Planszówki dla dzieciaków ze "złej" dzienlicy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Overlord
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:06

Planszówki dla dzieciaków ze "złej" dzienlicy

Post autor: Overlord »

Cześć,


zarejestrowałem się na Waszym forum i piszę z polecenia kolegi koleżanki (kajam się za błąd !) z Polter.pl, gdzie napisałem kilka słów o zbiórce używanych gier planszowych na rzecz dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Skibińskiej w Lublinie, prowadzonej przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu (w tym mnie). Link do informacji na Polterze: http://overlord.polter.pl/Zostan-Swiety ... jem-b15449

Po naszą opieką mamy około 20 dzieci w wieku szkoły podstawowej, dla których organizujemy wolny czas i którym pomagamy w nauce.
Dzieciaki bardzo lubią gry planszowe, ale te które są w świetlicy w większości nie są zbyt ciekawe, większości brakuje też elementów, więc nie za bardzo nadają się w ogóle do grania... Od jakiegoś czasu przynoszę na świetlicę swoje gry (głównie Dobble i Bohnanzę), zabieramy też je na lubelskie imprezy (np. ubiegłoroczne Lubelskie Dni Fantastyki), żeby mogły skorzystać z Games Roomu.

Bardzo brakuje nam ciekawych gier, które byłyby w stanie zaangażować dzieci, dlatego zwracamy się z prośbą - jeśli ktoś ma gry odpowiednie dla wieku 6 -12 lat, które są w przynajmniej poprawnym stanie i nie są zdekompletowane, a także chciałby się nimi podzielić z naszymi podopiecznymi, to bardzo proszę o kontakt ze mną: michalzelazo@gmail.com

Dzieci lubią i grały w tytuły takie jak wspomniane wcześniej, plus Hoop, Superfarmer, Jenga itp.
Jeśli ktoś z Was byłby skłonny podzielić się grami, które są w stanie bardzo dobrym, to wtedy takie gry dołączymy do świątecznych paczek, które przygotowujemy dla dzieci i ich rodzin (dajemy przede wszystkim produkty spożywcze i ubrania, ale dzieci bardzo się cieszą z prezentów, które są tylko dla nich). Gry w większym stopniu zużyte będą dla dzieci dostępne w naszej świetlicy.

Oczywiście możecie sprawdzić wszystko dzwoniąc do koordynatorki programu Most, Kasi Mazur, do Centrum Wolontariatu na numery podane na naszej stronie: http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=702

Z chęcią odpowiem też tutaj na wszelkie pytania, jeśli takie się pojawią.


Michał
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 13:20 przez Overlord, łącznie zmieniany 1 raz.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszówki dla dzieciaków ze "złej" dzienlicy

Post autor: Senthe »

To ja jestem polterowiczką, która poleciła Overlordowi to forum, i mam nadzieję, że nie zawiodę się na jego użytkownikach ;)

Akcja wydaje się bardzo pożyteczna. Ode mnie poleci parę gier, kiedy już ustalę z rodziną, które z nich są skłonni podarować dzieciakom :)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszówki dla dzieciaków ze "złej" dzienlicy

Post autor: Senthe »

Eliash z Poltergeista zaoferował, że zasponsoruje kupno kilku tytułów specjalnie dla dzieciaków, zaś ja porozsyłałam już po forum wiadomości z ofertami kupna :). Czekam na odpowiedzi.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Planszówki dla dzieciaków ze "złej" dzienlicy

Post autor: aplegat »

Chętnie coś kupię lub dołożę się do funduszu.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszówki dla dzieciaków ze "złej" dzienlicy

Post autor: Senthe »

PW :)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
ODPOWIEDZ