51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Kondzio167 »

gregvip pisze:Bamboklat a możesz tego swojego FAQ-a udostępnić?

Podbijam. To FAQ bardzo by się przydało
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: bamboklat »

gregvip po jednej rozgrywce na razie nie czuję się na siłach, ale zapewne razem z faq do Zimy opublikuję :-) (jak czytałem jakiś numer chyba gwiezdnego pirata z opisem części kart do Zimy, to truchlałem -- ikonografia osiąga szczyty)

pan_satyros rzuć okiem na faq na bgg albo na tym forumie, to moje główne źródło wiedzy, 3 karty są do poprawki. W tym momencie na pewno bym wyrzucił Zimę z zamówienia, ale wczoraj do mnie wyjechała, więc za późno.

Trolliszcze możesz mi zaufać, że na 10 gier w kolekcji (tak, w 2 miesiące), jest to pierwsza gra w której przeliczam centymetry kwadratowe tektury na pieniądze. Płacę za radość z gry, której częścią są trwałe komponenty "na lata" i "dużo wszystkiego". Znaczna różnica jakościowa i ilościowa w DODATKU do posiadanej już gry, boli podwójnie. Jeszcze bardziej ze strony Portalu, który miał już naprawdę sporo okazji żeby "nauczyć się na błędach". Gdyby Zima to była zupełnie osobna gra, powiedziałbym, że to jest słabo wydana, zbyt droga gra. I tak jak ktoś napisał, kto by uważał że za drogo, to by nie kupił. Ale Zima to dodatek i MUSI trzymać poziom spójny z poprzednikami. Fani na pewno kupią nawet takie wydanie i nawet za taką cenę, a to prowadzi do bardzo przykrej konkluzji, że ...

EDIT: poprawki 3 kart, trzecia strona faq: http://boardgamegeek.com/filepage/75058 ... ffcial-faq
Ostatnio zmieniony 11 paź 2012, 19:42 przez bamboklat, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: TTR_1983 »

Prawda jest taka, że współcześni gracze wolą wydać te 20 zł więcej i mieć produkt świetnej jakości, niż kupić taniej i się później frustrować. Martwi niestety kolejna niedoróbka Portalu, które jak widać nie zamierza wyciągać wniosków.
Rudolph
Posty: 99
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik/Zabrze

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Rudolph »

Trolliszcze pisze:Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że wartości gry nie oblicza się na podstawie zawartości pudełka. Czy to tak trudno zrozumieć?
Idąc tym tropem myślenia najzwyklejsze szachy powinny kosztować co najmniej 500 zł bo jest to gra w której mimo upływu kolejnych stuleci nikt nie znalazł strategii wygrywającej i nie ma dwóch takich samych partii ;)
loreciak

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: loreciak »

Trolliszcze pisze:
Poza tym powtórzę: nie czepiam się tych, którzy marudzą, że wydanie jest złe jakościowo. Sam napisałem, że byłbym zawiedziony, co powtarzam po raz enty. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że wartości gry nie oblicza się na podstawie zawartości pudełka. Czy to tak trudno zrozumieć?
Widzę, że temat odżył, to dodam jeszcze coś od siebie.
Rozumiem, że jeżeli produkt jest wydany jakościowo dobrze, to każda cena jest uzasadniona ?
Bezpodstawnie zarzuciłeś mi wcześniej, że obliczyłem wartość dodatku tylko na podstawie zawartości pudełka. Mam świadomość, że w cenie są wliczone koszty produkcji, transportu, magazynowania, honorarium i nie wiem co jeszcze. Jednakże mnie jako odbiorcę końcowego interesuje przede wszystkim to co jest w pudełku. Jeżeli dostaję produkt gorszy jakościowo, ze znacząco mniejszą ilością elementów, niespójny całościowo w cenie zbliżonej do podstawki (która też miała wliczone koszty), to chyba mam prawo napisać, że to jest AŻ 80% ceny podstawki. Czy każdy oceniający stosunek jakości do ceny musi zaznaczać do Twojej wiadomości, że ma świadomość tego, że wartości produktu nie ocenia się tylko po zawartości pudełka ? Poza tym moje wyliczenia elementów (i porównanie jakości) miało co innego na celu. Trzewik jako osoba zainteresowana sprzedażą gry i dodatku nie powinien wprowadzać potencjalnych kupujących w błąd, że zawartość dodatku jest praktycznie taka sama jak podstawki w sytuacji, kiedy te różnice są znaczne. Czy to tak trudno zrozumieć ?
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Cierń »

Cóż rozpuściliśmy wydawców kupując na potęgę 7 cudów (gdzie jakość kart woła o pomstę do Zeusa) za spore pieniądze... Sam kupiłem i nie żałuję, gdyż gra bardzo przypada do gustu nie-graczom. Wiem już, że jakość wydania Zimy mogła/powinna być wyższa, ale jak jest z grywalnością? Jak dużo zmienia dodatek w samej rozgrywce? Oraz co mnie interesuje czy można zrobić kombo 51 - NE - Zima ??
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Gothik »

Można zrobić takie kombo, nie testowałem jeszcze, ale w instrukcji jest zawarty zestaw reguł do takiego zestawienia.

P.S. Zapomniałem dodać, że żetony punktów zwycięstwa z Winter mają inny kolor/design od tych z NE i 51st. Jedna gra = 3 rodzaje żetonów służących do tego samego. Niezły bajzel...
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Figas »

Patrze na to z boku i..... Trolliszcze człowieku bredzisz jak nie wiem co. Ludzie podają ci argumenty ale Ty ich nie widzisz. Szkoda gadać. :?
Tym, którzy się zawiedli powiem tylko jedno. Nie kupujcie gier przed premierą (not so bad idea :idea: isn't it), szczególnie jeżeli wydaje je ktoś kto już wcześniej miał wpadki. Albo co najmniej przed recenzjami. W ten sposób oszczędzicie sobie wiele zawodu. Ja byłem zainteresowany Zimą jednakże po tych kwiatkach daruję sobie trzecią odsłonę tej zabawy.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Gothik »

Po wcześniejszych wpadkach Portalu zazwyczaj czekam z zakupem do publikacji, ale tym razem poleciałem na bonusowe karty w przedsprzedaży. Całkiem fajne trzeba przyznać, szczególnie w grze wieloosobowej.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: watman »

Gothik pisze:Po wcześniejszych wpadkach Portalu zazwyczaj czekam z zakupem do publikacji, ale tym razem poleciałem na bonusowe karty w przedsprzedaży.
my story ;)
gra do mnie leci, jeszcze nei widzialem planszetki FC czy tez cienkich zetonow... ale karty reakcji MUSIALEM miec ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: bamboklat »

Oczom nie wierzę: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... j-51-stan/ Ktoś chętny do policzenia "opłacalności" zakupu? :-)

PS. Też kupiłem Zimę dla dodatkowych kart, które oczywiście po premierze nadal są dodawane do gry.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: watman »

bamboklat pisze:Oczom nie wierzę: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... j-51-stan/ Ktoś chętny do policzenia "opłacalności" zakupu? :-)
tak, moj wewnetrzny kolekcjoner dostal spazmow ;)
PS. Też kupiłem Zimę dla dodatkowych kart, które oczywiście po premierze nadal są dodawane do gry.
ajdontker, musialem je miec OD RAZU! ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: bamboklat »

Nikczemny plan Portalu w całej okazałości. Kupimy 40 kart za 10zł i afera rozejdzie się po kościach. Dodruku nie będzie, dosyłania poprawionych elementów też nie, nie ma w takim razie sensu żebym odsprzedawał grę, czyli jesteśmy w punkcie wyjścia, ale bardziej zadowoleni :lol:
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Camilus »

Hmm...
Też zamówiłem Zimę dla kart promocyjnych, choć gdyby nie one i tak bym w końcu kupił.
No i rabat przedsprzedażowy miał tu jakieś znaczenie, bo ja mój egzemplarz kupiłem za 50 zł.
Za taką cenę jestem zadowolony, choć to może przez zwichrowany przez dodatki do Warhammera Inwazji (i ich cenę) charakter. :wink:

Wracając do Zimy:
- Karty, jakość taka sama jak wcześniej. Dla niektórych minusem może być wielojęzyczność kart, ale mnie sam obcy język na kartach nie razi (zresztą już wcześniej używałem kart z Essen Promo Pack 2011, a one są po angielsku - nie przeszkadza mi to wcale). Natomiast sam wygląd tekstów jest dla mnie malutkim minusem, znaczy obecność trzech "różnych" nazw - osobiście już bym wolał zostawić samą wersję angielską, ale zdaję sobie sprawę, że takiej opcji nie było. (swoją drogą fluffowo multijęzyczność nie pasuje do 51. stanu: "Nie rozumiesz po naszemu? To wypad!" :lol: )
- Żetony niby odrobinę cieńsze, ale...czy ja wiem czy złe. Malutki minusik za to, że nie takie same jak poprzednio. Bo jeśli rozpatrywać bez porównania do NE to są po prostu ok.
- Nie podoba mi się natomiast gorsza karta kontaktu dla Texasu. Razi to dosyć mocno przy zestawieniu z pozostałymi. Szkoda, że nie dało się dać lepszej wersji chociaż w jednym egzemplarzu. (a wersje kart kontaktu dla 51. stanu w takiej jak teraz - tam nie byłoby z czym porównywać)
- "Plansza" FC. No fakt marne to to. Gdyby jakość była taka jak karty pomocy/toru punktacji z NE byłoby ok, a tak nie bardzo.

Podsumowując, dla mnie jest ok. Clou programu są karty, a one jak zwykle świetne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 137
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Zodd »

i ja swoje 3 grosze dodam po Zimowym rozpakowywaniu

do kart, kości i żetonów nie mam się co przyczepić. nic a nic. żetony mi akurat w takiej formie nie przeszkadzają i problemu nie stanowią. natomiast karty frakcji i samego frozen city są faktycznie cieniutkie. szczególnie fc przy jej wielkości budzi spore zastanowienie o jej przeżywalność. jednak i na to jest rozwiązanie - choćby obkleić przezroczystą folią samoprzylepną. trwałość się zwiększy a wylanie kawy już zbyt straszne nie będzie.

tak więc reasumując - całościowo dobre wydanie. nie ma żadnego bubla i to najważniejsze. dodatkowo parę kart dodatkowych (co ciekawe one mają już tylko nazwę angielską, a same karty Zimy wersję trójjęzyczną) i całość za 50 zyka.

ps. tak swoją drogą jak oceniacie cenę przez pryzmat NE to może trzeba zwrócić uwagę, że to NE była tania w stosunku do zawartości a Zima po prostu jest w niezłej cenie
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: powermilk »

ps. tak swoją drogą jak oceniacie cenę przez pryzmat NE to może trzeba zwrócić uwagę, że to NE była tania w stosunku do zawartości a Zima po prostu jest w niezłej cenie
Winter przy 50zł tak, jest to akceptowalny (nie będzie ten niezły) stosunek ceny do jakości (i liczby elementów, wbrew pozorom co niektórzy próbują tutaj przeforsować na moje liczba elementów ma spore znaczenie do ceny gry planszowej). Nie przy oryginalnych 70zł (chociaż w sumie nie jest to sugerowana cena, tylko cena Rebelowa).

Tak, wiem, że nikt nie kazał mi kupować za 70zł, skoro mogłem taniej, ale to wynikało z faktu, który pisał UncleLion. Kupiłem w lokalnym sklepie stacjonarnym, by im dać zarobić, by poszło to również w "placówkę", które jest często odwiedzanym przeze mnie miejscem spotkań z innymi graczami (oraz miejscem gier :P), poza tym pieniądze zostają w mieście (podatki i te inne sprawy) ;) Ale to już inna sprawa, która jest poruszana w innym temacie.
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 137
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Zodd »

powermilk pisze:
Tak, wiem, że nikt nie kazał mi kupować za 70zł, skoro mogłem taniej, ale to wynikało z faktu, który pisał UncleLion. Kupiłem w lokalnym sklepie stacjonarnym, by im dać zarobić, by poszło to również w "placówkę", które jest często odwiedzanym przeze mnie miejscem spotkań z innymi graczami (oraz miejscem gier :P), poza tym pieniądze zostają w mieście (podatki i te inne sprawy) ;) Ale to już inna sprawa, która jest poruszana w innym temacie.
u mnie ten problem odpada ;) w Słupsku nie ma żadnego sklepu planszówkowego, który mógłbym wspierać więc wybieram ofertę z najwygodniejszego źródła. jeszcze do niedawna jakieś 70% zamówień na rebelu miałem ale ostatnich kilka zamówień już na 3trolle poleciało. inna sprawa, że już mniej kupuję (zdrowo mniej) i bardziej analizuję. kiedyś potrafiłem kupić grę, która gdzieś tam złapała dobrą recenzję bądź była po prostu w przecenie.

natomiast jeżeli chodzi o Zimę to 50 zł wydaje się być jak najbardziej akceptowalną sumą. w sumie i te 60-70 też jest do przełknięcia jeżeli spojrzy się na grę i to jak wciąga. tu nie kupujemy czegoś co może się nie sprawdzić. Trzewik Nową Erą (innymi grami zresztą też) udowodnił, że warto wydawać na jego gry kasę. od siebie dodam, że moja ładniejsza połówka, która nie cierpi w grach masy ikonek i na pierwszy rzut oka na 51st State powiedziała kategoryczne nie, to gdy jednak zagrała to dosłownie po 2giej rozgrywce w tej grze się zakochała (po pierwszej mówiła, że mózg jej się lansuje od ikonografii i że nic nie pamięta). z kolei ja bardziej wsiąkłem w tę grę przy Nowej Erze. w pięćdziesiątym pierwszym brakowało mi tego czegoś co znalazłem w NE - każda karta jest użyteczna. w 51st ja osobiście sporej ilości kart nigdy nie używałem bo uznawałem je za badziewne. w NE tego nie odczułem, za to odczułem większe pole manewru i więcej decyzji. mi się w NE gra lepiej i 51st mi nie jest potrzebny, moja dziewczyna z kolei chyba ciutkę bardziej 51st lubi. póki co :)
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Furia »

Świeżo po rozpakowaniu Zimy jestem zawiedziona... Trochę. Plansza - faktycznie strasznie cienka. Bez laminowania się nie obejdzie. Karty kontaktu też cienkie i już po wyjęciu z pudełka mają "ośle" rogi i jakby zaczęły się lekko rozwarstwiać. Co do żetonów to zaczęły mnie denerwować zaraz po tym jak wylądowały na biurku i chciałam je podnieść. Sporo cieńsze niż te z Nowej Ery. Nie zamierzam ich używać, chyba, że okaże się to niezbędne. Do kart przyczepić się nie można.
Podsumowując gdybym kupiła za cenę, którą już ktoś wspominał pewnie byłabym zawiedziona bardzo. Ale że kupiłam za niecałe 50zł to powiedzmy jestem to w stanie przeboleć.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, 15:04 przez Furia, łącznie zmieniany 1 raz.
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: bamboklat »

Zodd, ja bym właśnie wolał żeby był jakiś bubel w pudełku, bo wtedy Portal dosłałby poprawki (jeśli nie do graczy, to przynajmniej do sklepów, akurat jestem z Poznania więc dla mnie nie problem). A tak, to trzeba zacisnąć zęby i to przeboleć, co mnie najbardziej frustruje.

Ktoś pisał o statystyce, że tylko jeśli się komuś coś nie podoba, to wchodzi na forum i narzeka. Ja radzę się przyjrzeć właśnie statystyce i popatrzeć ile postów w tym wątku miażdży Portal za Zimę, ile jest neutralnych w stylu "nie ma na co narzekać za 50zł" (z czym się po ludzku zgadzam, ale raczej większość kupiła i kupi za wyższą cenę) a ile jest nie tyle wychwalających, co po prostu pozytywnych w stylu "mam na półce 10 gier w takiej cenie i każda jest tak samo wydana, więc niczego innego się nie spodziewałem i myślę, że wydanie jest w porządku".

Gracze obecni na tym forum to na pewno nieduży procent rynku kupujących (czyli nie ma co się przejmować), ale na pewno jest to środowisko opiniotwórcze i zarażające nie-graczy do tego hobby. Właśnie najwięksi fani (m.in. preorderowcy) powinni zostać potraktowani lepiej niż "i tak nic nie zrobimy, na Essen pójdzie 50% nakładu". (a właśnie, dawno nie byłem na BGG, chyba trzeba się udzielić na tamtejszym forum) Naiwnie zamówiłem preorder to jeszcze naiwnie poczekam kilka dni, może z tego wątku coś się wykluje.

Teksty trzewika "ilość komponentów jest praktycznie taka sama" oraz "w Winter i NE jest pudło i wkładka" przechodzą do mojego prywatnego top10 absurdów okołogrowych, naprawdę ubaw po pachy! Tego nie kupią żadne pieniądze.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Trolliszcze »

bamboklat pisze:Teksty trzewika "ilość komponentów jest praktycznie taka sama" oraz "w Winter i NE jest pudło i wkładka" przechodzą do mojego prywatnego top10 absurdów okołogrowych, naprawdę ubaw po pachy! Tego nie kupią żadne pieniądze.
Podobnie jak teksty w stylu: Kupimy 40 kart za 10zł i afera rozejdzie się po kościach. Taka afera, że strach wiadomości włączyć.
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: bamboklat »

Spoko Trolliszcze, tak jak w życiu tak też w grach planszowych są ludzie, którzy po prostu muszą iść pod prąd. Nie widzisz problemu, tym lepiej dla Ciebie.

(Komentarze na Rebelu są epickie, jak widać statystyka wyjątkowo uparła się na Portal)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

51 Stan - Zima

Post autor: gregvip »

Czytałem ten temat z lekkim przerażeniem bo zamówiłem grę w preorderze (wiadomo bonusowe karty). Grę już mam i wtrącę swoje trzy grosze.
Żetony o połowę cieńsze. Czyżby?
Zmierzyłem i co mi wyszło, żetony mają 1,5 mm dokładnie tyle samo co żetony do 51 Stanu i AŻ o 0,2mm tak dokładnie o dwie dziesiąte milimetra mniej od tych z Nowej Ery.
Wielojęzyczne nazwy kart rażą w trakcie gry.
To jest odczucie subiektywne i trudno z nim dyskutować. Mnie to nie razi.
Kostka nie jest potrzebna / można zastąpić ją kartonem.
Nie zgadzam się. Kość jako licznik tur sprawdza się znakomicie. A zastąpienie jej kartonem wcale nie wpłynęło by na podniesienie radości grania.
Karty frakcyjne i plansza porażka.
Tu pełna zgoda jest to najsłabszy punkt tego wydania. Zapewne skończy się tym, że planszę zalaminuję tylko po co jeżeli wydawca mógł to zrobić porządnie od razu.
O cenie gry nie dyskutuję, ja kupiłem za 48 zł i uważam, że jest to bardzo dobra cena.
Mała uwaga do tych którzy twierdzą, że wydali tyle kasy za tak mało komponentów o czym nikt ich nie uprzedził. Ludzie gdzie widzieliście dodatek do gry zawierający więcej komponentów niż podstawka.

Na koniec apel do autora.
Panie Ignacy nie przejmuj się Pan tym marudzeniem bo to lekka przesada jest, tylko na drugi raz nie rób Pan takich cienkich planszy bo to obciach dla firmy.

Wysłane z mojego BlackBerry 9790 za pomocą Tapatalk
Born to play
Moja kolekcja
loreciak

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: loreciak »

gregvip pisze: Mała uwaga do tych którzy twierdzą, że wydali tyle kasy za tak mało komponentów o czym nikt ich nie uprzedził. Ludzie gdzie widzieliście dodatek do gry zawierający więcej komponentów niż podstawka.

Na koniec apel do autora.
Panie Ignacy nie przejmuj się Pan tym marudzeniem bo to lekka przesada jest, tylko na drugi raz nie rób Pan takich cienkich planszy bo to obciach dla firmy.

Wysłane z mojego BlackBerry 9790 za pomocą Tapatalk
Przesada, nie przesada i nie chodzi głównie o ilość elementów tylko o jakość niektórych i grę jako całość. Minęło już dosyć dużo czasu od premiery 51. Stanu, pojawiła się Nowa Era i Winter. Niestety Portal do tej pory nie zdecydował się jak naprawdę ma wyglądać ta gra. Nowa Era i Winter są dodatkami do 51. Stanu, tymczasem w każdym pudełku są inaczej wykonane żetony (jakościowo, kolorystycznie, różnej wielkości), zostały zmienione ikony, inaczej wyglądają karty (nazwy). Tak naprawdę jedyny element, który jest identyczny w tej grze jako całości, to pudełko i wypraska. Wszystko to sprawia, że gra rozłożona na stole wygląda jak prototyp. Niektórym osobom może to nie przeszkadzać i będą zadowoleni, ale mnie to razi.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: Figas »

gregvip pisze:Na koniec apel do autora.
Panie Ignacy nie przejmuj się Pan tym marudzeniem bo to lekka przesada jest, tylko na drugi raz nie rób Pan takich cienkich planszy bo to obciach dla firmy.
Tak nie ma się co przejmować. W końcu ludzie i tak zapomną i znów zrobią preorder.
burnthesun
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2012, 14:00
Lokalizacja: Poznań

Re: 51 Stan - Zima

Post autor: burnthesun »

Kurde strasznie się napaliłem na ten dodatek. Już miałem robić zamówienie kiedy się okazało, że wyszły takie kwiatki z jakością. Każda nowa opinia pojawiająca się w sklepach online jest wręcz miażdżąca w odniesieniu do jakości niektórych elementów gry. Nie widziałem "Zimy" na żywo i w sumie chyba nie mam już na to ochoty. Trudno, oszczędzę sobie przynajmniej niepotrzebnych nerwów. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie zrobiono wszystkiego na takim samym poziomie jak w NE?
ODPOWIEDZ