Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: pattom »

Witam,

poszukuję gry przygodowej najlepiej, chociaż nie jest to konieczne, kooperacja przeciwko grze dla 8-10 letniej dziewczynki, która radzi sobie z takimi tytułami jak:
Carcassonne, Zakazana Wyspa, Wsiąść do Pociągu, Stone Age, Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, Puerto Rico, Blue Moon City.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: Borek224 »

Robinson - jako przygodowa kooperacja. Talizman - przygodowa nie kooperacja. Obie testowałem z dzieciakami, obie działają.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: pattom »

Zapomniałem dopisać, że pierwszeństwo maja gry w klimach fantasy (chociaż inne też biorę pod uwagę) i o ile Talizman się łapie to Robinson już nie, choć przyznam, że i tą pozycje rozważam :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: rastula »

Wiem, że nasze dzieci sa zawsze najmądrzejsze, ale w Robinsona to bez tatusia raczej 8 latek nie pogra :)...


talisman jest tu chyba wyborem odpowiednim - figurki, klimat , zasady rzuć kostką, rusz się, przeczytaj kartę są zrozumiałe nawet dla 8-latka

popularność tej znienawidzonej przez "wytrawnych" graczy pozycji nie jest przypadkowa...:)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: poooq »

Może Awanturnicy?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: schizofretka »

Awanturnicy są prości, w Legends of Andor też wg relacji na forum nieduże dzieci grają. Nie wiem tylko czemu te ostatnie nie są obecnie dostępne, trzebaby napisać do jakiegoś sklepu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: pattom »

Runebound by przeszło ? Czy raczej za trudne ?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 08:17 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: rastula »

Legends of Andor - po polsku nie ma chyba...

Runebound - na pewno bardziej skomplikowany niż Talisman...
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: Rune »

Draco, Władca Pierścieni (ten od Knizi).
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: rzaba »

Legends of Andor - kooperacja idealna do grania z dzieciakami, jedyny problem to taki, że dorosły musi znac angielski. Ciagniesz karty i opowiadasz historie, jest klimat fantasy, jest walka z potoworami, jest obrona zamku, jest jakies tam zbieractwo, kupowanie przedmiotow, rzucanie kostkami, upgradowanie postaci( każda postać ma męski i żenski odpowiednik - co może być fajne gdy graja dziewczynki) - wszystko to fajne i proste, i co ważne bardzo, bardzo ładne. Rozgrywki trwaja max. 2 godziny, co tez ważne jesli chodzi o granie z dziećmi. Nie poleciłbym tej gry do grania wylacznie w gronie doroslych ale do grania z dziećmi jest idealna (oczywiscie moim zdaniem oraz zdaniem mojego 6.5 letniego syna, ktory ocenil ja na 10/10 ;) )
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: pattom »

Legends of Andor wygląda bardzo smakowicie i choć ja nie będę miał problemów z angielskim to moja córka nie zna go na tyle by samodzielnie czytać karty w tym języku.

Może jakiś wydawca w Polsce się skusi, w końcu właśnie takiej gry brakuje na naszym rynku, kooperacyjnej, lekkiej, ładnej w klimatach fantasy i do pogrania z dziećmi
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: rzaba »

dziecko nie musi czytac kart, wystarczy ze jedna osoba to czyta (jest wtedy jakby narratorem) - wyglada to mniej wiecej tak: bierzesz karte a tam: ''Rybacy zawazyli nad brzegiem rzeki potwory, dawno juz ich tutaj nie bylo itp....Wystaw jednego Skarll'a (to jeden z potworow) na polu nr 58.", na innych kartach jest cos w tym stylu, krótka historia oraz info o wprowadzeniu nowych potworow albo nowy objective. Jedna osoba to czyta, a reszta slucha - wprowadzacie na plansze co tam ma byc i gracie dalej. Oczywiscie wersja PL bylaby fajna ale nie jest to az tak bardzo uciazliwe w tej grze (o ile znasz angielski)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa dla 8-10 latka.

Post autor: rzaba »

grałem z mlodym w Talismana ale nie kazałem mu czytac instrukcji ;) Ja przeczytałem i pozniej tylko kontrolowałem co robi (w sensie: mówiłem mu co ma robic) - nie jest tak źle, mozna sprobowac
ODPOWIEDZ