Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Epyon »

Rebel.pl potwierdził na Facebooku, że wyda Tzolkin: The Mayan Calendar.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: shivetay »

pan_satyros pisze:
shivetay pisze:ktoś coś wie może na tetamt dodadków do Arkham? bo w sumie mało ich u nas :)
Galakta wyda niebawem http://www.galakta.pl/artykul_457.html
2 duże, 2 małe, byłoby już bardzo przyzwoicie.
no byłoby byłoby :)
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: berni »

A czy KTOŚ
Spoiler:
mógłby zdradzić czy Rebel, jako wydawnictwo często wydające gry Asmodee, nie planuje wydania Suburbii PL ? :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

Nie planuje obecnie. Co nie znaczy, ze nie wyda :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Christoforos »

Ja pisałem do Rebela w sprawie nowego Galaxy Truckera i odpowiedź podobna jak Nataniela powyżej. A już sądziłem, że jak tak polubili Chvatila to wyjdą w końcu dodatki bo na Albi nie ma co liczyć. Z drugiej strony skoro Albi nie kontynuuje to znaczy, że sprzedaż była niezadowalająca a skoro sprzedaż była niezadowalająca to...Z trzeciej strony Trucker to pozycja dla szerokiego grona odbiorców, nie tylko geeków, okładka zachęca do umieszczania w sklepach z zabawkami wiec czemu się nie sprzedał? Oj rozpisałem się przepraszam za off top.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

Z Galaxy Truckerem sytuacja jest taka - my chcielibyśmy wydać, Czesi by chcieli, abyśmy wydali. Jednak Galaxy Trucker był już dostępny w Polsce poprzez Albi i był spektakularną klapą. Dopiero gdy pojawił się w cenie wyprzedażowej 69 pln (zamiast 120 pln), zaczął się świetnie sprzedawać - jednak jest to cena nie do utrzymania w normalnym nakładzie. Dlatego GT jest wielką niewiadomą na chwilę obecną.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Christoforos »

No ale analizowaliście jakoś dlaczego? Może słaba sieć sprzedaży, reklama, sam nie wiem. Może macie coś czego Albi nie ma? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów.

Edit: w sumie pewnie analizowaliście - głupie pytanie. Raczej ciekawy jestem co mogło być przyczyną tej klapy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: kwiatosz »

Albi jakiś wybitny antytalent do promowania planszówek wykazało (oczywiście imho, bo mogę o czymś nie wiedzieć) - wydali kiedyś Banga, Truckera - żadnej promocji tych tytułów nie widziałem. Wystarczyłoby żeby zainwestowali w kilku zapaleńców, którzy by się szlajali po games roomach męcząc ludzi o partie w te tytuły, bo jak wiadomo - bronią się same. Tylko ktoś musi w to najpierw zagrać, a jakoś o to trudno było...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: konev »

Christoforos pisze:No ale analizowaliście jakoś dlaczego? Może słaba sieć sprzedaży, reklama, sam nie wiem. Może macie coś czego Albi nie ma? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów.

Edit: w sumie pewnie analizowaliście - głupie pytanie. Raczej ciekawy jestem co mogło być przyczyną tej klapy.
Galaxy Trucker to świetna gra familijna z progiem wejścia cięższej gry. Lekka, szybka gra z ceną mózgożera (oryginalną). Czyli wszystko od dupy strony ;). Weź to teraz sprzedaj...
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Christoforos »

No też mi się tak wydaje, że o promocję chodzi. Rebel ciągle jest na jakichś konwentach, Black Monk Games wspiera nawet kilkuosobowe turnieje Munchkina pewnie przykładów można byłoby jeszcze wiele wymieniać, stąd wniosek, że Rebel może mieć czegoś, czego Albi nie ma.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: FortArt »

Christoforos pisze:No ale analizowaliście jakoś dlaczego? Może słaba sieć sprzedaży, reklama, sam nie wiem. Może macie coś czego Albi nie ma? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów.

Edit: w sumie pewnie analizowaliście - głupie pytanie. Raczej ciekawy jestem co mogło być przyczyną tej klapy.
Jak dla mnie angielska nazwa. Jak klient (nie-gracz) ma kupić grę dziecku jak nie umie wymówić nazwy i nie wie jak zapytać sprzedawcę by się nie zbłaźnić?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
pepunio
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:54

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pepunio »

FortArt pisze:
Christoforos pisze:No ale analizowaliście jakoś dlaczego? Może słaba sieć sprzedaży, reklama, sam nie wiem. Może macie coś czego Albi nie ma? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów.

Edit: w sumie pewnie analizowaliście - głupie pytanie. Raczej ciekawy jestem co mogło być przyczyną tej klapy.
Jak dla mnie angielska nazwa. Jak klient (nie-gracz) ma kupić grę dziecku jak nie umie wymówić nazwy i nie wie jak zapytać sprzedawcę by się nie zbłaźnić?
Taaa, bo przecież w Polsce nie ma produktow z angielską nazwą, ktore odniosły sukces.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: lacki2000 »

pepunio pisze:Taaa, bo przecież w Polsce nie ma produktow z angielską nazwą, ktore odniosły sukces.
Zależy od nazwy. Bo jest różnica w powiedzeniu "Poproszę Wiagrę" a "Poproszę grę Tłajalt Strugale"
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
pepunio
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:54

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pepunio »

lacki2000 pisze:
pepunio pisze:Taaa, bo przecież w Polsce nie ma produktow z angielską nazwą, ktore odniosły sukces.
Zależy od nazwy. Bo jest różnica w powiedzeniu "Poproszę Wiagrę" a "Poproszę grę Tłajalt Strugale"
Eee tam, jak klient prosi o konkretny tytuł sprzedawce to znaczy, że w jakimś stopniu już jest zaznajomiony z grą, wie czego chce i raczej nie będzie się bał "zbłaźnić". Przypadkowa osoba to raczej ogląda sobie pudełka w jakimś Empiku czy innym Tesco i zobaczy, że gra ładna i powabna to sobie weźmie i pójdzie do kasy.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

pepunio pisze:Taaa, bo przecież w Polsce nie ma produktow z angielską nazwą, ktore odniosły sukces.
Nie wiem, jak jest z innymi produktami, ale w przypadku gier było kilka takich, które też poległy na polskim rynku głównie przez angielską nazwę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

Sigismundus Augustus - nowa gra z Fabryki Gier Historycznych: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... -poloniae/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: charlie »

Czy wydanie Onirim Lacerty będzie zawierała dodatki?
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: shivetay »

ktoś może coś wie na temat pegasusa wydanie pl do battlestara? :D galakta sie nie chwali raczej
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: KubaP »

shivetay pisze:ktoś może coś wie na temat pegasusa wydanie pl do battlestara? :D galakta sie nie chwali raczej
W dupie nas mają i to się raczej nie zmieni.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pan_satyros »

KubaP pisze:
shivetay pisze:ktoś może coś wie na temat pegasusa wydanie pl do battlestara? :D galakta sie nie chwali raczej
W dupie nas mają i to się raczej nie zmieni.
Może to tylko moje wrażenie, ale czasami powinieneś ugryźć się w język lub ostudzić nieco temperament.
Enty raz czytam taki komentarz Twojego autorstwa.

Galakta poprawiła się o 100% w stosunku do tego jak było. Weźmy taki Horror w A, kolejne pl wersje lcg oraz mniejszych nowości ffg.
Z drugiej strony to nie org charytatywna, nie ma zysku nie ma gry - to nie rynek na wydawnicze szarże.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: KubaP »

pan_satyros pisze: Może to tylko moje wrażenie, ale czasami powinieneś ugryźć się w język lub ostudzić nieco temperament.
Enty raz czytam taki komentarz Twojego autorstwa.
Zabawne, mam bardzo podobne odczucia, co do Twoich wypowiedzi.

Co do Galakty - wydali podstawkę i jeden dodatek, jest drugi, który razem tworzy prawdziwą całość gry. Jego już nie wydali, a dalej sprzedają podstawkę i dodatek. Czyli mają nas w dupie.
Coś jak Portal i ich P-a-P.

Oczywiście masz prawo do innej opinii, niestety, z odczuciami się nie da dyskutować. A moje odczucie jest takie, że mają nas w dupie. O.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Jacek_PL »

KubaP pisze:Co do Galakty - wydali podstawkę i jeden dodatek, jest drugi, który razem tworzy prawdziwą całość gry. Jego już nie wydali
Zdaje się że pretensje do Galakty można mieć nie o to że nie chcą wydać tylko, że nie zaryzykowali kiedy był pierwszy druk międzynarodowy. Swoją drogą skoro był dodruk podstawki, a Pegasusa już nie to może świadczyć o tym że jednak nie jest on koniecznie niezbędny do "prawdziwiej całości gry" :D (bardzo podoba mi się to określenie).
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: koksik111 »

Akurat mnie ta gra wogóle nie ruszyła, ale po twoim poście widzę sens wydania dodatku i to w edycji specjalnej na papierze toaletowym abyś mógł się przetrzeć po tym głębokim odczuciu bycia w dupie :lol:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: gafik »

No! A ponieważ wszyscy mają wszystkich w dupie, więc po co się w ogóle przejmować, że ktoś ma nas w dupie, skoro my też i jego mamy w dupie... Ale kloaka!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: folko »

A ja się czasem zastanawiam czy wydawnictwo:
1. Powinno wydawać grę po Polsku jeśli gra ma mieć dodatki?
2. Jeśli 1=tak to czy te dodatki ma wydawać bez względu na sprzedaż podstawki?
3. Jeśli 2=tak to czy dla "dobra" klientów ma wydawać dodatki i prowadzić wydawnictwo do upadku?
4. Jeśli 3=tak to mamy rozwiązany problem 1 => 1=nie.
ODPOWIEDZ