Blokowanie w Ticket to Ride

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Blokowanie w Ticket to Ride

Post autor: charlie brown »

Od pewnego czasu grywam sobie czasem w TtR on-line (btw. Ameryka jest lepsza od Europy). Gra się bardzo fajnie, ale zdziwiła mnie ostatnio reakcja jednego współgracza (obcokrajowca), gdy lekko go przyblokowałem. Wkurzył się bardzo i stwierdził, że już nigdy ze mną nie zagra :) Trochę mnie to rozbawiło, ale zacząłem się zastanawiać jak to w końcu jest z tym blokowaniem?

Czy jest jakiś niepisany kodeks, który blokowanie współgraczy uważa za niegodne? Moim zdaniem gra z blokowaniem jest dużo ciekawsza (zwłasza jeśli to ja blokuję :twisted: )
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Blokowanie to podstawa :!: :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blokowanie w Ticket to Ride

Post autor: kwiatosz »

Może właśnie się wkurzył że tylko lekko, bo pomyślał że to przez przypadek (specjalnie to by nie było lekko na pewno :wink: ), jakbyś go potężnie zablokował to przyjął by do wiadomości że było to z premedytacją i uznał za twardego przeciwnika. Ale tak przez przypadek? Zbrodnia :!: :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Nie rozumiem. Czyżby był on wrogiem interakcji w grze? Ticket to Ride bez blokowania to jak chińczyk bez zbijania pionków!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

charlie brown: Walka na mapie Ameryki jest full contact - żadnych stacji i podwójnych linii. Jeśli gościowi nie pasuje blokowanie, powiedz takiemu żeby się przesiadł na Europę.
Co do wyższości Ameryki nad Europą (oczywiście w grze TtR) do w aspekcie gry strategicznej jest dla mnie bezdyskusyjna, co nie zmienia faktu, że TtR:E dało mi więcej 'funu' i więcej zabawy z niezawodowymi graczami.

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

MichalStajszczak pisze:Ticket to Ride bez blokowania to jak chińczyk bez zbijania pionków!
No widzisz, to zależy jak kto lubi grać. Być może to dlatego, że mam TTR:Europe, ale nie lubię grać w blokowanie. I tak gracze sami na siebie wpadają i trzeba kombinować. W Amerykańską mape grałem na stronce DOW i jakoś nie podeszła mi specjalnie.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Bloki to podstawa :). Nawet w europie, choc w Ameryce potrafia dobic. Ale chyba podstawowym cisem jest jak najszybsze prewencyjne zasranie okolic NYC. A w TtR:E np okolic kopenhagi. Ta gra przecie to czystej wody podrzucanie sobie swin, jest lekka ale tez bardzo, bardzo konfliktowa.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
otgees
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2006, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: otgees »

Neurocide pisze:Bloki to podstawa :). Nawet w europie, choc w Ameryce potrafia dobic. Ale chyba podstawowym cisem jest jak najszybsze prewencyjne zasranie okolic NYC. A w TtR:E np okolic kopenhagi. Ta gra przecie to czystej wody podrzucanie sobie swin, jest lekka ale tez bardzo, bardzo konfliktowa.
Chciałbym, żeby tak było, ale w Europie niestety do końca nie jest. Stacje są zbyt tanie i zazwyczaj nie opłaca się marnować swojego ruchu na blokowanie przeciwnika, jeżeli on za -2 punkty może to obejść.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

otgees pisze:Chciałbym, żeby tak było, ale w Europie niestety do końca nie jest. Stacje są zbyt tanie i zazwyczaj nie opłaca się marnować swojego ruchu na blokowanie przeciwnika, jeżeli on za -2 punkty może to obejść.
A ściślej rzecz ujmując wystawienie stacji to: 4 punkty do tyłu, jedna (albo 2 albo 3) karty do tyłu i ruch do tyłu.

To trochę więcej niż 2 punkty, biorąc pod uwagę że czasami brakuje jednego ruchu aby wykonać trasę.

A jeżeli ktoś chce mieć full contact - co za problem ztuningować nieco grę? Zabrać stacje albo zwiększyć ich koszt, usunąć podwójne połączenia, itd itp...

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
otgees
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2006, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: otgees »

A ściślej rzecz ujmując wystawienie stacji to: 4 punkty do tyłu, jedna (albo 2 albo 3) karty do tyłu i ruch do tyłu.
Podawałem te punkty z pamięci, niewątpliwie masz rację.

A jeżeli ktoś chce mieć full contact - co za problem ztuningować nieco grę? Zabrać stacje albo zwiększyć ich koszt, usunąć podwójne połączenia, itd itp...
Tak tez zrobiłem - podniosłem koszt stacji tj. punkty za ich nieposiadanie na końcu gry. Na razie w teorii, bo nie udało mi się jesze z tym rozwiązaniem zagrać.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

europa

Post autor: charlie brown »

Czy w wersji europejskiej on-line na stronie DoW można stawiać stacje? Jeśli tak to w jaki sposób?
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Już dawno nie gralem na stronach DoW, ale wydaje mi się, że trzeba było wrzucić kartę na miasto.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

unicorn pisze:Już dawno nie gralem na stronach DoW, ale wydaje mi się, że trzeba było wrzucić kartę na miasto.
Dokładnie tak.
ODPOWIEDZ