Slavika

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
mriswith
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:37

Re: Slavika

Post autor: mriswith »

mat_eyo pisze: 2) cytując instrukcję:
"kartę Zdrajcy mimo, że jest potworem, należy traktować jak bohatera. Można go wykładać tylko i wyłącznie na tych samych zasadach jak bohaterów i po tej samej stronie krainy po której wykładanie są bohaterowie."
Mockerre pisze: 2a. Zdrajcę zagrywamy jak potwora (więc ruchem zagrywania potwora), ale po stronie bohaterów. Czyli w kroku 2 lub 3.
Czy na pewno ta interpretacja przytoczonych zasad jest poprawna? Zdrajcę można wykładać tylko i wyłącznie na tych samych zasadach, jak bohaterów, a bohaterów można wykładać tylko w 1 i 2 akcji.
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time

Re: Slavika

Post autor: Leander »

Pierwsza moja wypowiedź, kłaniam się nisko.
Wczoraj rozegrałem pierwszą partię, wrażenia ogólnie pozytywne, ale poczekam z oceną na więcej prób. Grałem w 2 osoby i - jeśli się chce - jest sporo myślenia. Przy 4 czy 5 może być (tak w teorii) lekki nieprzewidywalny chaos, ale może się mylę.
Sklep, w którym kupiłem Slavikę, dokładał Zmorę, ale w pierwszej partii nie włączyłem jej do talii ze względu na niepewność co do zdolności specjalnej. Po rozegraniu stwierdziłem, że nie liczy się ona do limitu potworów, co potwierdził ten temat. Mam jednak dwie wątpliwości.
1. Szeptuchy. Jak rozumieć oznaczenie "potwór x 2"? Podejrzewam, że jest to odwołanie do specjalnej zdolności kopiowania, ale to "x 2" bardziej kojarzy mi się z np. dwukrotnym wzmocnieniem siły potworów. Podejrzewam jednak, że kombinuję, bo słowa o tym nigdzie nie ma. W zasadzie więc w tym pytaniu tylko się upewniam.
2. Czy jeśli odkrywamy 4. miesiąc, to za tę krainę gracze dostają punkty? W instrukcji kolejność nie jest sprecyzowana, jest tylko napisane, że po ustaleniu siły graczy odkrywamy skarb, a następnie przyznajemy punkty. Z tego by wynikało, że jeśli skarb jest ostatnim księżycem, to punktów się nie przyznaje, ale jest to średnio logiczne. Potwory pokonane, bierzemy się za opijanie zwycięstwa, a tu pstryk - księżyc wyłącza światło.
gregor_1313
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2011, 20:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Slavika

Post autor: gregor_1313 »

1. Wykładając Szeptuchę "kopiujesz" już będącego w krainie potwora.
Szeptuchy stają się kopią wybranego potwora.
Dodatkowo jeżeli skopiowany potwór miał zdolność specjalną to musisz ją zastosować tak jakbyś wykładał tego potwora.

2.
Gra kończy się w momencie odkrycia czwartej karty miesiąca. Należy dokończyć rozliczenie krainy i sprawdzić który z ........
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time

Re: Slavika

Post autor: Leander »

Szeptuchy zrozumiałem, tylko symbol był dla mnie dwuznaczny.
Jeśli o zakończenie chodzi - jakoś mi tu umknęło, może powinienem spokojniej czytać instrukcję, bo rzeczywiście ta informacja się w niej znajduje. Przepraszam, bo pytanie niepotrzebne. Dziękuję za odpowiedź.
Po drugiej partii dwuosobowej wrażenia nadal pozytywne.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Slavika

Post autor: c08mk »

Jeżeli szeptuchy kopiują potwora z jego zdolnościami to czy kopiują też nagrodę za takiego potwora, np. nagrodę za Żmija.

Wersja:

1. Szeptucha kopiuje całą kartę potwora z siłą, zdolnościami i nagrodami.

2. Szeptucha jest osobnym potworem (za którego nie ma dodatkowych nagród), a tylko kopiuje cechy potwora.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Slavika

Post autor: Aduanath »

c08mk pisze:Jeżeli szeptuchy kopiują potwora z jego zdolnościami to czy kopiują też nagrodę za takiego potwora, np. nagrodę za Żmija.

Wersja:

1. Szeptucha kopiuje całą kartę potwora z siłą, zdolnościami i nagrodami.

2. Szeptucha jest osobnym potworem (za którego nie ma dodatkowych nagród), a tylko kopiuje cechy potwora.
Zdaje mnie się, że nagrody również kopiuje (przynajmniej tak gramy :D )
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Slavika

Post autor: c08mk »

Czy ma już ktoś Slavika Równonoc?

Interesuje mnie czy rewersy kart są takie same jak z oryginalną Slaviką.

Równonocy nie miałem zamiaru kupować ale jeżeli można łączyć karty i nie widać różnicy na rewersach (np. wyraźnie inny odcień) to może się skuszę na sequel.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Slavika

Post autor: TTR_1983 »

to chyba oczywiste, że są takie same skoro Równonoc może być dodatkiem do Slaviki
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Slavika

Post autor: Hipke »

mulek18 pisze:to chyba oczywiste, że są takie same skoro Równonoc może być dodatkiem do Slaviki
oczywiste niekoniecznie, ale dobrze by było...
Po pierwsze często bywa tak, że grafika pomimo że taka sama, to i tak widać różnice w odcieniu- wiadomo, inna partia, często inna drukarnia...
Poza tym w tej grze to raczej nie ma większego znaczenia, bo karty potworów ciągnie się z góry stosu...

ps. Rewersy kart potworów i skarbów wyglądają tak samo jak w "jedynce". Krainy natomiast, wygląda na to, że nie są dwustronne (jak w jedynce) tylko mają rewers http://www.rebel.pl/repository/files/in ... ja-www.pdf
arcanuss
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2015, 02:26

Re: Slavika

Post autor: arcanuss »

serdel pisze:Ostatnio spotkałem z inną niż moja interpretacją zasad Guślarza czy potwora takiego jak Licho. Zasady mówią, że bonus do siły guślarza działa w trakcie walki z potworami. Czy jest on również uwzględniany przy podziale łupów? Podobnie czy przy podziale łupów obowiązuje także obniżająca zdolność Licha? Zawsze grałem, że oba te modyfikatory trwają do końca, również przy rozliczaniu punktów chwały po pokonaniu potworów. Jednak wczoraj spotkałem się z interpretacją, że w momencie pokonania potworów modyfikatory te już nie działają i przy obliczaniu kolejności siły do punktów chwały nie uwzględnia się już plusów dla guślarza czy minusów z Licha.
Podbijam wątek, gdyż nie padła odpowiedź na powyższą kwestię. A sprawa nadal jest aktualna. Ostatnio ostro pokłóciliśmy się w czasie gry o bonus Guślarza. Już miałem cieszyć się swoimi łupami, kiedy kolega zarzucił mi, że bonus Guślarza wcale nie działa podczas podziału łupów, tylko podczas samej walki. Uzgodniliśmy, że nie usiądziemy do ponownej gry póki wątpliwości nie zostaną ostatecznie rozwiane. Dlatego zwracam się o pomoc. Jak Wy gracie z bonusami Guślarza i Licha? Działają one tylko podczas liczenia punktów w walce, czy także podczas liczenia punktów przy rozliczeniu łupów? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ