Poświąteczne wyprzedaże gier?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: Dreadnought »

Po Bożym narodzeniu rzeczywiście widać te wyprzedaże w sklepach >50%. Co prawda to reklamowane -80% jest na max 3% asortymentu ale jednak. Wczoraj sprawdzałem to w centrum handlowym i autentycznie buty w jakimś niepopularnym rozmiarze można kupić za 15zł.
Interesuje mnie jak to jest z grami. Są takie solidne wyprzedaże (50% i lepiej) gdziekolwiek, choćby za granicą ? Robi się w ogóle w świecie gier wyprzedaże związane z porą roku (słyszałem np., że dla gier martwy okres to wakacje)?

Napiszcie jak ta sprawa wygląda (jak ktoś wie jak jest z grami "z prądem" to też niech pisze!). Życzę szczęścia w znajdowaniu dobrych promocji :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: Curiosity »

Empik ogłasza się z wyprzedażą, choć nie widziałem tam jakichś naprawdę okazyjnych cen:

http://www.empik.com/wyprzedaz/zabawki/gry
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: Dreadnought »

Ok, zawsze 15% to coś.
Chodzi mi też o ogólną tendencje jak to jest w świecie gier. Domyślam się, że ze sklepami odziezowymi czy spożywczymi promocje nie mogą się równać bo oznaczałyby automatyczne bankructwo - ale czy obserwuje się trend promocji wiekszych niż powiedzmy 30%.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: BartP »

Nie, bo marże na gry planszowe są zdecydowanie niższe niż na buty czy odzież. I nie ma z czego obniżać ;].
Jednakże czasami Rebel robi zaskakujące obniżki.
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: adamatom »

BartP pisze:Nie, bo marże na gry planszowe są zdecydowanie niższe niż na buty czy odzież. I nie ma z czego obniżać ;].
Jednakże czasami Rebel robi zaskakujące obniżki.
Z tego co pamiętam Rebel robi "wietrzenie magazynów" po skończonej inwentaryzacji i pojawiają się tytuły w atrakcyjncyh cenach ;). Polecam śledzić stronę Rebela na koniec inwentaryzacji, a coś ciekawego i atrakcyjnego może się pojawić.

Jak wygląda sytuacja gdzie indziej, ciężko mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: Gabriel »

Filmy, muzyka, książki, gry - te produkty nie starzeją się tak, żeby robić wyprzedaże. Prędzej opłaca się poszukać elektroniki. Nie wiem ile kopii zamawiają sklepy, żeby stwierdzały, że gry przynoszą straty na magazynowaniu. Ale jeżeli niewiele - to gra może leżeć nawet i 10 lat czekając na swojego kupca.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Poświąteczne wyprzedaże gier?

Post autor: Tencz »

Gabriel pisze:Filmy, muzyka, książki, gry - te produkty nie starzeją się tak, żeby robić wyprzedaże. Prędzej opłaca się poszukać elektroniki. Nie wiem ile kopii zamawiają sklepy, żeby stwierdzały, że gry przynoszą straty na magazynowaniu. Ale jeżeli niewiele - to gra może leżeć nawet i 10 lat czekając na swojego kupca.
Obecnie cykl życia książki w sklepie w Polsce szacuje się na 3 miesiące. Gry komputerowe sprzedają się głównie przed premierą i pierwszego dnia. Wszystko się teraz starzeje szybciej niż kiedyś.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
ODPOWIEDZ