Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

77rpm pisze:Mam tak samo... ja spokojnie poradzę sobie z ang ale wtedy moja nigdy ze mną nie zagra :D
I tak nie wróżę wielkiego grania z nią... ale może tym razem... może tym... LCG ! :)

Dobra, biorę angielską! Najwyżej zagramy razem jak nas kobiety z domu wyrzucą;)
A tak poważnie to słownictwo wydaje się dość proste. Jak ogarną co jest co na stole to z resztą nie będą miały problemów;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Android: Netrunner

Post autor: 77rpm »

Też biorę angielską - jestem po kilku partiach (na podstawce kolegi), TA GRA JEST NIESAMOWITA !
Bardzo mnie wkręciła, a ja myślałem by wrócić do Inwazji... o ja głupi :P

Po kilku partiach znasz karty ma pamięć i nie ma różnicy czy to pl czy ang, karty są bardzo czytelne no i sam angielski na nich je jest żadną barierą (wystarczy że znasz zasady, tekst na kartach jest w większości prosty). Najbardziej w polskiej wersji obawiam się tłumaczenia kart - nie od dziś wiadomo że z tym bywa różnie.
Może sprawdzimy się na partyjce na skype i OCTGN :) ? Podobno idzie grać...
https://vimeo.com/49977956 Dziwnie akcentuje ale jak grać pokazuje :)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

77rpm pisze:Też biorę angielską - jestem po kilku partiach (na podstawce kolegi), TA GRA JEST NIESAMOWITA !
Bardzo mnie wkręciła, a ja myślałem by wrócić do Inwazji... o ja głupi :P

Po kilku partiach znasz karty ma pamięć i nie ma różnicy czy to pl czy ang, karty są bardzo czytelne no i sam angielski na nich je jest żadną barierą (wystarczy że znasz zasady, tekst na kartach jest w większości prosty). Najbardziej w polskiej wersji obawiam się tłumaczenia kart - nie od dziś wiadomo że z tym bywa różnie.
Może sprawdzimy się na partyjce na skype i OCTGN :) ? Podobno idzie grać...
https://vimeo.com/49977956 Dziwnie akcentuje ale jak grać pokazuje :)
Kiedyś bardzo chętnie, ale póki co z szacunku dla przeciwnika odmówię;) To będzie moja pierwsza gra LCG - jak dotąd nie mam na koncie nawet ani jednej partii w jakąkolwiek karciankę FFG..;) więc słaby byłby ze mnie przeciwnik - póki co. Zainteresowałem się tym tytułem pierwotnie z prozaicznego powodu, studiuję sobie telekomunikację, z serwerami mam trochę do czynienia więc tematyka siłą rzeczy mi pasuje;P Ale jak to wszystko odrobinę ogarnę to się przypomnę i kolegę ogram! :-)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

http://netrunner.cba.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Spoiler pierwszego dodatku do Netrunnera :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

Och, śliczne karcioszki 8)

Ale twardo postanowiłem sobie, że dodatki kupię łącznie dopiero po tym, jak ukaże się trzeci, i będę się tego trzymać. Chyba :wink:
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Odi pisze:Och, śliczne karcioszki 8)

Ale twardo postanowiłem sobie, że dodatki kupię łącznie dopiero po tym, jak ukaże się trzeci, i będę się tego trzymać. Chyba :wink:
:lol: To ja nie mogę się doczekaćaż będzie dostępny :P
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: surmik »

Odi pisze:Och, śliczne karcioszki 8)

Ale twardo postanowiłem sobie, że dodatki kupię łącznie dopiero po tym, jak ukaże się trzeci, i będę się tego trzymać. Chyba :wink:
Ale będę z Tobą wygrywał... :twisted:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Markus »

surmik pisze:
Odi pisze:Och, śliczne karcioszki 8)

Ale twardo postanowiłem sobie, że dodatki kupię łącznie dopiero po tym, jak ukaże się trzeci, i będę się tego trzymać. Chyba :wink:
Ale będę z Tobą wygrywał... :twisted:
Spokojnie, ja będę up to date :)
Dodatek zapowiada się rewelacyjnie, mam nadzieję że na Rebelu pojawi się w 2012 roku.
Narazie w tym data packu nie widać żadnych crapowatych kart, nieźle, jak cały cykl utrzyma taki poziom to będzie świetnie.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: surmik »

Może jakiś turniej w Gdańsku zorganizujemy?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Markus »

surmik pisze:Może jakiś turniej w Gdańsku zorganizujemy?
Jesteś kolejną osobą która o to pyta.
Plan jest prosty. NAJPIERW NIECH GRA BĘDZIE DOSTĘPNA W SKLEPACH :)
potem miesiąc lub dwa i można robić turnieje
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: surmik »

To by był taki elitarny turniej :twisted:
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rzaba »

zainteresowalem sie grą ale kompletnie nie znam tych klimatów - rozumiem że są jakieś pozycje ksiązkowe ktore troche nakreśliłyby klimat/sytuacje, co polecacie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Markus pisze:Dodatek zapowiada się rewelacyjnie, mam nadzieję że na Rebelu pojawi się w 2012 roku.
Pisałem do rebela - spodziewają się dostawy jeszcze przed świętami.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: prz22 »

Z którym sklepem bym się nie kontaktował wszyscy narzekają na opóźniane wiecznie dostawy z FFG... mam nadzieje, że wyrobią się przed świętami..(mówię tu akurat o core set nowej puli).
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: schizofretka »

rzaba pisze:zainteresowalem sie grą ale kompletnie nie znam tych klimatów - rozumiem że są jakieś pozycje ksiązkowe ktore troche nakreśliłyby klimat/sytuacje, co polecacie?
Najbliższe tematycznie będą powieści w świecie Androida wydane przez FFG ;) Nie obiecuję jednak, że są dobre.
Mi Netrunner kojarzy się trochę z mangą Ghost in the Shell.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Trolliszcze »

rzaba pisze:zainteresowalem sie grą ale kompletnie nie znam tych klimatów - rozumiem że są jakieś pozycje ksiązkowe ktore troche nakreśliłyby klimat/sytuacje, co polecacie?
Najpierw obejrzyj sobie film Johnny Mnemonic, a później przeczytaj Neuromancera Gibsona. Albo odwrotnie, w zależności od tego, czy bardziej lubisz czytać, czy oglądać :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

Bardzo polecam serial Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, dwa sezony
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Android: Netrunner

Post autor: 77rpm »

Kosiarz umysłów, od biedy możesz przypomnieć sobie trylogię Matrixa
Blade Runer

I po takim zestawie jesteś przygotowany :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rzaba »

ok, czyli jednak aż tak zielony nie jestem bo wszystkie filmy zaproponowane oglądałem. Ksiazke Neuromancer sobie sprawie ale tego Ghost in Shell to chyba sobie odpuszcze...manga to tak nie bardzo dla mnie
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Android: Netrunner

Post autor: 77rpm »

Dla mnie manga też nie bardzo ale tutaj warto zrobić wyjątek - w granicach poza wymienianymi mieści się jeszcze "Paprika"
http://www.youtube.com/watch?v=jJzEW_eE1G0
Nie jest to cyberpunk ale dobre SF

Możesz też pograć trochę w Deus Ex - Bunt Ludzkości. Jeśli masz ps3 to masz tągierke w plusie, jeśli na pc to na allegro kupisz za 20zł wersję cyfrową, a warto.
Awatar użytkownika
bigben
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2012, 11:13
Lokalizacja: Katopato

Odp: Android: Netrunner

Post autor: bigben »

Mozna tez zagrac w deus ex
:-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: costi »

rzaba pisze:ok, czyli jednak aż tak zielony nie jestem bo wszystkie filmy zaproponowane oglądałem. Ksiazke Neuromancer sobie sprawie ale tego Ghost in Shell to chyba sobie odpuszcze...manga to tak nie bardzo dla mnie
OT: błąd, bo poza nienachalną mangową estetyką (w sensie: żadnych świecących supermocy ani innych takich) GitS Stand Alone Complex to kawał porządnego, dojrzałego SF z dobrą fabułą. Zdecydowanie polecam. Są jeszcze dwa filmy (Ghost In The Shell i GitS: Innocence), ale nie mają one fabularnie nic wspólnego z serialem (ten sam setting tylko). Bardzo dobre, ale to raczej filozoficzno-egzystencjalna rozkmina w klimacie SF.

@77rpm - Paprika jest dobra, ale to IMHO nie te klimaty.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

Zdecydowanie warto serial Ghost in the shell, bardziej inteligentny od 99,5% filmów. Drugi sezon nawet lepszy.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

rzaba pisze:zainteresowalem sie grą ale kompletnie nie znam tych klimatów - rozumiem że są jakieś pozycje ksiązkowe ktore troche nakreśliłyby klimat/sytuacje, co polecacie?
Wszystko co ma w sobie Cyberpunka - czyli Gibson po pierwsze drugie i trzecie. W końcu stworzył ten klimat. De facto pozycji jest dużo, ale są niszowe i trzeba szukać.
Wyjściowo jest tak że oryginalny Netrunner działał w świecie CyberPunk 2020 z tego co pamiętam.
FFG chcąc wydać go musiała wcisnąć we własny posiadany świat androida - ichszy odpowiednik cudnego Cyberpunka 2020.

A tak btw. na dobrą sprawę to zaskoczyło mnie przy okazji Netrunnera i niejako powrotu do świata cyberpunka w którego grywałem namiętnie w czasach liceum, jak bardzo to jest prorocze.
Po 20 latach ta rzeczywistość staje się prawdą. Nie mówię tu o netrunnerach, hakerach i deckerach - to ciągle jeszcze trąci SF. Chodzi mi o świat korporacji i tego jak zdominowały naszą rzeczywistość.

Przykład? Najdobitniejszy. Monsanto. Dawniej producenci broni chemicznych, potem chemikali do rolnictwa, a obecnie lider GMO. A ich metody działania są naprawde skur....ie, długo by tu mówić. Ostatnio zakupili firmę ochroniarską - największą na świecie - czytaj armię najemników - Black Water. Głośno o niej było podczas wojny i okupacji Iraku. W tym najgorszym znaczeniu.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rzaba »

dziekuje wszystkim za propozycje, sprawdze to Ghost in the Shell skoro tak chwalicie, a teraz zabieram sie za czytanie instrukcji do Netrunnera
ODPOWIEDZ