnie poonlinuję, na BGA w Troyes albo RFTG. Albo nawet Caylusa. By nie rozmywać wątku, przyjmuję oferty na priv. Każda będzie rozważona! :)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

makoleon pisze:Szukam chętnych na jutro do Agricoli z Torfowiskiem. Chętnie zagrałbym w większym gronie (4-5 osób). Mogę być od ok 16-17.
Jestem chętny.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Biorąc pod uwagę brak odzewu na podziemia i mało propozycji, wezmę pewnie ze sobą Bitwy Westeros - jeśli obiecasz Micelius, że nie będziesz marudził, możemy zagrać ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

GrzeL pisze:
makoleon pisze:Szukam chętnych na jutro do Agricoli z Torfowiskiem. Chętnie zagrałbym w większym gronie (4-5 osób). Mogę być od ok 16-17.
Jestem chętny.
jak i ja.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

chętny byłbym i ja ale niestety dałbym radę dotrzeć dopiero w okolicach 19stej
twilight
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:50

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: twilight »

schizofretka pisze:Biorąc pod uwagę brak odzewu na podziemia i mało propozycji, wezmę pewnie ze sobą Bitwy Westeros - jeśli obiecasz Micelius, że nie będziesz marudził, możemy zagrać ;)
ja bym zagrał z tobą w Bitwy chyba że Micelus już zaklepał będę już przed 17...
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Będę na 16 i dołączę do kogokolwiek;P Ale tylko na półtorej godziny.
ODPOWIEDZ