Robinson Crusoe: AotCI - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
2010cobra25
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:42
Lokalizacja: Józefów woj.lubelskie
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: 2010cobra25 »

Witam mam jedno pytanie co do wariantu solo. Czy w fazie drugiej morale, zwiększamy morale co rundę o jeden czy tylko w pierwszej ?

Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Odp: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: powermilk »

2010cobra25 pisze:Witam mam jedno pytanie co do wariantu solo. Czy w fazie drugiej morale, zwiększamy morale co rundę o jeden czy tylko w pierwszej ?
Co rundę. Cieszysz się, że udało ci się przeżyć (jeszcze). :)
2010cobra25 pisze:Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2
A tak poza tematem: po co nam to wiedzieć? :) Ja mam Sony Ericssona K800i i nie ma takich bajerów :( :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Odp: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Curiosity »

powermilk pisze:
2010cobra25 pisze:Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2
A tak poza tematem: po co nam to wiedzieć? :) Ja mam Sony Ericssona K800i i nie ma takich bajerów :( :D
Automatycznie się dodaje, czasem się zapomina takie rzeczy usunąć. Przeszkadza w czymś? ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Odp: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: powermilk »

Curiosity pisze:
powermilk pisze:
2010cobra25 pisze:Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2
A tak poza tematem: po co nam to wiedzieć? :) Ja mam Sony Ericssona K800i i nie ma takich bajerów :( :D
Automatycznie się dodaje, czasem się zapomina takie rzeczy usunąć. Przeszkadza w czymś? ;)
Trochę drażni, że ktos ma lepszy telefon niż ja :D Ale ogółem to nie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Odp: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Curiosity »

powermilk pisze:
Curiosity pisze:
Automatycznie się dodaje, czasem się zapomina takie rzeczy usunąć. Przeszkadza w czymś? ;)
Trochę drażni, że ktos ma lepszy telefon niż ja :D Ale ogółem to nie.
Taki mały hint: nikt nie sprawdzi, czy dopisek jest prawdziwy, czy nie ;)

Wysłane z iPhone 5 White 64GB
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Szamano »

A co jeśli zrobie wnyki i mam obóz na terenie gdzie nie ma pożywienie to czy mimo tego zdobywam jedno pożywienie w fazie produkcji?
http://online.freeware.info.pl/wiejskie.html
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 12:54 przez Szamano, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruben$
Posty: 107
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:26
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Ruben$ »

Tak, zdobywasz jedno pożywienie mimo braku źródła na kafelku :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Lubel »

Żołnierz moze użyć swojej specjalności w dowolnym momencie, czy w związku z tym można zrobić tak, że mamy poziom broni na 4. Idziemy na polowanie, odkrywamy kartę bestii i gdy okazuje się, że bestia ma np. siłe 5, to mogę wtedy użyć specjalności zołnierza, podnoszącej jednorazowo poziom broni, żeby nie odnieść ran ? A obniżenie poziomu broni wynikające z bestii, obniża poziom pierwotny broni, w opisanym przypadku obniża z 4 ?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Edwardo »

Tak, tak właśnie jest.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Lubel »

Mam pytanko odnośnie dodatkowych kart cech postaci (pijaczyna, kuternoga itp.). Te cechy się losuje czy wybiera do postaci i czy każda postać wtedy wybiera/losuje ceche, czy np. tylko Ci gracze co chcą, aby urozmaicić grę ?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: mat_eyo »

Jest to dodatek więc wydaje mi się, że nie wszyscy gracze muszą mieć te dodatkowe cechy. Cechy można zarówno losować i wybierać samemu.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: YuZ »

Jedno\dwa szybkie pytanka: czy na nieodkryty (zakryty kostką na kaflu) typ terenu można wysłać swój pion do akcji zbierania surowców oraz czy w nocy można na taki typ terenu przenieść obóz?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Veridiana »

Można. Typ terenu traktuje się za nieodkryty tylko na potrzeby niemożności wytwarzania przedmiotów.
efdee
Posty: 14
Rejestracja: 10 paź 2012, 21:38

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: efdee »

Ja w kwestii scenariusza nr 2. Czy kostki mgły, które pojawiają się na podstawie wyciągnięcia Karty Wydarzeń z symbolem księgi, można położyć na kafelku lub pustym (bez kafelka) obszarze wyspy? Jest wybór w tym względzie? Upewniam się tyko, czy dobrze rozumiem interpretację zasad przedstawianą tutaj na forum.

Bo jeśli tak, to nie popełniam błędu :D kładąc kostki mgły na pustych obszarach na końcu wyspy lub na kafelkach z typami terenu, które nie są mi potrzebne.

A i drugie pytanie. Jeśli mam odkryte dwa kafelki z tym samym typem terenu, to mgła musi być na obu, żeby teren był uważany za nieodkryty, czy wystarczy na jednym?:)

Z góry dzięki za pomoc:)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Veridiana »

Dobrze robisz, można położyć mgłę gdziekolwiek.
I teren jest nieodkryty, gdy mgła pojawi się na wszystkich kafelkach tego terenu.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: YuZ »

Veridiana pisze:Dobrze robisz, można położyć mgłę gdziekolwiek.
Trochę bez sensu. Bardzo marginalizuje to znaczenie mgły. Zwłaszcza przy grze na mniejszą ilość graczy gdy kafli wyspy mamy odkrytych stosunkowo niewiele. Dzwon odrzucający 3 mgły będzie praktycznie nieużywany.
No i trochę nielogiczne. Skąd rozbitkowie mogą wiedzieć, na których nieodkrytych terenach wyspy coś (w tym przypadku mgła) się znajduje?
Nie wiem jak wygląda sytuacja przy większej ilości graczy ale przy grze na 2 os. + Piętaszek, mgła pojawiająca się tylko na odkrytych kaflach wyspy "ustawiała" poziom trudności scenariusza bardzo rozsądnie. Za pierwszym podejściem wygraliśmy scenariusz w 10 rundzie.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: tomuch »

Też graliśmy zawsze tak, że mgła może się pojawić tylko na już odkrytych kafelkach. Nawet nie przyszło mi do głowy stawianie znaczników mgły w miejscach jeszcze nieodkrytych... Dla mnie jest to nielogiczne.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Veridiana »

Co jest nielogicznego w fakcie, że na całej wyspie panoszy się mgła, nawet w rejonach, do których gracze jeszcze nie dotarli? a jak dotrą, to właśnie napotkają utrudniające wszystko mleko :)

Ja z mgłą na razie przegrywam z kretesem.
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Jolly_Roger »

Na 100% można stawiać mgłę tam gdzie nie ma kafelków odkrytych. Kiedyś była o tym mowa.
Awatar użytkownika
kratke
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2012, 08:24

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: kratke »

Zabaw z mgłą ciąg dalszy;)
Trzeci i kolejne totemy nakazują położyć znacznik mgły na właśnie odkrywanym kaflu. A co, jeśli eksplorowane miejsce już jest zamglone? Rana? Wedle FAQa rana jest wtedy, gdy "nie ma gdzie położyć mgły", a to nie jest ta sytuacja, bo totem mówi, że mam zamglić ten konkretny, właśnie odkryty, kafel...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Veridiana »

Z tego, co poczytałam tu i ówdzie, wyszło mi - i tak gram - że nie dostaję rany, gdy konkretne miejsce do zamglenia jest już zamglone, ale dostaję, gdy trzeba zamglić ze względu na kartę wydarzenia z ikoną skarbu, a nie ma już niezamglonego miejsca. I nie narzekam na taką interpretację.

Ale z tego, co kojarze, to Trzewik i Piechu mieli w tym względzie odmienne zdania :)

Z Robinsonem jest tak, że dużo rzeczy trzeba sobie jednak dopowiedzieć samemu. Nic to grze nie umniejsza, a rozgrywka idzie płynniej. Zależności między kartami są ogromne i nigdy nie wyczerpiemy tematu pt. "A co zrobić, gdy...?", więc ja już przestałam zawracać ludziom głowę ;)
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: YuZ »

kratke pisze:Trzeci i kolejne totemy nakazują położyć znacznik mgły na właśnie odkrywanym kaflu. A co, jeśli eksplorowane miejsce już jest zamglone? Rana? Wedle FAQa rana jest wtedy, gdy "nie ma gdzie położyć mgły", a to nie jest ta sytuacja, bo totem mówi, że mam zamglić ten konkretny, właśnie odkryty, kafel...
Sytuacja nie występuje przy dokładaniu mgły tylko na odkryte kafle i nie trzeba sobie niczego dopowiadać ;-)
Tak czy inaczej szukam, może kiedyś znajdę, oficjalnego stanowiska w tym temacie :-)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Lubel »

Mam takie pytanie :
W fazie wydarzenia wyciągnęliśmy kartę "susza". Mamy zakryć rzekę na dowolnym kafelku i traktować ten teren jako nie odkryty. Jedynym kafelkiem z rzeką jest ten na którym mamy obóz. I pytanie co się dzieje, czy :
1. Przenosimy obóz na sąsiedni kafelek, a wszystkie przedmioty wyprodukowane dzięki rzece odwracamy na strone pomysłu
2. Obóz zostaje, na kafelku z rzeką, ale rzeczy wyprodukowane dzięki rzece, robią się pomysłami
3. Obóz zostaje, a tylko zdejmujemy znaczniki z pomysłów z rzeką.

no i co za tym idzie czy jest produkcja i/lub zbieranie w fazie akcji z tego kafelka ?

P.S. Pierwsze 2 gry na scenariuszu "Jenny w potrzebie" - Solo - poległem w 5 rundzie, w 2 os z psem (i pietaszkiem oczywiscie) cieśla zmarł w 6 rundzie. :(
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Jan Madejski »

Lubel pisze:Mam takie pytanie :
W fazie wydarzenia wyciągnęliśmy kartę "susza". Mamy zakryć rzekę na dowolnym kafelku i traktować ten teren jako nie odkryty. Jedynym kafelkiem z rzeką jest ten na którym mamy obóz. I pytanie co się dzieje, czy :
1. Przenosimy obóz na sąsiedni kafelek, a wszystkie przedmioty wyprodukowane dzięki rzece odwracamy na strone pomysłu
2. Obóz zostaje, na kafelku z rzeką, ale rzeczy wyprodukowane dzięki rzece, robią się pomysłami
3. Obóz zostaje, a tylko zdejmujemy znaczniki z pomysłów z rzeką.
3. Po prostu nie możesz więcej wytwarzać nowych przedmiotów wymagających dostępu rzeki.
Kafelek terenu pozostaje odkryty (wyeksplorowany) i możesz nadal mieć na nim obóz i zbierać surowce.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Lubel »

Jan Madejski pisze:3. Po prostu nie możesz więcej wytwarzać nowych przedmiotów wymagających dostępu rzeki.
Kafelek terenu pozostaje odkryty (wyeksplorowany) i możesz nadal mieć na nim obóz i zbierać surowce.
No ale skoro jest susza to chyba i ryb nie ma skoro nie ma rzeki.
ODPOWIEDZ