Might & Magic Heroes

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Jasiek22 »

Jeden z komentarzy pod zdjęciem:
"They mentioned it's final, and considering it's releasing next month in Poland I doubt it's going to change much."

Czyżby wydane już za miesiąc? :)
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Brzostek »

Eh, no mam nadzieję. Naprawdę już się mogę doczekać premiery i mam też nadzieję, że mnie nie zawiedzie. :(
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Might & Magic Heroes

Post autor: przemoo99 »

Jesteśmy po Essen, a w tym temacie dalej cisza... To będzie w końcu ta gra, czy nie???
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Premiera pod koniec listopada, w przyszłym tygodniu będzie zaktualizowana strona gry (www.herosi.axel.pl), gra pojawi się tez w sklepach internetowych w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: rzaba »

Czy to bedzie wydanie miedzynarodowe? Czy bedziecie sprzedawac te gre za granicą?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

W tym roku edycja polska, wydanie angielskie planowane jest na rok 2013 (jest to spowodowane sprawami licencyjnymi).
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: SebasTTan »

Czy znana jest już cena ?
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: veljarek »

Red Baron pisze:Premiera pod koniec listopada, w przyszłym tygodniu będzie zaktualizowana strona gry (http://www.herosi.axel.pl), gra pojawi się tez w sklepach internetowych w przedsprzedaży.
Trzymam zatem kciuki za sukces rynkowy. Jak będzie dobra to zakupie :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: 8janek8 »

Jest już opis: http://www.herosi.axel.pl/o-herosach.html

Wygląda, że większość z ekranu będzie na planszy, zapowiada się ciekawie. Oby tylko się to potwierdziło po pierwszych rozgrywkach. Zwłaszcza fani serii mocno tego oczekują :)

Jedna uwaga: w opisie jest trochę literówek, mam nadzieję, że przy pracy nad samą grą została zrobiona porządna korekta.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Cierń »

http://www.bard.pl/0,17800,oferta,categ ... oes-pl.htm

W bardzie już w przedsprzedaży - dostępność 30.11.2012 cena - 169,90 zł...
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Tothamon »

Już obniżyli cenę nawet do 159,95. Nie wiem jak Wy, ale ja mam mocno mieszane odczucia na temat tej gry. Po obejrzeniu zdjęć z bgg - czuję się wręcz zawiedziony oprawą graficzną planszowych herosów. Nie wyobrażam sobie, jak mając dostęp do grafik komputerowych, czyli w większości zrobionych już grafik - można było tak spartolić wykonanie komponentów? Przecież wystarczyło tylko w odpowiedni sposób połączyć to, nad czym pracował kiedyś cały sztab grafików. Główne plansze gry wyglądają po prostu brzydko. Jeżeli do mechaniki autorzy gry podeszli w taki sam sposób jak do grafiki, to z oczekiwanego sukcesu może się zrobić nieoczekiwana katastrofa.
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Trolliszcze »

Ja też mam pewne obawy, głównie podyktowane tym, że wiele godzin zagrywałem się we wszystkie części Hirołsów i chciałbym dostać świetną grę planszową. Grafiki nie są takie złe, tylko plansza mi się nie podoba (przypomina raczej te pierwsze Hirołsy niż ostatnie).

Jak na grę z taką licencją cały czas było i jest o niej zaskakująco cicho. Zobaczymy, co z tego wyniknie...
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Jasiek22 »

Mam podobne wrażenia odnośnie planszy. Pozostałe elementy wyglądają przyzwoicie, nie wiem czemu akurat planszę musieli popsuć. Gry w ciemno na pewno nie kupię, poczekam na opinie innych.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Plansza prezentowana na zdjęciach na BGG, nie jest finalna planszą tylko pokazowa z wersji demo. Jeżeli chodzi o kolorystykę przeszliśmy na mniej jaskrawe kolory, dzięki czemu plansza stała się czytelniejsza.
Co do gotowych grafik, to nie jest taka łatwa sprawa (format ilustracji do gry a do druku to dwie różne bajki, nie jest łatwo wziąć element z gry i użyć w druku).
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Tothamon »

A co z mechaniką gry? Ile trwa przykładowy setup? Na zdjęciach jest tego taka masa, że wydaje się, że kilka godzin (jak zza dawnych czasów) spędzonych nad herosami jest możliwe. Ale ile z tego spędzimy rozkładając grę?
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Setup trwa około 5-10 minut. Rozłożenie planszy, rozlosowanie żetonów spotkań, potasowanie i ułożenie decków kart plus setup gracza: wybranie herosa, dobranie żetonów zasobów, złota i armii, ustawienie miasta na start, nic nadzwyczajnego. Na pewno porównywalnie np: z cywilizacją od FFG.
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Cierń »

Czy na którymś ze zbliżających się spotkań planszówkowych - Gramy, Gralicja, Gratislavia, Pionek będzie może prezentowana gra??
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Gra będzie prezentowana tuż po swojej premierze (przełom listopad/grudzień) jest wiec szansa ze na Pionku będzie już pokazowy egzemplarz. Ponadto będzie cykl prezentacji w sklepach z grami w różnych miastach, jak tylko kalendarz będzie potwierdzony ukaże się stosowne ogłoszenie.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Tothamon »

A kiedy udostępnicie instrukcję na stronie?
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Tothamon »

Red Baron pisze:Setup trwa około 5-10 minut. Rozłożenie planszy, rozlosowanie żetonów spotkań, potasowanie i ułożenie decków kart plus setup gracza: wybranie herosa, dobranie żetonów zasobów, złota i armii, ustawienie miasta na start, nic nadzwyczajnego. Na pewno porównywalnie np: z cywilizacją od FFG.
...a ile czasu potrzeba na wyjęcie i posegregowanie wszystkich komponentów z pudełka? Może się i czepiam, ale moja żona choć kocha herosów z zasady, to bardzo nie lubi, gdy rozłożenie gry trwa dłużej niż jej ulubiony serial w telewizji. Plansza na zdjęciach wygląda tak, jakby była zasypana żetonami, których rozłożenie pewnie wymaga specjalnych zasad. W 5-10 minut to rozkładamy inne dużo mniejsze gry. Naprawdę! :)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2012, 13:47 przez Tothamon, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Trolliszcze »

Tothamon pisze:
Red Baron pisze:Setup trwa około 5-10 minut. Rozłożenie planszy, rozlosowanie żetonów spotkań, potasowanie i ułożenie decków kart plus setup gracza: wybranie herosa, dobranie żetonów zasobów, złota i armii, ustawienie miasta na start, nic nadzwyczajnego. Na pewno porównywalnie np: z cywilizacją od FFG.
...a ile czasu potrzeba na wyjęcie i posegregowanie wszystkich komponentów z pudełka? :) Może się i czepiam, ale moja żona choć kocha herosów z zasady, to bardzo nie lubi, gdy rozłożenie gry trwa dłużej niż jej ulubiony serial w telewizji...
A to już, drogi Tothamonie, zależy tylko i wyłącznie od Twoich umiejętności organizacji :) Pojemnik wędkarski, woreczki strunowe itd. czynią cuda.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Instrukcja będzie na na stronie w przyszłym tygodniu.
Oczywiście gdy będziesz miał totalny chaos w pudełku czas setupu wydłuży się, natomiast wiele elementów przybywa w trakcie gry, na start jest dużo skromniej. Np. żetony na planszy układa się w bardzo prosty i szybki sposób, są pola oznaczone kolorem żetonu, na nich układamy kolejno wylosowane żetony wrogów- calośc trwa minutę :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: costi »

Czy kafel planszy, widoczny na stronie gry czy np. w bard.pl to finalny wygląd?

Jeśli tak, to masakra, przypomina pierwszych heroesów a nie ostatnich. O ile same portale itp. są jeszcze znośne (choć też wyglądają jak z Heroes 3), to faktura podłoża, wygląd jeziorek, dróg itp. jest straszny. Ogólnie mam wrażenie (zaznaczam - po tym jednym zdjęciu) jakby do projektowania planszy użyto edytora map do HoMM3.
Za to wszystkie inne elementy wyglądają naprawdę pro.

EDIT: i jeszcze drugie pytanie: ile jest wariantów ułożenia mapy (orientacyjnie, oczywiście)? Chodzi mi o to, czy po kilku partiach nie będzie się odczuwać wtórności i grania cały czas na tej samej mapie.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Plansza może wydaje Wam się surowa, jednakże zbyt duże nawarstwienie elementów na niej sprawia ze jest nieczytelna w czasie gry. Pokazany kafelek w założeniu był finalny, jednakże pod wpływem waszych krytycznych uwag - dokonamy jeszcze modyfikacji tła, co do ilustracji budynków to pochodzą z VI edycji (takie grafiki otrzymaliśmy od Ubisoftu) i tu zmian nie będzie.

Cieszy mnie natomiast iż pozostałe elementy budzą waszą sympatię.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: donmakaron »

W takim Warcraf: the board game udało się chyba lepiej uprościć grafikę planszy. Dobrze, że plansza jest czytelna, ale faktycznie mogła by być ładniejsza. Reszta bez zarzutu :)
ODPOWIEDZ