Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Post autor: Arbaal »

Tak jak w tytule :)
Stoję przed dylematem kupienia jednej z tych dwóch gier. Chciałbym mieć obie ale tylko jedną mogę kupić. Nie grałem w Pupili ani nic podobnego ale recenzje mi się podobają. W Smallworld grałem zwykłego raz i mi się bardzo podobał.
Ciężko powiedzieć mi czego oczekuje od gry. Po prostu chciałbym żeby była fajna i żeby moi znajomi chcieli w nią często grać :)
Bardziej przemawia do mnie Underground ponieważ jest na 5 osób. Tak się składa, że mam wiele gier na 4 osoby i wiele z nich przekreślam ponieważ często mam z kim grać i gramy w pięciu. Planszówkami interesuje się od jakichś 3 lat i ze względu na obowiązki powiedział bym, że jestem niedzielnym graczem :)
Proszę o jakieś sugestie :)
Pozdrawiam
Arbaal
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Post autor: veljarek »

Jeżeli pod niegrających graczy to tylko powiem, iż Small World zasady tłumaczy się max 10min. przy pupilach podziemi będzie to już przynajmniej 40 min a bywa iż nawet 1h.
Ja wolę Small World.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Post autor: espresso »

Trudna sprawa. Osobiście wolę Pupile, ale to tak naprawdę różne gry. W Pupilach jest mnóstwo kombinowania, sporo reguł (łatwo je załapać, ale długo się tłumaczy). Small World jest mniej skomplikowany i szybszy. W Pupilach nie ma negatywnej interakcji (tylko blokowanie pól akcji), w Small World jest tylko walka.
mlocus21
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2012, 09:04

Re: Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Post autor: mlocus21 »

jeśli gracze stosunkowo mało sw ale zastanowił sie czy nie lepiej wersję podstawą a nie uw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Post autor: schizofretka »

Pupile to gra dla graczy. Rewelacyjna, ale relatywnie trudna, gra się cały czas trochę w stresie że nam zwierzak zdechnie, ucieknie lub nie zachowa się tak jak powinien. To jeden z moich ulubionych tytułów, ale dla niegrających się niestety nie nadaje. Z kolei SW jest baardzo prosty, nawet dzieci łapią bez problemu. Jak dla dorosłych, ale niedzielnych graczy, to może coś pomiędzy?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pupile Podziemi czy Smallworld Underground

Post autor: wis »

Również słyszałem niepochlebne opinie o Underworld - w tym od fanki podstawowego SW. Podstawkę Small World bardzo łatwo daje się przerobić na średnio-ciężki tytuł (chowamy kostkę, rozszerzamy pulę ras do 9, kasa początkowa 15, licytacja o kolejność w grze). Wciąż łatwo się tłumaczy i szybko gra, a rozgrywka jest bardzo fajna i mniej "familijna" (losowa). Jak dla mnie najlepsza gra wprowadzająca i najlepsza gra na ~1.5h. Trzeba jednak
lubić negatywną interakcję:). SW też jest na 5 osób.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
ODPOWIEDZ