Co slychac w japoni

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Co slychac w japoni

Post autor: Senaszel »

Przepraszam, ze nie mam polskich znakow.

Co slychac w japoni? Nie zebym specjalnie zglebial temat ale natrafilem przypadkowo na pewne rzeczy... krotsza i dluzsza :

krotsza
Tak wygladaja karty dla japonskiej wersji dominiona.
Na obrazku "zbiorowym" rzuca sie w oczy ze japonczycy pakuja wszystkie gry w budowanie talii w podobne pudelka. Scisle przylegajace do kart. Podluzne prostokaty z lakierowanego kartonu. Tanie i praktyczne :) Ten sam sposob pakowania widzialem w innych japonskich deck-buildingach np Tanto Cuore.

BDW JapanAnimeGames wydalo wlasnie anime-deck-buildingA w klimatach mitologi Greckiej i Nordyckiej z mechanika z Nightfalla - mechanika interesujaca wiec jesli komus bardziej podchodzi re-theme... Nazywa sie to Kanzume Goddess ;)

Dluzsza.
W "okrzyknietym przez pewien serwis" najlepszym anime 2011 roku Stein;Gate bohaterowie zagrywaja sie w planszowke RaiNet Access Battlers... nie dosc ze anime swietne to jeszcze taki smaczek!
... ku mojemu radosnemu zaskoczeniu planszowka jest realna. Mozna ja nawet nabyc w takiej wersji w jaka graja bohaterowie.
Oryginal to niemiecka gra "Geister! die guten und die bösen" (Ghosts! - good and evil).
Napatrzylem sie jaka jest fajna i postaram sie ja dorwac i napisac cos wiecej.

Tymczasem moze macie jeszcze jakies neewsy w podobnych klimatach? Japonczycy uwielbiaja gry ( szczgolnie karcianki ) ;Wystepuja w roznych mangach/anime ( chocby Yu-Gi-Oh ) czy grac komputerowych ( Final Fantasy ) W 7 albo 8 czesci tego jRPG byla mini gierka ktora doczekala sie fanowskiej wersji i 10 dodatkow z postaciami z roznych innych gier! screen u dolu strony ( Gra przypomina baaardzo rozbudowane kolko i krzyzyk ale jest gra losowo-logiczna z elementami budowania talii, w klasycznym ( magickowym ) ujeciu.

Pzdr,

Pisalem, ze nie mam polskich znakow!
Wingmakers
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Co slychac w japoni

Post autor: WRS »

Senaszel pisze:W "okrzyknietym przez pewien serwis" najlepszym anime 2011 roku Stein;Gate bohaterowie zagrywaja sie w planszowke RaiNet Access Battlers... nie dosc ze anime swietne to jeszcze taki smaczek!
... ku mojemu radosnemu zaskoczeniu planszowka jest realna. Mozna ja nawet nabyc w takiej wersji w jaka graja bohaterowie.
Oryginal to niemiecka gra "Geister! die guten und die bösen" (Ghosts! - good and evil).
Napatrzylem sie jaka jest fajna i postaram sie ja dorwac i napisac cos wiecej.
A nie wydała tego Granna? Jako Duchy dobre i złe...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Co slychac w japoni

Post autor: Senaszel »

Wygląda na to że wydała pierwowzór. RaiNet Access Battlers ma powiększoną planszę o 2 pola i jak mniemam istotne zmiany w zasadach.

ps. Na ostatniej karcie u dołu strony z samplami z dominiona są właśnie postacie z Anime w którym występuje ta gra :) Kyuoma, Daru i Miyoshi. Pozdro Aftar ;P
Wingmakers
ODPOWIEDZ