Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pulkownik
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2010, 22:11

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: pulkownik »

adikom5777 pisze:
jax pisze: W ogóle bez sensu jest kupować wersję PL. Raczej nie widzę żeby ktoś chciał grać w Labyrint z osobą nie znającą angielskiego...
Po czym wnosisz? Bo ja robilem podejscie do grania z sasiadem w angielska wersje, lecz ilosc tekstu go przytloczyla. A w polskie wydanie on chetnie zagra.

Wnosi po tym że uważa się spolszczenia są do bani, a Ci co nie znają angielskiego nie mogą fascynować się grami planszowymi, ot taka natura ...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: jax »

pulkownik pisze:Wnosi po tym że uważa się spolszczenia są do bani, a Ci co nie znają angielskiego nie mogą fascynować się grami planszowymi, ot taka natura ...
Dziękuję, nie wiedziałem, że mam rzecznika. Wprawdzie samozwańczego, ale cóż...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: clown »

pewnie wiele osób oczekuje że Labirynt jest podobny do Zimnej Wojny. "Spodobała mi się ZW to kupię i Labirynt". Gra jest jednak zupełnie inna. Chyba znacznie bliżej jej do Andean Abyss i innych gier tego autora które wyjdą już wkrótce a opierają się na podobnch mechanizmach - Cuba Libre i A Distant Plain.
Ta gra ma tylko jedna wspólną, zauważalną, cechę z Andean Abyss - autora. AA i kolejne gry w tej serii to zupełnie inna para kaloszy.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Szanowny Wydawco. Ostatnio pojawił się drobny problem z instrukcją, niestety w dość delikatnym miejscu - określającym warunek zwycięstwa. W angielskiej instrukcji, jeśli gra zakończy się przez przetasowanie talii, Amerykanie wygrywają, jeśli mają zasobów przynajmniej "more than twice" niż terroryści - czyli 2xZasoby Terrorystów +1. W polskiej instrukcji wystarczy "dwa razy więcej". Czy to błąd tłumaczenia/redakcji, czy zmiana zasad, o której nie wiemy?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Przemek Bard.pl »

KubaP pisze:Szanowny Wydawco. Ostatnio pojawił się drobny problem z instrukcją, niestety w dość delikatnym miejscu - określającym warunek zwycięstwa. W angielskiej instrukcji, jeśli gra zakończy się przez przetasowanie talii, Amerykanie wygrywają, jeśli mają zasobów przynajmniej "more than twice" niż terroryści - czyli 2xZasoby Terrorystów +1. W polskiej instrukcji wystarczy "dwa razy więcej". Czy to błąd tłumaczenia/redakcji, czy zmiana zasad, o której nie wiemy?
Jest to błąd redakcyjny, na karcie pomocy zapis jest poprawny. Niebawem opublikujemy erratę.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Przemek Bard.pl pisze:
KubaP pisze:Szanowny Wydawco. Ostatnio pojawił się drobny problem z instrukcją, niestety w dość delikatnym miejscu - określającym warunek zwycięstwa. W angielskiej instrukcji, jeśli gra zakończy się przez przetasowanie talii, Amerykanie wygrywają, jeśli mają zasobów przynajmniej "more than twice" niż terroryści - czyli 2xZasoby Terrorystów +1. W polskiej instrukcji wystarczy "dwa razy więcej". Czy to błąd tłumaczenia/redakcji, czy zmiana zasad, o której nie wiemy?
Jest to błąd redakcyjny, na karcie pomocy zapis jest poprawny. Niebawem opublikujemy erratę.
Ok, dzięki za rozwianie wątpliwości, ogrom zasad jest tak... ogromny :) , że łatwo się pogubić.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Swoją drogą, drogi Bardzie, ładnie prosiłbym o zrobienie profesjonalnej weryfikacji tłumaczenia z tekstem oryginału. Na Waszym wydaniu uczę się gry i nie chciałbym nadziać się na podobne kwiatki, o których bym nie wiedział, gdyby nie kolega, posiadający angielskie wydanie.
Pozdrawiam,
Kuba
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Pojawiła się errata do instrukcji i kart pomocy gracza.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: uyco »

Fajnie, gdyby zamieścili tekst jednolity (po poprawkach) instrukcji i karty pomocy do wydrukowania.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: berni »

Spokojnie, w trzecim wydaniu może usuną większość błędów. Ciekawe, czy Bard miał jakąkolwiek grę wydaną bez błędów i co takiego mogą zepsuć np. w Terra Mystica ;-)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Koshiash »

uyco pisze:Fajnie, gdyby zamieścili tekst jednolity (po poprawkach) instrukcji i karty pomocy do wydrukowania.
Co fakt to fakt. Poprawiona wersja - szczególnie kart pomocy - byłaby bardzo na miejscu. W tym momencie są one bezużyteczne, bo albo zapamiętam, albo będę posiłkował się instrukcją. Podpisuję się pod oczekiwaniem na poprawny plik .pdf.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: KubaP »

Przemek Bard.pl pisze:Poprawione karty pomocy gracza poniżej:

http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=36
http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=35
Dzięki, można jeszcze prosić o jednolitą instrukcję?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Przemek Bard.pl »

KubaP pisze:
Przemek Bard.pl pisze:Poprawione karty pomocy gracza poniżej:

http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=36
http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=35
Dzięki, można jeszcze prosić o jednolitą instrukcję?

Postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: uyco »

Dzięki dla wydawcy za szybką reakcję.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Przemek Bard.pl »

Witam, poniżej link do poprawionej instrukcji:

http://wydawnictwo.bard.pl/?wpfb_dl=37
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: hancza123 »

ciągle wałkowany jest temat wadliwej instrukcji, jakości wydania polskiej wersji, rozgryzania zasad gry itd.

czy ktoś może tą grę rozgryzł, zagrał z 10 razy, czuje że zna ją dobrze i może podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: dasilwa »

hancza123 pisze:ciągle wałkowany jest temat wadliwej instrukcji, jakości wydania polskiej wersji, rozgryzania zasad gry itd.

czy ktoś może tą grę rozgryzł, zagrał z 10 razy, czuje że zna ją dobrze i może podzielić się wrażeniami?
Wystarczy znaleźć temat o angielskiej wersji gry. http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =labirynth
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

Od niedawna mam TSa i bardzo mi się podoba. Chciałem kupić kolejną grę z tą mechaniką i zastanawiam się między Labiryntem i 1989, które niedługo ma wydać po polsku Bard. Czy ktoś może określić różnice między Labiryntem a TS? Chodzi mi przede wszystkim o różnice w rozgrywce, stopniu skomplikowaniu zasad, czasie rozgrywki itd. Ogólnie czy warto mieć obie gry w kolekcji, nie są zbyt podobne?
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: gaseki »

Ja co prawda grałem tylko w Labyrinth, ale mam wrażenie (poczytałem o obu), że gry są na tyle różne, że warto mieć obie (i mam zamiar kupić TS i 1989).
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Odi »

Nie grałem w 1989, ale z tego, co wszędzie piszą, to jest taki TS 2.0. Pewne rozwiązania poprawiono (brak realignmentów, punktowanie w scoringach odbywa się nie automatycznie, tylko po walce), ale generalnie podobno jest to gra w dużej mierze bliska TSowi.

Labirynt to coś zupełnie innego. Tzn w dalszym ciągu mamy polityczny card-driven, w dalszym ciągu walczymy o wpływy w różnych krajach, mamy eventy i opsy, ale na tym podobieństwa się kończą. Labirynt jest grą wyraźnie bardziej złożoną (asymetryczne strony z odmiennymi akcjami, trzy warunki zwycięstwa dla każdej, wiele subtelnych interakcji), trudniejszą. Inną w dużej mierze.

Różnic między TS a Labiryntem jest więcej, niż między TS a 1960, choć to przecież także były wyraźnie inne gry.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: killy9999 »

1989 to TS z drobnym przeróbkami (IMO TS dużo lepszy). Labirynt nie ma nic wspólnego z TS z wyjątkiem tego że są karty które zagrywa się z ręki.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Tyrek »

Ja może też dorzucę trzy grosze.

TS mam, bardzo lubię i chyba nigdy się nie pozbędę ;) Labirynt kupiłem zaraz po "polskiej" premierze z wielkimi nadziejami. Wiedziałem na co się szykować, poczytałem dużo i rację mieli Ci, którzy pisali, że jest to gra zupełnie inna niż TS (pomimo pewnych podobieństw).

Labirynt jest grą zdecydowanie cięższą (wydaje mi się, że też dłuższą w wariancie dwu i trzy obrotowym ;) ). Klimat tak jak w przypadku TS wylewa się z gry podczas samego patrzenia na komponenty ;) Niestety u mnie, gra za długo nie pobyła. Zagrałem w nią trzy razy (w tym raz solo) i sprzedałem :( W sumie lekko żałuję i nie wiem czy kiedyś do tej pozycji nie wrócę (z uwagi właśnie na świetny klimat), ale niestety grało mi się w Labirynt bardzo ciężko, a czasami wręcz frustrująco ciężko ;) Może miałem zły dzień ;) Niestety mechanika kostkowa, nie przekonała mnie do końca. Decydując się na zakup Labiryntu, trzeba mieć świadomość, że kostki odgrywają tutaj znacznie większą rolę niż w TS. Zgodzę się z każdym, kto wysunie zaraz argumenty, że losowość w Labiryncie można kontrolować, a taka możliwość przychodzi wraz z doświadczeniem i kolejnymi rozgrywkami. Podobnie zresztą w TS, tylko że tam kontrolowanie wydaje się dużo łatwiejsze w ogarnięciu, a pewne mechanizmy związane ze zmniejszeniem impactu nieudanego rzutu, same przychodzą po kilku/kilkunastu ruchach. W Labiryncie jest jednak troszkę inaczej - doświadczenie i świadomość pewnych zagrań wymaga kilku gier i cierpliwości, a tej ani ja ani moi współgracze nie wykazali do końca ;)

Mimo wszystko Labirynt polecam, bo to dobra gra jest. Na pewno warto ją sprawdzić. Trzeba tylko mieć świadomość, że jest zupełnie inna niż TS :) i nie zrażać się po przeczytaniu instrukcji ;) Powodzenia! :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

W końcu zakupiłem Labirynt i zagrałem partię szkoleniową sam ze sobą. Gra sprawia fantastyczne wrażenie. Z całą pewnością jest bardziej rozbudowana od TS. Mam też jedno pytanie. Czy grający terrorystami ma jakąś możliwość wpłwu na stopień relacji danego państwa z USA? Wiadomo, że może wpłwać na poziom rządów ale czy jest jakiś sposób na zmianę relacji z sojusznik w kierunku wróg. Oczywiście udany Wielki Dżihad zmienia rządy na fundamentalistów/wróg ale czy jest jakiś sposób poza tym?
ODPOWIEDZ