Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Co do Balck Monka - cały czas tam zmienia się na lepsze, jakość zawsze jest bardzo dobra, tłumaczenia na razie też są bardzo na poziomie. Nie wiem jeszcze co tam będzie zależne od nich, ale jak się dowiem, to dam znać ;)
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Z tego co widzę na bgg to Zpocalypse może mieć taki sam problem jak claustrophobia, czyli potrzeba dość duży stół żeby "rozłożyć" plansze. Zresztą z Zombicide jest chyba podobnie ;)
A ja się wciąż zastanawiam nad tym polskim wydaniem bo pewnie nie będzie dodatkowych survivors z kickstartera.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

cohlerc1, a to nie jest aby tak, że te dodatki z kickstartera były tylko własnie na kickstarterze? Normalne dodatki będą też wydane, ale kickstarterowych chyba nigdzie nie kupisz.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Ano niestety dodatkowych figurek nie będzie, tylko te nowe dodatki (choć na eBayu można je kupić po 60 zielonych za jedna figurkę). Ja już je olałem i rozglądam się za zamiennikami żeby zrobić se paru swoich ;). Co mnie jednak martwi to te nowe "duże" dodatki też chcą puścić z kickstartera i coś tam mamroczą o kolejnych dodatkowych figurkach itp dla ludzi którzy dopłacą do zwykłej wersji. I tu jest problem znów będą mieli to ludzie z ks a ci co kupią ewentualną wersje "nieangielska" to mogą się obejść smakiem. A fajnie byłoby zagrać takim Ashem z Evil Dead (z pila.zamiast jednej reki), Maczeta albo Chuckiem Norrisem. Przy takiej rzeźni takie elementy humoru wręcz są pożądane ;)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 00:15 przez cohlerc1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Czy ktos sie moze orientuje albo nawet zmierzyl, ile Zombicide po rozlozeniu na maxa zajmuje miejsca na stole?
Pytam, bo nie wiem czy mam szukac stol do pingponga na allegro, czy moze jednak stol 150x90 wystarczy? :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

szukaj stolu do ping ponga :)
szczerze, to 150x90 tez starczy... chodz jak dolozysz expansion - ktory wyjdzie w tym roku (albo i nie) to ten sol do pponga moze se przydac.

@Wassago: jaki bylby powod, ktory przekonalby cie do doplacenia ladnych paru zielonych via KS czyli PDS (przed-sprzedaza) czyli jakies no.... powiedzmy 3-5 miesiecy przed wydaniem finalnego produktu... nie wiedzac jakiej to jakosci tylko wiedzac, ze masz duzo figurek i w stretchach masz figurki kolejne ale nie za free tylko w dopacie ?
Jak dla mnie to niezly business model... Inna sprawa, ze chcialbym Ch. Norrisa :) ale nie za 60 USD po sezonie PDS'owym ...
And the season two is approaching .... jak season 1 mnie nie krecil tak season 2 wraz z dodatkiem owszem :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: rzaba »

ktoś wie gdzie w Europie można kupić te grę?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

w EU czy w PL?
bo ani tu ani tu nie ma problemu z tym...
Planszomania ma na stanie i amazon.co.uk tez...to tak na szybko
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: rzaba »

z Amazona.co.uk z przesylką wychodzi 100 euro (szkoda ze to sprzedaż sklepu, a nie sam amazonu) - to nawet jak dla mnie za duzo ;)
Wyslalem maila do planszomanii za ile by wyslali do mnie. Większość sklepów w UK ma out of stock...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

nie mowiles, ze ma byc tanio - tylko gdzie kupic :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Bard czeka na dostawe wersji angielskiej. Na razie bez info kiedy dokladnie bedzie. Hurtownia w UK, z ktorej biora, na razie nie ma towaru.
Warto zaznaczyc, ze maja lepsza cene niz Planszomania.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: rzaba »

no cóż, szkoda że planszomania.pl nie odpowiedziala na maila bo bylem zdecydowany na zakup u nich - pewnie kwota za niska zeby sie fatygowac ;) - znajomy robi wieksze zamowienie w UK i podlaczylem sie pod niego, koszty wysylki podzielimy. Cena za gre 57 funtów.
torbaborba
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2012, 09:28

Re: Zombicide!

Post autor: torbaborba »

A tymczasem za siódmą górą, za siódmą rzeką Zombicide Sezon 2 zebrał wymaganą kwotę w 2 minuty od rozpoczęcia nowego Kickstartera i po niecałych dwóch dniach jest już prawie na tym samym poziomie co po miesiącu poprzedniej akcji. Widać właściciele pierwszego pudła są wcale zadowoleni z gry :-)

http://www.kickstarter.com/projects/coo ... e-season-2

Ciekawe jak rozplanowali gratisy na najbliższe tygodnie.
pozdrawiam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: schizofretka »

Ciekawe, ile osób kupiło inwestycyjnie... Jest Clint Eastwood!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Kurcze, jeszcze nie kupilem pierwszego pudla, a juz wydaja kolejne dwa... skandal :twisted:
No nic- chyba trzeba bedzie sobie zrobic ten prezent urodzinowy, skoro gra jest rozwojowa :P

ps. 2000$ :shock: trzeba miec duzo pieniedzy i/lub niezdrowo pod kopula!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Za te cene to "przejdziesz do historii" jako postac w grze ;) ale 200 zielonych benkow to tez sporo nawet jak za season 2 i tcm. I znow mnie wkurzaja z promo figsami tylko dla ks :/
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

No i nie wytrzymalem- Zombicide w drodze :mrgreen:
Zamowilem w sklepie Planszomania.pl
W Rebelu natomiast dowiedzialem sie, ze naklad zostal wyczerpany i nie ma juz raczej szans, zeby zostal wznowiony (chodzi o wersje angielska).
Tym, ktorzy sa zainteresowani pozostaja trzy opcje:
1. szybko zamawiac, moze np. planszomania jeszcze ma (edit: wyglada na to, ze nie maja juz na stanie, bo jest info 7-30 dni...)
2. szukac za granica.
3. czekac na polska edycje.

Nota bene pojawily sie ostatnio informacje, ze jakoby polska edycja mialaby sie pojawic jeszcze w marcu... to ciekawe, ze black monk slowem nigdzie o tej grze nie wspomina. Nie ma zadnej przedsprzedazy, nic... :roll:
Zdecydowalem sie nie czekac. Poza tym jakos do takiego klimatu gry pasuje mi jezyk hamburgerojadow :wink:
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: Black Monk Games »

Polska wersja będzie pod koniec marca.
Dziś (maksymalnie jutro [piątek]) pojawi się kilka informacji na które zapewne czekacie - co, jak, kiedy? :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide!

Post autor: BartP »

I pewnie, jaka będzie cena, bo to też ważne ;].
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Black Monk Games pisze:Polska wersja będzie pod koniec marca.
Dziś (maksymalnie jutro [piątek]) pojawi się kilka informacji na które zapewne czekacie - co, jak, kiedy? :)
trza bylo pisac to 3 dni temu, to bym kupil u Was moze :P
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: Black Monk Games »

To już z góry uprzedzam, że dodatki również będą u nas dostępne - PL i ENG :D
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: szmajchel »

Mógłby ktoś przyrównać Zombicide (poziom trudności, setup, złożoność, skalowalność, czas, regrywalność...) do innych gier kooperacyjnych (Robinson, Ghost Stories, Pandemic - w te grałem)?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Mam Zombicide i Robinsona więc te 2 porównam.
Setup w zombicide szybszy zależy od scenariusza ale 10 min max.
Złożoność ciężko powiedzieć bo zasady są łatwe do opanowania cała zabawa polega na dostosowaniu się do aktualnej sytuacji na planszy i celów scenariusza ogólnie w Robinsonie główkowania jest więcej ale emocje jak gramy to większe są w Zombicide (co znajdziemy , jak wykonamy rzuty, ile nowych zombiaków dojdzie itp).
Zombicide się bardzo słabo skaluje , spawn pointów zawsze jest tyle samo i większość scenariuszy stopień trudności ma pod 6 ocalałych, sposobem aby to rozwiązać jest grać zawsze 6 postaci i ew. odpowiednio ich rozdzielić pomiędzy graczy a nie zgodnie z instrukcją.
Czas zależy od scenariusza zwykle od 1h - 2,5h.
Poziom trudności też zależy od scenariusza a tych jest cała masa 10 w podstawce, ponad 20 online na stronie twórców gry + edytor żeby stworzyć własne.

Ogólnie robinson jest bardziej złożony i cięższy mechanicznie jednak klimatem wygrywa zombicide.

Pisze to z perspektywy osoby która posiada grę od września nabytą przez kickstartera spodobała mi się na tyle że aktualnie już wsparłem jej kolejne odsłony.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
torbaborba
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2012, 09:28

Re: Zombicide!

Post autor: torbaborba »

Drogi Black Monk Gamesie
Najpóźniej piątek chyli się już ku końcowi. Czy w związku z tym dowiemy się co, jak, kiedy?
:mrgreen:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Wrzucił - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 90#p416390 (Zombicide - Edycja Polska)
ODPOWIEDZ