(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Zagrałbym dla odmiany w coś starego a dobrego - Cuba, któreś podziemia. Oczywiście jeśli ktoś przyniesie Tzolk'ina chętnie się dosiądę w oczekiwaniu na swój egzemplarz. Jeśli zadeklarują się chętni, mogę wziąć znowu Archipelago.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Przemekk »

Ponieważ w piątek na pewno mnie nie będzie, wpadnę jutro o 17:00 i zobaczę czy w coś się uda zagrać. Usiądę do wszystkiego byle dało się skończyć do 20:00.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Spytam sie Sztefana,może będzie wcześniej
Napisał już mi timeframe: 18:30-20:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:Zagrałbym dla odmiany w coś starego a dobrego - Cuba, któreś podziemia. Oczywiście jeśli ktoś przyniesie Tzolk'ina chętnie się dosiądę w oczekiwaniu na swój egzemplarz. Jeśli zadeklarują się chętni, mogę wziąć znowu Archipelago.
Ja Cubę wezmę, ale będę dopiero ok 18:00-18:30.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

jax pisze:Jestem niby zaharmonogramowany na GZ, choć zastanawiam się na którą sztefan dotrze - przed 19:00 chyba nie ma szans... Ciężko będzie przerywać w połowie innej rozgrywki, zatem może w coś do 2h uda się zagrać do tego czasu. Nie mam jeszcze pomysłu w co, ale coś wymyślę ;) (wezmę na pewno Vampire Empire i - tylko jeśli ktoś objawi dużą chęć zagrania - Netrunnera).
objawiam bardzo dużą chęć zagrania w Netrunnera na kostce zagrałem 9 czy 10 razy i chce więcej
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Może jeszcze Alcatraz?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

piotrsmu pisze:objawiam bardzo dużą chęć zagrania w Netrunnera na kostce zagrałem 9 czy 10 razy i chce więcej
No niestety, dopiero teraz przeczytałem i nie zapakowałem do bagażnika...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja mam przy sobie Cubę i Liberte.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Widzę, że posuchy przed świętami Bożego Narodzenia nie będzie, zatem ja także się pojawię, aby zakończyć ten rok przy planszy, gdyż za tydzień Wiglila, a za dwa Sylwester i nici z grania. Będę okokło 17.00-17.15. Nie mam żadnych preferencji, ale chetnie przyłączę się do jakiejś ciekawej rozgrywki
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Może ja bym pojawił się na jakąś cięższą strategię historyczną lub lżejszą typu Britannia?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

berem pisze:Może ja bym pojawił się na jakąś cięższą strategię historyczną lub lżejszą typu Britannia?
Gdyby nie udało się mi zagrać w któryś z moich tytułów, chętnie spróbuję przekonać się do Hannibal: Rome vs Cartage, ale musiałbyś przynieść egzemplarz, ja już przez dom nie przejadę.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

berem pisze:Może ja bym pojawił się na jakąś cięższą strategię historyczną lub lżejszą typu Britannia?
Zimna Wojna? :)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Jeszcze nie wiem na pewno czy się pojawię.
Najlepiej wieloosobową strategię historyczną typu: Kutuzov, Napoleonic Wars, Wellington, Britannia, Sword of Rome, Here I Stand, Orzeł i Gwiazda (gry chwilowo nie mam ale jak ktoś przyniesie to chętnie). Nie wymieniam innych które posiadam bo są dłuższe w rozgrywaniu.
Jeśli chodzi o 2 osobowe to w Zimną wojnę chyba ze 100 razy już grałem jak nie więcej a Hannibal to też dobra pozycja - mam egzemplarz w języku rosyjskim ale to nie przeszkadza bo wszelkie tłumaczenia są. Ewentualnie w Hammer of the scott.
Z eurogier mam i spróbowałbym w Funny Friends.
A może wy macie jakieś wieloosobówki historyczne ale raczej nie zalatujące eurogrami?
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Okazało się, że jednak mógłbym spróbować dziś przyjść. Czy zbierze się ekipa do Warrior Knights? Wystarczą poza mną trzy osoby. - Na Kostce wypróbowałem i negatywne opinie nt tej gry się nie potwierdziły (choć musieliśmy przerwać, bo dwaj koledzy wychodzili do pracy już o 15.30) Gra nie jest specjalnie trudna, tłumaczenie przewiduję na 30 min. (bez błędów, jakie początkowo popełniłem). Aha, Berem - to jest sto razy mniej eurogrowe, niż np. Britannia :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Ja dziś mogę być o 17stej i chętnie bym zagrał w Warrior Knights, pod warunkiem że zniesiecie kolejne tłumaczenie :)

Chyba że ktoś weźmie Clash of Cultures, to ma u mnie prio.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Ja bardzo chętnie w Warrior Knights, ale mogę być najwcześniej na 18.

Na plus dodam, że zasady znam :) więc wcześniej moglibyście potłumaczyć lub zagrac jakiegoś chwilerka :)

Tylko dajcie znać, czy gracie na 100% w WK.
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Jules, jak sam widzisz, 100%-owej pewności nie ma nigdy... A czy Ty sam możesz na 100% obiecać, że przyjdziesz najpóźniej na 18? Ale szanse są duże, z tego, co widzę
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Micelius pisze:Jules, jak sam widzisz, 100%-owej pewności nie ma nigdy... A czy Ty sam możesz na 100% obiecać, że przyjdziesz najpóźniej na 18? Ale szanse są duże, z tego, co widzę
tak będę w takim razie na 100%. Ja to tam koło Chwili mieszkam :) już przemeblowałem plany wiec zajrzę zaraz po pracy więc może nawet trochę wcześniej się wyrobie :)

najwyzej dosiąde się do czegoś innego.

W WK spokojnie na 3 ladnie chodzi, to nie jest na szczęście GRa o tron :)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Jak napisano powyżej nic nie jest pewne na 100%. Bardzo żałuję, ale mnie niestety dziś nie będzie, dlatego wszystkim z ktrórymi już miałem okazję miło spędzić czas w Chwli w tym roku, a także tym z którymi zagram wkrótce, życzę pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz udanej zabawy sylwestrowej, a roku 2013 zagrania wielokrotnie w taką grę która wam się nigdy nie znudzi i zawsze będziecie do niej miło wracać.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Nawet bym zagrał w Warrrior Knights ale tak max do 21. Im szybciej tym lepiej.
Jeśli ma się zacząć dopiero o 18 to będzie chyba trudno?
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Będę z Warrior Knights krótko po 17 - wtedy też mogę tłumaczyć, moze się uda wystartować przed 18. Ale szansa na skończenie przed 21 jest malutka. Do zobaczenia.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Micelius pisze:Będę z Warrior Knights krótko po 17 - wtedy też mogę tłumaczyć, moze się uda wystartować przed 18. Ale szansa na skończenie przed 21 jest malutka. Do zobaczenia.
jest szansa ze uda mi się na 17:30 postaram się asap.
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Wychodze z firmy, będe w ciągu godziny.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Cóż za piękny wieczór się trafił dzisiaj w Chwili!

W doborowym towarzystwie (Cin, xelee i, przez pierwsze dwa tytuły, Przemekk) spędziłem urocze pięć godzinek :)

Na pierwszy ogień Liberte, które dla wszystkich prócz mnie było nowością. No i ja tam sobie rzepkę skrobię, ciułam, co swoje, a tu nagle po 3 turze, hyc!, czerwona rewolucja i ostatni zostali pierwszymi - xelee pogonił nam kota. Z kronikarskiego obowiązku dodam, że drugie miejsce zajął Cin, trzecie Przemekk, a o czwartym to nie ma co gadać (0 punktów :D )

Kolejny tytuł, to wyproszona przeze mnie rozgrywka w 7 Cudów Świata. Udało mi się cichcem wygrać, ale to chyba jeszcze nie jest powód, dla którego przed chwilą zamówiłem sobie tę grę :) Miód, cudowność, rodzinność i piękność! Wspaniały tytuł, choć wiem, ze dla ogromnej większości z Was to stara zabawka dla dzieci, ale ja już widzę miny mojej Żony i przyjaciół, kiedy pokażę im, co i jak.

Na koniec gra, do której siadałem z ogromną rezerwą. Tegoroczny Essenowy tytuł - Kosmonauts. Nie znam za wielu "wyścigowych" gier, ale to jest po prostu małym dziełem sztuki. Mechanizm śliczny, krążące po swoich orbitach planety, my w za ciasnych i za mało zatankowanych statkach kosmicznych. I tak pędzimy z wywieszonym ozorem z jednej planety na drugą, chcąc być tu pierwsi, tam drudzy (ukryte cele!), zaliczyć jak najwięcej planet i mykać z powrotem na Ziemię. Naprawdę super tytuł, z tłumaczeniem w trzy osoby (Przemekk już niestety nas opuścił) zajęło nam równo 62 minuty. Naprawdę fajna sprawa. Ja się najadłem tyle stresu ile przy Republic of Rome nie odczuwam - próby odnalezienia się w w przestrzeni z moim kompletnym brakiem wyobraźni przestrzennej - bezcenne. Już wiem, jak się musieli czuć moi nielingwistyczni znajomi wywoływani do tablicy przez germanistkę :)

Jeszcze raz wielkie dzięki!

P.S. Chętnie posłucham opinii o Great Zimbabwe!
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Cóż to była za partia w Warrior Knights, mieliśmy wszystko, sojusze, pokątne knowania i wreszcie zdradzieckie ataki z najmniej oczekiwanych kierunków :).
Miodzio, fakt, że długo wyszło, przy tej liczbie graczy można było jeszcze ew. zmniejszyć pulę z influence.

Najpiękniejsze jest w tej grze to, co dzieje się nad planszą i oczywiście zachodzę w głowę skąd wziął się zarzut o zamykaniu we własnym zamku i czekaniu na finał - w naszej partii wyglądało to na nierealne (może przy mniejszej liczbie graczy, gdy jest nie tylko luźniej na planszy ale i mniej armii po niej hasa)

Gratulacje raz jeszcze dla Twilighta (ja nieskromnie dzięki śliskim decyzjom i umiejętnemu lawiranctwu, zająłem drugie miejsce, decydowała ogólna liczba miast zdobytych, a mnie interesował skarbiec i wojsko :)

Dzięki za grę dla wszystkich Miceliusa, Szadoła, Berema i Twilighta rzecz jasna.

i jako, że pewnie do Chwili wpadnę po świętach, to
Wesołych Świąt dla wszystkich i udanego sylwestra, czy jakoś tak :)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
ODPOWIEDZ