Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

Gra w większości sklepów zmieniła status z przedsprzedaży na dostępny/na magazynie, więc jutro powinna rozpocząć się wysyłka do naszych domów :wink:
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Mage Knight

Post autor: kris1982 »

Ja już dzisiaj dostałem wiadomość że gra została do mnie wysłana.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Hiu »

westwing pisze:
Geko pisze:Zobacz podlinkowany przeze mnie kilka postów wyżej film (a właściwie serię filmów).
Mam podobne odczucia do Twoich. ...Niestety cena odstrasza, więc szybko jej nie nabędę, niemniej kombinuję jak ją sprawnie nabyć :)
Jezeli kombinujesz jak sprawnie nabyc nowa - to mysle, ze to twoja szansa...w sensie TERAZ. Pierwszy naklad wyczerpal sie wprost proporcjonalnie do ilosci produkowanych pozytywnych opinii, drugi - tylko mignal w sklepach. Teraz masz szanse na PL wer.
Ofert z drugiej reki w przeciagu roku bylo slownie "kilka" na tym forum ;)
Takze kombinuj :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

Ja już mam w łapkach. Jeszcze w folii. Pierwsze wrażenie - ciężkie ale zgrabne pudło. Już mi się podoba :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

Łe a sklep z 3 będzie wysyłał dopiero jutro lub pojutrze
Born to play
Moja kolekcja
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

Ja także dostanę swój egzemplarz jutro. Nie moge sie doczekać.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: yosz »

moje wrażenia po otwarciu pudła Mage Knight Gra Planszowa http://www.gamesfanatic.pl/2013/01/28/k ... ge-knight/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: TTR_1983 »

gregvip pisze:Łe a sklep z 3 będzie wysyłał dopiero jutro lub pojutrze
nieprawda bo mi dziś wysłał :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: pattom »

Jakie koszulki na karty pasują ?
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Mage Knight

Post autor: przemoo99 »

pattom pisze:Jakie koszulki na karty pasują ?
Jeśli chcesz zachować wypraskę to żadne... :-/
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

pattom pisze:Jakie koszulki na karty pasują ?
Ja polecam Ultra-Pro Standard PRO-FIT Sleeves, chyba tylko przy nich jest cień szansy na to by zmieściły się karty do wyprasek :wink:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Odp: Mage Knight

Post autor: Geko »

przemoo99 pisze:
pattom pisze:Jakie koszulki na karty pasują ?
Jeśli chcesz zachować wypraskę to żadne... :-/

Nieprawda. Większość kart wrzuciłem w koszulki (standard 63,5 x 88mm). Owszem, teraz nie zmieszczą się wszystkie karty w przegródce na karty, ale pod wypraskami na żetony i figurki (to są takie osobne i wyjmowane wypraski w wyprasce) jest jeszcze wystarczająco dużo miejsca na schowanie pozostałych kart.

Co do elementów to ich jakość jest bardzo wysoka, a i graficznie bardzo cieszą oko.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: sorfal »

Ach, jak mi smutno! Tak smakowicie piszecie o tej grze, a ja się muszę (oby chwilowo) obejść, ze względu na brak funduszy...
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

W sklepie z 3 w nazwie Mage Knight już jest niedostępny :shock: Mam tylko nadzieję, że dla wszystkich co zamówili w przedsprzedaży starczy egzemplarzy :?
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

patrol007 pisze:W sklepie z 3 w nazwie Mage Knight już jest niedostępny :shock: Mam tylko nadzieję, że dla wszystkich co zamówili w przedsprzedaży starczy egzemplarzy :?
Ja dostałem info, że dziś wysłali więc jutro będę macał i się podniecał niezdrowo ;)
Born to play
Moja kolekcja
Krissos
Posty: 141
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Krissos »

patrol007 pisze:W sklepie z 3 w nazwie Mage Knight już jest niedostępny :shock: Mam tylko nadzieję, że dla wszystkich co zamówili w przedsprzedaży starczy egzemplarzy :?
Przez gg dowiedziałem się, że wynika to z otrzymania przez nich części egzemplarzy uszkodzonych w pierwszej partii. Druga już dotarła i wysyłają dzisiaj wszystkim, którzy zamówili do wczoraj. Także jest dobrze :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: Mage Knight

Post autor: rastula »

Krissos pisze:
patrol007 pisze:W sklepie z 3 w nazwie Mage Knight już jest niedostępny :shock: Mam tylko nadzieję, że dla wszystkich co zamówili w przedsprzedaży starczy egzemplarzy :?
Przez gg dowiedziałem się, że wynika to z otrzymania przez nich części egzemplarzy uszkodzonych w pierwszej partii. Druga już dotarła i wysyłają dzisiaj wszystkim, którzy zamówili do wczoraj. Także jest dobrze :)


szybko poszło - ja zamówiłem w piątek, ale zapłacić mogłem dopiero w Poniedziałek...

czekam sobie cierpliwie, ale tylko dlatego że dziś odbieram Few Acres of Snow...

pewnie ostatnie gry tego typu , bo niedługo potomek mi się rodzi i pewnie przerzucę sie na inne zabawki - ale już za 10 lat ;-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Mage Knight boczkiem boczkiem po cichutku trafił na moją wishlistę. Z recenzji wszystkiego się nie dowiem więc mam kilka pytań do osób, które już grały:
-jak wygląda długość rozgrywki dla dwóch i czterech graczy? Z rozróżnieniem na pierwszą styczność z grą i po kilku partiach
-ile wynosi downtime i czy faktycznie jest tak uciążliwy? I znów jak to wygląda na początku a jak później?
-jak bardzo zaawansowana jest interakcja między graczami? Czy mając ochotę grać pokojowo musimy się bać, że inny gracz będzie mógł nas "zgnębić"?
-jak sprawuje się opcja solowa?
Dla mnie gra wygląda bardzo zachęcająco jednak muszę wziąć poprawkę na gusta współgraczy. W chwili obecnej rozważam zakup Mage Knight albo Kupców i Korsarzy i na prawdę nie wiem co wybrać :/
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Mage Knight

Post autor: Furia »

U mnie dalej brak info o wysyłce. Zaczynam się irytować.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

Furia pisze:U mnie dalej brak info o wysyłce. Zaczynam się irytować.
irytować to ja się irytuję dzisiaj rano dostałem maila o wysyłce z numerem przesyłki DHL i do chwili obecnej na śledzeniu mam
Brak informacji dla przesyłki. Prosimy sprawdzić czy numer został poprawnie podany (8 cyfr+litera lub 11 cyfr). Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o bezpośredni kontakt z naszym Contact Center pod numerem 42 6 345 345.

i co ja biedny mam myśleć?
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: Mage Knight

Post autor: rastula »

Furia pisze:U mnie dalej brak info o wysyłce. Zaczynam się irytować.


do mnie paczuszka w drodze :D
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Mage Knight

Post autor: Epyon »

@gregvip - uzbroić się w cierpliwość, paczka dotrze do oddziału DHLa gdzieś w godzinach nocnych, a numer jest generowany wcześniej dlatego już go dostałeś.
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

-jak wygląda długość rozgrywki dla dwóch i czterech graczy? Z rozróżnieniem na pierwszą styczność z grą i po kilku partiach
Gra jest długa nie ma co się oszukiwać. O ile pierwsza rozgrywka "Pierwszy Rekonesans" na upartego może trwać tylko z 1 h jak ktoś ruszy do przodu, by jak najszybciej odkryć miasto, to następne a w szczególności "Pełny Podbój" w 4 graczy może trwać wieczność, a może i nawet trochę dłużej :wink: Dużo zależy od ilości graczy,scenariusza, a w szczególności doświadczenia graczy.
-ile wynosi downtime i czy faktycznie jest tak uciążliwy? I znów jak to wygląda na początku a jak później?
Downtime zdecydowanie potrafi irytować w szczególności przy 4 graczach. Jednak dużo znowu zależy od doświadczenia. Jak gracz będzie miał zaplanowany cały ruch z wyprzedzeniem to same jego wykonanie będzie trwało tylko chwilę.
-jak bardzo zaawansowana jest interakcja między graczami? Czy mając ochotę grać pokojowo musimy się bać, że inny gracz będzie mógł nas "zgnębić"?
Interakcja prawie nie występuje. Po prostu mało opłaca się atakowanie innych graczy, gdyż nasz błąd i porażka właściwie ustawia całą grę. Po za tym same walki między graczami są chyba najgorszym elementem gry. A co do gracza dręczyciela to wystarczy na starcie zakazać starć między graczami i spokój. W ostateczności można też wyeliminować umiejętności i czary interaktywne i już wtedy nie ma właściwie żadnej interakcjii.
-jak sprawuje się opcja solowa?
Tryb solo jest jednym z głównych powodów, dla których kupiłem grę. Sama rozgrywka może trwać nawet parę godzin, ale jest to absolutnie świetnie spędzony czas, w którym co prawda trzeba dużo myśleć, ale satysfakcja po samotnym dobyciu Megapolis jest ogromna, no i odpada downtime :D
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Mage Knight

Post autor: Matrin »

gregvip pisze:
Furia pisze:U mnie dalej brak info o wysyłce. Zaczynam się irytować.
irytować to ja się irytuję dzisiaj rano dostałem maila o wysyłce z numerem przesyłki DHL i do chwili obecnej na śledzeniu mam
Brak informacji dla przesyłki. Prosimy sprawdzić czy numer został poprawnie podany (8 cyfr+litera lub 11 cyfr). Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o bezpośredni kontakt z naszym Contact Center pod numerem 42 6 345 345.

i co ja biedny mam myśleć?
U mnie była taka sama sytuacja, ale przed kilkoma minutami link ze statusem przesyłki zaczął "działać". Dostałem też powiadomienie mailowe o zmianie statusu. Jutro spodziewam się kuriera.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

Matrin pisze:
gregvip pisze:
Furia pisze:U mnie dalej brak info o wysyłce. Zaczynam się irytować.
irytować to ja się irytuję dzisiaj rano dostałem maila o wysyłce z numerem przesyłki DHL i do chwili obecnej na śledzeniu mam
Brak informacji dla przesyłki. Prosimy sprawdzić czy numer został poprawnie podany (8 cyfr+litera lub 11 cyfr). Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o bezpośredni kontakt z naszym Contact Center pod numerem 42 6 345 345.

i co ja biedny mam myśleć?
U mnie była taka sama sytuacja, ale przed kilkoma minutami link ze statusem przesyłki zaczął "działać". Dostałem też powiadomienie mailowe o zmianie statusu. Jutro spodziewam się kuriera.
Ok. Ok. U mnie to samo. Ale to ciekawa sprawa jest już kilka gier mam z dodatkami to i ponad setka się uzbiera a na kazda nowa gre czekam z taka sama niecierpliwoscia i podnieceniem
Born to play
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ