Dominion

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Czy warto kupić Dominion ?

Tak, zdecydowanie to najlepsza karcianka w jaką grałem
13
22%
Raczej tak, to dobra gra
18
31%
Nie mam zdania
3
5%
Mogła by być lepsza
13
22%
Nie warto wogóle zawracać sobie nią głowy
12
20%
Najgorsza w jaką grałem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 59

Mevaros
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, 10:51

Dominion

Post autor: Mevaros »

Czy warto kupić ? Razem z Intrygą ? Jeśli znacie coś podobnego i niemonotonnego to piszcie w kom.
Mevaros
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, 10:51

Re: Dominion

Post autor: Mevaros »

Jak głosujecie to napiszcie w komentarzach odrazu jakąs dobra karcianke ( byle nie tematyka kosmos czy współczesność)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Dominion

Post autor: Furia »

Może Na chwałę Rzymu albo Rune Age? Ta druga co prawda podobna do Dominiona, ale moim zdaniem lepsza, bo bardziej klimatyczna i ma różne scenariusze.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: Figas »

Warto kupić. Niekoniecznie razem z Intrygą bo są lepsze dodatki np Seaside czy Prosperity. Pamiętaj jednak, że gra ma fajne dodatki, które występują niestety tylko w wersji angielskiej (można łączyć obie wersje językowe, choć niektórym to przeszkadza i wolą kolekcję zbierać od początku w obcym języku).
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: jules »

Innowacje i Glory to Rome
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dominion

Post autor: 77rpm »

Odradzam - bardzo szybko się nudzi, większość partii popada w jeden schemat na wygranie który w 95% się powtarza.

Warto zainwestować w Nową Erę - jest do bardzo dobra karcianka w wachlarzem możliwości i sprorą dozą interakcji między graczami.
Innowacje - bardzo klimatyczna gra, prosta ale dająca sporo zabawy.
Na Chwałę Rzymu - j/w
Race For The Galaxy - przez wielu uznawana za najlepszą karciankę EVER ! Coś w tym jest :)
Kamień Gromu - teraz można kupić dość tanio, dużo lepsza zabawa niż w dominionie, ciekawa klimatyczna otoczka
Ascension - niestety nie grałem ale sporo się naczytałem - z samych recenzji zachęca bardziej niż Dominion, ale tutaj najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto ma tą grę.
Android: Netrunner - wspaniała gra, obecnie mnie zafascynowała - cyberpunk i mnóstwo zabawy, dużo blefu. WARTO !


Dominiona możesz sprawdzić online, lepiej to zrób niż się w niego wpakujesz :)
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: Dominion

Post autor: Bowflan »

77rpm pisze:Odradzam - bardzo szybko się nudzi, większość partii popada w jeden schemat na wygranie który w 95% się powtarza
Naprawdę nie wiem jak ta gra się może znudzić. Ja co prawda gram online (więc unikam setupu), ale po ponad tysiącu partii nadal mam ochotę grać.
77rpm pisze:Warto zainwestować w Nową Erę - jest do bardzo dobra karcianka w wachlarzem możliwości i sprorą dozą interakcji między graczami.
Szczerze odradzam tę grę. Jest moim zdaniem niesamowicie sucha, interakcja jest naprawdę niewielka i wyraźnie widać, że niektóre karty są prawie bezużyteczne w porównaniu z innymi. Nie grałem w 51. Stan, ale skoro Nowa Era jest podobno od niego dużo lepsza, to nie chciałbym w niego zagrać. Po kilku grach gra trafiła na półkę i szybko jej nie opuści.
77rpm pisze:Kamień Gromu - teraz można kupić dość tanio, dużo lepsza zabawa niż w dominionie, ciekawa klimatyczna otoczka
Klimat faktycznie jest, ale regrywalność jest o wiele niższa niż w dominionie i balans kart pozostawia wiele do życzenia. Grałem z wieloma osobami i jak tylko załapali o co chodzi prawie wszyscy kierowali się do pewnych lepszych kart, a inne były nieruszane. W Dominionie nawet jak karta jest wyraźnie słabsza niż inny odpowiednik za tą samą cenę, wciąż może okazać się bardzo przydatna przy odpowiednich kartach na stole.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dominion

Post autor: 77rpm »

Są gusta i guściki - ale jeśli dla Ciebie interakcja w Nowej Erze jest niewielka to może nie do końca pokleiłeś zasady...
Mi się po prostu Dominion nie podoba, odradzam i nikomu nie polecam, to taki rozbudowany pasjans.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Dominion

Post autor: Trolliszcze »

Ja Dominiona z całego serca polecam, to naprawdę świetna gra, w którą można rozegrać setki partii (tysiące, jeśli się zakupi kilka dodatków). Nie zgadzam się, że wszystkie partie popadają w podobny schemat - to znaczy być może, jeśli się dysponuje tylko jednym "pudełkiem" (np. Rozdartym królestwem), bo jest kilka mocnych kart, z których po prostu trzeba korzystać (np. Kaplica). Wystarczy jednak połączyć podstawkę z innym dużym dodatkiem i różnorodność kart będzie już znacznie większa, przestaną się powtarzać takie same/bardzo podobne układy.

Generalnie w Dominionie potwierdza się zasada: im więcej, tym lepiej. Przy paru dodatkach liczba możliwych kombinacji kart i interakcji jest (prawie) nieskończona!
Awatar użytkownika
optymizm
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:32
Has thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: optymizm »

i po co zakładasz 3 tematy w poszukiwaniu karcianki, w jednym piszesz, że szukasz "mózgożernej karcianki", w drugim również szukasz karcianki a tutaj pytasz o Dominiona (który raczej nalezy do lekkich i przyjemnych), trzymaj się jednego tematu i tam zadawaj dodatkowe pytania
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: zephyr »

Potwierdzam że dominion to pasjans, ale mimo to polecam

Dobrze zaprojektowane karty z ciekawymi efektami, jest trochę za mocnych kart i czysta kasa jest niezłą strategią, ale sama gra w kategorii lekkich ale przyjemnych jest jedną z lepszych, podstawka to dobra gra do wprowadzania w świat planszówek, a masa dodatków zapewnia ogromną żywotność jeśli gra się przyjmie

to nie jest tytuł który jakoś specjalnie zachwyca, ale z drugiej strony można w niego grać i grać dobrze się bawiąc

Kamień gromu po pierwszej partii mnie zanudził - mechanicznie nic się tam nie dzieje... w Dominionie może nie ma klimatu, ale są ciekawe karty - a to jest podstawa sensownej karcianki

Android:Netrunner - ostatnio ciągle gram, losowe, jedna frakcja ma w mojej grupie graczy sporą przewagę, ale i tak ciągle w niego gram i czekam na dodatki, polecam (ale to jest gra do której warto mieć stałą ekipę która będzie dobrze znać wszystkie karty - bo wtedy blefowanie itd ma więcej sensu)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dominion

Post autor: kajman »

Ja również polecam. Długo nie miałam własnego egzemplarza, ale tęskniłam za grą i nabyłam wreszcie swój :) O zaletach nie będę się rozpisywać, bo wszystko zostało już powiedziane ;)
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Dominion

Post autor: anorak »

Dominion polecam, dobra gra. Dużo kombinacji, budowanie talii sprawia dużo frajdy. Niestety oprawa graficzna jest paskudna, rewersy kart obleśne, a wybór niestandardowego rozmiaru kart niezrozumiały. Mimo tego polecam! Najlepiej kupić od razu z intrygą, bo dopiero wtedy każda rozgrywka jest inna.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Dominion

Post autor: watman »

a ja przewrotnie powiem tak: kup smartfona z androidem, sciagnij androminiona i ciesz sie gra bez najbardziej upierdliwego tasowania EVER!
a z karcianek polecam Na Chwale Rzymu oraz Nowa Ere + Winter, o!
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion

Post autor: meshuggah717 »

Odwieczny spór czyli dominion vs. kamień gromu. Widzę, że dominion ma tylu przeciwników co wielkich fanów :) Proszę o poradę.

BTW: I tak w końcu zagram w obydwie gry, czy to wypożyczając, czy poprzez kupno kolegów ze stowarzyszenia planszówkowego, chciałbym jednak wiedzieć co polecacie jako pierwsze
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: zephyr »

Dominion - pasjans bez tematu, ale porządny mechanicznie z ciekawymi kartami

Kamień gromu - nudna mechanika bez ciekawych efektów, ale bijesz potworki i zbierasz bohaterów i stuff dla nich

dla mnie zdecydowanie Dominion, ale są też fani Thunderstone'a
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion

Post autor: meshuggah717 »

Tom Vasel między innymi :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Dominion

Post autor: Curiosity »

Jeśli Dominion, to najlepiej z Intrygą, wtedy może grać do 6 osób (łącząc karty). Bardzo, bardzo dobra karcianka, a tłumaczenie zasad to mniej niż 5 minut.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: kwiatosz »

Na 6 osób w Dominiona to moim zdaniem szkoda życia, już na 4 trochę za wolno to idzie, zwłaszcza jak się sala tronowa trafi. 3 osoby to optymalny skład - przy okazji to jest zawsze moje pierwsze polecenie jeśli chodzi o grę trzyosobową.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: zephyr »

Na 6 osób z intrygą to oczywiście 2 stoły: 3 i 3.
Też polecam mniejsze stoły - gra jest pasjansowa, przy niektórych kartach tura może potrwać chwilę dłużej, ale równie często jest błyskawiczna. Przy większej ilości graczy czekanie na swoją turę. kiedy twoja tura jest błyskawiczna i bez większych decyzji, a przeciwnicy akurat zagrywają więcej kart i się zastanawiają, jest mało ciekawe. Dodatkowo karty ofensywne są mniej niszczące przy mniejszej ilości graczy.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 15:04 przez zephyr, łącznie zmieniany 2 razy.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion

Post autor: meshuggah717 »

Ok, kupiłem dominiona podstawke z dodatkiem poseł. Rozumiem, że tak jak napisaliście wyżej dodatek "intryga" rozszerza grę do 6 graczy. Co prawda na razie muszę ograć podstawkę, ale chciałbym zapytać czy warto w przyszłości dokupić jakieś polskie dodatki, jeżeli tak to jakie. Rozumiem, że "intryga" to must have.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: kwiatosz »

Na razie pograj - jak Ci się bardzo spodoba i będzie brakowało kart to generalnie warto wszystko kupować, jak Ci się w ogóle nie spodoba to też problemu nie będzie. Daj znać jeśli spodoba Ci się umiarkowanie, czyli na tyle, żeby akurat kupić ze 2 dodatki tylko :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ