Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: jolietjake »

No ja z grami karcianymi właśnie styczności nie miałem i budowanie talii i ilość kombinacji przy tym mnie przeraża :D A w tym uproszczonym GoTcie rozumiem ze budowania talii nie ma?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: Aduanath »

W uproszczonego nie grałam, ale z tego co wiem, to nie ma ;) . Ale w AGoT LCG, jeśli nie kupujesz dodatków, w core secie też nie musisz talii budować (też mnie to przeraża xD), bo masz 4 rody już pod grę przygotowane (wybierasz tylko karty plotu - 7 z chyba 28 - kart 28 jest ogólnie i do wszystkich rodów je sobie po swojemu można porozkładać)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: Pierzasty »

Ktoś mi przypomniał o Dwarf King's Hold. To taki bitewniak-light (albo Space Hulk fantasy jak kto woli), na 2 osoby.

Ewentualnie mój faworyt w tej kwestii, Innovation. Może nie jest WYŁĄCZNIE agresywny, ale rozmiary świń, jakie można w tej grze podkładać, są imponujące. Klasyk: "No to odpalam dogmat współpracy, wszyscy zyskujemy po równo, a w praktyce wyczerpaliście mi stosy i zostaliście ze śmieciami, a ja teraz biorę z dobrego. Plus bonus za waszą współpracę :twisted: "
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: jolietjake »

A nikt nie wspomnial o Drako - nie warto? Zainteresowala mnie ta planszowka nawet, dlatego pytam. Spelnia napisane w pierwszym poscie wymagania? Czy moze jesli juz mam Hexa (a w szczegolnosci Dancera) to niewarto i Drako kupowac?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: Curiosity »

Może Tide of Iron?
Agresja - jest
Taktyka - jest
Negatywna interakcja - jest
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: Arawis »

jolietjake pisze:A nikt nie wspomnial o Drako - nie warto? Zainteresowala mnie ta planszowka nawet, dlatego pytam. Spelnia napisane w pierwszym poscie wymagania? Czy moze jesli juz mam Hexa (a w szczegolnosci Dancera) to niewarto i Drako kupowac?
Ja Drako mam i grywamy sobie w niego od czasu do czasu z Moim Lubym, ale na zasadzie przerywnika. Myślę, że jest lżejsza niż wymienione przez Ciebie tytuły, a wielu wytrawnych graczy zrażać do niej może spora losowość, układ kart na ręku determinuje Twoje działania, no i jak trafią Ci się karty, których nie możesz wykorzystać to się pojawia duża frustracja... No ale zdaje się że takie było założenie autora, mechanika gry świetnie przez to współgra z fabułą. W końcu to walka smoka z krasnoludami na śmierć i życie... ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: donmakaron »

Podstawkę Netrunnera weź pod uwagę. 7 talii możliwych do pogrania bez składania i kupowania dodatkó, kupa agresji i taktyki.
nie_grzech
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2013, 11:02

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: nie_grzech »

LOtR Confrontation, trudno dostać ale naprawdę warto poszukać. Z pozoru szybka rozgrywka potrafi przekształcić się w prawdziwą batalię szczególnie jeśli gramy często z tą samą osobą. Ja rozegrałem około 30 partii i każda jest inna, nigdy nie jest łatwo wygrać nie ważne którą gramy stroną a to oznacza że balans jest świetny (zawsze rozpoczynając grę mam wrażenie że przeciwnik gra "tą lepszą" stroną).
Setup jest banalny i szybki a przy całej prostocie zasad jest to jedna z najbardziej klimatycznych gier jakie znam.

PS. Przepiękne grafiki (w wersji deluxe).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: mig »

Coś z serii Pocket Battles. Zarówno Rzymianie vs Celtowie jak i Persowie vs Macedończycy są świetni. W Orki vs Elfy nie grałem.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: tomuch »

Jak dla mnie Innowacje są nawet bardziej wredne, niźli Basilica... Szczególnie dobrze chodzą na 2 osoby. Oj, jakiego nerwa można złapać, jak już prawie wygrywasz, a przeciwnik kasuje ci cały stos... :evil: A taktyczne pełną gębą...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: gemboj »

Antike Duellum

Jestem pod wrażeniem tej gry. Świetna równowaga między budowaniem siły ekonomicznej i rozmieszczaniem zasobów (strategia). Po zapełnieniu mapy wojna jest nieunikniona i dochodzi do walki praktycznie w każdym ruchu (taktyka). Atakujesz lądem i morzem i nie trzeba czekać do zapełnienia mapy. Możesz posłać swoje legiony kiedy przeciwnik jest jeszcze słaby.
Gra ma proste zasady (znacznie prostsza niż np. Stronghold), 2 mapy w komplecie, setup ok. 5 min.. Gra ma także walory estetyczne.
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: rastula »

Ja się ostatnio strasznie napaliłem na "Few Acres Of Snow" - są emocje, jest walka, napady i zasadzki.


Coś tam gadają o tym , że gra jest "zepsuta" ( istnieje strategia, która daje dużą przewagę Anglii) - ale myślę, że to zepsucie dotyczy wyłącznie mega geeków :), poza tym istnieje niezła odpowiedź Francuzów, która wyrównuje szanse ( można powiedzieć, że jak w szachach , mamy do czynienia z klasycznym otwarciem)


dla normalnych graczy gra Francuzami jest po prostu większym wyzwaniem, a zrealizowanie celu np ( zajęcie obszaru Wielkich Jezior) dało mi satysfakcje mimo punktowej przewagi Anglików...

no ale to szczegóły bardziej do wątku o samej grze, niż tutaj...


Grę szczerze polecam - jeden z najlepszych tytułów na 2 osoby jakie ostatnio spotkałem!


Edit:

nie doczytałem na 1-ej stronie, że wspominaliście o tej grze, więc się trochę powtórzyłem :), ale i tak polecam

gra absolutnie nie jest trudna - kilka rodzajów kart, kilka akcji do wykonania
bardzo fajna asymetria pomiędzy stronami ( jakbyś miał 2 gry ;)
Co do popsucia - to na BGG jest "random rules genarator", który może trochę zmienić grę na korzyść Francji, bądź można postawić Anglikom obowiązek wygrania większą przewagą punktów... tak jak pisałem - satysfakcję można osiągnąć nawet przy przegranej grze :D...
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: Shubgami »

jolietjake pisze:A nikt nie wspomnial o Drako - nie warto? Zainteresowala mnie ta planszowka nawet, dlatego pytam. Spelnia napisane w pierwszym poscie wymagania? Czy moze jesli juz mam Hexa (a w szczegolnosci Dancera) to niewarto i Drako kupowac?
Moim zdaniem nie warto, gra jest niewymagająca, losowość ogromna. Fakt - potrafi irytować, ale właśnie mechanika gry, a nie taktyka współgracza. Słabo u nas wypadła.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: WRS »

Shubgami pisze:Moim zdaniem nie warto, gra jest niewymagająca, losowość ogromna.
Mam inne zdanie.
To gra z mechaniką "zarządzania ręką" i kluczowym elementem blefu.
W dobranej parze przeciwników będzie to świetna gra. Podobnie jak wiele innych tego typu karcianek (choćby Zombiaki).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dla 2 graczy: agresywna, taktyczna, 1vs1

Post autor: macike »

Wings of War
Strike of the Eagle
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
ODPOWIEDZ