Marvel Heroes: The Boardgame - wrażenia

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Marvel Heroes: The Boardgame - wrażenia

Post autor: Gobla »

Witam,
w ostatnim czasie udało mi się zagrać w tą, dość oryginalną (pod względem tematyki :) ) planszówkę.
Na początek trzeba przyznać, że oprócz planszy (która mnie nie przekonuje, choć jest czytelna) gra jest fenomenalnie piękna. Rysunki na wszystkich kartach są utrzymane w nowym marvelowskim duchu i powinny przypaśc do gustu wszytskim fanom komiksu. Figurki są fajne, a Ci którzy lubią malować, mogą z nich zrobić cudeńka :)
Rozgrywka jest hmmm, powtarzalna... To jest chyba nasłabsza część gry. Zagrałem dwa razy i jakoś się nie pale do nastepnej rozgrywki, może za jakiś miesiąc.
Gra jest skierowana do fanów komiksów i to oni będą się przy niej chyba najlepiej bawić. Napewno nie jest to, mimo zapewniającego napisu na pudełku "strategy boardgame". Drużyny są poprostu zbyt nie równe. Podobno maja to niwelować słabsi lub mocniejsi "superłotrowie", ale to się nie sprawdza w praktyce.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Marvel Heroes: The Boardgame - wrażenia

Post autor: hobb3 »

Dzięki za wrażenia. Przed kilkoma tygodniami przeczytałem instrukcję i jakoś mnie nie przekonała, ale z ciekawością śledzę opinie innych, bo dzieciaki lubią pograć w planszówki.
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Cieszę się, że komuś mogła się przydać moja opinia. Zdecydowanie nie polecił bym tej gry dzieciom, strasznie by się wynudziły. Ja kończąc drugą rozgrywkę (graliśmy dzień po dniu) tęsknie spoglądałem w storne stosu planszówek, które były z nami na wyjeździe.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Grałem w to raz z dwoma kumplami. Kolega zaczął nas uczyć dość późno bo o 24:00. Zajęło to praktycznie godzinę (to chyba rekord jesli chodzi o tłumaczenie zasad w naszym gronie...).
Generlanie gra jest prześlicznie wykonana jak wszystko od FFG. Ma specyficzny klimat amerykańskich komiksów o superherosach, którego generalnie osobiscie nie trawię. Jednakże wizualizacja gry i mechanika (jakiej nie spotkałem dotąd w żadnej innej grze) bardzo mnie zainteresowały i z chęcią zasiadłem do gry. Niestety sama rozgrywka nas nie wciągneła. Strasznie się ciągneła, może było to spowodowane późną porą i zmęczeniem, ale o 4:30 (po 3,5h gry!!!) okazało się że jesteśmy jeszcze daleko od zakończenia rozgrywki i postanowiliśmy nie kontynuować gry...
Osobiście odradzam, choć można jej napewno spróbować ze względu na nietypową i śmieszną (szczególnie przy wystawianiu anty bohaterów przeciw innym graczom, co sprawia masę frajdy) mechanikę gry.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Bogoria »

Pierwsze opinie dość mało przychylne, no szkoda, bo kiedyś naprawdę lubiłem uniwersum Marvela.
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Bogoria, w takim razie gra jest skierowana między innymi do Ciebie :). Podejrzewam, że tylko fani marvela będa cierpliwie przebijać się przez dość monotonne tury gry.
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Bogoria »

Wiesz, fajne uniwersum to niestety nie wszystko. Zwłaszcza, że cena gry to 200 zł.
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Marvel Heroes: The Boardgame - wrażenia

Post autor: bshytffa »

Czy ktoś posiada tłumaczenie instrukcji do tej gry ?? Będę wdzięczny za cokolwiek, nawet drobne fragmenty tłumaczenia, bo od jakiegoś czasu próbuje przebić się przez instrukcję, ale idzie to bardzo miernie.
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
ODPOWIEDZ