Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: JAskier »

gregvip pisze:Nie wiem czy śledzicie stronę Lacerty ale w komentarzach do planów wydawniczych na 2013 r. zadano pytanie czy będzie wydany dodatek do MK i odpowiedź jest taka
Jeśli sprzeda się cały pierwszy nakład podstawki, to będziemy poważnie rozważać druk dodatku.
No to trzeba niezdecydowanych namawiać, nieprzekonanych przekonywać, a nie obeznanych zapoznać ;)

A tak na marginesie pytanie do Lacerty jak wygląda sprzedaż tej gry? Oczywiście nie chodzi mi o liczby to jest sprawa firmy i nic mi do tego ale informacja typu:
- Sprzedaje się wyśmienicie
- Sprzedaje się bardzo dobrze
- Sprzedaje się dobrze
- Sprzedaje się słabo
- Tragedia

Trzymam kciuki za sprzedaż
Czy gdybyś prowadził wydawnictwo to napisałbyś na forum publicznym, że Twoja gra sprzedaje się tragicznie? :P
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

JAskier pisze:Czy gdybyś prowadził wydawnictwo to napisałbyś na forum publicznym, że Twoja gra sprzedaje się tragicznie? :P
Pewnie, że nie ale nawet nie biorę takiej możliwości pod uwagę, a taką opcję zamieściłem jedynie po to żeby opcje były kompletne ;)
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: JAskier »

Co do moich braków, o których pisałem parę postów wyżej, to postaram się raportować tutaj jak wygląda moja sytuacja. Póki co wysłałem maila do Lacerty. Mam nadzieję, że wydawca pokaże klasę i szybciutko wyśle mi brakujące karty.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

Rozegrałem pierwszy scenariusz w wersji solo i powiem tak: jest wyśmienicie!
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: BloodyBaron »

w moim egzemplarzu po oględzinach wszystko tip top - nic się nie odkształca, karty i inne elementy w komplecie - nie mam tego wrażenia, że niektóre są jakby większe od innych, choć na początku tak to wyglądało: ale chyba wynikło z tego, że tak były spakowane - po przełożeniu kart i wyrównaniu wygląda wszystko ok.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: JAskier »

BloodyBaron pisze:w moim egzemplarzu po oględzinach wszystko tip top - nic się nie odkształca, karty i inne elementy w komplecie - nie mam tego wrażenia, że niektóre są jakby większe od innych, choć na początku tak to wyglądało: ale chyba wynikło z tego, że tak były spakowane - po przełożeniu kart i wyrównaniu wygląda wszystko ok.
Kurcze. Strasznie zazdroszczę. Niewyobrażacie sobie jak to jest mieć "niemal" kompletną grę pod ręką i nie móc w nią zagrać. To gorzej niż w ogóle nie mieć. Chyba schowam ją za szafę żeby nie patrzeć :D
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

BloodyBaron pisze:w moim egzemplarzu po oględzinach wszystko tip top - nic się nie odkształca, karty i inne elementy w komplecie - nie mam tego wrażenia, że niektóre są jakby większe od innych, choć na początku tak to wyglądało: ale chyba wynikło z tego, że tak były spakowane - po przełożeniu kart i wyrównaniu wygląda wszystko ok.
Faktycznie jak się wyciąga karty to wygląda to strasznie (różnice w wielkości ogromne) ale po wyjęciu z woreczka i stuknięciu nimi o ławę okazało się, że zaledwie jedna karta jest odrobinę dłuższa jakieś 0,5 - 0,3 mm więc nie ma tragedii. Jak pisałem wcześniej tylko kryształy są strasznie "plastikowe" chyba trzeba będzie pomalować.
A sama gra naprawdę bardzo dobra.

Brawa dla Lacerty.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

Popełniłem mały AAR z wczorajszo-dzisiejszej gry. Mam nadzieję, że trochę oddaje ducha przygody 8) Krótko mówiąc, gra jest bardzo dobra. Idealne połączenie przygody i główkowania. Zasad jest dużo i nie wyobrażam sobie zaczynać grę bez ich przeczytania. Jak to w przypadku takich gier, zasady niby się już dwa razy przeczytało, a w praktyce trzeba je sobie jeszcze przyswoić, bo można łatwo o czymś zapomnieć. Losowość? Jest. Ale taka do trzymania w ryzach w dużej mierze. Wszystko da się sensownie użyć, więc nie ma sytuacji, że losowość zupełnie uniemożliwia nam jakiekolwiek działanie. Chvatil to geniusz w projektowaniu gier.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
lichking
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2012, 18:41
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: lichking »

Fajny klimatyczny opis:)
Geko pisze:Losowość? Jest. Ale taka do trzymania w ryzach w dużej mierze. Wszystko da się sensownie użyć, więc nie ma sytuacji, że losowość zupełnie uniemożliwia nam jakiekolwiek działanie. Chvatil to geniusz w projektowaniu gier.
Zgadzam się jak najbardziej, choć raz zdarzyło mi się, że na pustkowiach pozostałem bez ani jednej karty ruchu i z wielkim bólem kładłem świetne karty bokiem, żeby się z nich wydostać... Co nie zmienia faktu, że gra ma u mnie znakomite notowania:)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Karit »

Podpisuję się pod tym obiema rękoma !!!
Typowo polskie podejście, zamiast się cieszyć z zakupu, to trzeba ponarzekać... Przeciez nikt Was nie zmuszał do zakupu...
Ja np. mam zastrzezenia do jakosci elementow - wyginajac sie plansza, nierowni dociete kafelki terenu, wypraska do kart gdzie po ich wlozeniu czesc sie gnie. W innych grach ktore kupowalem (z 70) tylko raz mialem problen podobnej skali, wiec chyba mam prawo ponazekac...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Majek10 »

Epyon pisze:
Majek10 pisze:
espresso pisze:Powinieneś mieć dwie instrukcje (Przewodnik oraz Reguły).
No to na razie sobie nie zagram.
Zawsze możesz sobie doraźnie ściągnąć je ze strony Lacerty. ;)
No i sobie nie zagrałem ponieważ oprócz instrukcji brak jest również obydwu plansz. :evil:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mage Knight

Post autor: rastula »

Reid666 pisze:
rastula pisze:W tych Chinach musi byc naprawdę tanio , skoro tyle egzemplarzy i tak trzeba potem reklamować i jeszcze się opłaca :)
Myśle ze bardzo byś się zdziwił ile tak naprawde kosztuje "wyprodukowanie" gry w Chinach, to tylko ułamek ceny końcowej...

Dlatego wielu wydawców dosyła brakujące albo zgubione komponenty za darmo albo za pokryciem kosztów wysyłki, bez pytania o zwrot czy nawet zdjęcia uszkodzonych!
a)
nie zakumałeś kolego żartu , związanego z problemami kompletności gier bardziej, niż produkcją w Chinach.
b)
wyobraź sobie , że bym się nie zdziwił , bo trochę się w tych kosztach orientuję...
c)
gdyby wydawcy robili problemy z wymianą wadliwego produktu, to dopiero mielibyśmy o czym pisać...


PS.

Mój egzemplarz 100% tip top - zarówno jakościowo jak i co do zawartości

koszulki ultra pro standard pro fit 64x89 pasują bardzo dobrze
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

Ja np. mam zastrzezenia do jakosci elementow - wyginajac sie plansza, nierowni dociete kafelki terenu, wypraska do kart gdzie po ich wlozeniu czesc sie gnie. W innych grach ktore kupowalem (z 70) tylko raz mialem problen podobnej skali, wiec chyba mam prawo ponazekac...
Oczywiście tu przyznaję rację, sam byłbym wściekły.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mage Knight

Post autor: schizofretka »

Cholera, już zdecydowałem się na (ponowny) zakup, a tu taki klops z wykonaniem... kilkumilimetrowe przesunięcia w druku kafli mogę zrozumieć, ale centymetr jak na fotach na BGG? No i karty w różnym rozmiarze? WTF? Niech ktoś powie, że większość egzemplarzy tak nie ma, albo że będą bez problemu wymieniane...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Karit »

Mam pytanie do wlascicieli MK z kartami o roznej szerokosci (+/- 0.5 mm):

Wkladacie karty w koszulki jednego standardu czy kupujecie dwa rodzej (rozne szerokosci)? Jesli tak to jakie?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

Karit pisze:Mam pytanie do wlascicieli MK z kartami o roznej szerokosci (+/- 0.5 mm):

Wkladacie karty w koszulki jednego standardu czy kupujecie dwa rodzej (rozne szerokosci)? Jesli tak to jakie?
Ja zapakowałem wszystkie w FFG Standard i wszystko jest O.K.
Wogóle moje wydanie gry jest SUPER! Nie mam takich problemów jak koledzy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

schizofretka pisze:Cholera, już zdecydowałem się na (ponowny) zakup, a tu taki klops z wykonaniem... kilkumilimetrowe przesunięcia w druku kafli mogę zrozumieć, ale centymetr jak na fotach na BGG? No i karty w różnym rozmiarze? WTF? Niech ktoś powie, że większość egzemplarzy tak nie ma, albo że będą bez problemu wymieniane...
Ja nie zauważyłem żadnych problemów u siebie, ale karty od razu wrzuciłem w koszulki, więc może dlatego nie widzę, że są nie do końca identyczne?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mage Knight

Post autor: Lothrain »

Te kilka kart różniło się wielkością na tyle minimalnie, że spokojnie mieszczą się w te same koszulki co reszta. I różnicy nie ma. Fretko, te przesunięcie to jakiś pojedynczy przypadek chyba, u mnie i kumpla wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Mage Knight

Post autor: zioombel »

U mnie rownież karty bez problemu zmieściły się w koszulki. Natomiast drobne przesunięcia na kaflach są. Wg instrukcji trzeba je układać tak, aby powstała gwiazda bądź koło. U mnie powstaje paragwiazda i parakoło.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Mage Knight

Post autor: magole »

schizofretka pisze:Cholera, już zdecydowałem się na (ponowny) zakup, a tu taki klops z wykonaniem... kilkumilimetrowe przesunięcia w druku kafli mogę zrozumieć, ale centymetr jak na fotach na BGG? No i karty w różnym rozmiarze? WTF? Niech ktoś powie, że większość egzemplarzy tak nie ma, albo że będą bez problemu wymieniane...
U mnie nie jest tak źle, kafle mogłyby być faktycznie lepiej wycięte, są przesunięcia na niektórych ale o max 1 mm, poza tym są delikatnie krzywo wycięte, więc przy składaniu mapy może zostać 0,5-1mm luki w niektórych miejscach. Ale tragedii nie ma.
Przeliczyłem wszystko i niczego mi nie brakuje :)
Kryształki już pomalowałem i świecą jak psu jajca :)
Głowa jaszczura już jest przyklejona (odpadła po wyciągnięciu z pudełka), jest nakładana, trochę przypomina składane zabawki z jajek niespodzianek ;)
Karit pisze:Mam pytanie do wlascicieli MK z kartami o roznej szerokosci (+/- 0.5 mm):
Wkladacie karty w koszulki jednego standardu czy kupujecie dwa rodzej (rozne szerokosci)? Jesli tak to jakie?
Ja wszystkie umieściłem w koszulkach Arcane Tinmen i nie widać żadnej różnicy, odnośnie samych koszulek,
plusy:
- są grube i dobrze wykonane, nie zdarzyły się różnej wielkości bądź uszkodzone
- cenowo wymiatają inne, szczególnie FFG
minusy:
- mają jakieś 2 mm zapasu
Krissos
Posty: 141
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Krissos »

Ja z kartami problemów nie mam - w koszulkach nie widac różnic (zresztą może jedną miałem trochę większą). Karty mam wszystkie, mapki itd też (nie sprawdzałem znaczników przeciwników, zrobię to dziś, bo czytając komentarze trochę się zmartwiłem).
Jedyny problem jaki widzę to lekkie wyginanie się planszy z chwałą (nie problem - wyprostuję) oraz niedokładność wykonania map - nie pasują do siebie, dodatkow się lekko odkształcają - tego problemu raczej nie przeskoczę.

Zagrałem raz w rekonesans, bez czytania zasad :) (odlądałem filmiki z bgg), trochę musiałem zaglądac do książeczek, ale poszło dobrze. Co ciekawe to głównie ja ogłaszałem koniec rundy.

Dobry zakup.
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: ananas »

Mam pytanko, czy są gdzieś w sieci karty do MK w języku polskim albo sam tekst z nich przetłumaczony?
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Co do wykonania.
U mnie karty sa równe, nie zauważyłem różnić, ich karton wydaje się solidny, nadruk też.
Kafelek mapy nr 5 mam obdarty, w tej sprawie napisze do Lacerty. Reszta kafelków jakościowo jest w miarę ok, dziwi mnie tylko, że gdy były w kartonie były proste, a w czasie gry zaczęły się wyginać w różne strony i odstawać od stołu tak, że musiałem delikatnie je przeginać. Nadruki są chyba zrobione w miarę równo, jedynie nacięcie jest krzywe przez co w niektórych miejscach mapy mam przerwy po 1,2,3 mm (czy to powszechne?).
Kryształy są nieco lepsze niż myślałem, bałem się, że będzie jeszcze gorzej. Faktycznie nie jest to poziom kryształowych meeplów do carcassone, ale i tak obleci.
Tor punktacji ma tendencję do wyginania się mimo, ze wyjściowo był prosty.
Wykonanie zdecydowanie może frustrować co bardziej idealistycznych graczy (mnie najbardziej irytują te kafle), inni pewnie nie zauważą "problemu".
Ostatnio zmieniony 04 lut 2013, 12:13 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

Widzę, że hype na MK rośnie.
Cieszę się bo to oznacza więcej chętnych do gry!
Jacyś Krakowianie już chętni zmierzyć się z doświadczonym graczem? :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Ja zdecydowałem się na zakup czekam tylko na dopływ gotówki :/ kupuję z założenia do grania solo, być może uda się namówić ukochaną. Czy ktoś z Was posiada dodatek? Dużo zmienia, warto inwestować?
ODPOWIEDZ