(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

gogiel pisze: Szukam raczej miejsc do spotkania się ze znajomymi, a do piwa zagrać przy okazji w jakąś grę - całkowicie poza planszówkowymi spotkaniami. Gry posiadam, szukam sensownej wielkości stołu i miłej, nieczepiającej się obsługi :)
Idź do Artefaktu na Dajwór w porze innej niż wtorek wieczorem.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: pabula »

Wątek jak najbardziej słuszny.
Tylko szukasz miejsca? Czy również nowych graczy? :)
Bo jeśli również to drugie to lepiej przyjść we wtorek wieczór, ale tak koło 6, bo później tych stołów jest mniej.
gogiel
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2012, 03:16

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: gogiel »

pabula pisze:Wątek jak najbardziej słuszny.
Tylko szukasz miejsca? Czy również nowych graczy? :)
Szukam miejsca do spokojnego pogrania ze znajomymi. Czasami warunki w domu nie pozwalają na grę, a czasami chce się po prostu wyjść z domu. Większość krakowskich lokali (poza Artefaktem) jakie znam cechuje się ciasnotą albo strasznie słabym światłem, które nie nadaje się do grania. Nie szukam typowej gralni, ale lokalu, który te warunki spełnia. Niestety jestem słabo rozeznany w knajpach, dlatego pytam na forum, może komuś się coś przypomni.
pabula pisze: Bo jeśli również to drugie to lepiej przyjść we wtorek wieczór, ale tak koło 6, bo później tych stołów jest mniej.
Artefakt i spotkania wtorkowe znam :) W Krakowie do poznania zostaje mi dalej Strych. Mam nadzieję kiedyś się zmotywować i wybrać. Troszkę się tylko boję, że przez dużo bardziej doświadczonych zostanę rozjechany ;)
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

W Strychu nie dość, że światło dobre, to jeszcze masz dużo miejsca. Tylko piwa raczej nie otworzysz, bo choć wielu miałoby na to ochotę - po prostu nie wypada ;)
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

gogiel pisze:W Krakowie do poznania zostaje mi dalej Strych. Mam nadzieję kiedyś się zmotywować i wybrać. Troszkę się tylko boję, że przez dużo bardziej doświadczonych zostanę rozjechany ;)
Słabszych się chce bić, tak? :)

Trochę nie rozumiem, czemu niektórzy boją się Strychu.
Nie wiem co gogiel rozumiesz przez "doświadczonych graczy". Na strych przychodzą ludzie którzy po prostu lubią pograć. Często gramy w nowe gry i siłą rzeczy jesteśmy w nich niedoświadczeni. Chyba nikt ze strychowiczów nie jest aż takim geek'iem żeby obmyślać strategie do gier, szukać strategii wygrywającej itd. Raczej większość gra dla fun'u.
Umiejętność przegrywania jest wskazana w tym hobby. Czasem trzeba bęcki dostać. Ale satysfakcja z ogrania lepszych graczy większa :wink:
Także, jak już wspominałem...
Zapraszamy

Ze znajomymi też można przyjść.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dziubek »

Witam.

Szukam drużyny do Descent druga edycja, aby zagrać jako bohater. Mam własną podstawkę i mogę przyjść ze swoim bohaterem/figurką/kartami klasy. Gram już jako Mroczny Władca a chciałbym zobaczyć jak to jest od drugiej strony.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Galakta odświeżyła swój image strony internetowej i odsłoniła kulisy nowej gry planszowej Relic:
http://galakta.pl/
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 255
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: lighting »

Dziubek pisze:Witam.

Szukam drużyny do Descent druga edycja, aby zagrać jako bohater. Mam własną podstawkę i mogę przyjść ze swoim bohaterem/figurką/kartami klasy. Gram już jako Mroczny Władca a chciałbym zobaczyć jak to jest od drugiej strony.
Preferuje zdecydowanie bardziej pierwszą edycję, ktorą posiadam z wszystkimi dodatkami i mógłbym zagrać ale jutro, tzn we środę.
lighting
Meteas
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:40

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Meteas »

Niedawno przeprowadziłem się do Krakowa i przywiozłem ze sobą Battlestar Galactice. Szukam chętnych i miejsca gdzie można by zagrać (niestety u mnie w domu odpada), chętnych proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

Szykuje się jakieś euro na jutro?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

SING & PLAY PARTY VOL.VI
TERMIN: 23.02.2013 (sobota)
MIEJSCE: Cafe "Piast" (ul. Piastowska 47)
PROGRAM IMPREZY:
19.00 - gry planszowe
22.00 - karaoke
WSTĘP: wolny
http://www.facebook.com/events/423812597698983/
Galatolol pisze:Szykuje się jakieś euro na jutro?
Nie pytaj czy słońce wstaje. :)
Assyria?
Glen More?
Jego wysokość Brass?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Kisielll
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:59

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kisielll »

Ktoś się pisze na grę w Last Night on Earth (gra w klimacie survival horror) jutro w Strychu o 17.30? :)

W skrócie: jest to skrzyżowanie planszówki z karcianką, można kierować bohaterem (bohaterów jest 4, czyli max 4 graczy) lub Zombiakami (do 2 graczy). Gra ma proste zasady, wszystkie elementy gry są pierwszorzędnej jakości - aż chce się grać! ^^

Link: http://boardgamegeek.com/boardgame/2936 ... ombie-game
Ja konkretnie mam samodzielny dodatek do gry LNoE: Timber Peak (gra się bardzo podobnie do podstawki, z tą różnicą, że gra jest bardziej dynamiczna i są dostępne karty ulepszeń dla obu stron za zdobywane w trakcie gry doświadczenie): http://boardgamegeek.com/boardgame/1222 ... imber-peak
Awatar użytkownika
Goodman
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:42
Lokalizacja: Kraków / Skawina

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Goodman »

W zeszłym tygodniu gralismy w moja podstawkę LNOE . Powiem szczerze że z miłą chęcia zagrałbym w ten dodatek ale niestety nie będzie mnie jutro na Strychu :(
calif
Posty: 23
Rejestracja: 04 wrz 2012, 13:58

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: calif »

Lords of Waterdeep i Heroes M&M w dowolnej kolejności dziś od około 17-stej w Strychu. Chętni?
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Zbieram chętnych na dziś do zagrania w prototyp gry z gatunku: opera kosmiczna 4X z naciskiem na kolonizację planet. Start - godzina 17:00. Maksymalna liczba graczy - 4. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się na pw.
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Uwaga! Pospolite ruszenie, kto żyw do planszy!

W piątek 22 lutego na Strych przybędzie licząca kilkanaście osób ekipa z Ukrainy z koła planszówkowego z Równego (miasto na Wołyniu). Są przejazdem w drodze gdzieś tam. Z tego co zrozumiałem to znaleźli w Internecie informację, że jest takie miejsce w Krakowie (szacunek, niewielu daje radę to wygooglać) i chcą zagrać, dowiedzieć się jak się maja planszówki w Polsce itp.

Start ok. 17:00, wstęp wolny, ekipa trzymająca władzę na Strychu zwalnia z opłaty 2 zł, a nawet deklaruje herbatę gratis dla wszystkich.

A zatem warto przybyć ponieważ:
- byłoby wstyd, gdyby przyszli sami goście (staropolska gościnność i te sprawy) i wyjechali w przekonaniu, że w Polsce planszówki leżą i nikt w nie nie gra;
- należy im patriotycznie skopać tyłki (Kraków jest nasz, to miasto do nas należy i te sprawy) ;)
- jest szansa zagrać z kimś nowym, o jakimś innym świeżym stylu gry.

Doświadczenie uczy, że a) Ukraińcy są zazwyczaj bardzo sympatyczni i weseli b) nie ma żadnych problemów by dogadać się z nimi mówiąc po polsku.

PS. A jakby tak na początek zaserwować im Tik, Tak, Bum? ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: walkingdead »

Chciałby ktoś zagrać w Pupili Podziemi/Cubę/Havanę/Animal Farm?
Przed kupnem chciałabym wypożyczyć albo zagrać z kimś kto już posiada.
Thx.
:wink:
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

W związku z pojawiającymi się coraz częściej na Strychu pytaniami o tytuł mojego ostatniego prototypu gry umieszczonej w kosmicznej tematyce, ogłaszam mini plebiscyt obejmujący wymyślanie i wybranie roboczego tytułu dla tej gry. Wszelkie tytuły dozwolone, zarówno te z jajem, humorem jak i bez. Bawmy się. Moje propozycje:

- Homeworld Away
- Beyond The HomeWorld
- Through The Worlds
- Through The Universe
- Galaxy Empires
- Galaxy Colonization
- Space Colonization
- Conquest Of The Stars
- Toward The Stars
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

Cosmic Encounter :wink:
Awatar użytkownika
Sezostris
Posty: 175
Rejestracja: 01 sty 2011, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sezostris »

"Alien Imperium" ...względnie "Twilight Frontiers" :idea:
Gry w które grałem i / lub chętnie zagram
Gry którymi dysponuję - „proście a będzie wam grane” (czyt. "Błagam, niech ktoś ze mną w to zagra")
Gry które szukają właścicieli

We are Board Game Players ...Expect Us
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Mnie się ta gra, zwłaszcza mechanizm produkcji bardzo kojarzy z produkowaniem w komputerowej cywilizacji.
Space Civilizations albo Stellar Civilizations. BGG mówi, że nie ma takich tytułów.

PS. Zostało jedno miejsce na jego wysokość B r a s s a na czwartek. Deklarować się, żeby potem znowu nie było płaczu że jest komplet i zostało już tylko turlanie kostek przy zombie, lochach czy kosmosie. ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

@Fort Art - a to teraz są też w piątki planszówki czy to tylko ze względu na gości wyjątek?


"Nie słuchaj go. Sekcja Brassa walczy i zdobywa nowych wyznawców. W marcu będziemy mieć większość, w kwietniu zdelegalizujemy King of Tokyo. Ostatni w Krakowie egzemplarz Red Dragonn Inn powinien spłonąć jeszcze przed wakacjami "

BARDZO MNIE SIE TO PODOBA!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Tak Łukaszu nadal są planszówki w Krakowie, można przyjść, zagrać czasem. ;)
W piątek wyjątkowo, dodatkowo, z racji gości.

Przy okazji wszystkich, którzy planują zabrać swoje gry na piątek uczulam, że goście pewnie będą rozumieć coś po polsku, ale niemal na pewno nie będą nic po polsku czytać. Rzecz oczywista, ale życie uczy, ze takie właśnie przypominać warto.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

Sezostris pisze:"Alien Imperium" ...względnie "Twilight Frontiers" :idea:
"Zmierzch Granic" (Twilight Frontiers)? Darku, koniecznie musisz zagrać w tą grę ;)

Chciałbym zauważyć, że w grze jest więcej ekonomii i kolonizacji niż samych walk. Zaktualizowana lista propozycji:
- Homeworld Away
- Beyond The HomeWorld
- Through The Worlds
- Through The Universe
- Galaxy Empires
- Galaxy Colonization
- Space Colonization
- Conquest Of The Stars
- Toward The Stars
- Alien Imperium
- Space Civilization
- Stellar Civilization

Równocześnie nie chcąc zamykać ostatniego wątku, chciałbym wesprzeć podjętą przez FortArt'a akcję i namawiam wszystkich do pojawienia się w piątek na Strychu. Czy planujecie się podkładać Ukraińcom w czasie trwania gier (żeby nie płakali po wyjeździe), czy grać na serio?
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
Goodman
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:42
Lokalizacja: Kraków / Skawina

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Goodman »

Proponuję nastepujące tytuły :

Stars above
Above the stars
New worlds above
Through the space
ODPOWIEDZ