Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Post autor: Senthe »

FortArt pisze:
Senthe pisze:To już lepiej kolekcjonować gry z pierwszej setki BGG - to jest prawdziwa elita.
Pierwszej setki, ale z ktorego dnia?
I wszystkie Ci sie podobaja? Ja tam widze tytuly, ktore uwazam za marne.
Kolekcja to kolekcja, mozna zbierac cokolwiek wg dowolnego klucza. Kolekcja tym cenniejsza im trudniej ja zdobyc, a tu latwo nie bedzie. Niech sobie zbiera jak ma ochote. Nie rozumiem czemu ma sluzyc takie wartosciowanie lepiej, gorzej.
Tak sobie tylko piszę. Nie rozumiem, czemu ma służyć sugerowanie, że moje posty niczemu nie służą? :P
Wszystko jest przecież IMHO.
Założyciel tematu miał pomysł na zebranie "gier nagrodzonych prestiżową nagrodą SdJ". Poddał ten pomysł pod dyskusję - po to właśnie założył temat (nie sądzę by liczył przy tym tylko na posty w rodzaju "To sobie zbieraj, jak masz ochotę", wręcz przeciwnie, myślę, że oczekiwał rzeczowej krytyki i wartościowania jego pomysłu). Pojawiły się głosy, że SdJ wcale nie musi być taka prestiżowa ani nie jest wyznacznikiem czegokolwiek, z którymi się zgadzam. Zwróciłam uwagę, że IMHO bardziej prestiżowa i ciekawsza jest lista gier z pierwszej setki BGG - prawdziwe the best of the best dla geeków. Jeśli autor tematu nie jest zainteresowany moją HO, może ją po prostu zignorować.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Post autor: Gabriel »

Większy sens ma zbieranie serii wydawniczych:

1. Alea (małe/średnie/duże): to są gry na naprawdę (!) wysokim poziomie
2. Kosmos dla 2 graczy: w większości też dobre
3. FFG Srebrna Linia etc.

Ewentualnie gier danego autora.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Post autor: mbork »

Gabriel pisze:Ewentualnie gier danego autora.
Jasne. Agricola, Le Havre, OeL - i nagle bum: Fasolki. :D

Albo Chvatil.

Ale tak serio, to masz sporo racji. Ja natomiast zbieram gry wg innego klucza, który jak dotąd się sprawdza: wybieram mianowicie te gry, które (na podstawie recenzji itp.) mogą się spodobać mojej Żonie i mnie.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Post autor: TTR_1983 »

Chłopaki nie chciałem :mrgreen:
Co dyskusja :lol:
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Post autor: Tencz »

FortArt pisze:
Senthe pisze:To już lepiej kolekcjonować gry z pierwszej setki BGG - to jest prawdziwa elita.
Pierwszej setki, ale z ktorego dnia?
I wszystkie Ci sie podobaja? Ja tam widze tytuly, ktore uwazam za marne.
Kolekcja to kolekcja, mozna zbierac cokolwiek wg dowolnego klucza. Kolekcja tym cenniejsza im trudniej ja zdobyc, a tu latwo nie bedzie. Niech sobie zbiera jak ma ochote. Nie rozumiem czemu ma sluzyc takie wartosciowanie lepiej, gorzej.
Ja na początku przejrzałem pierwsze 100 gier na BGG i wybrałem to, co uznałem za dobre. Uważam, że to dobry punkt wyjścia. Nie miałem też problemów z pozbyciem się nietrafionych pozycji.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry nagrodzone Spiel des Jahres

Post autor: Karit »

Ze Spiel des Jahres jest troche jak z "Najczesciej kupowane" w sklepach internetowych. Czasem trafi sie tam cos na prawde dobrego, ale sugerujac sie tylko tym zostali bysmy z Kolejka IPN... :oops:
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ