Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion

Post autor: hsiale »

MattCarnall pisze:jednak widzę, że Dominion to cały czas coś nowego, nawet przy 100 rozegranych partiach.
Ja zagrałem już ponad 1000 i ciągle jestem daleki od stwierdzenia, że gram dobrze. Najlepsi gracze na Isotropic mają w większości rozegrane po kilka tysięcy gier tylko na tym serwerze (rekordzista dobija do 12 000), a ci co nie mają to zazwyczaj nowe konta już doświadczonych graczy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: pan_satyros »

Czy w aktualnej cenie (44zł), warto brać dodatek mając tylko podstawowe Rozdarte Królestwo?
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: MattCarnall »

Warto. Urozmaici nieco grę, na pewno zmieni podejście do rozgrywki, wszak Róg obfitości promuje różnorodność. Zawiera naprawdę kila dobrych kart. Nie wiem skąd na forum utarła się opinia, że RO jest niewarty chociażby tych 44zł. Tom Vasel jakoś na niego nie narzekał, a recenzję jak każdego innego dodatku oczywiście zrobił.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion

Post autor: Bea »

Czy są obecnie organizowane jakieś turnieje Dominiona? Bo chyba w zeszłym roku były...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion: Dark Ages

Post autor: Bea »

Trolliszcze pisze:
piotrsmu pisze:swoją drogą ciekawe ile stracili przez taką politykę wydawania dodatków.
znam osoby które tylko podstawkę mają po polsku reszta angielska, albo od początku kupowali angielskie dominiony, nie wiedząc czy dominion będzie kontynuowany po polsku
Jeśli są wyłącznym dystrybutorem, to właśnie nie stracili nic :) W tym sęk, że gdyby nie byli, to bardziej zależałoby im na wydawaniu polskich wersji, żeby zarobić. Ale to tylko czyste przypuszczenia...
Jeśli są wyłącznym dystrybutorem, to chyba z myślą by wydać wszystko. Jeśli nie mają wyłączności, to czemu inne wydawnictwo się za to nie zabierze?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Bea »

B pisze:
A co do nowych dodatków, to... zastanawia mnie ile jeszcze mleka pozostało w tej krowie?
na dwa dodatki - dark ages i guilds.
Dominion kończy się oficjalnie w 2013, zadowoleni?
Skąd to wiadomo?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: morris »

Donald Vaccarino kiedyś pisał, że planował 8 rozszerzeń gry podstawowej. Jak na razie wyszło 7 - Intryga, Seaside, Alchemy, Prosperity, Róg obfitości, Hinterlands i Dark Ages. Z tym, że Dark Ages miało być ostatnie, a przed nim miało wyjść The Guilds, ale wydawca odwrócił kolejność. Skoro Guilds jest zapowiedziane na wiosnę tego roku, to można wnioskować, że Dominion "kończy się" w tym roku. Vaccarino pisał, że nie planuje kolejnych rozszerzeń, a przynajmniej w najbliższym czasie, ale nie powiedział definitywnie "nie".
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion

Post autor: Bea »

Bardzo fajna stronka do losowania kart :)
http://www.hiwiller.com/dominion/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Dominion

Post autor: tomuch »

Na BGG też jest arkusz xls do losowania zestawów, działa bardzo sprawnie.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

Ja korzystam z Dominion Shuffle na Androida...
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Rumburak »

Ciekawe, czy w Polsce Bard zechce coś jeszcze wydać. Na pytania nie udzielają odpowiedzi, mimo iż próbowałem kontaktować się na różne sposoby (został mi jeszcze list Pocztą Polską tudzież telefon do Prezesa :lol: ).
Zastanawiam się nad dokupieniem angielskich dodatków, ale granie w 2 wersje językowe wydaje mi się niewygodne... chyba jednak polski leniwy wydawca nie pozostawia wyboru.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Bea »

Rumburak pisze:Ciekawe, czy w Polsce Bard zechce coś jeszcze wydać. Na pytania nie udzielają odpowiedzi, mimo iż próbowałem kontaktować się na różne sposoby (został mi jeszcze list Pocztą Polską tudzież telefon do Prezesa :lol: ).
Zastanawiam się nad dokupieniem angielskich dodatków, ale granie w 2 wersje językowe wydaje mi się niewygodne... chyba jednak polski leniwy wydawca nie pozostawia wyboru.
Myślę, że warto jeszcze poczekać, Róg Obfitości został dopiero co wydany. Może jak się dobrze sprzeda to pomyślą o kolejnym dodatku. Jak nie, to ja po pewnym czasie kupię resztę dodatków w angielskiej wersji językowej. To jest jedyna na razie gra, do której chcę mieć wszystkie możliwe dodatki :)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: morris »

Bea pisze:Myślę, że warto jeszcze poczekać, Róg Obfitości został dopiero co wydany. Może jak się dobrze sprzeda to pomyślą o kolejnym dodatku. Jak nie, to ja po pewnym czasie kupię resztę dodatków w angielskiej wersji językowej.
Półtora roku to jest "dopiero co"?

Ja już odpuściłem sobie polskie wydania Dominion. Robię je samodzielnie - drukuję przetłumaczoną dolną połowę karty i wkładam do koszulki z oryginalną kartą.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze: Może jak się dobrze sprzeda to pomyślą o kolejnym dodatku.
Sprzedaje się tak dobrze, że cena poszła o 40-50% w dół...
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Rumburak »

pan_satyros pisze:
Bea pisze: Może jak się dobrze sprzeda to pomyślą o kolejnym dodatku.
Sprzedaje się tak dobrze, że cena poszła o 40-50% w dół...

Właśnie, szczerze wątpię, ale można sobie gdybać... tymczasem Bard nawet nie kwapi się bąknąć ni słowa.
Czy znacie jakieś linki do stron z opisem kart lub instrukcji po polsku do pozostałych dodatków, np. http://boardgamegeek.com/filepage/49270 ... instrukcja?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Bea »

morris pisze:
Bea pisze:Myślę, że warto jeszcze poczekać, Róg Obfitości został dopiero co wydany. Może jak się dobrze sprzeda to pomyślą o kolejnym dodatku. Jak nie, to ja po pewnym czasie kupię resztę dodatków w angielskiej wersji językowej.
Półtora roku to jest "dopiero co"?
Oj, faktycznie, nie zdawałam sobie sprawy, że to już tak dawno...
To chyba w tych układach nie ma co czekać na polskie dodatki. Szkoda tylko, że Bard się nie wypowie, bo człowiek nie czekałby, tylko kupował angielskie wersje :(
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: hsiale »

Rumburak pisze:Czy znacie jakieś linki do stron z opisem kart lub instrukcji po polsku do pozostałych dodatków, np. http://boardgamegeek.com/filepage/49270 ... instrukcja?
Map przetłumaczone wszystkie karty oprócz Dark Ages (będę miał wszystkie jak mi się trafi wolna godzina żeby skończyć), wtedy pewnie wrzucę gdzieś plik.
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Rumburak »

hsiale pisze:
Rumburak pisze:Czy znacie jakieś linki do stron z opisem kart lub instrukcji po polsku do pozostałych dodatków, np. http://boardgamegeek.com/filepage/49270 ... instrukcja?
Map przetłumaczone wszystkie karty oprócz Dark Ages (będę miał wszystkie jak mi się trafi wolna godzina żeby skończyć), wtedy pewnie wrzucę gdzieś plik.

Wow, super! Myślę, że mógłbyś śmiało zastąpić Barda :)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Dominion: Guilds

Post autor: morris »

Zaanonsowano ostatni (oficjalnie) dodatek do Dominiona. Planowane wydanie na wiosnę tego roku.

Obrazek

http://riograndegames.com/games.html?id=1265

Praca, praca. Wszyscy martwią się o pracę. Co się stało z uprawą pól? Ekonomia to tania sztuczka, jak wyjmowanie monety z ucha; po pewnym czasie ludzie przejrzą na oczy i zdają sobie sprawę, że tak naprawdę nikt z ucha monety nie wyciąga. Tedy każdy szuka cechu, uczy się rzemiosła i tworzy swe arcydzieło - malunek tak piękny, że aż razi w oczy, czy też tarka do sera tak zadziwiająca, że już nigdy nie zjesz sera. Jedyni pozostali przy uprawie pól to ci, którzy robią to z ironią. Cechy obejmują wszelkie dziedziny - ironiczną uprawę pól, rzeźnictwo, piekarnictwo, wyrób świec, szewstwo, serowarstwo, niszczenie sera. Twój doradca jest przekonany, że kamieniarstwo jest kluczem do władania światem. Niech zatem będzie. Będziesz takim mistrzem kamieniarstwa, że świat zadrży przed tobą.

Dodatek ma zawierać 13 nowych kart Królestwa, monety, które można zachować na kolejne tury oraz karty, które dają lepsze efekty jeśli wniesie się dodatkową opłatę.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2013, 20:37 przez morris, łącznie zmieniany 3 razy.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: morris »

Rumburak pisze:Czy znacie jakieś linki do stron z opisem kart lub instrukcji po polsku do pozostałych dodatków, np. http://boardgamegeek.com/filepage/49270 ... instrukcja?
Mój link: https://www.dropbox.com/sh/riuu7alym1sdhyx/9qA9gV-T_M
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion: Guilds

Post autor: B »

wishlist -> must have ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion: Guilds

Post autor: Bea »

Podoba mi się to, że każdy dodatek ma jakiś motyw przewodni. Strasznie kusi ten Dominion, w realu i wirtualnie, bo na Goko też kupuję dodatki. :roll:
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Rumburak »

morris pisze:
Rumburak pisze:Czy znacie jakieś linki do stron z opisem kart lub instrukcji po polsku do pozostałych dodatków, np. http://boardgamegeek.com/filepage/49270 ... instrukcja?
Mój link: https://www.dropbox.com/sh/riuu7alym1sdhyx/9qA9gV-T_M
Dziękuję za szczodrość. A propos, nie udało mi się otworzyć plików z kartami. Czy to normalne rozszerzenie pdf?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: morris »

Tak, wszystkie są normalnymi PDFami. Z tą różnicą, że opisy kart są w wersji 1.4 (czyli otworzy je Acrobat Reader 5.0 lub nowszy), a same karty są w wersji 1.7 (Acrobat Reader 8.0 lub nowszy).
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Rumburak
Posty: 96
Rejestracja: 12 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa następne rozszerzenia Dominion

Post autor: Rumburak »

morris pisze:Tak, wszystkie są normalnymi PDFami. Z tą różnicą, że opisy kart są w wersji 1.4 (czyli otworzy je Acrobat Reader 5.0 lub nowszy), a same karty są w wersji 1.7 (Acrobat Reader 8.0 lub nowszy).
Wyrzuciłem z kompa Adobe Reader i pracuję na PDF Xchange Viewer, o dziwo nie czytał nowszych pdf-ów.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej zegarmistrzowskiej pracy, pozostaje mi tylko przyklasnąć!

ps. karta FEODUM chyba powinna być tłumaczona jako LENNO. Takie jest właściwe znaczenie tego słowa, zresztą lenno jako rodzaj własności ziemskiej pasuje właśnie swoim charakterem do kart Zwycięstwa, pańszczyzna to raczej nie nagroda :)
tak czy siak, brawo za świetną pracę!
ODPOWIEDZ