Najlepszy sklep

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: Curiosity »

KubaP pisze:Eeeej, chłopaki, no weźcie jakoś tak dyskretniej. Ja wiem, że to są już takie subtelne, niepisane elementy netykiety forumowej, ale... no wiecie.
Khem... no to może tak:

W sprawie tych Rodzynków z targu, to ile kilogramów trzeba kupić, żeby dostać rabat 10% czy 15%? ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: donmakaron »

Trudno przejeść taką ilość rodzynek, raczej trzeba się nastawić na zbiorowe zakupy na targu... z jednego konta. Ale za to jak już się uzbiera! Teraz rzadko to się zdarza, ale pan od rodzynek dawał kiedyś w konkursach często kody na 10% czy 15% zniżki, raz dzięki temu organizowałem fajne zamówienie z 25% zniżki!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: Banan2 »

Ja nie rozumiem co Wy tak cały czas o tych rodzynkach :wink: Jak już pisałem wcześniej stragan z Pietruszką :wink: jest równie dobry. Z definicji ma dobre (czytaj: niskie) ceny, wysyłka też nie jest droga a jak się kupi dużo pietruszki to dodatkowe rabaty też są OK. Pakowanie jest wzorowe i też opłaca się kupować zbiorowo. A i jak się ma jakieś ekstra życzenia (pietruszka dłuższa, krótsza, albo taka uprawiana tylko w określonym miejscu) to też nie ma problemu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: KubaP »

Poziom mego zażenowania sięgnął zenitu. Senthe, ciesz się :P
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4092
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 178 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: lacki2000 »

Banan2 pisze:Ja nie rozumiem co Wy tak cały czas o tych rodzynkach :wink: Jak już pisałem wcześniej stragan z Pietruszką :wink: jest równie dobry. Z definicji ma dobre (czytaj: niskie) ceny, wysyłka też nie jest droga a jak się kupi dużo pietruszki to dodatkowe rabaty też są OK. Pakowanie jest wzorowe i też opłaca się kupować zbiorowo. A i jak się ma jakieś ekstra życzenia (pietruszka dłuższa, krótsza, albo taka uprawiana tylko w określonym miejscu) to też nie ma problemu.
Pozdrawiam
Rodzynki to można wydedukować ale Pietruszkę to tylko dzięki twemu podpisowi, bo sklepów z pietruszką jest całe mnóstwo. Ja kupuję różnie - stacjonarnie rzadko i tylko w Rebe... ykhm w Rodzynkowie, bo nic lepszego w okolicy nie ma. W necie zależnie od promocji, przesyłki, dostępności kilku pozycji na raz (to jest największy problem) no i też bardzo cenię sobie forumową giełdę ale ją trzeba śledzić non-stop by nie przegapić oczekiwanej okazji.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: Pierzasty »

To ja tylko przypomnę, że dla ludzi z Warszawy Ziemniaki mogą być tańsze :wink: a do tego można odebrać na straganie :lol:
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: Senthe »

KubaP pisze:Poziom mego zażenowania sięgnął zenitu. Senthe, ciesz się :P
Cieszę się :mrgreen:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: schizofretka »

Tytuł wątku nienajfortunniejszy, ale dlaczego niby mielibyśmy nie rozmawiać, kto gdzie robi zakupy i dlaczego? Nie widzę w tym nic niestosownego, póki rozmowa jest merytoryczna i nie udzielają się pracownicy sklepów.

EDIT: To od razu też pochwalę pietruszkomanię za najlepiej rozwiązane rabaty za recenzje pietruszki, gdzie jedna recenzja daje wymierny rabat na jeden zakup, zamiast jakichś malutkich punktów, z których by uzyskać rabat (trwały co prawda), trzeba by nic, tylko jeść pietruszkę cały czas. Jest jeszcze jeden mało znany fakt - aktualnie składane zamówienie wlicza się do kwoty, od której naliczany jest rabat, czyli jak ktoś nowy złoży zamówienie grupowe na 1500zł, to ma od razu od niego rabat 10%.

Niemniej najlepiej kupować w sklepiku osiedlowym, gdzie można odebrać osobiście i gdzie właściciel płaci podatki w twoim mieście.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2013, 15:12 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: DarkSide »

KubaP pisze:Poziom mego zażenowania sięgnął zenitu.
Polecam na przyszłość do wklejania :mrgreen:

...........................................________
....................................,.-'".............. .....``~.,
.............................,.-"...................... ............."-.,
.........................,/................................. ..............":,
.....................,?..................................... .................\,
.................../........................................ ...................,}
................./.......................................... ............,:`^`..}
.............../............................................ .......,:"........./
..............?.....__...................................... ...:`.........../
............./__.(....."~-,_........................... ...,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_................ ....,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~- ,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`.... /"............../
...,,,___.\`~,......"~.,....................`.....}.... ........../
............(....`=-,,.......`........................(..... .;_,,-"
............/.`~,......`-...............................\... .../\
.............\`~.*-,.....................................|,. /.....\,__
,,_..........}.>-._\...................................|. .............`=~-,
.....`=~-,_\_......`\,.................................\
...................`=~-,,.\,...............................\
................................`:,,........................ ...`\..............__
.....................................`=-,................... ,%`>--==``
........................................_\..........._,-%... ....`\
...................................,<`.._|_,-&``..... ...........`

Albo KLASYKA
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: Bea »

schizofretka pisze: Niemniej najlepiej kupować w sklepiku osiedlowym, gdzie można odebrać osobiście i gdzie właściciel płaci podatki w twoim mieście.
Dlatego ja kupuje w Dragonusie bo mam go na miejscu więc oszczędzam na wysyłce, a i gry tańsze ciut niż w Rebelu, tylko wybór niestety mniejszy. Ale jeśli to jest możliwe, to sprowadzają na zamówienie :)
Też nie widzę powodu dla którego nie można by było o tym rozmawiać :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: Lothrain »

Kupowałem łącznie chyba w 12 różnych sklepach, po prostu zawsze jak poszukuję wybranego tytułu, sprawdzam najtańszą opcję. Jak sam nie mam zniżek, to szukam ludzi na forum, którzy się podzielą. W ramach rewanżu czasem sam coś pomogę i tyle. Ale żeby tak od razu wskazywać ten jeden najlepszy...
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, 10:55 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: rastula »

Lothrain pisze:Kupowałem łącznie chyba w 12 różnych sklepach, po prostu zawsze jak poszukuję wybranego tytułu sprawdzam najtańszą opcję. Jak sam nie mam zniżek to szukam ludzi na forum, którzy się podzielą. W ramach rewanżu czasem sam coś pomogę i tyle. Ale żeby tak od razu wskazywać ten jeden najlepszy...
ktoś głupio nazwał temat - wiadomo, że chodzi o sklep w którym najczęściej kupuję

ja też ZAWSZE porównuję oferty i wybieram najlepszą dla mnie (często najtańszą, ale liczy się dostępny asortyment, czas, obsługę, formę wysyłki (bardzo lubię e-przesyłkę Poczty Polskiej, rzadko oferowaną przez sklep a wygodną - nie ma awizo, tylko sms, który przychodzi zaraz po dotarciu paczki do UP)...też przerobiłem chyba wszystkie sensowne sklepy internetowe w Polsce ;-), inne zastanawiam się z czego żyją ;-), no chyba że są dodatkiem do sklepu prowadzonego w centrum handlowym, gdzie żyją z innego klienta (gry w cenach o 30% większych niż ja kupuję)...
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Najlepszy sklep

Post autor: gemboj »

schizofretka pisze:Tytuł wątku nienajfortunniejszy, ale dlaczego niby mielibyśmy nie rozmawiać, kto gdzie robi zakupy i dlaczego? Nie widzę w tym nic niestosownego, póki rozmowa jest merytoryczna i nie udzielają się pracownicy sklepów.
Zgadzam się w 100%. W takiej dyskusji nie ma nic niestosownego. Wprost przeciwnie jest bardzo pożyteczna i potrzebna.
schizofretka pisze: Niemniej najlepiej kupować w sklepiku osiedlowym, gdzie można odebrać osobiście i gdzie właściciel płaci podatki w twoim mieście.
Tu mam odmienne zdanie. Nie kupuję w osiedlowym sklepiku ponieważ sprzedawca nie oferuje mi nic więcej za to że kupuje jego sąsiad. Mówiąc wprost: ja mam się wykazać lokalnym patriotyzmem i może zapłacić trochę drożej, a sprzedawca ma mieć po prostu łatwiejszy żywot biznesmena?
Podsumowując - kupuję tam gdzie mi się najbardziej opłaca (i nie zawsze jest tam najniższa cena). Do tej pory robiłem zakupy w: Allegro, 3Trole, Amazon, Planszomania, Dragonus, Teraz gry, Caissa. Nie było problemów.
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Najlepszy sklep

Post autor: kwiatosz »

gemboj pisze: Nie kupuję w osiedlowym sklepiku ponieważ sprzedawca nie oferuje mi nic więcej za to że kupuje jego sąsiad.
Cały deal ze sklepikiem osiedlowym to to, że oferuje miejsce do zagrania, można pomacać grę przed zakupem, pogadać ze sprzedawcą.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: rastula »

kwiatosz pisze:
gemboj pisze: pogadać ze sprzedawcą.
czasem stoje sobie w takim sklepie jednym na C. w Poznaniu i słucham...

dwie rzeczy słychać - chłopaki się znają na grach (nie odmawiam im tego) i są wynagradzani od wielkości sprzedaży, więc wciskają te gry, na których jest duża marża (np produkty Games Workshop)... czasem aż przykro się słuchać ...:)
wriki1234
Posty: 59
Rejestracja: 21 gru 2012, 22:54

Re: Najlepszy sklep

Post autor: wriki1234 »

3trolle dobry sklep lecz wole rebela
Fuck the world, Im panda.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: DarkSide »

wriki1234 pisze:3trolle dobry sklep lecz wole rebela
Żeby była jasność wiem ile Rebel robi dobrego dla środowiska graczy w Polsce. Dlatego poniższe zawiera li tylko punkt widzenia klienta który kieruje się rachunkiem ekonomicznym. Porównałem ceny gier, które mnie akurat interesują i są na liście najbliższych nabytków, dlatego proszę nie zarzucać mi jakowejś tendencyjności w doborze. Po prostu jako zwykły klient który ma zamiar pierwszy raz dokonać zakupów w w którymś z tych sklepów internetowych zestawiłem ich oferty. Dodam że koszt wysyłki jest w zasadzie na tym samym poziomie, nawet pułap gratisowego wysyłu jest taki sam.

Przy każdej grze podaję wartość obniżki, jaką musiałby zaproponować Rebel by zrównać się ofertą z 3Trolle:
"Dominion - Rozdarte Królestwo" (wersja polska) - 17,5%
"W Roku Smoka" - 12,5%
"Pictomania" - 15,6%
"Wysokie napięcie" dodatek (Benelux/Europa Ś.) - 20,3%
"Cywilizacja: poprzez wieki" - 16,7%

Dodam że oferta 3Trolle w przypadku choćby Cywilizacji nie była najniższa z dostępnych na rynku. Zatem żeby w ogóle zacząć się zastanawiać nad Rebelem musiałbym mieć na starcie rabat circa 15-17%.
Postawcie się zatem na miejscu konsumenta robiącego pierwszy raz zakupy gier w sklepie internetowym. Przy zakupie dajmy na to 3 tytułów mogę zaoszczędzić na tyle, że dajmy na to stać mnie będzie dodatkowo na grę z pólki cenowej a la "Time's Up".

Tu podam pewną ciekawostkę iż, na lokalnym poznańskim rynku kilka sklepów jest jeszcze droższych, zatem nawet jeśli miałbym zapłacić za przesyłkę z drugiego końca Polski, to i tak lepiej finansowo na tym wychodzę niż miałbym się przejechać do sklepu "za rogiem".

p.s.1 Użyłem porównania do 3Trolle bo zostali przywołani w poście, a akurat miałem pod ręką zestawienie powyższych tytułów z kilku popularnych sklepów internetowych.
p.s.2 Nie podawałem wartości cenowych, ani różnic bezwzględnych, bo nie o to chodziło mi w tym poście. (Jeśli kogoś to dokładniej interesuje to pełne zestawienie może zrobić sobie sam)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Najlepszy sklep

Post autor: kwiatosz »

DarkSide - to akurat nic nowego, Rebel od bardzo dawna konkuruje innymi rzeczami niż ceną - konkurowanie ceną to przy obecnej sytuacji dość karkołomna kwestia - role są od pewnego czasu rozdane (tu po cenę, tam po sprowadzanie z Essen, gdzie indziej po spokój i pewność zamówienia czy też reklamacji).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: rastula »

nie ma wstydu w byciu najtańszym

tak samo jak szacunek się należy za zbudowanie takiej oferty sklepu w którym konsument kupuje drożej, bo ...

ja teraz mam na oku gierkę i kupię ją w innym sklepie, bo ją mają, bo mają fajną promocję na start, bo bo bo :)
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy sklep

Post autor: MattCarnall »

Najciekawsze jest to, że niektóre sklepy, w których kupowałem gry(grę) o te kilkanaście procent taniej od Rebel.pl już nie istnieją...a niektóre mają jakiś stan zawieszenia - meeple.pl(?). Nie wdawajmy się w dyskusje czystko ekonomiczne, ale fakt jest następujący: niska cena nie decyduje o tym, że dany sklep wytrzyma na rynku, chociaż promocje warto wykorzystywać, co też sam od czasu do czasy czynię.
ODPOWIEDZ