(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Micelius »

Co do Tzolkina, może to jest tak, jak z mitycznymi rurkami w LeHavre - wszyscy dobrzy gracze w to idą, a wtedy wygrywa ten, który umiejętniej inwestuje w inne dziedziny...
Swoją droga, Jirian się wyrobiła i wysmakowała - co można poznać po często krytyczniejszych ocenach gier :wink:

Ja mam niestety takie sobie wspomnienia z wczoraj. - Najpierw, po długaśnych rozhoworach niezdecydowanych (lub nadto zdecydowanych) graczy, zasiadłem do Ra - nie żebym nie lubił tej gry, ale tym razem po prostu nie miałem wyboru. Partia była miła, ale czułem się wciąż głodny czegoś konkretniejszego...

Niestety, nie ruszyła żadna mięsista gra w stylu Cuby lub Dungeon Lords - ludzie woleli szybkie, lekkie pozycje...

Potem zacząłem się ze Szturmo rozkładać do C&CAncients, w które zawsze gram chętnie. Mieliśmy opóźnienie spowodowane tajemniczym zniknięciem instrukcji (ktokolwiek widział? ktokowliek wie?), ale Szturmo czekał, ponieważ nie miał innej opcji do gry. W końcu ruszyliśmy, pograliśmy jakieś pół godziny, byliśmy w połowie partii... i kiedy w kolejnej rundzie wybierałem cele do ataku, Szturmo zaczął tak marudzić (że gramy już 2,5 h - fizyczna niemożliwość z zegarkiem w ręku), że w końcu musiałem go zwolnić z dalszego grania :shock: Bo przyszedł jego kumpel, z którym chciał pograć w coś lżejszego... :shock: Ja się nieraz męczę na partiach, ale odchodzenie w środku rozgrywki bez naprawdę ważnych powodów osobistych (ewentualnie bez wyraźnego wcześniejszego ostrzeżenia) to jest... rzecz, przed której skomentowaniem się powstrzymam. Nadmienię, że np. przy wcześniejszym Ra wielokrotnie znosiłem przestoje spowodowane przez Szturmo bez nijakiego narzekania.

Bardzo miło było potem spotkać Siepu oraz zagrać (chwilerek) pierwszy raz od dawna z Keleno i Lotharem :) Ten ostatni, stary karciarz, ładnie nas wykantował na pirackich jabłkach :wink: (I co, wyjadacze, jaka to gra? :mrgreen: ) Na marginesie - Siepu, Ty mogłeś mieć co najwyzej dwa punkty mniej, więc jednak zachowałbyś drugie miejsce też przy innym rozkładzie kart. A ja z Keleno graliśmy na podobnym poziomie, więc nie byłoby krzywdy w żadną stronę... Ale zgadzam się, że dla jako tako sprawiedliwego wyniku trzeba by grać kilka rund - myślę zarazem, że gra jest na tyle szybka i zabawna, że to umożliwia. Powiem herezję, ale wolę to, niż NetRunnera :wink:

Zdążyłem jeszcze napędzić obroty Trutu - kiedy zapytał Piotrka, czy w TtA moze grać 13-latek, na całe gardło odparłem, że inteligentny tak... Potem zobaczyłem, że za moimi plecami stali owego trzynastolatka chyba rodzice, którym Trutu chciał grę sprzedać... :lol: Myślę, że zasłużyłem na jakiś bonusik :wink:

Pomijając Ra i niewypał, nie miałem w co grać - ludzi może i sporo, ale absolutna większość w hermetycznych parach cięła w karcianki albo "kobyły" pokroju Galaxy Truckera... I pierwszy raz, pomimo wcześniejszego wygłodzenia na gry, wyszedłem z Agresora w gorszym nastroju, niż przyszedłem...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Inermis »

Micelius pisze:
Zdążyłem jeszcze napędzić obroty Trutu - kiedy zapytał Piotrka, czy w TtA moze grać 13-latek, na całe gardło odparłem, że inteligentny tak... Potem zobaczyłem, że za moimi plecami stali owego trzynastolatka chyba rodzice, którym Trutu chciał grę sprzedać... :lol:
To było mistrzowskie :lol:
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Micelius pisze:Ja się nieraz męczę na partiach, ale odchodzenie w środku rozgrywki bez naprawdę ważnych powodów osobistych (ewentualnie bez wyraźnego wcześniejszego ostrzeżenia) to jest... rzecz, przed której skomentowaniem się powstrzymam.
Ja mam tak, że jak grobowo milczę przy grze to oznacza to że:
a) intensywnie móżdżę ALBO
b) gra mi się totalnie nie podoba i myślę jak od niej uciec
Ale nie uciekam :)
Micelius pisze: pirackich jabłkach :wink: (I co, wyjadacze, jaka to gra? :mrgreen: )
Poddaję się.
Micelius pisze: Powiem herezję, ale wolę to, niż NetRunnera :wink:
Uważaj, nie tylko jabłka można piec (na stosach) :twisted:
Micelius pisze: Pomijając Ra i niewypał, nie miałem w co grać - ludzi może i sporo, ale absolutna większość w hermetycznych parach cięła w karcianki albo "kobyły" pokroju Galaxy Truckera... I pierwszy raz, pomimo wcześniejszego wygłodzenia na gry, wyszedłem z Agresora w gorszym nastroju, niż przyszedłem...
Taki jest stety-niestety żywioł piątków.
Ja też mu się kolejny raz zmuszony byłem się poddać i zamiast móżdżenia przy Cubie czy Lordsach, zagrałem w Galaxy Truckera. I nie nie doceniaj GT pisząc 'kobyła'. Z dwoma dodatkami to istotnie była kobyła - i czasowo i przepisowo i pod względem wyzwania. Przez dodatki mózgi się gotowały. A i tak jeszcze nie włączyliśmy do gry wielu ich elementów.

Pozytywem dla mnie była też partyjka w NS Hexa - słabo dotąd rozpoznane przeze mnie armie (Smart i Vegas) stały się bardziej rozpoznane a bardzo wymagający przeciwnik (Hadrian) przyczynił się do stworzenia zażartej, szarpiącej nerwy, szachowo-uporczywej rozgrywki ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: hadrian »

jax pisze: Pozytywem dla mnie była też partyjka w NS Hexa - słabo dotąd rozpoznane przeze mnie armie (Smart i Vegas) stały się bardziej rozpoznane a bardzo wymagający przeciwnik (Hadrian) przyczynił się do stworzenia zażartej, szarpiącej nerwy, szachowo-uporczywej rozgrywki ;)
Dzięki za grę Jax, liczę w przyszłości na kolejną potyczkę :) Po potyczce doszedłem do wniosku że będę musiał zaopatrzyć się również w Duela.

Podziękowania dla Inermisa za naukę Netrunnera, czekam teraz na swój egzemplarz, a w międzyczasie ponakręcam trochę dziewczynę i brata na rozgrywki :twisted:
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

jax pisze:I nie nie doceniaj GT pisząc 'kobyła'. Z dwoma dodatkami to istotnie była kobyła - i czasowo i przepisowo i pod względem wyzwania.
Boście zagrali 4 rundy zamiast trzech :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Pierzasty pisze:
jax pisze:I nie nie doceniaj GT pisząc 'kobyła'. Z dwoma dodatkami to istotnie była kobyła - i czasowo i przepisowo i pod względem wyzwania.
Boście zagrali 4 rundy zamiast trzech :P
Nieważne ile rund, ważne na jakich statkach, z jakimi komponentami i kartami przygód... :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Cicho tam, nie mieliście ani Rough Roads ani Evil Machinations ;P
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dasilwa »

Dla mnie wieczór w sumie udany. Poznałem dwie gry, w które wcześniej jakoś nie udało mi się zagrać. Na pierwszy ogień poszło First sparks, które jest dosyć fajne, ale jakoś bez tej licytacji nie ma takich emocji jak przy WN. Ocena w skali BGG 6. Następnie zagraliśmy w 20th century. Słyszałem wiele pozytywnego o tej grze, ja jednak zawiodłem się. Niby temat fajny, ale jakieś te mechanizmy sztucznie dopasowane do tematu. Suche to jak wiór. Raczej ciężko mnie będzie namówić na kolejną partię, jeszcze 5 lat temu pewnie nie byłoby z tym problemu, dlatego ocena w skali BGG 4.

W najbliższy piątek może jest ktoś chętny na 1989 lub Labirynth (uprzedzam, że wydanie angielskie)?
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

W najbliższy piątek będę jak zawsze o 17:15.

Jeśli zbiorą się jacyś chętni na rozgrywkę (i o tym napiszą) to wezmę ze sobą Antike, jeśli nie to wezmę Automobile.

Chętnie dosiądę się również do Notre Dame lub Terra Mystica.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: JediPrzemo »

Będę w piątek koło 17, mogę ze sobą wziąć Kupców i Korsarzy, Strongholda, Cytadelę lub Vegas. Ewentualnie chętnie się dosiądę do czegoś jeśli zasady da się przyswoić spokojnie z internetu lub w ciągu 10 minut przed grą.
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Brzostek »

No to mamy już pełny skład Gry o Tron :)
1-4. Rezerwacja
5. Chmurnik
6. Macek
Ostatnio zmieniony 17 sty 2013, 22:59 przez Brzostek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Kostyr »

Wstępnie o 17:30 startuje BSG, poszukuje chętnych.

1. Kostyr
2. Czarli
3. Rezerwacja - Barni
4. Inermis
5. Michał
6. Dex_pl
7. Wolne miejsce
Ostatnio zmieniony 17 sty 2013, 16:08 przez Kostyr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Chmurnik »

Brzostek pisze:Czy byłby ktoś chętny na Grę o Tron w ten piątek? (są 3 wolne miejsca)
Piszę się, o ile masz ochotę ze mną grać po ostatnim raporcie ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

Dobra, a moze jednak w tym tygodniu sie uda DL albo DP?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Jestem za, jak zawsze.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Brzostek »

Chmurnik pisze:Piszę się, o ile masz ochotę ze mną grać po ostatnim raporcie ;)
Oczywiście, że mam :P Już cię zapisuję :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Inermis »

Kostyr pisze:Wstępnie o 17:30 startuje BSG
Nareszcie! Znów ocalimy świat przed nimi! :twisted:
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

Brzostek pisze:
Chmurnik pisze:Piszę się, o ile masz ochotę ze mną grać po ostatnim raporcie ;)
Oczywiście, że mam :P Już cię zapisuję :)
Ja mogę zagrać pod warunkiem, że będzie komplet. Mogę wziąć karty ze smoczego dodatku (angielskie). O której start?

Jak nie będzie kompletu to przytargam ze sobą 1960 MoP może ktoś się skusi.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

W tym tygodniu jednak odpadam (czyli nie będzie mnie).
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Atamán »

Mnie też nie będzie.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: JediPrzemo »

Brzostek pisze:Czy byłby ktoś chętny na Grę o Tron w ten piątek?
1-4. Rezerwacja
5. Chmurnik
6. wolne
Mogę zagrać jeśli wystarczy znać instrukcję bo wcześniej nie miałem okazji się zapoznać z GoT'em
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Jirian, weźmiesz DP i DL z dodatkami? Ja wezmę w alternatywie Myrmes, Mob Ties i Article 27 gdyby się nie udało znaleźć chętnych.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Brzostek »

Macek, jak dołączysz ty (lub JediPrzemo) to będzie komplet. Jak chcesz to bierz dodatek, ale to już na miejscu rozstrzygniemy czy zagramy z nim czy bez niego.
Jednak mamy 2 chętnych, a jedno wolne miejsce. Cóż, Macek zgłosił się pierwszy, ale nie chcę tak o tym decydować. No chyba, że pójdziemy na jakiś kompromis.
A godzina to około 16.30 (raczej nic nie ulegnie zmianie, ale jak coś się zmieni to jutro napiszę koło południa)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Szukam trzech osób do Cyklad,najlepiej Żeby choć jedna znała zasady.Ew. dosiądę się do Chicago Express,a później będę szukał 2 osób do Il Vechio
Bardzo konkretne wymagania :D
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: JediPrzemo »

Brzostek pisze:Macek, jak dołączysz ty (lub JediPrzemo) to będzie komplet. Jak chcesz to bierz dodatek, ale to już na miejscu rozstrzygniemy czy zagramy z nim czy bez niego.
Jednak mamy 2 chętnych, a jedno wolne miejsce. Cóż, Macek zgłosił się pierwszy, ale nie chcę tak o tym decydować. No chyba, że pójdziemy na jakiś kompromis.
A godzina to około 16.30 (raczej nic nie ulegnie zmianie, ale jak coś się zmieni to jutro napiszę koło południa)
Spoko, ustępuje Mackowi ;)
ODPOWIEDZ