Up front - the card game (Kickstarter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: janekbossko »

Bylbym wdzieczny za info jakimi kartami zaplaciliscie za kickstartera...
Moja Visa jest niekompatybilna z amazonem...3 razy juz mi odrzucali:/

Nie obsluguha CVV2?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: costi »

MasterCard. Visa mi też działała przy zakupach via Amazon, sprawdź czy limity masz ok.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Hiu »

Na BGG widzialem, ze ludzie mieli podobne problemy. Amazon chyba sie przyznal. Proponuje skontaktowac sie z Amazonem.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Kpt. Bomba »

U mnie visa bez problemu przeszła.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: janekbossko »

mam limit na 5.000 zł wiec chyba sie mieszcze w limicie
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: yosz »

Ja mam oddzielne limity na płatności karta i płatności przez internet więc może tutaj jest problem?

Z inne beczki, kiedyś iTunes nie chciało mi przyjąć płatności i zacząłem ostro mailować z supportem Apple - suma, summarum okazało się że to był błąd po stronie banku i po dwóch dniach płatność przeszła.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: ghostdog »

czy ktoś grywał albo grywa w UpFronta?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Hiu »

samo mieso (tekst), praktycznie zero zdjec :) ostro...
62 strony
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Kpt. Bomba »

sprawę trochę ułatwia fakt, że zasady można wprowadzać stopniowo.
Do gry będzie też dodany "extended example of play" a to zawsze ułatwia zapoznawanie się z przepisami.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Hiu »

Taki trik juz widzialem w instrukcjach do conflict of heroes - to sie sprawdza...
Wydaje mi sie, ze ludzie lubia zdjecia pogladowe. To wyglada jak instrukcja ze stajni GMT.

W kazdym razie - 62 strony instrukcji ... w dalszym ciagu jestem pod wrazeniem ;)
Na kazdej stronie jest definicja za definicja...ostro
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Hiu »

Bradley, jeden z czarodziejow zaangazowanych w tworzenie Up Front prosi o pomoc znawcow tematu (Polskie wojsko - 1939).
Jako, ze na tym pieknym forum mamy kilku specjalistow - przekazuje temat do wgladu:

http://boardgamegeek.com/thread/963279/ ... d-para-bde

I have hit a wall with Poland. For 1939 I have the rank tables,but can not find a table of organization and equipment for an infantry squad (section). For the Polish paras I can not confirm the rank insignia, beret colour, or table of organization and equipment for Polish Airborne Squad (section).

The design team wants to have most historically accurate rank titles, abbreviations and insignia for a infantry squad (section). The intent is to add historically accurate flavour and not just apply the United States rank structure, titles and insignia to all nationalities like the original edition.

The intent is to achieve the best historical accuracy with flex towards game play. Please do not go to wiki and quote me a Polish squad leader in NATO code OR-3... This has to be World War 2.
arnbold
Posty: 33
Rejestracja: 06 cze 2004, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: arnbold »

Z innej beczki. Czy wierzycie albo czy jesteście pewni, że dostaniemy Up Front? Ciekawi mnie czy ktoś się może wycofał albo myśli o tym?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Hiu »

Na konwentach robia demo (np w Las Vegas ostatnio), prace ruszyly z kopyta w ciagu ostatnich kilku tygodni, ciagle pojawiaja sie nowe grafiki i zamiast jednego grafika zatrudnionych jest kilku, zasady maja juz przynajmniej dwie edycje (pisalem o tym wczesniej ponad 60 stron miesa - sam tekst). Mysle, ze gra ma duze szanse zobaczyc swiatlo dzienne. Tworcy gry i ludzie zwiazani z wydawca - na BGG robia ofensywe pozytywnego PR'u - zakladam, ze nie jest to spowodowane checia wycofania sie z projektu...
Maja na plecach jeszcze wykonanie Airborne in your pocket oraz dodatki do D-Day Dice.
arnbold
Posty: 33
Rejestracja: 06 cze 2004, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: arnbold »

Ładnie to wygląda, ale...

Phil Sauer ma już dwa wyroki z PA i CA na kwotę 270k przeciwko Valley Games.
W TX toczy się postępowanie czy Valley i Radiant to oddzielne firmy czy ta ostatni to firma klon. Sąd zabezpieczył 270k z konta Radiant do momentu zakończenia procesu sądowego.
Pozostaje kwestia wydanych gier (wspomniane DDay Dice), praw do gier (Hannibal, Republic of Rome, AIYP, Up Front) które przechodziły pomiędzy Valley Games i Radiant (gdzieś tam jeszcze była spółka Elusive) bez zachowania zasad prawnych i praktyk biznesowych.
Obecnie Valley games nie prowadzi żadnej sprzedaży (wstrzymali sprzedaż po ostatnim pozwie, może ukrywają gdzie je trzymają - sam kilka miesięcy temu kupiłem od nich na wyprzedaży kilka gier i przyszły one z USA, w przeciwieństwie do kości do CC:N, które przyszły z Kanady).

Jak sam napisałeś mają na plecach wydanie jeszcze AiYP . Artystom z UF zapłacą kilkanaście tysięcy USD, zasady i karty opracowują amatorzy (z tego co czytałem to większość dostanie fanty jako wynagrodzenie). Postępy, które teraz widzę nie są kapitałochłonne. Jeśli 270k depozytu przepadnie to słabo widzę wydanie Up Frontu (po AIYP, które jest bardzie zaawansowane) za resztki, które zostały w kasie Valley/Radiant.

Stąd trakuję ostatnie update'y jako zasłonę dymną. Prawdziwe koszy wydania gry zaczynają się w drukarni. Stąd moje pytanie. I tak, wsparłem zarówno AIYP jak i UF (to ostatnie nawet na całkiem wysokim poziomie).
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Up front - the card game (Kickstarter)

Post autor: Hiu »

Masz racje.
Na BGG przedyskutowali to dosc doglebnie i specjalisci i frustraci. Nie chcialbym tutaj na tym forum robic kopii BGG.
Jezeli gra miala byc rodzynkiem a bedzie tylko wisienka - mysle, ze nie bede mial im tego za zle. Jezeli jakosc kart dalej bedzie dobra - a nie bedzie drukowana na papierze wizytowkowym - tez bede kontent.

270k to mniej niz zebrali na upfront i wiecej niz zebrali na AiYPv ;)

Nawet w przypadku czarnego scenariusza, rynek nie lubi prozni... w dalszym ciagu licze na odnowienie serii Battlelore ;)
ODPOWIEDZ