Coś niedużego dla 8-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: Lubel »

Szukam ciekawej gry dla 8-latka, ale musi być małych wymiarów, nie może zajmować dużo miejsca, bo to głównie na podróże.
Myślałem o karciankach, ale może jest coś godnego uwagi nie karcianego.
Obecnie myślę o :
- Cardcassonne
- Turniej Złotorożca
- Osadnicy z Catanu (karciana)

Jak się te gry sprawują z dziećmi w wieku 8 lat ? Doradźcie coś ?
krucha
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2013, 10:05

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: krucha »

Witaj!

z czystym sumieniem polecam "Sabotażystę". http://www.3pionki.pl/pl/p/Sabotazysta/353

Sprawdza się nam na każdym wyjeździe. Dzieciaki nie chcą dopuszczać dorosłych do tej gry:)

A jakbyś chciał coś z gier logicznych do samodzielnej zabawy, to my zachwycamy się układankami z serii smart games Granny. Są też wersje podróżne i średniej wielkości.
http://www.3pionki.pl/pl/c/Ukladanki-logiczne/16
Zabawa zarówno dla dziecka, jak i dorosłych.

pozdrawiam i miłego grania! :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: lacki2000 »

krucha pisze:z czystym sumieniem polecam "Sabotażystę". http://...
No nie wiem czy to takie czystosumienne polecać grę i podawać linka do konkretnego sklepu gdy w necie jest sklepów wiele i w bardzo konkurencyjnych cenach (ok. 30% tańsze jak sugeruje i-szop.pl - i tę stronę mogę polecić z czystym sumieniem bo nie jestem jej właścicielem czy innym akwizytorem ;) ).
A co to meritum do Sabotażysta jest tak na 5-7 czy nawet 8 osób a gra ma być dla 8-latka, z którym nie wiadomo ile osób będzie grać i w jakim wieku.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: charlie »

No właśnie, gra ma być tylko dla niego czy dla innych też? Do ilu graczy będzie?
Polecam Set, bo można grać w to zarówno samemu jak i z innymi. Małe gabarytowo i dobre dla tego wieku na wyjazdy są też inne karcianki wydawane np. przez G3 (nie jestem właścicielem firmy :D). Na wyjazdach sprawdzają się też gry na wyobraźnię, jak np. Dixit, Dawno, dawno temu czy Story Cubes. Pozostałe na spostrzegawczość i imprezowe jak np. Dobble, Palce w pralce czy Uga Buga też jak najbardziej.

Wymienione przez Ciebie: Osadnicy-szybka gra karciana, Carcassonne - to drugie nie jest małe, ale da się skompresować (ja noszę tylko kafelki i pionki).
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: Lubel »

lacki2000 pisze: nie wiadomo ile osób będzie grać i w jakim wieku.
charlie pisze:No właśnie, gra ma być tylko dla niego czy dla innych też? Do ilu graczy będzie?
Sorry nie sprecyzowałem. Już nadrabiam. Koniecznie musi być od dwóch graczy, bo czasem ciężko 3-ciego i więcej znaleźć. Głównie dla niego, ale także dla jego rówieśników, ale dobrze by było żeby rodzice też się nie wynudzili.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: lacki2000 »

charlie pisze:Wymienione przez Ciebie: Osadnicy-szybka gra karciana, Carcassonne - to drugie nie jest małe, ale da się skompresować (ja noszę tylko kafelki i pionki).
Cardcassonne ;)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: charlie »

lacki2000 pisze:
charlie pisze:Wymienione przez Ciebie: Osadnicy-szybka gra karciana, Carcassonne - to drugie nie jest małe, ale da się skompresować (ja noszę tylko kafelki i pionki).
Cardcassonne ;)
Touche, źle przeczytałem, moja kulpa :oops:
ewaewa
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 18:52

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: ewaewa »

Ja z czystym sumieniem mogę ODradzić karcianych osadników, może to przez to, ze najpierw grałam w planszówkę, ale mają dziwną mechanikę i nie sprawiają przyjemności przez to.

Może:
Karibik - przyjemne przemieszczanie statków żeby kraść skarby
Timeline - wydarzenia / odkrycia do zdecydowania czy Twoje wydarzenie było przed czy po tych co już leżą na stole - można się przy okazji czegoś nauczyć, a dorośli też nie ze wszystkim sobie radzą:)
Białe historie - odpowiednik Czarnych ale dla dzieci, zagadki można sobie zadawać i w dwie i 8 osób, a mój siostrzeniec ma niezły ubaw jak rodzice nie mogą czegoś zgadnąć:)
Trochę większe, ale również przyjemne i pouczające: Fauna - o zwierzętach
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: Lubel »

Timeline bardzo fajna propozycja, aczkolwiek po jakimś czasie pewnie większość kart (dat) da się w miarę zapamiętać. No ale jest to pozycja godna przemyślenia dla mnie.
Dobrze wiedzieć, że Osadnicy nie najlepsi w tym wydaniu.
Może ktoś coś dopowie o Cardcassone, czy to warte ?
A i jeszcze poważnie się zastanawiam nad Schotten Totten
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: Bea »

Próbowaliście Prawo Dżungli? Moja dwójka w pewnym momencie zaczęła w to grać nałogowo ;)
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: jerrymagu »

Takenoko
Samuraj
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: mig »

Lubel pisze: Dobrze wiedzieć, że Osadnicy nie najlepsi w tym wydaniu.
To troche kwestia gustu. Mam i wersję planszową i karcianą i pewnie gdybym miał całkowitą swobode wyboru (tzn 3 lub 4 osoby i wiecej czasu) to bym wybrał do gry wersję planszową. Ale nie znaczy to, że karciana jest zła. Przede wszystkim można zagrać w dwie osoby a poza tym rozgrywka jest znacznie szybsza (w 2 osoby wyrabiamy się bez problemu w 30 minut). Na planszy w 3-4 osoby trwa to zwykle ok 1,5 godziny... No i jeszcze świetna cena i kompaktowe wydanie. Jak dla mnie można śmiało kupować (chyba, że ma się koło setki do wydania, gra będzie grana głównie/tylko w domu, zawsze będą minimum 3 osoby do gry i zawsze będziecie mieli min. godzinkę na partyjkę - wtedy brać z planszą;).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Odp: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: vaski »

Ja polecam "Pędzące Żółwie"
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Coś niedużego dla 8-latka

Post autor: Krwawisz »

Jesli bedziecie grac przede wszystkim w dwie osoby - Schotten Totten to pewnie jedna z lepszych opcji (szczegolnie z 8 latkiem). Fajna jest tez np. Famiglia.
Jesli do stolu zasiadzie nieco wiecej ludzi - wtedy wybor jest duzo wiekszy: 7 Smokow, Fasolki, ale tez np. Tik Tak Bum (takze w wersji Junior).

Zadna z karcianych wersji Osadnikow jakos nigdy mnie nie porwala...
ODPOWIEDZ