Ghost Stories (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Nataniel »

Nie wiem jak można to inaczej zinterpretować. Niszczy wszystkie inne duchy na swojej planszy - koniec, kropka.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: shagy »

"Originally available as a PDF download from the Repos Productions website as an April Fool Joke, this promo card for Ghost Stories was handed out at GenCon 2009 at the Asmodee booth. Chuck is a 5-red tao Wu Feng incarnation, who kills adjacent ghosts when he comes into play, removes one Qi from each monk in the column in front of him each activation, and provide no reward, other than his signature.'

tak jest napisane na BGG i wynika z tego, że niszczy przyległe duchy ze swojej planszy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Nataniel »

http://www.rprod.be/files/GS_BONUS_CHUCK.pdf
Left stone : When Chuck No-Rice comes into play, all the ghost (Wu-Feng included) on his board are killed (no reward and no curse).
Chuck No-Rice needs no help!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ghost Stories

Post autor: to tylko ja »

Jak dodatkowe duszki z Guardhouse Expansion wpływają na wieśniaków (z dodatku White Moon ofc)? Te z tym skillem "terror" (stawia się ducha bezpośrednio na planszy wioski).
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Ghost Stories

Post autor: nanautzin »

Witam

Kupiłem ostatnio Ghost Stories podstawkę. Niestety czytając instrukcję nie bardzo wiem jak w to się gra. Czy byłby może ktoś chętny wytłumaczyć mi co i jak na skype/teamspeaku lub innym komunikatorze głosowym? Głównie chodzi mi o rozpoczęcie gry i przebieg faz.

PS. Ewentualnie, jeśli ktoś jest z Koszalina to mogę się spotkać w celu wyjaśnienia zasad i późniejszej mam nadzieje rozgrywki :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

nanautzin pisze:Witam

Kupiłem ostatnio Ghost Stories podstawkę. Niestety czytając instrukcję nie bardzo wiem jak w to się gra. Czy byłby może ktoś chętny wytłumaczyć mi co i jak na skype/teamspeaku lub innym komunikatorze głosowym? Głównie chodzi mi o rozpoczęcie gry i przebieg faz.

PS. Ewentualnie, jeśli ktoś jest z Koszalina to mogę się spotkać w celu wyjaśnienia zasad i późniejszej mam nadzieje rozgrywki :)
Zapewniam cię że nie jesteś jedyny :D sam miałem ogromne problemy na początku,ale Panowie z forum pomogli :!: teraz chętnie ja mogę Ci pomóc.Napisz na PW kiedy masz czas :wink: to pogadamy na Skype
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Geko »

Jak znasz angliski, to na BGG jest film tłumaczący zasady i pokazujący przykładową turę. W 4 częściach.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Maddas »

Witam!

Ostatnio powróciłem do grania w Ghost Stories i przy okazji jednej z gier narodziło się pytanie, na które nie znam odpowiedzi.
Jeżeli żółty taoista skorzystał z mocy swojej planszy i położył znacznik mantry osłabiającej na ducha, a następnie w wyniku pociągnięcia karty ducha trafi mu się taki, który blokuje mu działanie mocy planszy, to mantra pozostaje aktywna i osłabia nadal ducha, jednak dopóki ducha blokującego mocy planszy nie wyegzorcyzmujemy to nie skorzystamy ze znacznika mantry jeśli do nas wróci?
Pytanie drugie.
Przenosimy ducha blokującego moc planszy na inna planszę, czy ten duch od tej chwili zaczyna blokować moc planszy na która został przeniesiony, czy nadal blokuje plansze tego koloru, którego jest sam duch?
I pytanie ostatnie.
Plansza koloru zielonego z mocą dodatkowa kość szara i bez konieczności rzutu klątwy jest neutralna.
Czy można używając żetonu mocy skorzystać z tej planszy aby:
a. nie rzucać kością klątwy na ducha, który jest na innej planszy ale posiada właściwość dręczenie,
b. nie rzucać kością klątwy w przypadku gdy "nagrodą" za pokonanego ducha jest rzut kością klątwy,
c. otrzymać do egzorcyzmowania dodatkową szarą kość i w przypadku gdy duch zostanie odesłany w zaświaty a nagrodą jest rzut kością klątwy nie wykonywać tego rzutu?

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Maddas
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Ghost Stories

Post autor: donmakaron »

Zdaje się, że mantra znika przy blokadzie mocy.
Duch blokuje moc planszy, na której się znajduje.
Wydaje mi się, że korzystanie z mocy jest jednorazowe, a nie działa przez całą turę. Więc można skorzystać z mocy zielonego taoisty, by nie rzucać klątwy, gdy dręczący duch znajduje się na innej planszy oraz nie rzucać kary/nagrody w postaci klątwy po wykonaniu egzorcyzmu. Jednak nie da rady skorzystać z tej mocy przy dwóch rzutach, czyli egzorcyzmie a potem klątwie.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Maddas »

donmakaron pisze:Zdaje się, że mantra znika przy blokadzie mocy.
Duch blokuje moc planszy, na której się znajduje.
Wydaje mi się, że korzystanie z mocy jest jednorazowe, a nie działa przez całą turę. Więc można skorzystać z mocy zielonego taoisty, by nie rzucać klątwy, gdy dręczący duch znajduje się na innej planszy oraz nie rzucać kary/nagrody w postaci klątwy po wykonaniu egzorcyzmu. Jednak nie da rady skorzystać z tej mocy przy dwóch rzutach, czyli egzorcyzmie a potem klątwie.
Dziękuję Ci za odpowiedź.
Czy mogę poprosić o zdanie w tej kwestii Nataniela, jako przedstawiciela wydawcy rodzimej wersji gry?
Kiedyś wspominał, ze jeżeli zajdzie konieczność to powstanie FAQ, ale chyba się nie pojawiło, a chciałbym być pewny interpretacji zasad.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Nataniel »

Maddas pisze:Jeżeli żółty taoista skorzystał z mocy swojej planszy i położył znacznik mantry osłabiającej na ducha, a następnie w wyniku pociągnięcia karty ducha trafi mu się taki, który blokuje mu działanie mocy planszy, to mantra pozostaje aktywna i osłabia nadal ducha, jednak dopóki ducha blokującego mocy planszy nie wyegzorcyzmujemy to nie skorzystamy ze znacznika mantry jeśli do nas wróci?
Mantra znika, jeżeli plansza tego taoisty zostanie zablokowana lub całkiem on zginie.
Maddas pisze:Przenosimy ducha blokującego moc planszy na inna planszę, czy ten duch od tej chwili zaczyna blokować moc planszy na która został przeniesiony, czy nadal blokuje plansze tego koloru, którego jest sam duch?
Oczywiście blokuje planszę, na której stoi.
Maddas pisze:Plansza koloru zielonego z mocą dodatkowa kość szara i bez konieczności rzutu klątwy jest neutralna.
Czy można używając żetonu mocy skorzystać z tej planszy aby:
b. nie rzucać kością klątwy w przypadku gdy "nagrodą" za pokonanego ducha jest rzut kością klątwy,
c. otrzymać do egzorcyzmowania dodatkową szarą kość i w przypadku gdy duch zostanie odesłany w zaświaty a nagrodą jest rzut kością klątwy nie wykonywać tego rzutu?
Używając żetonu mocy neutralnej w czasie egzorcyzmu - działasz tak samo, jakbyś był taoistą z tą mocą. Więc 2x tak.
Maddas pisze:a. nie rzucać kością klątwy na ducha, który jest na innej planszy ale posiada właściwość dręczenie,
Z zasad:
For each Tormentor on the neutral board, a player must roll the Curse die and apply its effect for the neutral board (the green Taoist’s power is ineffective for this die roll).

- a więc nie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Maddas »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Jeszcze tylko małe pytanie odnośnie tej akcji
Nataniel pisze:
Maddas pisze:Jeżeli żółty taoista skorzystał z mocy swojej planszy i położył znacznik mantry osłabiającej na ducha, a następnie w wyniku pociągnięcia karty ducha trafi mu się taki, który blokuje mu działanie mocy planszy, to mantra pozostaje aktywna i osłabia nadal ducha, jednak dopóki ducha blokującego mocy planszy nie wyegzorcyzmujemy to nie skorzystamy ze znacznika mantry jeśli do nas wróci?
Mantra znika, jeżeli plansza tego taoisty zostanie zablokowana lub całkiem on zginie.
Mantra znika i wraca na planszę żółtego taoisty, czy jest chwilowo (do czasu wyegzorcyzmowania blokującego moc planszy ducha) niekatywna - czyli po wyegzorcyzmowaniu ducha wraca osłabiając tego ducha, na którym leżała (choć podejrzewam, że tak się nie dzieje)?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Nataniel »

Wraca, jest nieaktywna i nie osłabia już ducha :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Scelto
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ghost Stories

Post autor: Scelto »

Warto kupować grę, aby grac tyko solo?
Na Sprzedaż:
-Warhammer: Inwazja (PL) http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 10&t=17695
Kupię:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

Scelto pisze:Warto kupować grę, aby grac tyko solo?
Jak najbardziej.Ta gra jak wszystkie kooperacje bez elementów zdrajcy najlepiej chodzi solo.
W każdej możliwej kombinacji zabawa jest przednia :!:
Jeśli nie boisz się :D wyzwań (dosyć wysoki poziom trudności jak i nie rzadko irytacji) łykaj w ciemno :wink:
Polecam 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Scelto
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ghost Stories

Post autor: Scelto »

A w solo gra się raczej jednym taoistą czy wszystkimi?
Na Sprzedaż:
-Warhammer: Inwazja (PL) http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 10&t=17695
Kupię:
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Edwardo »

Zależy od preferencji grającego. Ja wolę grać wszystkimi, jest trudniej i trzeba więcej ogarniać na planszy ale grając jednym było mi jakoś za prosto :)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

Scelto pisze:A w solo gra się raczej jednym taoistą czy wszystkimi?
Ja gram najczęściej jednym :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Geko »

Edwardo pisze:Zależy od preferencji grającego. Ja wolę grać wszystkimi, jest trudniej i trzeba więcej ogarniać na planszy ale grając jednym było mi jakoś za prosto :)
Ja też tak mam :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Ghost Stories

Post autor: donmakaron »

Najlepiej i tak i tak - trochę inne wyzwania, trochę inne rzeczy do martwienia się o.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Trolliszcze »

donmakaron pisze:Najlepiej i tak i tak - trochę inne wyzwania, trochę inne rzeczy do martwienia się o.
Jeszcze nie wiedziałem, żeby Polak pisał po polsku angielską składnią. Szacun.
Już mnie tu nie ma.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

Trolliszcze pisze:
donmakaron pisze:Najlepiej i tak i tak - trochę inne wyzwania, trochę inne rzeczy do martwienia się o.
Jeszcze nie wiedziałem, żeby Polak pisał po polsku angielską składnią. Szacun.
Już mnie tu nie ma.
Oj tam -kolega po prostu zjadł dwie kopeczki na końcu zdania :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: marcia666 »

z góry przepraszam jeśli powtórzę jakies pytanie - na razie przeczytałam 6 stron wątku (oczywiście resztę tez zamierzam stopniowo czytać)
anonim pisze:Mógłby ktoś napisać jak działa inkarnacja Chuck No-Rice.
skąd ją wziąć? w moim zestawie (podstawowym) nie mam takiej karty jest w dodatku?

a pytanie które mnie tu zagnało brzmi - (gram sama) wypędziłam ducha z planszy neutralnej a nagrodą są 2 znaczniki Tao - biore je sobie czy (niewiadomo po co) kładę na planszy neutralnej? wydaje mi sie, że jak jestem jedynym graczem to biore je dla siebie, ale może to by było za proste rozwiązanie...
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ghost Stories

Post autor: szmajchel »

Chuck był dodawany jako bonusowa karta, nie ma go ani w podstawce, ani w dodatku
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: marcia666 »

szmajchel pisze:Chuck był dodawany jako bonusowa karta, nie ma go ani w podstawce, ani w dodatku
czy jest w takim razie na dzień dzisiejszy jakas opcja aby go zdobyć?

i jeszcze jedna sprawa - kiedy moce planszy nalezy uznać za zablokowane? bo zrozumiałam że w przypadku plansz neutralnych dopiero jak są 3 duchy i ani jednego Qi... a w przypadku mojej planszy? i czy te moce plansz neutralnych mozna odblokowac skoro nie odzyskuja one Qi?
ODPOWIEDZ