Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: bartek_mi »

Dixita dostane w lapki w przyszlym tygodniu i sie zastanawiam czy da sie w niego bawic (no gra to to nie jest :) ) we dwie osoby.

Mam jeden pomysl - jedna osoba bierze 6 kart, wymysla historie, wybiera karte "prawidlowa", wyklada karty, druga osoba zgaduje - punktacja tyko za trafienia, ale zapewne bedzie to zabawa bez punktow, zeby sobie pogadac :).

Podzielcie sie swoimi patentami.
Dice Hate Me :(
_miki_
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2010, 09:25

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: _miki_ »

Też jestem bardzo zainteresowana Waszymi pomysłami co do tej gry. Mam ogromną ochotę ją kupić ale musielibyśmy dostosować ją do sześciolatka (czyli wymyślić takie reguły byśmy mogli grać z dzieckiem, które bardzo fajnie myśli logicznie ale nie za bardzo jeszcze łapie skojarzenia) lub dostosować ją właśnie do wariantu dla dwóch osób tj dla mnie i męża.
Bartek_mi czy udało Wam się wymyślić coś sensownego na dwie osoby??
A może ktoś inny ma fajne propozycje dla dwóch osób bądź gry z dzieckiem??
szympansica
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2010, 20:30

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: szympansica »

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w graniu z sześciolatkami, ale mam przeczucie, że Dixit sprawdzi się w tej roli.
Gra fantastycznie wpłynie na rozwój wyobraźni malucha :) aczkolwiek obawiałabym się trochę, czy jego skojarzenia dotyczące poszczególnych obrazków nie będę się za bardzo różnić od tych "dorosłych"
Dixita polecam, ale po kilkudziesięciu rozegranych partiach na podstawowej talii kart, zamierzam sobie zrobic dluuuuuuuuuuuugą przerwę
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: cezaras »

po mojemu :
- Dixit nie nadaje się do gry z dziećmi (ze względu na różnicę w wiedzy, doświadczeniu, przeczytanych lekturach, obejrzanych filmach, słuchanej muzyce itp. itd.)
- zmiany, które zaproponował bartek_mi powodują, że to nie jest już Dixit

innymi słowy:
- są lepsze gry do grania z dziećmi
- są lepsze gry do grania we dwójkę

ale próbowac zawsze można :)
Awatar użytkownika
Aldarus
Posty: 78
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: Aldarus »

Z 6 latkiem gra się dobrze, oczywiście jeśli najważniejszym celem jest zabawa, a nie zwycięstwo. Trzeba po prostu dostosowywać swój opis kart, do poziomu 6 latka :) A co pozytywnego wpływu na rozwój wyobraźni/skojarzeń to jak najbardziej potwierdzam.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
bodziopiwoni
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2011, 18:19

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: bodziopiwoni »

Aldarus pisze:Z 6 latkiem gra się dobrze, oczywiście jeśli najważniejszym celem jest zabawa, a nie zwycięstwo. Trzeba po prostu dostosowywać swój opis kart, do poziomu 6 latka :) A co pozytywnego wpływu na rozwój wyobraźni/skojarzeń to jak najbardziej potwierdzam.
Zgadzam się !
Grałem ostatnio w Dixit w grupie 9-osobowej z dziećmi od 7-10 lat i naprawdę grało się nam miło. Akurat samo typowanie kart odbywało się bez "numerków" a dzieciaki dzielnie sobie radziły. Trzeba tylko jasno wyjaśnić zasady i uświadomić np. dlaczego nie należy obstawiać swojej karty. Kiedy uzgodniliśmy że nie warto dawać skojarzeń bardzo prostych czy bardzo trudnych gra naprawdę nabrała kolorów choć oczywiście nie można tu mówić o jakiejś wielkiej rywalizacji. Po prostu miła atmosfera :)

P.s. Tak sobie teraz pomyślałem, że wybierając grę w dwie osoby można byłoby skorzystać z następującego wariantu: Wybrać losowo 8 kart i je rozłożyć i umownie ponumerować. Następnie pierwszy gracz pisze na karteczce wybrany numer karty i podaje skojarzenie. Przeciwnik musiałby wytypować (według modyfikacji - dwie czy jedną) kartę i sprawdzić z zapisem drugiego gracza.

Drugi wariant mógłby być taki, iż gracz z ręki typuje, dobiera kolejnych np. 5 kart, tasuje i rozkłada.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: BartP »

To jest jedna z tych gier, która poniżej 4 osób nie ma sensu.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: Tolis »

Tez uwazam ze Dixit ponizej 4 osob sporo traci.
Jest tez dostepna wersja Dixit dla mlodszych graczy: http://www.rebel.pl/product.php/1,606/2 ... -Jinx.html
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: Curiosity »

bodziopiwoni pisze:Tak sobie teraz pomyślałem, że wybierając grę w dwie osoby można byłoby skorzystać z następującego wariantu: Wybrać losowo 8 kart i je rozłożyć i umownie ponumerować. Następnie pierwszy gracz pisze na karteczce wybrany numer karty i podaje skojarzenie. Przeciwnik musiałby wytypować (według modyfikacji - dwie czy jedną) kartę i sprawdzić z zapisem drugiego gracza.
Okay, ale za co przyznawać punkty? Jeśli za odgadnięte, to może być tak, że pierwszy gracz daje koszmarnie trudne, albo wręcz bezsensowne skojarzenia. Jeśli za nieodgadnięte, to przeciwnik będzie wskazywał te karty, które najmniej mają wspólnego z tematem...

Nie do pogodzenia, jak dla mnie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dixit - macie jakies pomysly na gre/zabawe dwuosobowa?

Post autor: KubaP »

Można by zrobić z tego grę dla par, kooperacyjną, tylko trzeba by opracować kartki jak do tabu z wyrazami-kluczami, których nie można używać :)
ODPOWIEDZ