(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Z mojej strony dodatek do Innovation, plus Escape From Aliens in Outer Space. Trutu, jesteś chętny na to drugie? ;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Jan Madejski pisze:Ja przyniosę Robinsona, tak jak obiecałem tydzień temu. Na razie chętni, o których wiem, to sipio i jingo. Pojawię się chwilę po 16 i pewnie zostanę na dłużej.
Potwierdzam się, będę ok 16:30.
Nikt nie chce w Lunę?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

jax pisze:Wreszcie będę.
Może uda się spróbować Phantoma razem z sipio.
Na pewno wezmę Goblins Inc do testów.
Robinsona wezmę tylko jeśli nie pozostanie u mnie rozłożony na stole (dziś zaczniemy dłubać rodzinnie i nie wiem czy skończymy).
Jak nie Robinson, to widzę, że trzeba będzie dopełnić czas jeszcze jakąś średniej długości grą, bo na więcej nie będzie czasu. Zobaczymy co się wylosuje :)
O której będziesz grać w Gobliny?

I czy ktoś zagra ze mną w Cubę (mam i nie znam zasad) albo Liberte (Mam i znam zasady).
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Czyli na razie do El Grande jest nas trzech: Ja, Dex_pl i Szturmo.

Ponieważ Dex będzie koło 17:00, to proponuję jednak na niego poczekać i po prostu zacząć o 17:00.

Pojawię się wcześniej i spróbuję "zwerbować" jeszcze kogoś do gry, rozstawić wszystko itp.

Automobile już mi się nie zmieści do plecaka, następnym razem :wink:
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Przemekk pisze:Czyli na razie do El Grande jest nas trzech: Ja, Dex_pl i Szturmo.

Ponieważ Dex będzie koło 17:00, to proponuję jednak na niego poczekać i po prostu zacząć o 17:00.

Pojawię się wcześniej i spróbuję "zwerbować" jeszcze kogoś do gry, rozstawić wszystko itp.

Automobile już mi się nie zmieści do plecaka, następnym razem :wink:
Zglaszam się do El Grande :). Będę o 17. Gramy w samą podstawkę, czy z dodatkami?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

KubaP pisze:
jax pisze:Wreszcie będę.
Może uda się spróbować Phantoma razem z sipio.
Na pewno wezmę Goblins Inc do testów.
Robinsona wezmę tylko jeśli nie pozostanie u mnie rozłożony na stole (dziś zaczniemy dłubać rodzinnie i nie wiem czy skończymy).
Jak nie Robinson, to widzę, że trzeba będzie dopełnić czas jeszcze jakąś średniej długości grą, bo na więcej nie będzie czasu. Zobaczymy co się wylosuje :)
O której będziesz grać w Gobliny?

I czy ktoś zagra ze mną w Cubę (mam i nie znam zasad) albo Liberte (Mam i znam zasady).
Ja w cube mogę zagrać, zasady znam.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:
KubaP pisze:
jax pisze:Wreszcie będę.
Może uda się spróbować Phantoma razem z sipio.
Na pewno wezmę Goblins Inc do testów.
Robinsona wezmę tylko jeśli nie pozostanie u mnie rozłożony na stole (dziś zaczniemy dłubać rodzinnie i nie wiem czy skończymy).
Jak nie Robinson, to widzę, że trzeba będzie dopełnić czas jeszcze jakąś średniej długości grą, bo na więcej nie będzie czasu. Zobaczymy co się wylosuje :)
O której będziesz grać w Gobliny?

I czy ktoś zagra ze mną w Cubę (mam i nie znam zasad) albo Liberte (Mam i znam zasady).
Ja w cube mogę zagrać, zasady znam.
Rozumiem, że optymalny skład to 4 osoby?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

KubaP pisze:O której będziesz grać w Gobliny?
Mogę i o 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

KubaP pisze:
Rozumiem, że optymalny skład to 4 osoby?
W sumie to nie wiem, nie mam wielkiego doświadczenia.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Jax, to ja chętnie zagram w Gobliny. Mogę być zresztą nawet wcześniej, nawet o 16:00. Fretko, przyniosę ze sobą Cubę, mam też zawsze ochotę na Periklesa albo Dominant Species (odpowiednio w 4 i 3 osoby). Jeśli zdążą jutro dojść koszulki to wezmę też Liberte albo Zimną Wojnę. No i jak zawsze chętnie poznam coś Twojego.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: djedi gamer »

A ja mam więlką ochotę na Zimną Wojnę. Czy ktoś jest chętny zagrać z żółtodziobem?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

djedi gamer pisze:A ja mam więlką ochotę na Zimną Wojnę. Czy ktoś jest chętny zagrać z żółtodziobem?
O której? Chętnie zagram, grałem może ze 2 razy.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Pospieszyłem się z tą szesnastą, będę o 17, o 15:00 mam spotkanie w Wilanowie.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Dziś 3 partie, 2 polskie gry, 2 znane nazwiska i mieszane uczucia.
Na początku Robinson Crusoe Trzewika, pierwsza partia dość emocjonująca, wygraliśmy rzutem na taśmę w ostatnim momencie. Grało się przyjemnie.

W przerwie była Jaskinia Adama Kałuży. Do K2 jej jednak daleko jak Nowemu Światu do Pól Elizejskich, mówiąc delikatnie. Gra niby nie jest zła, ale zdecydowanie ktoś powinien przygotować jej elektroniczną wersję na komputerze/ipadzie. Liczenie wysokości i ich oznaczanie, walka z całą masą żetoników i ich segregacją, rozkładanie gry nie jest za fajne, składanie jeszcze gorsze. Nam akurat losowość nie dała się za bardzo we znaki, ale widziałem, że podczas drugiej gry Draco miał obok siebie 4 kafle z tym samym symbolem bodajże przejścia - losowy układ predysponował go z góry na zwycięzce w tej kategorii żetonów.
Gra działa, ale rozgrywka nie jest tak przyjemna jak w K2, jest więcej liczenia, pewnie niektórzy nieświadomie sobie czasem policzyli źle punkty akcji za swoje czynności - to mogłoby być bardziej przejrzyste. Komputer liczący za nas byłby idealny. I oznaczający poziomy.
Ogólnie raczej rozczarowanie, jak Wasze opinie, Keleno, Sir Lothar, Draco?

I na koniec druga partia w Robinsona. Po pierwszej trwającej 75 minut, uwineliśy się w krótki scenariusz w 35 min. Dwukrotnie wygraliśmy. Pojedynek polskich projektantów wygrał dziś Trzewik, niemniej sam Robinson porwać nie porwał. Ktoś już chyba dobrze sformułował zarzut, że to gra przygodowa, w której nie ma za bardzo przygody. Ładnie brzmią te slogany, "twórz narzędzia, zbuduj schronienie" ale teo klimatu za bardzo nie czuć, bo mechanika jest oderwana od fabuły. Ambitna próba, gra jest naprawdę ładnie wykonana, ale do poziomu emocji z rozgrywek w Pandemica było daleko. No i w drugiej grze od początku wszystko mieliśmy pod kontrolą, zupełnie nie czuliśmy, że jesteśmy w niezłej opresji i walczymy o przeżycie we wrogim środkowisku. A szkoda.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Dzisiaj udało mi się zagrać w 2 całe i 2 niecałe gry :)

Na początek szybciutkie Mykerinos (40 minut z tłumaczeniem zasad) z Miceliusem i Piotrsmu - sympatyczna gierka (no i zero dwontime'u!).

Potem Goblins Inc. z Jaxem, Schizofretką i Draco. Jax na ostatniej prostej dał nam popalić, ale sama gra przyjemna. Dość zabawna i sporo emocji przy pilotowaniu robotów :)

Potem dwie ery Periklesa z Jaxem, Staszkiem i Andrzejem. Niedosyt pozostał, bo to wspaniała gra (i dopadłbym Cię, Jacku! :D ).

Na sam koniec pięć rozdań w tak sławione Love Letter (Ja, Staszek, Jax i Micelius). No cholera, jest co sławić. Proste to, głupie, a przemiodne i superfajne!

Dzięki wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia!
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Po dosyć długiej nieobecności zawitałem do Agresora na umówioną partię w El Grande, razem ze Staszkiem, Szturmo, Andreusem i Dexem. Początkowe wysunięcie się na prowadzenie chyba nie było zbyt rozsądne, dość powiedzieć, że potem systematycznie spadałem w klasyfikacji aż na czwarte miejsce. Mocno odpuściłem Castillo, co chyba nie było najlepszym pomysłem, zaś w końcówce ledwo nadążałem za tym co się dzieje na planszy. Kilka razy walczyłem też z Dexem, a lepiej byłoby chyba z liderem. Wyniki końcowe bardzo wyrównane, między pierwszym a czwartym miejscem ok. 10 punktów. Dzięki za miło spędzony czas :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
jingowawa pisze: [...]Ogólnie raczej rozczarowanie, jak Wasze opinie, Keleno, Sir Lothar, Draco?
Po jednej partii w 3 osoby i późniejszych 2 partiach w dwójkę z żoną nasza opinia o grze mocno spadła. Przyczyny:
  • Po pierwsze gra może się strasznie ciągnąć jeśli gracze są bardziej zainteresowani zbieraniem żetonów z już odkrytych kafelków niż odkrywaniem nowych. Szczególnie, gdy kolo siebie są kafle na które potrzeba 2-3 lin.
  • Po drugie mechanicznie jest to gra na zdobywanie przewag, a te uzyskuje się poprzez przynoszenie żetonów z kafelka startowego, na te właśnie odkrywane kafelki, które pojawiają się w sposób losowy tj. niezależny od nas: mamy liny - pojawiają się podwodne jeziora; mamy wszystkiego po trochu - masowe ciasne przejścia
  • Po trzecie wspomniane już ciągłe bieganie do obozu po nowe liny/akwalungi/powerrady.
  • Po czwarte instrukcja, która nie do końca wyjaśnia kilka częstych sytuacji podczas gry: wchodzenie przy pomocy liny na kafelki inne niż zejście. Wchodzenie przy pomocy liny 'pod górę'. Nie zapakowanie pontonu,aparatu 'na start'
  • Po piąte nieprzyjemne i męczące zabawy z namiotem. - rozstaw namiot, zapakuj do niego jedzenie, schowaj namiot. Pusty namiot zajmuje dwa miejsca w plecaku, pełny też dwa.
  • Po szóste dołujące ślimaczenie się do obozu jeśli zabraknie nam jedzenia lub całe nasze jedzenie jest w namiocie w plecaku. - osobiście logiczna porażka.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Sir-lothar pisze:Witam,
jingowawa pisze: [...]Ogólnie raczej rozczarowanie, jak Wasze opinie, Keleno, Sir Lothar, Draco?
Po jednej partii w 3 osoby i późniejszych 2 partiach w dwójkę z żoną nasza opinia o grze mocno spadła.
Dzięki za opinie. Moja wyjściowa nie była zbyt wysoka, pewnie odbiorę i od razu będę próbował puścić dalej w obieg...
dex_pl
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:35

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dex_pl »

Mały offtopic - czy sale są dostępne dla klubowiczów tylko w weekend (tj piątek, sobota, niedziela), czy także jest możliwość pogrania w ciągu tygodnia?
Czy może to zależy tylko i wyłącznie od ochrony - czy wydadzą klucze do sali?

Ktoś wie?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Biorąc pod uwagę, że tam się odbywają normalne zajęcia, to możesz o graniu w tygodniu zapomnieć, chyba że masz to uzgodnione wcześniej.
dex_pl
Posty: 40
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:35

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dex_pl »

Pierzasty pisze:Biorąc pod uwagę, że tam się odbywają normalne zajęcia, to możesz o graniu w tygodniu zapomnieć, chyba że masz to uzgodnione wcześniej.
Zależy chyba od sali - któraś może być wolna. Chodziło mi o to, czy są problemy formalne - bo wiadomo - jak nie ma sali (tzn wszystkie sale dostępne dla Agresora są zajęte), to nic nie poradzę.
Awatar użytkownika
Jessie
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2011, 13:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jessie »

Generalnie nie potrzebujesz za bradzo sali by pograć na IŚ. Czasami wystarczy taki stół na 8 piętrze ;) Na 2 piętrze też masz stół jak dwie szkolne ławki ;)

Pozdrawiam student IŚia ;)
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: JediPrzemo »

Jeśli Trutu nie przyniesie swojego Ryzyka lub Wojny o Pierścień to (może tym razem ktoś się skusi...) jak zawsze oferuję:
1. Kupcy i Korsarze
2. Risk Star Wars Clone Wars Edition
3. Cytadela
4. Vegas
5. Stronghold (tylko jak ktoś zna zasady i zechce wyjaśniać w trakcie)
Sam chętnie zagram w Ticket to Ride lub jeśli będzie brakowało do czegoś gracza, a byłby przewidziany czas na tłumaczenie zasad to też mogę się dosiąść. Będę koło 17:30
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

W tym tygodniu (chyba) bede wiec moge cos przyniesc (wliczajac w to zamowienia losowe). Sama chetnie zagram w cos z nowosci (znaczy tych przeze mnie posiadanych) jak to Terra Mystica (od biedy Suburbia), Galaxy Trucker z 2 dodatkami (ale tylko jesli Jax sie wykaze miloscia do blizniego i mnie i to pudlo podrzuci do Agresora). Od biedy tez KeyWest, Glen More, League of Six, Cuba z dodatkiem, Genoa, Alturien ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Jirian pisze:Galaxy Trucker z 2 dodatkami (ale tylko jesli Jax sie wykaze miloscia do blizniego i mnie i to pudlo podrzuci do Agresora)
Ja będę w piątek w drodze na Gratislavię :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ