Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Tolis »

Taki maly offtop:
Odnosnie pionka juz od dawna zalozony temat: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=20304
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: KubaP »

Dobra, to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie. Portal zachował się dziadowsko nie po raz pierwszy (choć zaczyna prostować). Twój mąż nie ma wysokiego mniemania o polskim rynku planszówek i jego prawo. Nasze prawo myśleć o nim, co chcemy. Ale dumny byłbym z żony, która potrafi być tarczą swojego męża nawet przed nami, żałosnymi kreaturami z polskiego forum.
Pozdrawiam ciepło,
Kuba
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: gregvip »

Merry pisze: A jezdzenie po Portalu z powodu braku elementow w pudelku to troche tak, jak jezdzenie po sapkowskim,ze nam sie zebrowski nie podoba:)
No ozesz ty. Jak caly czas staram się bronic Portalu chocby w watku o Zimie to tu już nic nie rozumiem. Niech mnie ktos oswieci. Na pudelku gry jest chyba informacja kto jest wydawca. Bo jeśli jak podejzewam Portal no to chyba wlasnie wydawca odpowiada za braki w grze no chyba ze to jest wina PiS-u lub PO albo mojego Proboszcza lub Błażkowej z pod lasu. No ja chyba zwariowalem po wypowiedzi Marry.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: veljarek »

a ile macie kart scenariuszy w pudełku, ja mam dwa zdublowaną kartę scenariusza 1 i 2 i zastanawiam się czy nie brak mi w to miejsce innego scenariusza. (czy w grze jest 6 scenariuszy?)

Jarek
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Majek10 »

jest 6 scenariuszy
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: veljarek »

Majek10 pisze:jest 6 scenariuszy
dzięki za info.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Olgierdd »

Ciekawy temat, sam chyba nigdy nie komentowałem jakości wydawanych przez Portal gier - po prostu przestałem je kupować.

Twierdzenia, że krytyka braków w Robinsonie jest na wyrost są nie do końca prawdziwe. Emocje nieustannie się kumulują z każdą nową grą. Zainteresowani pamiętają jak to było ze Strongholdem. i P'a'P. i Nową Erą. i teraz Robinsonem. I za każdym razem udawanie, że to pierwszy raz coś niegra też jest już nużące.
Tylko Witchcraft był na tyle udaną grą, że nie musiał doczekać się reedycji (NSHex i Zombiaki były ponownie wydane, ale to inna historia).

I żeby nie było, ja za Portal trzymam kciuki, bo od strony projektów ich gry są bardzo dobre. Czekam tylko aż zaczną te projekty przekuwać w solidne produkty już za pierwszym razem, a nie za drugim lub drugim i pół.
Awatar użytkownika
japacyk
Posty: 50
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:32

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: japacyk »

Właśnie odebrałem Robinsona z poczty i z ciekawości sprawdzam ilość komponentów. Wychodzi na to, że mój egzemplarz błędy ominęły, no oczywiście poza kartami z angielskim słowami, gdzie szczerze nie ma tragedii. Na jednej karcie nawet znając jej nazwę, musiałem chwilę szukać gdzie jest tekst po angielsku bo samego "If possible" na pierwszy rzut oka nie zauważyłem. Oczywiście niesmak pozostaje, jednak jak dla mnie przy cenie 130 zł z wysyłką, nie czuje jakiegoś wielkiego rozgoryczenia patrząc na to ILE w tym pudle się zmieściło. Zobaczymy jak wyjdą pierwsze rozgrywki.
loreciak

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: loreciak »

Do P-a-P, to nawet ciągle czekamy na wariant dla 5 osób i instrukcję 2.0 :) Faq do Strongholda w obliczu słabo napisanej instrukcji pojawił się początkowo tylko w języku angielskim, a na PL zabrakło czasu. W 51. stanie brakowało żetonów, ale podobno można było grać i bez nich. Nowa Era wydana jest świetnie, ale trzeba znaleźć sobie jakieś znaczniki na tor punktacji. Robinson Cruzoe też jest wydany na najwyższym poziomie jakości, tylko zdarza się, że brakuje kostek w pudełku. Trudno się dziwić, że poziom frustracji klientów osiągnął już taki poziom.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: watman »

loreciak pisze:W 51. stanie brakowało żetonów, ale podobno można było grać i bez nich. Nowa Era wydana jest świetnie, ale trzeba znaleźć sobie jakieś znaczniki na tor punktacji.
do 51st byly dosylane dodatkowe zetony, w NE przeciez byly zetony na tor (chyba, ze jestes jednym z tych, dla ktorych sa one za duze), to winter jest problematyczne ze wzgledu na 'szmatlawa' planszetke FC i karte frakcji - innych portalowych gier nie posiadam, wiec wypowiadac sie nie bede...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Tycjan »

loreciak pisze:W 51. stanie brakowało żetonów, ale podobno można było grać i bez nich.
Można było, ale nie zapominajmy, że Portal wydrukował dodatkowe żetony i zostały one wysłane do wszystkich, którzy kupili wcześniej 51'S. Pokazujmy zawsze dwie strony medalu wtedy będzie mniej postów "uzupełniających" ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
loreciak

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: loreciak »

watman pisze:
loreciak pisze:W 51. stanie brakowało żetonów, ale podobno można było grać i bez nich. Nowa Era wydana jest świetnie, ale trzeba znaleźć sobie jakieś znaczniki na tor punktacji.
do 51st byly dosylane dodatkowe zetony, w NE przeciez byly zetony na tor (chyba, ze jestes jednym z tych, dla ktorych sa one za duze), to winter jest problematyczne ze wzgledu na 'szmatlawa' planszetke FC i karte frakcji - innych portalowych gier nie posiadam, wiec wypowiadac sie nie bede...
Owszem żetony do 51. Stanu były dosyłane, ale dopiero po naciskach ze strony nabywców. Jeżeli chodzi o żetony punktacji do NE, to one nie są dla mnie za duże, tylko po prostu są za duże. Zaznacz przy grze w 4 osoby ilość punktów np. 3,4,5 i 6, to zobaczysz o czym mówię.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: watman »

loreciak pisze:Owszem żetony do 51. Stanu były dosyłane, ale dopiero po naciskach ze strony nabywców. Jeżeli chodzi o żetony punktacji do NE, to one nie są dla mnie za duże, tylko po prostu są za duże. Zaznacz przy grze w 4 osoby ilość punktów np. 3,4,5 i 6, to zobaczysz o czym mówię.
nie mialem takiej sytuacji, sprawdze ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: kisio »

Pytanie do wydawcy:
Czy planujecie dodruk poprawnych kart (tych z angielskim tekstem) i dołączenie chociażby do ŚGP jako "promo"?
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: olocop »

U mnie ilość elementów się zgadza z podanymi wcześniej, tylko wypraska oraz łączenie brzegów wewnętrznej części pudełka podarte (zewnętrzna część cała, więc to nie transport). W ogóle pudełko liche bardzo, nadruk nie doklejony na rogach i od wewnętrznej strony wieka. Ale co tam, grunt, że nie zabrakło elementów...

A co do kart promo do ŚGP to dobry pomysł, tylko żeby ich produkcja nie była wliczona w cenę gazety, bo raz za produkt już zapłaciłem....
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Trolliszcze »

kisio pisze:Pytanie do wydawcy:
Czy planujecie dodruk poprawnych kart (tych z angielskim tekstem) i dołączenie chociażby do ŚGP jako "promo"?
Zmarnowany potencjał. To nie lepiej sobie poprawić albo się przyzwyczaić i poprosić o nowe karty, które wzbogacą rozgrywkę? Bo mam dziwne wrażenie, że po paru partiach nawet nie będę patrzeć na tekst...
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: powermilk »

Czy planujecie dodruk poprawnych kart (tych z angielskim tekstem) i dołączenie chociażby do ŚGP jako "promo"?
Wydawnictwo tutaj chyba 3 razy napisało, że będzie w formie PDFa do druku. Z czego co pamiętam dzisiaj ma się to pojawić, wraz z przeprosinami za brakujące elementy i informacją o reklamacji i jak reklamować. (Jak na razie pojawiło się to na forum)
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: kisio »

Trolliszcze pisze:
kisio pisze:Pytanie do wydawcy:
Czy planujecie dodruk poprawnych kart (tych z angielskim tekstem) i dołączenie chociażby do ŚGP jako "promo"?
Zmarnowany potencjał. To nie lepiej sobie poprawić albo się przyzwyczaić i poprosić o nowe karty, które wzbogacą rozgrywkę? Bo mam dziwne wrażenie, że po paru partiach nawet nie będę patrzeć na tekst...
Poczekam jednak na odpowiedź wydawcy, chyba że jesteś rzecznikiem WP.
Czy zmarnowany potencjał? Kupuję produkt i chcę żeby miał odpowiednią jakość.
To jakbym kupił czerwone auto i zamontowaliby w fabryce niebieskie lusterko. Jeździć się da? Da. Po kilku przejażdżkach nie będę zauważał innego koloru? Nie będę. Ale zapłaciłem za pełnowartościowy produkt i tego oczekuję.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: kwiatosz »

W ŚGP ja bym powiedział że nie przejdzie - bo to jednak nie jest sposób na naprawienie szkody wszystkim zainteresowanym (chyba że ten numer, ten z porpawionymi kartami, byłby dany wszystkim, którzy mają wybrakowanego Robinsona jako rekompensata pewna - promocja pisma FTW ;) )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: zaba »

Poprawione karty juz sa na stronie portal-u http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... on-crusoe/
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Trolliszcze »

kisio pisze:Poczekam jednak na odpowiedź wydawcy, chyba że jesteś rzecznikiem WP.
Skądże, jestem tylko skromnym rzecznikiem Jedynego Słusznego Punktu Widzenia. Wypowiadam swoje zdanie: jeśli ma być bonus w ŚGP do "Robinsona", to jako klient chcę nowe karty, a nie poprawione stare. Proste.
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: bamboklat »

Byłoby jeszcze lepiej, gdyby te karty były umieszczone na jednej kartce A4, która wydrukowana na 100% rozmiaru da identyczne wymiary co oryginalne karty. O rewersy kart na drugiej stronie nie śmiem prosić.

To moja dzisiejsza porcja jadu i nienawiści, już więcej nie będę, przepraszam.
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: koksik111 »

zaba pisze:Poprawione karty juz sa na stronie portal-u http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... on-crusoe/
No to jeszcze tylko obiecany spis elementów.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: Portal Games »

Na stronie wydawnictwa opublikowaliśmy listę komponentów oraz plik PDF z korektą kart.
W tym tygodniu opublikujemy także plik z naklejkami na dyski postaci graczy.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Robinson Crusoe - kwestia wydania (brakujące elementy)

Post autor: kdsz »

loreciak pisze:Trudno się dziwić, że poziom frustracji klientów osiągnął już taki poziom.
Też tak uważam. Wady są tak naprawdę niewielkie, a reakcja wydawnictwa dosyć prawidłowa, dlatego sądzę, że w każdym innym przypadku gracze by to przełknęli. Ostra jazda po Portalu to efekt dotychczasowych dokonań wydawnictwa. Teraz po prostu każda najdrobniejsza duperela będzie wytykana Portalowi. Trochę to przykre, ale sami są sobie winni

Z drugiej strony ostra reakcja graczy to również dowód na to, że ludzie bardzo czekali na tę grę. Jeśli myślicie o polskim projektancie, który ma szansę wskoczyć ze swoim tytułem do top 20 BGG, to pewnie jest to właśnie Trzewik
ODPOWIEDZ