Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Predi »

Siema, poszukuję jakiejś gry w którą mógłbym pograć sam oraz czasami z dziewczyną. Od czasu do czasu zdarza mi się zagrać w większą liczbę osób.

Może zacznę od mojej dziewczyny, nie jest tak nałogowym graczem jak ja. Lubi pograć jednak nie za często. Na pewno nie podoba jej się żadna tematyka o zombie itp.
Ja lubię prawie każdą tematykę, może nie przypadną mi do gustu kucyki, choć jakby gra była ciekawa to kto wie :P Jak mnie najdzie ochota a nie mam z kim grać to potrafię i sam zagrać w gry które są przeznaczone dla większej liczby graczy. Szukam czegoś co mógłbym szybko rozłożyć, gra nie dłuższa niż ~2h (mogą być oczywiście też krótsze jak np 30min)

Gry jakie posiadam
-Carcassonne (daje radę w jedną osobę w to grać, po prostu raz gram jednym graczem, raz drugim i jakoś cisnę)
-Robinson Crusoe (fajna gra, jednak trochę trzeba ją rozkładać)
-Agricola (fajne, setup nie za długi jednak nudzi mi się już powoli)
-Osadnicy z Catan- na podbój Europy (też fajne, raz zdarzyło mi się zagrać solo)
-Kolejka (podoba mi się w większym gronie, w mniej niż 4 graczy nie ruszam tego)


Mojej dziewczynie jedynie z tego grona nie podobają się osadnicy, w robinsona nigdy zaś nie grała. Co moglibyście mi polecić do kupna :)?

@Edit: Zapomniałem dopisać, posiadam również zombiaki 2, ale jak moja dziewczyna zobaczyła karty to mówiła, że nie będzie w to grać :p
Ostatnio zmieniony 23 lut 2013, 18:15 przez Predi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Aduanath »

Fortune and Glory - taki Indiana Jones :D . rozgrywka trwa ok dwóch godzin właśnie, chociaż elementów dość dużo (zależy jeszcze jaką opcję gry wybierzesz, a jest tego dużo... jednak od tego zależy, jak dużo elementów używać w danej rozgrywce będziesz)

Mice and Mystics - gra w sumie tylko na 4 osoby - jak grasz w mniej, to trzeba inne postaci kontrolować, ale to nie problem, bo to coop (jest 6 myszy do wyboru, ale zawsze grają 4). tematyka bajkowa. rozgrywka też ok 2 godzin

Władca Pierścieni LCG - też coop, tym razem w wersji karcianej, zdecydowanie mniej rozkładania, niż w Robinsonie, jak grasz sam, to jedynie kwestia złożenia talii, ale możesz złożyć raz i zawsze grać tą samą :D rozgrywka ok godziny, chociaż jak bardzo zły układ kart podejdzie, to i w 5 minut można odnieść porażkę ;)

Onirim - głównie na 1 gracza, jest też opcja 2-osobowa, jednak grałam tylko solo, więc nie wiem, jak zadziałałoby w przypadku gry z dziewczyną. rozgrywka do 30min

Znak Starszych Bogów - przyjemna turlanka w lovecraftowskim świecie, ma wyjść dodatek, który utrudni trochę rozgrywkę, rozkładania jest trochę, ale jednak mniej, niż w Robinsonie (zależy jeszcze, jak posegregujesz wszystko, czy będziesz w jednym woreczku trzymać, czy każdy rodzaj żetonów osobno :D ) . rozgrywka trwa ok 1h
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: MattCarnall »

Szacun za determinacje.

Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to Mondo. Dla Ciebie idealne, bo sprawdzi się jako solo, pograsz w to z dziewczyną, na pewno się jej to spodoba.
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Predi »

Dzięki za pomoc, teraz się ustosunkuje do waszych podpowiedzi :)
Aduanath pisze:Fortune and Glory

Mice and Mystics
Tych dwóch gier nigdzie nie mogłem znaleźć :(
Aduanath pisze:Władca Pierścieni LCG
Nie jestem jakoś przekonany tego, poczytałem trochę i boję się, że może mi nie podpasować.
Aduanath pisze:Onirim
Żadnej recenzji nie znalazłem, jedyne co wadziłem to jakieś krótkie opinie, trochę pozytywnych, mniej negatywnych. Jednak nie lubię kupować tak gry trochę w ciemno :p
Aduanath pisze:Znak Starszych Bogów
Myślę, że to mogłoby mi się spodobać. Może być trochę gorzej z moją dziewczyną.
MattCarnall pisze:Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to Mondo.
Fajnie wygląda, dobre byłoby jakby znajomi przyszli bo nie jest zbyt skomplikowane też :) Ale czy nie znudzi się za szybko? Bo tak jak czytałem recenzje to nie wiem czy po kilkunastu rozgrywkach nie odłożę jej na półkę :/
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Aduanath »

Predi pisze:
Aduanath pisze:Fortune and Glory

Mice and Mystics
Tych dwóch gier nigdzie nie mogłem znaleźć :(
Są w sklepach ;) . M. in. w sklepie na R., którego siedziba jest w Gdańsku. Natomiast recenzji mało, bo i cena nie niska. Najlepiej chyba poczytać (czy też pooglądać filmiki) na BGG ;) . Jak przetestuję jeszcze te gry na inną liczbę graczy, niż grałam do tej pory, to może niedługo recenzje pojawią się na blogu ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Arawis »

Całkiem sensowną propozycją może być Yggdrasil :) - myślę, że Twojej dziewczynie spodoba się oprawa graficzna, samemu gra się fajnie, a i kumplom nie wstyd pokazać ;). Albo poszukaj wśród jakiś innych kooperacyjnych.
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Predi »

Faktycznie, zarówno Fortune and Glory jak i Mice and Mystics jest tam. Ale chyba wolę zamiast jednej drogiej gry kupić 2 tańsze aby móc urozmaicić sobie rozgrywkę
Arawis pisze:Yggdrasil
Kiedyś o tym czytałem, mogłoby się okazać ciekawą propozycją :)
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Orik »

W pojedynkę jest opcja w K2, Geniuszu. To z tych w które grałem.
Wśród gier z klimatem to gorąco polecam Mice and Mystics, które już się tu pojawiło, Awanturnicy też przyjemna gierka. O, Świat Dysku też bym polecał.

Przypomniało mi się, że jest dwuosobowy dodatek do Agricoli.
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Predi »

A mam jeszcze takie pytanie, kupując carcassonne nie byłem za bardzo do tego przekonany (nie wiedziałem co może być fajnego w układaniu kafelków :P) a teraz mi się mocno wkręciło. Zastanawiam się, czy jak kupię big box (podstawa+9 dodatków) czy będę mógł dołożyć kafelki z mojej podstawy jaką mam aby było więcej klocków?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: Aduanath »

Sądzę, że nie będzie problemu z połączeniem podstawki z Big Boxem (tym bardziej, że big box jest tak skonstruowany, że każdy dodatek leży osobno [jeśli tego pilnujesz] i możesz grać w podstawkę z dowolnym dodatkiem, niekoniecznie ze wszystkimi na raz :D ) . Tylko jednego kafelka połączyć nie możesz - kafelka startowego :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Gra dobra dla jeden osoby oraz do pogrania z dziewczyną

Post autor: marcia666 »

Aduanath pisze:Onirim

Żadnej recenzji nie znalazłem, jedyne co wadziłem to jakieś krótkie opinie, trochę pozytywnych, mniej negatywnych. Jednak nie lubię kupować tak gry trochę w ciemno :p
http://www.gamesfanatic.pl/2013/01/12/o ... na-odwrot/

jest też wątek na forum

i ze swojej strony polecam Ghost Stories - mąż nie chce w to grać, ale albo gram sama albo z koleżanką i jestem bardzo zadowolona - podoba mi się i klimat i zasady gry :)
ODPOWIEDZ