(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Szadoł pisze:
makoleon pisze:A byłby ktoś chętny na coś z klasyki, tj. Agricolę, Cywilizację PW, Puerto Rico? chętnie zagrałbym też w Orange et Labora.
Ja byłbym chętny ale ... dopiero jakoś o 18.30 mógłbym być, po za tym w Orange et Labora nie grałem - widzę z opisów że podobne to do Agrykoli ?

Ze względu na oprawę graficzną i autora na pewno :) Ale rozgrywka jest zupełnie inna.
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: makoleon »

To widzę że od 18 jakoś zagramy w Orange et Labora:-) GrzeL, a może wcześniej np. 16-16.30 zagralbys w Zimną Wojnę? Albo Twoja Agricolę dwuosobowa albo Race for the Galaxy?
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

agricola 2 osobowa to niecałe pół godziny
będę około 16 będę miał ze sobą netrunnera
mogę też wziąć Zimną Woinę
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Atamán »

Ja będę jakoś po 18. Biorę ze sobą Belforta i Tinners' Trail.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Dzięki za Belforta i VivaJavę. Ten pierwszy spodobał mi się bardziej niż przy pierwszej rozgrywce. Nadal nie uważam go za wybitną grę, ale na pewno jest bardzo sympatyczny i od czasu do czasu dla odmiany warto zagrać.

VivaJava jest trochę chaotyczna i losowa, choć tego się po niej w dużej mierze spodziewałem. Nie jest to gra dla geeków, ale do relaksacyjnej gry w towarzystwie szerszej rodziny moim zdaniem nieźle się nadaje. Mechanizm dzielenia się na teamy i współpracowania (bądź sabotowania) wewnątrz nich bardzo fajny i chętnie bym go widział w innych grach - powoduje, że jest absolutne zero przestojów, i to w rozgrywce na 8 osób!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za Race'a i Ligę Sześciu.
Wieki już nie grałem w samą podstawkę Race'a, więc było to ciekawe doświadczenie :)
Z kolei League of Six, solidny tytuł jak zawsze, choć w 3 raczej nie warto grać - w 4/5 jest więcej emocji. Ale i tak mocnej przepychanki w końcowych turach nie brakowało :) Najważniejsze że udało się powstrzymać monotonną już taktykę staszka ;)
Słaba forma zmusiła mnie do udania się do domu i gdy zamykałem oczy o 22:15, zapewne rozgrywki w Chwili trwały w najlepsze ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Jacku wygrałeś o jeden punkt,wystarczy żebyś miał jakiegokolwiek szlachcica mniej,i bym wygrał
Co do taktyki,musisz przyznać,że w 3 osoby punkty są skuteczniejsze od kart
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Jacku wygrałeś o jeden punkt,wystarczy żebyś miał jakiegokolwiek szlachcica mniej,i bym wygrał
Ale po co piszesz ten truizm? :)
staszek pisze: Co do taktyki,musisz przyznać,że w 3 osoby punkty są skuteczniejsze od kart
Wydaje się, że tak, ale nie zawsze załapiesz się na bonus punktowy, szczególnie gdy nie jesteś pierwszy w koniach (ja byłem pierwszy, raz na sześć razy). Zatem trzeba radzić sobie, rzeźbić, wić się i szukać punktów gdzie się da ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Wczoraj praca zmusiła mnie do późniejszego dotarcia do Chwili, w efekcie czego na miejscu byłem około 19:15, a w coś się zagrać udało dopiero około 20:00. Tak więc wczoraj dwa tytuły:

Na pierwszy ogień poszło W roku smoka okrytego (złą?) sławą pana Felda. Ja, Cin i staszek próbowaliśmy sprostać wyzwaniom, jakie przynosiły zmienne pory roku i w miarę rozsądnie gospodarzyć swoją wioską. Cin grał dopiero trzeci raz, ja pierwszy, a weteran staszek już jedenasty raz i to w grę "z jego nieWallace'owego TOP 10". Dość zadziwiło mnie i Cina więc wybranie strategii na zamordowanie wszystkich swoich wieśniaków (bo po co karmić ich ryżem czy chronić przed zarazą?). Koniec końców, staszek dochrapał się drugiego miejsca, a Cin niestety załapał się na najniższy stopień podium. Mi dopisało najwyraźniej szczęście nowicjusza. Co do wrażeń z gry jako takiej: Jest wredna, jest szybka, ma nieskomplikowane zasady i jest ślicznie wykonana. Z góry uprzedzam, że dla wielbicieli Mage Knight i innych AT na pewno będzie za sucha. Dostaje ode mnie 8,5 w skali BGG i wskakuje do mojej pierwszej dziesiątki gier ever z potencjałem na wdrapywanie się wyżej (nie wiem, jak się gra w innych składach osobowych, ale śmiem przypuszczać, ze wybornie!).

Kolejny tytuł to ośmioosobowa VivaJava: the Coffe Game. Dołączyli do nas chłopcy od Belforta, czyli l.a.d., schizofretka i sebastianbl oraz chłopcy od RftG czylu GrzeL i… ekhm…. makoleon? Wybacz, nie wiem, jaką masz ksywkę :) Tak czy siak - gra zabawna, szybka, dość chaotyczna, boję się, że dla konserwatywnych eurosucharozjadaczy nie do przełknięcia, mnie rozbawiła. Gra się szybko, sytuacja się gwałtownie zmienia, zasady nie są za skomplikowane, choć na pewno trudno je wytłumaczyć siedmiu drącym się małpiszonom :D Przyznam, że nieco podarowałem staszkowi zwycięstwo, widząc, że GrzeL zbiera się do wyjścia do domu. No i drugie miejsce na 8 osób w sumie mnie satysfakcjonowało. Bardzo chętnie zagram kiedyś raz jeszcze, ale to musi być przy piwie i najlepiej pod gołym niebem :) Gra jest mocno negocjacyjno-losowo-zabawowa, ale trzyma pewien (choć raczej nie geekowski) poziom.

Jeszcze raz dzięki za wczoraj!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Oj,chyba też muszę skomentować :)
Rok Smoka wiadomo-klasa
Co do mojej gry-w 4 rundzie,przy drugim złym wydarzeniu popełniłem chyba najgorszy błąd ze wszystkich moich rozgrywek.Nie zadbałem o ryż, co zaowocowało stratą 3 postaci(bardzo ważnych dla przyszlej gry ) oraz jednego pałacu.Wiedziałem już,że grą jest przegrana,ale bronilem się dzielnie oddając prowadzenie dopiero przy końcowym punktowaniu.Ciekawostką jest fakt,że miałem pod koniec dwa duże przywileje i jeden mały co dawało mi w połączeniu z kurtyzaną 8 punktów co turę.
Gratuluję Kubie zwycięstwa i dzięki za grę
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vester »

Przywileje i kurtyzana to 6 pkt. Rozumiem że do tego 2 pałace?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Vester pisze:Przywileje i kurtyzana to 6 pkt. Rozumiem że do tego 2 pałace?
Tak właśnie było. Swoją droga - nie chce ktoś się wymienić za W Roku Smoka na coś mojego?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vester »

Słusznie główkujesz. Pomyśl też o dodatku, który z gry "survival+
optymalizacja" potrafi zrobić "survival+survival". Wtedy jest mega fun. :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ostatnio Agresor jest strasznie niemrawy. Zatem czas coś zaplanować na tygodniowe spotkanie planszówkowe #1:

Są chętni na Twilight Struggle, Labyrinth, 1989? (w tej kolejności)

Chętnie też odświeżę Dominant Species (3 lub 4 osoby, nie więcej).

Może też być Power Grid na jakiejś nieogranej mapie.

Z przyniesieniem i wytłumaczeniem nie ma problemu.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Do DSa niby mógłbym usiąść, ale w drugiej kolejności. W trzeciej do Labiryntu, jeśli nie pokręcisz nosem na przeciwnika z jedną partią i przypomnienie reguł. Pierwsza kolejność jest długa i obejmuje Pupile Podziemi, Cubę, Libertalia i rzeczy z mojego podpisu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: xeelee »

ja chętnie na DS lub Power Grid
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

DS chętnie. Acz na 100% nie wiem czy mi coś w najbliższy poniedziałek nie wypadnie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Będę z Libertalia (karciane role selection o piratach, raczej lżejsze) i prawdopodobnie Edo - szybkie (podobno 60min) action programming o budowie Tokyo. Obie chyba jeszcze nie grane na spotkaniach w Warszawie, zapraszam ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:Będę z Libertalia (karciane role selection o piratach, raczej lżejsze) i prawdopodobnie Edo - szybkie (podobno 60min) action programming o budowie Tokyo. Obie chyba jeszcze nie grane na spotkaniach w Warszawie, zapraszam ;)
O ile nic mi nie przeszkodzi, to chętnie zagram. Będę zapewne około 17:30-18:00. Masz jakiegoś Felda innego niż W Roku Smoka? Chętnie bym zagrał na dobitkę. Swoją drogą, odbieram swoją kopię "W Roku Smoka", więc mogę Ci pokazać. Trudniejsze od Twojego Ninjato - nie wybacza błędów ani troszkę.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Ja? Felda? Żarty sobie stroisz? No i nie wiem skąd porównanie suchego, brzydkiego i pasjansowego roku smoka to wspaniałego Ninjato! Mogę przywrzeć jednak zrezygnowaną minę i z poczucia obowiązku usiąść w końcu do tego tytułu, jak czas pozwoli.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:Ja? Felda? Żarty sobie stroisz? No i nie wiem skąd porównanie suchego, brzydkiego i pasjansowego roku smoka to wspaniałego Ninjato! Mogę przywrzeć jednak zrezygnowaną minę i z poczucia obowiązku usiąść w końcu do tego tytułu, jak czas pozwoli.
Spoko, spoko, ja przeżyłem Bitwy Westeros :) Poza tym, zaufaj mi, spodoba Ci się trochę :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Zatem wezmę DS (i może uda się zagrać z xelee i shadowem albo jeszcze innym ochotnikiem) i pewnie coś jeszcze.

[W Roku Smoka nie jest pasjansowate, raczej 'mocno-wbijające-noże-w-plecy-rywali', jedna dobra gra Felda zresztą]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

jax pisze:Zatem wezmę DS (i może uda się zagrać z xelee i shadowem albo jeszcze innym ochotnikiem) i pewnie coś jeszcze.

[W Roku Smoka nie jest pasjansowate, raczej 'mocno-wbijające-noże-w-plecy-rywali', jedna dobra gra Felda zresztą]
Zgłaszam się do DS.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

GrzeL pisze:Zgłaszam się do DS.
Zatem proponuję zgrupowanie sił ok. 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

jax pisze:
GrzeL pisze:Zgłaszam się do DS.
Zatem proponuję zgrupowanie sił ok. 17:00.
Eeeeeej dopiszcie mnie jeszcze do tego DS!!!!
ODPOWIEDZ