Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Mage Knight

Post autor: lacerta »

Zwinność:

Ikony:
ruch + walka

Akcja 1:
Ruch 2.
Podczas walki w tej turze możesz zagrać
dowolną liczbę punktów ruchu. Za każdy
zagrany w walce punkt ruchu zyskujesz Atak 1.

Akcja 2:
Ruch 4. Podczas walki w tej turze możesz zagrać
dowolną liczbę punktów ruchu. Za każdy 1 punkt ruchu
zagrany w walce zyskujesz Atak 1, a za każde 2 punkty
ruchu zyskujesz Atak z dystansu 1.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

Dziękuję za odpowiedź, która dodatkowo potwierdza, że wersja polska jest świetnie dopracowana!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Czy ktoś grał zarówno w MK oraz w Wojnę o Pierścień, i może porównać stosunek: komplikacja zasad - czytelność zasad (są gry gdzie zasady są skomplikowane, jest ich sporo, a zarazem ich logika jest na tyle czysta, ze łatwo się je zapamiętuje) w tych dwóch tytułach.
WoP miałem, ale z racji drobiazgów i wyjątków od zasad (oraz setupu) poszła w świat, jak w praktyce jest w MK?
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

I jak wygląda sprawa z statkiem, bo dzisiaj miał przybić do portu ?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

Ja się nie znam, więc się wypowiem :wink: Przeczytałem podstawową część przewodnika (do momentu, gdzie zaczynają się opisy miejsc) i zasady nie wydają mi się specjalnie skomplikowane. Jest ich trochę, ale w sumie wydają się logiczne. Na moje oko będą szybko wchodzić podczas rozgrywek. Pierwsze wrażenie mam nawet takie, że w Dungeon Lords było więcej zasad. Ale też były bardzo logiczne - tzn. można je sobie łatwo przełożyć na klimat i dlatego szybko się je opanowuje. Zresztą w recenzji (Drive Thru Review) facet mówił, że w MK jest dużo zasad, ale są bardzo logiczne i powiązane z klimatem.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mage Knight

Post autor: Banan2 »

patrol007 pisze:I jak wygląda sprawa z statkiem, bo dzisiaj miał przybić do portu ?
Info z strony Lacerty:
Belfort i Mage Knight będą na polskim składzie celnym dopiero 21 lub 22 stycznia. To oznacza, że najwcześniej w sprzedaży mogą pojawić się w poniedziałek 28 stycznia. Wszystko jednak zależy jeszcze od sprawności celników.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

Jak donosza wszelkie media, gra już oclona jedzie do magazynow wydawcy więc w nastepnym tygodniu przynajmniej ja partyjke solo pewnie pykne ;)
Born to play
Moja kolekcja
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: elprzybyllo »

W jednym ze sklepów jest informacja, że będą wysyłać do finalnego odbiorcy w środę/czwartek.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

Obejrzałem ten 8-częściowy (nie "8-mio częściowy" :wink: ) poradnik i MK coraz bardziej mnie kusi.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

Czy są jacyś doświadczeni gracze co się wybierają do Brzegu w ten weekend? (26-27.I)
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

Dla wszystkich czekujących na nasze gry: Belfort oraz Mage Knight mamy dobrą informację. W dniu dzisiejszym w końcu gry dotarły do nas, zostały przeliczone i przyjęte na stan magazynowy. To oznacza, że w poniedziałek będą się mogły już zaopatrywać sklepy. Szybkość pojawienia się naszych nowych gier w Waszych ulubionych sklepach zależy już więc tylko od czasu reakcji ich właścicieli
Info ze strony Lacerty. No to teraz pozostało tylko liczyć na to, że sklep w którym zamówiłem grę spisze się nie na 3, którą ma w swojej nazwie, tylko na 6 i max do przyszłego piątku będę miał grę :wink:
Krissos
Posty: 141
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Krissos »

Oj tak, ten sklep z trójką wręcz musi się dobrze spisać :).
Ale jestem pozytywnie zaskoczony szybkością pracy celników.

Ktoś już ma wersje polską i może cos napisac o komponentach, jakości itp (przepraszam jesli to już było opisane).
Pozdrawiam
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Knight

Post autor: Xth »

A ja mam takie moze dziwne pytanie (w sumie nie wiem czy kwestia byla poruszana). Mam ekipa, ktora lubi przygowdowki od Talismanow (bardzo rzadko) przez D&D, Claustro, Posiadlosci Szalenstwa itp. do Descentow (1 i 2ed).
Czy da sie w MK zagrac powiedzmy na "luzie". Poprostu polazic sobie po swiecie, powalczyc z potworami/przeciwniki bez totalnego mozdzenia na najwyzszych obrotach, totalnej optymalizacji itp.
Ot czy mozna pograc jak w normalna przygodowke czy tez gra odrazu nas zniszczy przy takim podejsciu ?
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Knight

Post autor: B »

Xth pisze:A ja mam takie moze dziwne pytanie (w sumie nie wiem czy kwestia byla poruszana). Mam ekipa, ktora lubi przygowdowki od Talismanow (bardzo rzadko) przez D&D, Claustro, Posiadlosci Szalenstwa itp. do Descentow (1 i 2ed).
Czy da sie w MK zagrac powiedzmy na "luzie". Poprostu polazic sobie po swiecie, powalczyc z potworami/przeciwniki bez totalnego mozdzenia na najwyzszych obrotach, totalnej optymalizacji itp.
Ot czy mozna pograc jak w normalna przygodowke czy tez gra odrazu nas zniszczy przy takim podejsciu ?
chyba nie za bardzo się tak da, nastawiałbym się na zniszczenie przy takim podejściu :)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Mage Knight

Post autor: Vester »

Chodząc na luzie, bez optymalizowania zużywanych kart, na sto procent nie ukończycie gry. Poza tym Wasze decki zamulą się woundami, co w połączeniu z podejściem luzackim totalnie się rozmija. Albo gracie jak Chvatil przyakazał na najłatwiejszym poziomie kooperacyjnie, albo zapomnijcie o Paryżu.
A gra jako taka rządzi.

Geko --> pytanie z gatunku luźnych: gdy rok temu gra była wychwalana, a meteriały instruktażowe dostępne, nie kusiło Cię, żeby je przeczytać? Skoro czaisz się teraz to znak, że lubisz tego typu gry. A takich gier nie jest zbyt wiele. Więc dlaczego dopiero teraz? Czyżbyś z góry zakładał, że hype jest dla żółtodziobów? :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Hiu »

Zakladajac, ze - jak to Vester opisal - nie zamulicie decka kartami ran - to ja uwazam, ze sie da. Bedzie ciezko osiagnac cel scenariusza w podanym czasie (bedziecie podbijac miasto nie 3 dni tylko 6) - ale pokrecic sie po planszy da. A jak dolozycie dodatek - to moze byc jeszcze ciezej ;) trzeba bedzie lekko stopowac to co nieuniknione ;) Innymi slowy - moze byc tak, ze bedziecie grali dluzej (np scenariusz zaklada 3 dni i 3 noce a wy rozegracie po 6. Wiecej razy decki przewiniecie = poznacie karty szybciej (i latwiej bedzie je zapamietac)) - niz to zaklada scenariusz - ale grac sie da jak najbardziej.
A jak stwierdzicie, ze znacie juz gre (karty i zasady) i jestescie gotowi (lub poprostu macie chec) na optymalizacje - to mozecie sprobowac i tego. Gra na pewno warta sprobowania.
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Knight

Post autor: Xth »

Gre zamowilem tak czy siak chociazby dla siebie (podobno swietny wariant solo).
Oczywiscie nie chodzi tez o zupelnie bezmyslna gre z naszej strony.
Poprostu czytajac niektore wypowiedzi mozna dojsc do wniosku, ze albo tu sie gra na pelnym mozdzeniu i koncentracji, albo mozna do MK w ogole nie siadac.
Dziekuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Mage Knight

Post autor: zioombel »

Mam pytanie do osób, które już długo posiadają tę grę. Po takim czasie warto było? Chce się do tej gry wracać? Czy nudzi się po jakimś czasie. Częstym graniu itp. Kupilibyście ją jeszcze raz?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Hiu »

bezapelacyjnie, do samego konca ;)
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Mage Knight

Post autor: Johnny731 »

Hiu pisze:bezapelacyjnie, do samego konca ;)
Mojego... lub jej... :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

Xth pisze: Poprostu czytajac niektore wypowiedzi mozna dojsc do wniosku, ze albo tu sie gra na pelnym mozdzeniu i koncentracji, albo mozna do MK w ogole nie siadac.
Zobacz podlinkowany przeze mnie kilka postów wyżej film (a właściwie serię filmów). Tam jest przejście solo całego pierwszego scenariusza pokazane. Po przeczytaniu podstaw i obejrzeniu tego mam wrażenie, że to gra przygodowa o jakiej marzyłem. Klimatyczna, a jednocześnie wymagająca myślenia. Ale jednocześnie nie odniosłem wrażenia, że to jakiś chory mózgożer. Zobaczymy w praniu :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
westwing
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2013, 23:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: westwing »

Geko pisze:Zobacz podlinkowany przeze mnie kilka postów wyżej film (a właściwie serię filmów). Tam jest przejście solo całego pierwszego scenariusza pokazane. Po przeczytaniu podstaw i obejrzeniu tego mam wrażenie, że to gra przygodowa o jakiej marzyłem. Klimatyczna, a jednocześnie wymagająca myślenia. Ale jednocześnie nie odniosłem wrażenia, że to jakiś chory mózgożer. Zobaczymy w praniu :D
Mam podobne odczucia do Twoich. Oczywiście o MK słyszałem już jakiś czas temu, ale dopiero po obejrzeniu podlinkowanych przez Ciebie filmików stwierdziłem, że to gra dla mnie. Więc z miejsca wskoczyła na pierwsze miejsce na mojej liście zakupowej. Niestety cena odstrasza, więc szybko jej nie nabędę, niemniej kombinuję jak ją sprawnie nabyć :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Knight

Post autor: jawohl »

Mózgożer może i być na początku, bo jest multum zasad i niuansów, które trzeba zapamiętać i generalnie podejmując decyzje zastanawiamy się czy są zgodne z instrukcją. Ale już po 5 partii idzie sprawniej i mgła decyzyjna zdecydowanie znika i MK nie wydaje się już ani trochę trudny. Po kilku grach i opanowaniu instrukcji, naprawdę... Można grać w to na luzie.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

Grę mam od ponad roku.jest tak dobra ze bez namysłu kupiłem dodatek.
Warto było.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mage Knight

Post autor: rastula »

westwing pisze:
Geko pisze:Zobacz podlinkowany przeze mnie kilka postów wyżej film (a właściwie serię filmów). Tam jest przejście solo całego pierwszego scenariusza pokazane. Po przeczytaniu podstaw i obejrzeniu tego mam wrażenie, że to gra przygodowa o jakiej marzyłem. Klimatyczna, a jednocześnie wymagająca myślenia. Ale jednocześnie nie odniosłem wrażenia, że to jakiś chory mózgożer. Zobaczymy w praniu :D
Mam podobne odczucia do Twoich. Oczywiście o MK słyszałem już jakiś czas temu, ale dopiero po obejrzeniu podlinkowanych przez Ciebie filmików stwierdziłem, że to gra dla mnie. Więc z miejsca wskoczyła na pierwsze miejsce na mojej liście zakupowej. Niestety cena odstrasza, więc szybko jej nie nabędę, niemniej kombinuję jak ją sprawnie nabyć :)

cena jest adekwatna do zawartości... przynajmniej moim zdaniem - wielkie pudło gadżetów :)
ODPOWIEDZ