Gra na prezent dla dziewczyny

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
abrucjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2012, 13:41

Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: abrucjusz »

To mój pierwszy post, więc witam planszówko-maniaków:)

Chcę kupić grę pod choinkę dla dziewczyny. Pomożecie? Dotychczasowa jej przygoda z grami wygląda następująco:

- Cytadela - bardzo lubi
- Monopoly - bardzo lubi
- Ticket To Ride - lubi
- Drakon - lubi
- Osadnicy - nie przepada

Wydaje mi sie ze dobra gra bedzie gdzie sie cos buduje i czerpie z tego korzysci i ewentualnie troche podklada nogi innym. Ale mocne nastawienie na zbieranie surowcow raczej odpada. Właśnie myslalem nad Tzolkin'em, bo sam chętnie bym pogral, ale fakt ze dziewczyna nie przepada za Osadnikami troche mnie demotywuje.

Macie jakies propozycje?
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: Terk »

A może Glory to Rome? Buduje się, co prawda jest zbieranie surowców, ale nie trzeba tego robić, trochę mi się kojarzy z cytadelą, znajomi którym podobała się Cytadela byli bardzo zadowoleni z gry w GtR.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: piogar »

Moze Agricola, albo jej mala wersja Agricola: chlopi i ich zwierzyniec?
espoo
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2012, 13:07

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: espoo »

Może Seasons(Pory Roku). Gra bardzo intuicyjna. Szybka. Ślicznie wydana. Kolega, który dużo grywa w Cytadele po jednej partii stwierdził:"Już wiem co dostane na gwiazdkę w tym roku" ;)
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: cezaras »

no poprzednicy się rozszaleli :)
dziewczyna woli Monopoly od Osadników to jej zaproponujemy Agricolę czy Glory to Rome??
nie szalejmy :)

ja bym proponował:
a) Fist of Dragonstones - genialna gra blefu
b) Can't stop - ostatnio na Games Fanatic pisała o niej Veridiana. Losowość, losowość, brak klimatu, brzydko - ale genialna, wciągająca po uszy zabawa, dosłownie nie można przestać grać :)

ewentualnie trochę bardziej konfrontacyjnie:
c) Bewoulf the movie
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: piogar »

Zaproponowalem tez mala Agricole, ktora jest prosta i moze zachecic do wiekszej wersji :)
Kiria
Posty: 152
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:08

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: Kiria »

Może Seasons(Pory Roku). Gra bardzo intuicyjna. Szybka. Ślicznie wydana. Kolega, który dużo grywa w Cytadele po jednej partii stwierdził:"Już wiem co dostane na gwiazdkę w tym roku" ;)
Popieram, też lubię cytadelę, a seasons był cudownym prezentem od Mikołaja.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: schizofretka »

A dlaczego nie przepada za osadnikami? Zbyt skomplikowane? Za mało negatywnej interakcji? Zbyt losowe? Może Warhammer: Inwazja, jeśli tematyka nie przeszkadza.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: 77rpm »

Zdecydowanie CARCASSONNE !
Nie znam kobiety, która nie lubi tej gry, a i sam będziesz się świetnie bawić.
Awatar użytkownika
Karioka
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2012, 19:01
Lokalizacja: Silesia

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: Karioka »

<---- kobieta
nie znam osoby, która lubi tę "grę". Nikt z mojego szerokiego grona znajomych planszówkowych nie ruszy tego czegoś nawet kijem :) po prostu są gusta i guściki i forowanie jakichś fundamentalnych zasad i prawd mija się z celem.
abrucjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2012, 13:41

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: abrucjusz »

schizofretka pisze:A dlaczego nie przepada za osadnikami?
Twierdzi, że nie podchodzi jej zbieranie surowców. Ale z drugiej strony chętnie grywa w Settlersów na komputerze, więc to nie jest do końca argument :) Cóż, jedna gra się podoba, inna mniej. Może się przekona do osadników kiedyś.

Dzieki wszystkim za propozycje. Wybrałem już grę, jeszcze inną niż podaliscie. Napiszę po świętach, bo wcześniej dziewczyna może tu zajrzeć :)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: skanna »

77rpm pisze:Zdecydowanie CARCASSONNE !
Nie znam kobiety, która nie lubi tej gry, a i sam będziesz się świetnie bawić.
Oprócz totalnych nieplanszówkowców, którzy znają tylko carcassonne i ewentualnie osadników, nie znam osób, ani kobiet ani mężczyzn, którzy w ogóle lubiliby tę grę. Tak więc ostrożna byłabym z takimi stwierdzeniami.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: przemoo99 »

skanna pisze:
77rpm pisze:Zdecydowanie CARCASSONNE !
Nie znam kobiety, która nie lubi tej gry, a i sam będziesz się świetnie bawić.
Oprócz totalnych nieplanszówkowców, którzy znają tylko carcassonne i ewentualnie osadników, nie znam osób, ani kobiet ani mężczyzn, którzy w ogóle lubiliby tę grę. Tak więc ostrożna byłabym z takimi stwierdzeniami.
Ciekawe stwierdzenie. Mam całą stertę gier, grałem naprawdę dużo, a ciągle siadamy z żoną i znajomą (również grającą) do Carcassonne. Tak więc uważałbym na takie stwierdzenia bo różnie bywa z nami, nałogami... ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4092
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 178 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: lacki2000 »

skanna pisze:
77rpm pisze:Zdecydowanie CARCASSONNE !
Nie znam kobiety, która nie lubi tej gry, a i sam będziesz się świetnie bawić.
Oprócz totalnych nieplanszówkowców, którzy znają tylko carcassonne i ewentualnie osadników, nie znam osób, ani kobiet ani mężczyzn, którzy w ogóle lubiliby tę grę. Tak więc ostrożna byłabym z takimi stwierdzeniami.
Oj tam, każde stwierdzenie powinno się traktować ostrożnie a to podawane przez 77rpm jest na pewno prawdziwe w przypadku rozbitka na bezludnej wyspie, który tam trafił w dzieciństwie wraz z uratowaną od utonięcia jedną sztuką tej gry.
A co do tematu to nie wiem w ile osób będzie grać dziewczyna ale ponoć kobietom podobają się gry typu Ostatnia Wola (trwonienie majątku) i Pret-a-Porte (coś o modzie).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
anuczka
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2011, 18:28

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: anuczka »

Może thurn und taxis. Budujesz trasy, nie zbierasz surowców i można odrobinę pokrzyżować szyki innym.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: nikozja_dg »

cezaras pisze:no poprzednicy się rozszaleli :)
dziewczyna woli Monopoly od Osadników to jej zaproponujemy Agricolę czy Glory to Rome??
nie szalejmy :)

ja bym proponował:
a) Fist of Dragonstones - genialna gra blefu
b) Can't stop - ostatnio na Games Fanatic pisała o niej Veridiana. Losowość, losowość, brak klimatu, brzydko - ale genialna, wciągająca po uszy zabawa, dosłownie nie można przestać grać :)

ewentualnie trochę bardziej konfrontacyjnie:
c) Bewoulf the movie
Tu się zgadzam Bewoulf The movie moze przypaść do gustu, ale wydaje mi się, że Wsiąść do pociągu może być najlepszym rozwiązaniem.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: charlie »

nikozja_dg pisze:Tu się zgadzam Bewoulf The movie moze przypaść do gustu, ale wydaje mi się, że Wsiąść do pociągu może być najlepszym rozwiązaniem.
Ticket chyba mają, przynajmniej tak wynika z pierwszego posta. Wydaje mi się, że nie mogą to być gry skomplikowane. Do blefowania polecam Biblios, z negatywną interakcją Guillotine, konfrontacyjną Court of the Medici. Dobra będzie That's Life (Verflixxt) - wygląda infantylnie, ma banalne zasady, ale można się przy tym nieźle pobawić. Wszystkie wymienione gry są proste i nie powinny sprawić problemu. Odrobinę trudniejszą grą, ale też pasującą do wymagań - Rekiny Biznesu i chyba ona będzie najodpowiedniejsza. Jest budowanie, jest blef, jest podkładanie świń, a przy tym proste zasady i niedługa rozgrywka.
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: uocie »

a ona lubi gry? :P moja by wolała żebym jej nie kupował tego co ja chcę :D
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: 77rpm »

Tak, patrząc po liście gier któe lubi (lekkie tytuły) Carcassonne będzie idealne - naprawdę nie wiedziałem kobiety, której się nie spodoba.
Nie mówię o Greekach :P - po prostu kiedy wpadają znajomi nie siedzący w takich grach i mają zagrać w coś własnie lekkiego to Carcassonne podoba się każdemu.
Ot stwierdzenie - gra jest tania, lekka, bardzo przyjemna.
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: Gra na prezent dla dziewczyny

Post autor: optymizm »

Ja z moją żoną zaczynaliśmy od Dominion, przyjemna gra, dzięki niej łatwo poszerzać grono grających gdyż jest łatwa do nauczenia, jeśli Twoja dziewczyna lubi interakcję możesz od razu kupić dodatek Dominion Intryga (samodzielny dodatek, nie trzeba mieć podstawki by w niego grać) w którym jest więcej "podkładania nogi" przeciwnikom :wink:
U nas obecnie nr.1 od jakiegoś czasu jest Blood Bowl - Menedżer Drużyny, nie trzeba znać się na futball'u amerykańskim czy kochać świat Warhammera by się podczas niej dobrze bawić. Mechanika gry opiera się na symbolach i opisach na kartach. Gra szybka, dynamiczna, nieraz zaskskująca, gdyż oprócz główkowania mamy element losowy-rzuty kośćmi, duża regrywalność (6 drużyn do wyboru, zapowiedziany jest już dodatek w którym dodją kolejne)
ODPOWIEDZ