Jungle Speed extension - gdzie kupić?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Jungle Speed extension - gdzie kupić?

Post autor: Van »

Podstawka cieszy się w moim gronie dużą popularnością, karty dodatkowe wyglądają zachęcająco więc chciałem się zaopatrzyć w ten dodatek ale ani rebel nie potrafi sprowadzić, ani nie znam nikogo we Francji kto by mi mógł pomóc i pytam tutaj o sposób dostania tej gry..
Van_Hoover
#Lista gier
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Jungle Speed extension - gdzie kupić?

Post autor: hobb3 »

Van_Hoover pisze:Podstawka cieszy się w moim gronie dużą popularnością, karty dodatkowe wyglądają zachęcająco więc chciałem się zaopatrzyć w ten dodatek ale ani rebel nie potrafi sprowadzić, ani nie znam nikogo we Francji kto by mi mógł pomóc i pytam tutaj o sposób dostania tej gry..
Nieźle wypatrzone. Też byłbym zainteresowany...
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Dobry dodatek nie jest zły :)
...
Wstążeczki są najbardziej hardkorowe :twisted:
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

tez bylbym zainteresowany - jesli oczywiscie cena nie przekroczy podstawki
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

Raczej przekroczy bo generalnie we Francji JS jest droższy niż w Polsce i jeżeli dobrze pamiętam to u nas kosztuje 25 zł a u nich ~20 euro. Na francuski ebayu schodzą tak po około 12 euro :?
Ale hurtowo wyszłoby taniej 8)
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Dodatek do Jungle Speed dostępny jest jedynie we Francji. Ponadto kosztuje on tam 15 euro - co jest cena dosyc zaporowa (60 zl za dodatek do gry za 25 zl), dlatego raczej nie przewidujemy jego sprowadzania. Wydawca polskiej wersji natomiast raczej nie bedzie wydawal dodatku, poniewaz zajmuje sie inna dzialalnoscia.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Nataniel napisał:
Wydawca polskiej wersji natomiast raczej nie bedzie wydawal dodatku, poniewaz zajmuje sie inna dzialalnoscia.
Chyba, że kto inny wyda Jungle Speed w Polsce, na co są pewne szanse
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

Można dokładniej? :o
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Van Hoover zapytał:
Można dokładniej?
Dokładniej mogę na razie napisać tak:
Słyszałem, że podobno jedna z działających na terenie Polski firm, zamierza przeprowadzić rozmowy z właścicielem praw autorskich do gry Jungle Speed na temat ewentualnej dystrybucji lub produkcji tej gry w Polsce
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Nataniel pisze:Wydawca polskiej wersji natomiast raczej nie bedzie wydawal dodatku, poniewaz zajmuje sie inna dzialalnoscia.
He? :? Mógłbyś to sprecyzować?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

kruck pisze:He? :? Mógłbyś to sprecyzować?
Szef Week End Games po wydaniu pare lat temu Abalone i Jungle Speeda zajal sie zupelnie inna dzialalnoscia (nie wiem nawet jaka) i w zasadzie to w tej chwili jedzie tylko z rozpedu :).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Nataniel pisze:
kruck pisze:He? :? Mógłbyś to sprecyzować?
Szef Week End Games po wydaniu pare lat temu Abalone i Jungle Speeda zajal sie zupelnie inna dzialalnoscia (nie wiem nawet jaka) i w zasadzie to w tej chwili jedzie tylko z rozpedu :).
To dziwne w sumie, bo chyba te gry (a przynajmniej JS) schodza niesamowice dobrze (JS to znaja nawet ludzie, ktorzy w planszowki nie graja czasem).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

AvantaR pisze: To dziwne w sumie, bo chyba te gry (a przynajmniej JS) schodza niesamowice dobrze (JS to znaja nawet ludzie, ktorzy w planszowki nie graja czasem).
nie samym oddzieraniem kuponow czlowiek zyje :)
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

No tak... Bom sobie sprawił jakiś czas temu Abalone właśnie i wielkie zdziwienie mnie ogarnęło, że ani o firmie słowa w Sieci nie ma, ani o grze (mówię tu o Polsce). A szef po prostu zwinął zabawaki i poszedł do domu. Cóż, zdarza się.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

AvantaR pisze: To dziwne w sumie, bo chyba te gry (a przynajmniej JS) schodza niesamowice dobrze (JS to znaja nawet ludzie, ktorzy w planszowki nie graja czasem).
Też mi się tak wydaje i chyba trudno z tą tezą się nie zgodzić. Spotkałem się kilka razy z sytuacją, że na spotkanie przychodzi ktoś, kto w zasadzie o planszówkach większego pojęcia nie ma, wtedy towarzystwo jest zabijane pytaniem "a to takie szybkie z totemem .. hmm .. jungle speed :?: Macie :?: " :twisted: Człowiek dowiaduje się o ciekawej, śmiesznej grze z opowiadań znajomych i sam chce takiego czegoś spróbować, słysząc pozytywne opinie ludzi. BTW patrząc na karty z dodatku kompletnie nie wyobrażam sobie starcia w 10 osób na przyklad :roll: Przecież na stole będzie taki sajgon, że aż strach się bać :lol: Będzie trzeba grać w jakiejś zbroi, albo cóś :lol: Ja już niechce drugi raz dostać totemem w głowe, będąc graczem nie bioracym udziału w walce :lol:
Jednak poważnie mówiąc, bardzo ciekawie to wygląda i jeżeli będę miał tylko możliwość napewno sprawię sobie ten dodatek :D

Pozdrawiam
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

AvantaR pisze:To dziwne w sumie, bo chyba te gry (a przynajmniej JS) schodza niesamowice dobrze (JS to znaja nawet ludzie, ktorzy w planszowki nie graja czasem).
Tak po prawdzie, to normalni ludzie chyba w dodatek do JS nie graja ;)

ja w sumie sie zastanawiam czy nie mam jakis handlowych kontaktow we francji...
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

ech... jak czytam wypowiedzi "wszystkowiedzących znawców" to ręce opadają

Gry Abalone i Jungle Speed zostały w Polsce wydane "przy okazji", ponieważ właściciel firmy Week End Games Polska ma bardzo dużą drukarnię, która wykonuje wydruki na zlecenia krajów zachodniej Europy. Kiedy wykonywał Abalone i Jungle Speed to przy okazji kupił wykupił licencję, dzięki czemu stosunkowo niskim kosztem gry te zostały przygotowane na rynek polski.

Początkowo obie gry nie cieszyły się dużą popularnością, więc nikt nie zajmował się szerszą ich promocją, a same gry zostały zamknięte w magazynie.

Sytuacja ta uległa zmianie w maju 2005 kiedy to obie gry wróciły na rynek i od tego czasu są w ciągłej sprzedaży.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Uiek pisze:ech... jak czytam wypowiedzi "wszystkowiedzących znawców" to ręce opadają
Uiek, niektórzy poprostu piszą to co słyszeli/czytali/widzieli, co nie znaczy ze to prawda. Zamiast się irytować, można ich poprostu wyprowadzić z błedu :wink: Chociaż rozumiem Cie, bo takich jak to określiłeś "wszystkowiedzących znawców" można spotkać wszędzie i czasami już poprostu brakuje słów .. Jak ja to mawiam, osiaga się wtedy "Wyższy Stan Irytacji" :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

uiek napisał:
Początkowo obie gry nie cieszyły się dużą popularnością, więc nikt nie zajmował się szerszą ich promocją, a same gry zostały zamknięte w magazynie.
Wydaje mi się, że było trochę inaczej. Raczej gry nie cieszyły się popularnoscią ponieważ nikomu nie przyszło do głowy, że trzeba najpierw je wypromowac. Wydawca miał nadzieję, że nakład sam się sprzeda, a skoro nic z tego nie wyszło, to po prostu zamknął gry w magazynie i zajął się swoją podstawową działalnością tzn. prowadzeniem drukarni.
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Zauważ Michale, że jednak jeden z autorów Abalone był obecny w Polsce na jednej imprezie (nie pamiętam tylko miasta, gdzie została zorganizowana, ale chyba był to Kraków lub jego okolice), na której był turniej Abalone, można było pograć w wersję xxl samej gry. (wersja xxl leży do dziś na magazynie drukarnii. Z tego co pamiętam kulki mają średnicę ok 10cm)

Z tego co wiem, na imprezie było kilku mensowców, więc to może do nich uderzyła firma.

Niemniej masz rację, że poza tą jedyną imprezą nie było jakiś innych ważniejszych wydarzeń związanych z Week End Games Polska (obecnie nawet strona internetowa WEG już nie działa)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Uiek pisze:ech... jak czytam wypowiedzi "wszystkowiedzących znawców" to ręce opadają
Jesli to ma byc skierowane do mnie to czuje sie urazony i nadaje Ci miano buraka. Jesli nie - to nie bylo postu :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Uiek napisał:
Zauważ Michale, że jednak jeden z autorów Abalone był obecny w Polsce na jednej imprezie (nie pamiętam tylko miasta, gdzie została zorganizowana, ale chyba był to Kraków lub jego okolice)
Czy ktoś z tego forum był na tej imprezie lub choćby o niej gdzieś czytał albo słyszał? Jeżeli taka informacja nie dotarła nawet do osób zajmujących się profesjonalnie grami, to świadczy tylko o tym, że efekt marketingowy był praktycznie zerowy.
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Czy ktoś z tego forum był na tej imprezie lub choćby o niej gdzieś czytał albo słyszał? Jeżeli taka informacja nie dotarła nawet do osób zajmujących się profesjonalnie grami, to świadczy tylko o tym, że efekt marketingowy był praktycznie zerowy.
No raczej nie ponieważ mamy tutaj pewien problem - a dokładniej paradoks czasowy: o imprezie nie mógł wiedzieć członek tego forum, ponieważ jeżeli wiedział o imprezie to nie był członkiem tego forum, dlaego, że po prostu forum to nie istniało wtedy. A jeżeli wie teraz to wtedy nie był członkiem forum, więc nie można tutaj mówić o zerowym efekcie marketingowym spowodowanym niedostarciem do forum o grach.

Mówiąc jaśniej - impreza miała miejsce kilka lat przed powstaniem tego forum i serwisu. A co do osób, które na niej były - żona jednego z moderatorów była na rzeczonej imprezie, a jej bratu udało się nawet pokonac autora gry Abalone podczas rozgrywki.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Uiek napisał:
nie można tutaj mówić o zerowym efekcie marketingowym spowodowanym niedotarciem do forum o grach.
Tak myślałem, że to musiało być z 5-6 lat temu i oczywiście nie chodziło mi o to, czy ktoś z forum był na tej imprezie i nic nie napisał. Chodziło mi o to, czy informacja o imprezie dotarła do osób grami sie interesujących. Bo jest przecież sporo osób na tym forum, które grami interesowały się zanim forum powstało. Ja na przykład już dawno wiedziałem o tym, że gra była wydana w Polsce, ale o imprezie promującej Abalone nie słyszałem.
Awatar użytkownika
planszomania
Posty: 510
Rejestracja: 09 maja 2006, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: planszomania »

witam,

jeżeli ktoś byłby zaintersowany to dodatek można kupić w planszomanii
http://www.planszomania.pl

proszę nie wyzłośliwiać się na temat ceny ;-)

pozdr.
gry planszowe - sklep planszomania.pl
wypożyczalnia gier
Warszawa - Bemowo, od poniedziałku do piątku 11-19 , w sobotę 11-15
ODPOWIEDZ