Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Race for the galaxy

Post autor: gyro »

Chyba pozostaje pisać do polskiego wydawcy o ponowne uzupełnienie stanów magazynowych anglojęzycznych dodatków. Mam również nadzieję że nie będzie podobnie jak z gra: Kamień gromu gdzie zaprzestali druku dodatków po wcześniejszym opublikowaniu wpisu o zapoczątkowanie całej serii - nie pamiętam ale w którymś z ich czasopism to wyczytalem :). Co do niemieckiej wersji językowej - kurka jakoś ich język domnie nie przemawia - wiem że tam tekstu jest niewiele,tyle co kot napłakał, ale za wiele aby sobie przypominać szkole średnią.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Race for the galaxy

Post autor: Radeku »

Tak z ciekawości, kto jest polskim dystrybutorem?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Nataniel »

maciejo pisze:"Co więcej polski wydawca obecnie nie planuje wydawania tych dodatków - a polski dystrybutor angielskich dodatków nie sprowadza ich z uwagi na poprzedni fakt"
Szczerze mówiąc - to jakaś bzdura. Po pierwsze Rio Grande Games nie ma żadnego oficjalnego, wyłącznego dystrybutora w Polsce. W Europie jest co najmniej kilku dystrybutorów RGG i żadne z nich nie ma teraz Gathering Storm, którego nakład się wyczerpał i niebawem oczekiwany jest dodruk - nie ma to żadnego związku z polską edycją podstawki.

Nasze plany względem RFTG są jasne - wydaliśmy podstawkę i wydajemy Alien Artifacts (wierzcie mi, chciałbym aby data premiery tego dodatku była już znana, ale nie jest - na pewno nie będzie to w tym roku). Starych dodatków nie wydamy na pewno w tej chwili. Jeżeli sprzedaż RftG będzie na poziomie, który "udźwignie" dodatki, to chętnie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Olgierdd »

oby chociaż tGS i RvI udźwignęła :)
Na Gramy miałem okazję zapoznać się z polskim wydaniem i muszę powiedzieć, że jedyny "problem" z jakim się spotkałem, to porozumiewanie się z osobami, które nie miały styczności z angielską wersją:

- ok, teraz dewelop.
- czyli co?
- druga faza.
- aha.
- już wszyscy? to czy ktoś coś będzie setlował, czy już robimy trejd?
- ??

Trudno się odzwyczaić :).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: maciejo »

Senthe pisze:A w Niemczech nie sprzedają anglojęzycznych?...
Nie wiem.Może i tak.Poszukajcie,a jak znajdziecie moge pomóc w zakupie :wink:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012, 13:53 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Senthe »

Nieno, skoro Nataniel twierdzi, że w całej Europie brakuje anglojęzycznej wersji dodatku, bo po prostu nakład się skończył, to chyba nie ma co kombinować.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Trolliszcze »

Bez przesady, że się całkiem skończył, można np. kupić na Amazonie UK i w wielu innych miejscach.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 998
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 380 times
Been thanked: 814 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Apos »

Taka odpowiedź przyszła z 3trolle:
Niestety nakład wybranego dodatku uległ już wyczerpaniu, z uwagi na fakt, iż gra została wydana w polskiej wersji językowej obecnie nie ma przewidzianych dostaw angielskich dodatków. Co więcej polski wydawca obecnie nie planuje wydawania tych dodatków - a polski dystrybutor angielskich dodatków nie sprowadza ich z uwagi na poprzedni fakt.
Dziwi mnie, że dystrybutor nie decyduje się na dostawę produktu gdy jest na niego popyt. Kolega Nataniel jasno napisał, że nie ma jeszcze żadnej decyzji w sprawie wydania dodatków w PL - więc przez kolejne kilka(naście) miesięcy nadal można spokojnie dodatki sprzedawać.

Zastanawiam się nad sprowadzeniem Gathering Storm z USA, gdzie mam znajomych. Cena gier u nich jest atrakcyjniejsza niż u nas (jeden z największych absurdów Polski, gdzie my zarabiamy 4 x mniej), ale przeraża mnie koszt wysyłki oraz czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: kwiatosz »

Apos pisze: Zastanawiam się nad sprowadzeniem Gathering Storm z USA, gdzie mam znajomych. Cena gier u nich jest atrakcyjniejsza niż u nas (jeden z największych absurdów Polski, gdzie my zarabiamy 4 x mniej), ale przeraża mnie koszt wysyłki oraz czas oczekiwania.
Jeżeli płyną z USA to dochodzi VAT, dochodzi transport, jeżeli są produkowane w Pl to trzeba patrzeć na rynek - w USA jest kilkukrotnie większy i zamożniejszy, więc schodzenie nakładów jest bez porównania.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Nataniel »

Apos pisze:Dziwi mnie, że dystrybutor nie decyduje się na dostawę produktu gdy jest na niego popyt.
Kolega Nataniel napisał także, że NIE MA ŻADNEGO DYSTRYBUTORA Rio Grande w Polsce, więc informacja z 3Trolle jest dla mnie co najmniej trochę dziwna :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Nataniel »

MisterC pisze:Chyba masz na myśli jakiegoś oficjalnego, wyłącznego, generalnego...
Jakby nie było żadnego, to by oznaczało, że te pudełka same pełzną do Polski.
No tak, o takim mówię. A dodatkowo wiele sklepów w PL sprowadza gry od dystrybutorów w całej Europie. Więc zupełnie nie rozumiem o co chodzi :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Race for the galaxy

Post autor: gyro »

A moźe czekamy aż wszystkie anglojęzyczne dodatki się wyprzedadza w Polsce a polski wydawca pokusić się o wydanie ich w momencie dodruku, przecież tych napisów jest tyle co nie miarą. Na razie możliwe źe to sciema ponieważ w sprzedaży dstępne są kolejne dwa ale kiedy wszyscy upłynęła stany magazynowe do powidzmy zera wtedy dziwnym trafem okaże się źe wydajemy. Oki poczekamy kilka miesięcy to zobaczymy jaka będzie polityka firmy. Jeśli ja byłbym szefem tej firmy pewnie bym tak zrobił z powodów zapewne wiążących umów z odbiorcami. Oki mogę się mylić. Po drugie jeśli najnowszy dodatek nie jest kompatybilny z trzema poprzednimi to nawet miło jakby te owe karty się różniły- szybszy setup gry w momencie przeglądania kart niż szukania owych magicznych kresek.
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Race for the galaxy

Post autor: dustptb »

The Gathering Storm dostępny w tym sklepie: http://felippe.pl/pl/p/Race-for-the-Gal ... -Storm/904 a przy rejestracji otrzymacie 10% zniżki jeszcze na pierwszy zakup :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Jeśli jeszcze kogoś to bawi: jest nowa data ukazania się Alien Artifacts: marzec. Zapomnieli tylko napisać którego roku. :roll:
http://www.riograndegames.com/games.html?id=411
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: gafik »

Spoko, do tego czasu może ogram podstawkę ;) :P

A przy okazji podzielę się opinią na temat tej gry.
Mam ją od miesiąca i kilka partii za sobą.
Race sprostał moim oczekiwaniom w 100%.
Podczas tej krótkiej gry ilość decyzji jest spora. Czasami mogłoby się wydawać, że ich ilość może przerosnąć, ale jakoś nie przerasta i zawsze jest na takiej granicy, która powoduje, że chciałoby się jeszcze raz, i jeszcze raz...
Pomimo tego, że gra jest na granicy ciężkiego mózgożera, rozgrywka jest zadziwiająco lekka. Czuję rozgrzewające się obwody w czaszce, ale nie ma tego nieprzyjemnego czasem uczucia, kiedy obwody przepalają z wysiłku znalezienia optymalnego ruchu.
Cieszę się, ze sobie ją kupiłem i szkoda, ze nie mam więcej czasu i współgraczy do dyspozycji.
To na razie tyle.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Miło usłyszeć, że swoimi nieustannymi rekomendacjami nie naraziło się bliźniego na rozczarowujący wydatek :)

A jeszcze dodatki przed Tobą!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: gafik »

Na szczęście mam wersję PL, a tu chyba tylko Artefakty się na razie (wciągu najbliższych 2 lat ? :wink: ) szykują.
Chyba że się mylę? Mam nadzieję, że się mylę! :P
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Chyba masz rację, czyli się nie mylisz. Tzn. polskie dodatki z pierwszego arcu jeszcze bardziej się nie szykują po polsku niż AA w dowolnej wersji językowej. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Rio Grande Games zdaje się potwierdzać wiosenną (ale raczej nie marcową?) datę wydania Alien Artifacts: "Later this spring we plan to release [...] Race for the Galaxy: Alien Artifacts." A w innym miejscu: "Tom is nearly done with the last rule changes for AA, so we also expect that in the spring." Oczywiście biorę poprawkę na te zapowiedzi, bo było ich wcześniej sporo.

Czy dobrze pamiętam, że polskie wydanie AA przez Rebela było planowane równolegle ze światową premierą dodatku?

Na marginesie: Roll for the Galaxy chyba też jest niedaleko: "The artists are working on Roll for the Galaxy and we plan that for late spring."
http://www.facebook.com/rio.games/posts/476936709022786
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8816
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2716 times
Been thanked: 2404 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Curiosity »

Co to jest Roll for the Galaxy?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Indar »

Z Rebela dostałem informację że nie planują wydania żadnych wcześniejszych dodatków, pierwszym będzie Alien Artifacts który ma być razem z premierą. Trochę szkoda, bo faktycznie wydaje się że TGS to jaki "must be", jak to kiedyś powiedziałeś.
Ale z drugiej strony co za różnica czy karta będzie nosiła nazwę po polsku czy angielsku, instrukcja jest, mata z kostkami również.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Andy »

Curiosity pisze:Co to jest Roll for the Galaxy?
Na razie niewiele wiadomości o tej "dice version of Race for the Galaxy". Głównym autorem jest Wei-Hwa Huang, współpracownik Toma przy RftG. Trzeba tu zaglądać: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... the-galaxy
Indar pisze:Alien Artifacts [PL] który ma być razem z premierą
O, to dobra wiadomość! Kupię sobie zatem nową podstawkę (PL), specjalnie do grania z początkującymi, albo z AA (też PL) :)
co za różnica czy karta będzie nosiła nazwę po polsku czy angielsku, instrukcja jest, mata z kostkami również
Jedyny problem jaki widzę, to że tekst na karcie potrafi odsyłać do innej karty, a nie wiem czy zawsze jest oczywiste o którą kartę chodzi.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: wojo »

Curiosity pisze:Co to jest Roll for the Galaxy?
To kościana "wersja" Race for the Galaxy stworzona przez Wei-Hwa Huang (jednego z głównych współpracowników przy tworzeniu Race-a) oraz Thomas Lehmann - wykorzystuje wiele z koncepcji RftG. Link do BGG

Edit: Andy był pierwszy :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Nataniel »

Indar pisze:Z Rebela dostałem informację że nie planują wydania żadnych wcześniejszych dodatków, pierwszym będzie Alien Artifacts który ma być razem z premierą. Trochę szkoda, bo faktycznie wydaje się że TGS to jaki "must be", jak to kiedyś powiedziałeś.
Ale z drugiej strony co za różnica czy karta będzie nosiła nazwę po polsku czy angielsku, instrukcja jest, mata z kostkami również.
Niestety właśnie TGS jest najsłabszym dodatkiem do wydania - pamiętam, jak wszyscy łapali się za głowę przy cenie 80 zł za raptem 22 karty.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Indar »

No tak, jak mówimy o kwestii cena/zawartość to owszem, rozbój w biały dzień.
Ale ten robot i "goale" wprowadzają jednak dużo do rozgrywki - jeden rozjeżdża nas w trybie jednoosobowym, a goale istotnie zmieniają rozgrywkę.
ODPOWIEDZ