Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gregvip »

Dzięki tej Diunie nauczyłem się jednej rzeczy. Samoróbek nie robi się żeby było taniej tylko wtedy kiedyś coś bardzo chce się mieć a nie ma np. na rynku. Sądzę, że gdybym kupił tą grę to wyszło by mnie taniej :(
Sam klej w spraju prawie pięć dych kosztował. Wszystko drukowałem sam w domu na atramentówce. Cenowo wychodzi to masakra. I co najgorsze nie mam z kim w to grać :(
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

gregvip pisze:Dzięki tej Diunie nauczyłem się jednej rzeczy. Samoróbek nie robi się żeby było taniej tylko wtedy kiedyś coś bardzo chce się mieć a nie ma np. na rynku. Sądzę, że gdybym kupił tą grę to wyszło by mnie taniej :(
Spoko. Ja obiecuję sobie następnym razem zmieścić się w 200 zeta. Biorąc pod uwagę, że będzie to Magic Realm z kaflami na plastiku, to już to widzę :roll:
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: killy9999 »

Wow, zarządziłeś tą Diuną. Kilkadziesiąt godzin to niemało - w końcu wykonanie średnich rozmiarów modelu kartonowego to 30-40 godzin.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

pwitkows pisze:Cześć,
Ja jakiś czas temu zrobiłem samoróbkę To Court the King (Um Krone und Kragen) tyle tylko, że w klimacie komiksu Kajko i Kokosza (ze względu na mojego syna) :).
Bardzo ciekawa inicjatywa! Wysłałem PW.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Palmer »

To pora na prezentację Książąt Renesansu.
O tyle było to wyzwanie, że wszystkie pliki do wydruku przygotowałem od zera, a trochę tego było. Wielki dzięki dla Piotrka Słabego, którego wersja była dla mnie inspiracją. Niektóre jego rozwiązania były tak ciekawe, że wykonałem je bardzo podobnie u mnie. Wprost pozwoliłem sobie wykorzystać ikony monety, wpływów,walki i laurów ;)

Plansza, żetony armii, artystów i miast - tektura 2mm
Żetony miast i Papież - balsa
Żetony laurów - wykorzystałem puste żetony z Age of Industry, było ich tam z 30 ;)
Wpływy - żeby nie wycinać kółek nakleiłem je na groszówki, tanio i łatwo
Karty - podklejone na papier dyplomowy z fakturą, włożone w koszulki ffg
Pionki i kostki - z Luzodajni

Niestety nie obyło się bez dwóch literówek, ale to poprawimy przy drugim druku :mrgreen:

Całość
Miasta
Karty
Armia
Plansza

Zdjęcia ważą trochę za dużo, więc mogą się chwile otwierać ;)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gregvip »

A ma może ktoś rozmiary komponentów do Mr Jack-a?
Średnica dysków postaci, wymiary kart oraz planszy.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: 77rpm »

Plansza porównywalna do a3 - wydruk na dwóch a3 tak że po wycięciu dają coś koło tego. Karty robię pod koszulki ffg standardowe, krążki mam - + 2,6 cm średnicy
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gregvip »

77rpm pisze:Plansza porównywalna do a3 - wydruk na dwóch a3 tak że po wycięciu dają coś koło tego. Karty robię pod koszulki ffg standardowe, krążki mam - + 2,6 cm średnicy
Dzięki ale mnie chodzi o wymiary z oryginalu.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: loshameros »

Pudełko do mr. Jacka ma 10,75 x 8,50 cala, plansza jest składana na 4 i zajmuje całe pudełko z małym marginesem (np. po 2mm), po przeliczeniu cali na cm masz dokładne rozmiary planszy. Po wydrukowaniu planszy mozna odczytać wielkość heksów- ja przynajmniej tak zrobię (jak znajdę porządny skan oryginału :) ).
quins
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2012, 21:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: quins »

A do DUNE możecie mi napisać jakie są wymiary elementów ? Na BGG znalazłem tłumaczenia w PL do kart ale chyba nie wszystkie. Czy ma ktoś wszystkie tłumaczenia w PL ?
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: 77rpm »

Wszystko masz na bgg przygotowane do wydruku w plikach pdf - na gotowo. Karty, żetony, ekrany, plansze itd.
quins
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2012, 21:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: quins »

Wiem, już zciągnełem. Będe po raz pierwszy to robił więc pytam czy z PDFa bezpośrednio drukuje na atramentówce i wychodzi wymioar karty taki jak trzeba czy musze w jakimś programie graficznym np Gimp jeszcze coś mieszać ?
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: 77rpm »

Masz wszystko gotowe, dla pewności możesz sobie otworzyć te pdf y w jakimś programie graficznym (ja używam fotoszopa) i zobaczyć wymiary poszczególnych elementów.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Musisz pamiętać o tym, że masz drukować w 100%, bo program zwykle chce skalować. I tyle.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Zrób to sam cz. 2

Post autor: gregvip »

Ja swoja Diune drukowalem bez skalowania. Jeśli pobrales polska wersje to najprawdopodobniej nie masz kol walki i zetonow to mozna pobrac z upload-ow Ilii Baranowskiego a i tak na koniec zobaczysz, ze brak bedzie bodajze 2 zetonow ale teraz nie pamietam ktorych. Jak sobie Przypomne to dam znac.
Na koniec jedna rada jeśli tak jak ja zdecydujesz się na druk dwostronny kart to pamietaj o tym aby przycinac je po stronie rewersu (tylu) bo zrobisz sobie inaczej znaczone karty. W warunkach domowych praktycznie nie jest mozliwy widealnie pokrywajacy się druk awostonny.
Born to play
Moja kolekcja
quins
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2012, 21:40

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: quins »

Dzięki wielkie za info. Biorę się do roboty :)
W rar-ach "koshiash" sa dwa puste rar'y z kartami :(
Masz moze u siebie te pliki ? Jak znajdziesz chwilę, to zerknij proszę.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Jabol »

Macie może jakieś namiary na pliki do Dixita i Dobble?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Koshiash »

quins pisze:W rar-ach "koshiash" sa dwa puste rar'y z kartami :(
Sprawdziłem pliki na bgg i wszystko jest ok. Karty są wrzucone do archiwum podzielonego na 3 części. Musisz najpierw zapisać wszystkie 3 na dysku (najlepiej w jednym folderze), a dopiero potem rozpakować.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Vester »

Witam,
Na pewno było o tym już wcześniej, ale na szybko nic nie znalazłem:
Czy w Warszawie działa introligator, który robi fajnie plansze do gier, składane np. na czworo?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Działa, nawet drukuje całe gry P&P. Poszukaj Diuny/Dune, kiedyś sprzedawali nadmiarową kopię.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Senaszel »

Panowie, czy jesteście mi w stanie powiedzieć lub polecić gdzie szukać informacji w jakie elektronarzędzia do obróbki drewna muszę się zaopatrzyć, żeby móc wydłubać sobie Octiles?
Profil Octiles na bgg.
Wiem, że zajęcie może być czasochłonne ale sadzenie rzeżuchy już mnie nie uspokaja, a taka dłubanina może nawet na coś się przydać :-)
Wingmakers
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Czy wie ktoś, gdzie w Warszawie mogą mi w miarę tanio wyciąć płytę HDF, HIPS lub inne tworzywo (plexi?) grubości 2-3 mm z pliku z projektem? Wiem że robią to firmy obsługujące architektów (do modeli do wizualizacji), ale duże projekty to pewnie duża kasa, a ja taką nie dysponuję :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gafik »

Pierzasty pisze:Czy wie ktoś, gdzie w Warszawie mogą mi w miarę tanio wyciąć płytę HDF, HIPS lub inne tworzywo (plexi?) grubości 2-3 mm z pliku z projektem? Wiem że robią to firmy obsługujące architektów (do modeli do wizualizacji), ale duże projekty to pewnie duża kasa, a ja taką nie dysponuję :)
Ja ciąłem w firmie produkującej reklamy. (oczywiście nie wiem gdzie w Warszawie takie są ;) )
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Laser czy wyrzynarka? Ile kosztowało?
Awatar użytkownika
telon
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2012, 10:55

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: telon »

Czas ukazać światu owoc pracy i główkowania trzech dni wyjętych z przerwy świątecznej na stworzenie monet do Puerto Rico.
Szczerze mówiąc najwięcej czasu zabrało wymyślenie sposobu jak stworzyć taką ilość monet (obróbka i wykończenie to był deser),
ale gdy wreszcie pomysł ziścił się w tej ostatecznej formie,
to każdy metalowy brzdęk monety podczas gry zrekompensował "stracony czas" :)

Do tego szczęście miałem znajdując starą szkatułkę na biżuterię, która nie dość, że imituję jakby piracki kufer ze skarbami to jeszcze idealnie pasuję na wysokość do pudełka od Puerto Rico.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2013, 13:39 przez telon, łącznie zmieniany 1 raz.
Przybył z dalekiej Północy i nawet on sam nie wie, dlaczego na boiteajeux.net zwą go hałabała ... (kiedyś pumpernikiel)
ODPOWIEDZ